*

Αποστολέας Θέμα: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 284909 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1568 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 06:01:06 μμ »
υπαρχει καμια λιστα με τα κενα που υπαρχουν τωρα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:47:30 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1569 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 06:21:47 μμ »
εχουν εκει ......

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1570 στις: Δεκέμβριος 08, 2012, 10:02:16 μμ »
τι εννοεις με το "εχουν εκει..." ;;;;

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1571 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 08:41:06 πμ »
φανταζομαι οτι θα εχουν στο συγκεκριμενο γραφειο που βρισκεται η συναδελφος...αλλα περισσοτερες λεπτομερειες δεν ξερω....αν μαθω κατι παραπανω θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:47:30 »

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1572 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 12:42:19 μμ »
Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα! Για να δούμε τι μας ξημερώνει από σήμερα... Ας κάνουμε κουράγιο όσο μπορούμε, όλοι είμαστε κουρασμένοι από αυτή την καθυστέρηση.

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1573 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 01:30:28 μμ »
Καλημερα! Σημερα εμαθα απο φιλο αλλης ειδικοτητας οτι τον καλεσαν ωρομισθιο τηλεφωνικα για λιγες ωρες.
Για να πω την αληθεια, δε θυμομουν καν οτι εχουμε συμπληρωσει αιτησεις και για απλούς ωρομισθιους (οσοι επιθυμουσαν,βεβαια) και νομιζα πως αυτος ο θεσμος δεν υφίσταται πια.
Πολυ φοβαμαι οτι μπορει να επιστρεψουμε στην κατασταση που υπηρχε 3 χρονια πριν, οπου μας καλουσαν απο τα εκαστοτε γραφεια να εργαστουμε ως ωρομισθιοι. Και που φυσικα οι αδικιες τοτε ηταν συχνο φαινομενο, εφοσον δεν υπηρχε ενημερωση για τις προσληψεις και δε μπορουσαμε να εξακριβωσουμε αν οι τοποθετησεις γινονταν με διαφανεια.
Το μονο θετικο ειναι οτι δεν υπαρχει ποινη σε περιπτωση που αρνηθειες τη θεση...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1574 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 03:02:59 μμ »
Μιλησα με συναδελφο που εργαζεται στο ΥΠΕΠθ, υπευθηνη του τμηματος αναπληρωτων και μου ειπε οτι εχουν απομεινει 30 πιστωσεις. Δεν ξερουν ακομα που θα διατεθουν!

Kί όμως, αναπληρωτές πήρανε. Εδώ βγήκε και ταινία:

http://www.imdb.com/title/tt0903624/

H καινούργια ταινία, αφηγείται τις περιπέτειες ενός ΠΕ06 που τον πήρανε αναπληρωτή εκεί που δε το περίμενε, γι' αυτό και ο τίτλος Hobbit: An Unexpected Journey.

Σχετικά με τις τριάντα πιστώσεις τώρα:

