*

Αποστολέας Θέμα: B' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 284030 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #182 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 08:00:01 μμ »
Β/θμια
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:58:59 »

Αποσυνδεδεμένος mariag_83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Home is where your heart is (ΠΕ06)
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #183 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 08:29:22 μμ »
Να κι ένα ευχάριστο!!!Ntroulis,ευχαριστούμε  :)
Πρόσεχε τι εύχεσαι,γιατί μπορεί όταν το αποκτήσεις να μην έχεις τι να το κάνεις...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #184 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 09:55:35 μμ »
βγηκαν και νυχτιάτικα προσλήψεις για μουσικούς, γυμναστές κτλ. δεν ξέρω για σας ρε παιδιά, αλλά αισθάνομαι τελείως χεσμένη.. σορρυ κιολας για τη γλώσσα, αλλά δεν μπορώ άλλο. δεν θιγομαι προσωπικά, με την έννοια ότι δεν είμαι διοριστέα αδιόριστη, δεν είμαι στους πρώτους της λίστας, δεν έχω βάλει το κουτάκι, με άλλα λόγια, αν με πάρουν θα είναι από την καινουργια χρονιά, αλλά όλα αυτά που βλέπω με κάνουν και νιώθω, όπως πολλοί εδώ στο θέμα αυτό πιστεύω, σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα.. δεν ζητάμε τίποτα πολύ, ούτε να γίνουμε πλούσιοι,να δουλεύουμε κάθε χρόνο, όσους μήνες μπορούμε με βάση τις ανάγκες των σχολείων, δεν ζητιανεύουμε, δεν παρακαλάμε, κι όμως νιώθω σαν το άπορο που περιμένει στη γωνία... δεν ξέρω, ίσως εμένα με έχει πιάσει μιζέρια απόψε, αλλά δεν θα το αντέξω να δω προσλήψεις β φάση για δασκάλους πχ ή για φιλολογους και σε εμάς να μην έχει κάνει μια ολοκληρώμενη φάση..  :( :( :(
και το ότι δεν γίνονται μαθήματα στα σχολεία χωρίς δασκάλους και φιλολόγους δεν μπορώ να το ξανακούσω, αν είναι έτσι, να τις καταργήσουμε όλες τις ειδικότητες που θεωρούν ότι δεν είναι απαραίτητες, να καθίσουμε κι εμείς σπίτια μας να κλαίμε τη μοίρα μας με ένα κιλό παγωτό ανα χείρας, να το ξέρουμε όμως! αυτή η κοροιδία, προσωπικά, ώρες ώρες με διαλύει, κι ας μην θίγομαι άμεσα, όπως προείπα. θα μου πει καποιος ότι δεν σε κρατάει κανείς, σταμάτα να ασχολείσαι, βρες άλλη δουλειά... οκ, ναι, που όμως; γι αυτό σπούδασα; για να κάνω μια άλλη δουλειά που δεν μου αρέσει; τι να πω... ίσως να τα ζητάει όλα και πολύ απόψε! :-[
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #185 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:10:10 μμ »
πολλη μαυριλα ρε κοριτσι. και η σημερινες προσληψεις ηταν μεσω ΕΣΠΑ οποτε μη σε παιρνει απο κατω. αυτα που περιμενουμε εμεις πλεον ειναι απο τον κρατικο προυπολογισμο και οσο κρατανε οι διαπραγματευσεις με την τροικα λιγο δυσκολα θα γινουν προσληψεις και αυτο ισχυει για ολες τις ειδικοτητες. τωρα αν εχει δικιο ο/η ntroulis και μας καλεσουν πιο γρηγορα ειλικρινα για μενα θα ειναι μια πολυ ευχαριστη εκπληξη.