Το ηλιόλουστο αλλά παγωμένο πρωινό, αντικατόπτριζε απόλυτα τη ψυχολογία του συγκεντρωμένου πλήθους, που περίμενε βουβό, ελπίζοντας ν' ακούσει καλά νέα. Στη κεντρική πλατεία του χωριού, εκατοντάδες χωρικοί περίμεναν υπομονετικά στο κρύο, μπροστά από τη μεγάλη ξύλινη εξέδρα που είχε στηθεί. Αν και όλοι τουρτούριζαν από το παγωμένο αέρα, κανείς δε τολμούσε να μιλήσει. Ο μόνος ήχος που ακουγόταν, ήταν το βουητό του αέρα, και το περιστασιακό κροτάλισμα κάποιας μασέλας. Γύρω από το πλήθος, γενίτσαροι με τα χέρια έτοιμα στα γιαταγάνια έριχναν βλοσυρά βλέμματα εδώ κι εκεί, θυμίζοντας τσοπανόσκυλα που συγκεντρώνουν το κοπάδι από τα πρόβατα.
Ξάφνου, στην απόλυτη ησυχία ακούστηκαν τα σκαλιά της εξέδρας να τρίζουν, καθώς ένας μεγαλόσωμος άνδρας τ' ανέβαινε. Σαν ένας άνθρωπος, το συγκεντρωμένο πλήθος πήρε μια ανάσα προσμονής. Αν και κανείς δε τολμούσε να μιλήσει η ατμόσφαιρα ήταν φανερά ηλεκτρισμένη.
Ο τεράστιος άνδρας ανέβηκε τα σκαλιά της εξέδρας και στάθηκε στη μέση της, ατάραχος παρά τα εκατοντάδες βλέμματα που ήταν καρφωμένα πάνω του. Ξετύλιξε μια περγαμηνή, και άρχισε να διαβάζει με τόσο βροντερή φωνή, που παρά τον αέρα, ακουγόταν μέχρι και στο τελευταίο χωρικό.
-"Ακούσατε ακούσατε, μήνυμα από το πολυχρονεμένο μας Σουλτάνο. Ανοίξτε τα παντοφλέ αυτιά σας και δείτε τί έκανε ο Σουλτάνος μας για εμάς, τους πιστούς υπηκόοους του. Ες πολλά έτη!"
-"Σπολλάτ' "  μουρμούρισε το πλήθος σαν υπνωτισμένο.
-"Τί λέτ' ωρέ γκιαούρηδες, δε σας ακούω πολύ ζωηρούς σήμερα. Μήπως να βάλω τους γενίτσαρους να δούνε αν πληρώσατε όλοι το χαράτσι?"
-"ΣΠΟΛΛΑΤ'!!!! " Βροντοφώναξε το πλήθος.
-"Έτσι μπράβο. Σας διαβάζω λοιπόν. Εγώ ο Σουλτάνος Σαμάρ ο Α' ο Πιτσαδόρος, διάδοχος του Σουλτάνου Γκιόργκ του Γ' του Καθηγητή, διαδόχου του Καραμάν του Β' του Στρογγυλού, πήγα εις τας Ευρώπας, για να φέρω παρά για τους τεμπέλ-μπατίρ υπηκόοους μου, για να πάρει ο καθένας τα βιλαέτια του, και να μπορεί να τρώει και στα μπερεκέτ-μπερεκέτ συσσίτιά μας. Όπως ξέρετε, πριν πάω εις τας Ευρώπας, μένανε όλα κι όλα 30 βιλαέτια και κάτι ψιλά, τα ψιλά μείνανε γιατί μερικοί από τους βιλαετούχους μπαΐλντισαν από το πολύ φαΐ στα συσσίτια, και έσκασαν."
-"Εγώ άκουσα οτι παραιτήθηκαν αγά μου" Φώναξε κάποιος από το πλήθος.
Μ' ένα νεύμα του αγά, δυο γενίτσαροι έφτασαν με γοργές δρασκελιές στο χωρικό, από τον οποίο ήδη οι άνθρωποι που βρίσκονταν γύρω του απομακρύνονταν σα να κατάλαβαν ξαφνικά οτι ήταν λεπρός. Πριν κανείς να προλάβει να καταλάβει τί γινόταν, οι δυο γενίτσαροι είχαν πάρει αγκαζέ το χωρικό, και τον κουβαλούσαν και μισοέσερναν από τη πλατεία.
Ο αγάς συνέχισε να να μην είχε συμβεί τίποτα.
"Ακόμα και με τα βιλαέτια που έμειναν ελεύθερα, εγώ ο Σουλτάνος σας, δεν ήμουν ευχαριστημένος, και ήθελα να σας δώσω περισσότερα. Πήγα λοιπόν είς τα Ευρώπας, και χτύπησα δυνατά το χέρι μου στο τραπέζι, και τους είπα οτι χρειάζομαι γρόσια για να πάρω βιλαέτια για τους υπηκόους μου. Σας φέρνω λοιπόν..."
Το πλήθος κράτησε την ανάσα του από τη προσμονή, η αγωνία ήταν σχεδόν απτή.
"Δέκα ολόκληρα βιλαέτια επιπλέον, για το πολυαγαπημένο σουλτανάτο μου."
Μερικοί άρχισαν να ξεσπούν σε χειροκροτήματα, αλλά η απογοήτευση των περισσοτέρων ήταν έκδηλη.
"Αγά μου, με τόσα γρόσια που πήρε ο Σουλτάνος μας, δέκα βιλαέτια?" είπε κάποιος.
"Σιωπή γιαούρ' τί νομίζεις? Οτι μόνο εσύ είσαι? Να, χωρικοί, από κάτι τέτοιους φτάσατε να μην έχετε αρκετά βιλαέτια" βρωντοφώναξε οργισμένος ο αγάς, ενώ έδειχνε το χωρικό με χέρι που έτρεμε από θυμό. Ήδη, αρκετοί από αυτούς που πρίν χειροκροτούσαν, είχαν αρχίσει να αγριοκοιτάζουν το βλάσφημο χωριανό τους, που ζάρωσε από φόβο.
Ο αγάς τύλιξε ξανά τη περγαμηνή, και κατέβηκε από την εξέδρα, αφήνοντας τους χωρικούς να λύσουν μόνοι τους τις διαφορές τους. Καθώς κατέβαινε τις σκάλες, ακούστηκε ένα ξύλο να σπάει, και κάτι σαν "α σιχτίρ με σάπια ξύλα στήνουν εξέδρες" από τη μεριά του αγά, αλλά στο σαματά που γινόταν καθώς οι χωρικοί αντιδικούσαν για τα βιλαέτια, κανείς δεν έδωσε σημασία.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος sardelitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1575 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 03:23:05 μμ »
Βλέπω μια κινητικότητα, όχι βέβαια τόσο έντονη, που αφορά προσλήψεις και ανανέωση των πινάκων για  τους ΠΕ70 για τα ΖΕΠ της Παρασκευής. Φαντάζεστε και εμείς να έχουμε κάτι;Μακάρι...

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1576 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 03:30:22 μμ »
Βρε Γιαννη αφου ολοι μας θα αλλαξουμε καποια στιγμη καριερα γιατι δεν αξιοποιεις  το  ταλεντο σου?Εγω στη θεση σου θα το σκεφτομουνσ σοβαρα...

Sardelitsa ευτυχως που εχουμε και σενα και αφηνεις στο θεμα μας μια νοτα αισιοδοξιας... :)

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1577 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 03:43:07 μμ »
Βρε Γιαννη αφου ολοι μας θα αλλαξουμε καποια στιγμη καριερα γιατι δεν αξιοποιεις  το  ταλεντο σου?Εγω στη θεση σου θα το σκεφτομουνσ σοβαρα...

Sardelitsa ευτυχως που εχουμε και σενα και αφηνεις στο θεμα μας μια νοτα αισιοδοξιας... :)

 ;D ;D ;D
Τα γράφω εδώ μέσα μπας και τα δεί κανένας εκδότης να μ' εκδώσει (με τη καλή έννοια).  ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος agglikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1578 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 04:33:34 μμ »
παιδιά στα μέσα μαζικής παραπληροφόρησης χτες αναφέρθηκε ότι θα καλυφθούν τα κενά στα σχολεία.Ανέκδοτο μου φαίνεται , παρά είδηση.

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1579 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 04:35:30 μμ »
Μα δε καλύφθηκαν ήδη από το Σεπτέμβριο, και μάλιστα με ταϊσμένους αναπληρωτές?
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος agglikou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1580 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 05:14:18 μμ »
ναι σωστά , παράλειψή μου Γιάννη .
 ;)

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #1581 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 05:21:13 μμ »
παιδιά στα μέσα μαζικής παραπληροφόρησης χτες αναφέρθηκε ότι θα καλυφθούν τα κενά στα σχολεία.Ανέκδοτο μου φαίνεται , παρά είδηση.

ακριβώς οπως το γράφεις μέσα μαζικής παραπληροφόρησης
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162173
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 712
Σύνολο: 727

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.