νομιζω οτι δεν ηταν και τοσο αισιοδοξο αυτο που εγραψα ε?  ::)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:58:59 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #186 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:12:42 μμ »
Μη στεναχωριέσαι βε Planety. Και άλλωστε αν δε κάνεις μια άλλη δουλειά, πώς ξέρεις οτι δε θα σου αρέσει? Φυσικά, το φταίξιμο είναι του κράτους τους απ' την αρχή, αφού έβαζαν στα πανεπιστήμια πολύ περισσότερο κόσμο απ' όσο χρειάζονταν επί χρόνια ολόκληρα. Ωστόσο δε πρέπει να ξεχνάμε οτι καμιά φορά, εκεί που νομίζουμε οτι κλείνει μια πόρτα, μπορεί ν' ανοίγει μια άλλη.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #187 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:17:27 μμ »
τρελαινομαι οταν το πτηνο το πιανει φιλοσοφικη διαθεση!
αληθεια το θεμα της α'φασης ποτε θα ξεκλειδωθει? γιατι για μας δεν εχει τελειωσει ακομα η α'φαση.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #188 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:29:17 μμ »
Παιδιά η Planety έχει δίκιο. Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση κι ίσως και χειρότερη γιατί και πέρσυ δε δούλεψα,έχω παιδί, σύζυγο ουσιαστικά άνεργο, μητέρα που έμεινε άνεργη στα 50+, είμαστε ανασφάλιστοι και χίλια προβλήματα. Από πέρσυ που πήρα πρέφα ότι θα είμαι εκτός σχολείου, ψάχνω σε φροντιστήρια. Τίποτα. Πήγα σε συνεντεύξεις δέχτηκα ειρωνία, μου δωσαν κάλπικες ελπίδες του στυλ θα συνεργαστούμε σίγουρα θα σου δώσω πολλές ώρες και περίμενε τηλ. αύριο, θα θα θα...Όταν έχεις σπουδάσει, έχεις δώσει ΑΣΕΠ, έχεις προσανατολιστεί προς την εκπαίδευση και η πόρτα κλείνει τόσο σε ιδιωτικό όσο και στο δημόσιο τομέα, τότε τα πράγματα είναι άσχημα. Σε φροντιστήριο δε σε παίρνουν αν είσαι 27 όπως εγώ και δεν έχεις φροντιστηριακή εμπειρία, παρά μόνο διδακτική σε δημόσιο, αυτό κατάλαβα εγώ. Δεν ξέρω αν θα πάρουν πολλούς του κλάδου μας φέτος, αλλά εγώ πια έχω πάθει ανοσία μετά το περσινό πάθημα. Έκανα τα χαρτιά μου κι ως ΤΕ16 αλλά με 0 μόρια χλωμό το κόβω. Συγνώμη για τα προσωπικά μου και το εκτός θέματος, αλλά απλά ήθελα να δείξω ότι υπάρχουν και άλλοι στην ίδια άσχημη μοίρα. Καληνύχτα

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #189 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:31:39 μμ »
τρελαινομαι οταν το πτηνο το πιανει φιλοσοφικη διαθεση!
αληθεια το θεμα της α'φασης ποτε θα ξεκλειδωθει? γιατι για μας δεν εχει τελειωσει ακομα η α'φαση.

Πολλά κλειδώματα πια... κλειδωμένοι πίδακες, κλειδωμένα θέματα.  :P

Άντε κι ένα preview για τη planety, και όσους τα βάψατε μαύρα, να μη στεναχωριέστε:

"O νέος Άρχοντας της Μόρντορ στάθηκε σ' ένα από τα περβάζια του δαιδαλώδους, παγωμένου κάστρου του. Κάτω, μπορούσε να δει μια αίθουσα όπου αγάλματα από Αναπληρωτόμπιτ βρίσκονταν σε διάφορες πόζες αγωνίας. Η φυσικότητα από τις πόζες, ο μεγάλος αριθμός τους, και ένας περίεργος απόκοσμος ψύθιρος που ακουγόταν σαν "τους διορισμούςςςςςςςςς μαςςςςςςςςςςς" του έκανε εντύπωση. Χωρίς να γυρίσει, ρώτησε το τρομερό Υπασπιστή του, που γνώριζε οτι θα βρίσκεται εκεί:
-"Τί είναι αυτά κάτω, και τί ακούγεται έτσι?"
-"Α, είναι μια στρατιά από Αναπληρωτόμπιτ που ήθελαν να μπούν στο κάστρο, Σκοτεινότατε. Η προηγούμενη Αρχόντισσα τους παγωσε και τους κλείδωσε στη σάλα που βλέπετε, για να μείνουν εκεί για όλη την αιωνιότητα. Από καιρού εις καιρόν ακούγονται διάφορα, αλλά κατά τ' άλλα είναι άκακοι. Μη δίνετε σημασία"
Εκείνη τη στιγμή, ένα ογκώδες βιβλίο εκτοξεύτηκε προς τη κατεύθυνση του κεφαλιού του Υπασπιστή, αστοχώντας για λίγα εκατοστά. Πριν χτυπήσει σε μια κολώνα που ήταν δίπλα, και γίνει κομμάτια, στο Σκοτεινό Αφέντη της Μόρντορ φάνηκε οτι έγραφε "ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΑΣΕΠ". Ωστόσο, καθώς το βιβλίο ξανάπεσε στη σάλα, δε μπορούσε να είναι βέβαιος.
-"Χμ, αγρίεψαν τα πράγματα, ίσως θα ήταν καλύτερα να τη κάνουμε με ελαφρά, Σκοτεινότατε" είπε ο Υπασπιστής ενώ ένα από τα τρόλλ που συνόδευαν παρατηρούσε αφηρημένα ένα φυλλο που έπεφτε σιγά σιγά προς τη σάλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2012, 10:33:17 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #190 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:34:42 μμ »
ahahaha Γιαννη εσυ θα βρεις αλλη δοθλεια σιγουρα μην ανησυχεις..μια σατιρα με λαζοπουλο,μια γελοιογραφια,μια επιθεωρηση..εμεις να δουμε τι ταλεντα θα ανακαλυψουμε με το στανιο στα 30+..

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #191 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:37:30 μμ »
παντως η αλλαγη επαγγελματικου προσανατολισμου ειναι ντε φακτο για εμας και αμεσα οποτε ας αρχισουμε ολοι να το παιρνουμε αποφαση σιγα σιγα.τα ψωμια μας ειναι πολυ λιγα..

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #192 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:37:46 μμ »
Συνάδελφοι δεν πρέπει να βγαίνουν οι τοποθετήσεις στο Ιντερνετ και να ανακοινώνονται ώστε να μπορούν όλοι να τις δουν? Η Αιτωλοακαρνανία πάντως δεν έχει βγάλει τίποτα μέχρι αυτήν την ώρα!

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #193 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:40:37 μμ »
ahahaha Γιαννη εσυ θα βρεις αλλη δοθλεια σιγουρα μην ανησυχεις..μια σατιρα με λαζοπουλο,μια γελοιογραφια,μια επιθεωρηση..εμεις να δουμε τι ταλεντα θα ανακαλυψουμε με το στανιο στα 30+..

Μη νομίζεις, αγαπητή μου Λαίδη, κι εγώ μεγάλος είμαι.  :P

Συνάδελφοι δεν πρέπει να βγαίνουν οι τοποθετήσεις στο Ιντερνετ και να ανακοινώνονται ώστε να μπορούν όλοι να τις δουν? Η Αιτωλοακαρνανία πάντως δεν έχει βγάλει τίποτα μέχρι αυτήν την ώρα!

Οι τοποθετήσεις? Δε νομίζω οτι βγαίνουν ή έβγαιναν ποτέ τοποθετήσεις στο ιντερνετ.

Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #194 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:43:56 μμ »
βγαινουν στις ιστοσελιδες των διευθυνσεων, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν. περσι απο το ιντερνετ εμαθα σε ποιο σχολειο τοποθετηθηκα. ησουν στη φαση που εγινε για τα εαεπ?

υ.γ. ζωγραφισες παλι στροθοκαμηλε!   ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: B΄φάση αναπληρωτών ΠΕ 06
« Απάντηση #195 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 10:44:39 μμ »
Εγω θα συμμετασχω στο σικουελ του Η λαιδη κι ο αλητης αλλα θα κανω τον αλητη αναγκαστικα λογω αδειας τσεπης.Αντε να βρουμε ολοι τα κρυμμενα μας ταλεντα παιδια..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161477
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.