*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;  (Αναγνώστηκε 6959 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:31:44 μμ »
συνάδελφοι,όποιος γνωρίζει παρακαλώ ας με διαφωτίσει πριν προβώ σε ενέργειες και συζητήσεις με δευτ/βάθμια και υπουργείο
έχουμε 3 σχολεία στα οποία υποτίθεται,χωρίς να έχουμε απόφαση πυσδε,πρέπει να πάω!ας μη σχολιάσουμε που είναι αυτά!σήμερα μόνο έγραψε το κοντέρ μου 200 χλμ!
τέλος πάντων!το ερώτημα είναι το εξής;
έχει δικαίωμα το πυσδε,δίχως ακόμη να έχει βγει απόφαση,να με στέλνει σε 3 σχολεία όχι επειδη δε συμπληρώνω ωράριο(κάθε σχολείο έχει 28 ώρες φιλολογικά!!!!) αλλά επειδή δεν έχουνε άλλο προσωπικό;και αυτό,λένε,προσωρινά έως ότου έρθει η β φάση;
κι αν η βα φάση έρθει σε έναμήνα ή έρθει και δεν ειναι κανείς στην άρτα;λέμε!
έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό;
παρακαώ πείτε όποιος γνωρίζει
είμαι ήδη σε ερευνα του θέματος!δε θέλω να μιλήσω άμεσα με το υπουργείο!παρά μόνο αν χρειαστεί!
υπάρχει νόμος ο οποίος με δεσμεύει εμένα να περιμένω συναδέλφους άλλης φάσης;;;;
και το τονίζω!!δεν τίθεται θέμα συμπλήρωσης ωραρίου!
εκτός αν τίθετα θέμα "αναγκών της υπηρεσίας"!!τι κλασσικό!
περιμένω!
ευχαριστώ πολύ και καλή τοποθέτηση έυχομαι!
αν και έτσι που έχουν γίνει τα πράγματα!δεν αξίζει,συνάδελφοι,η δουλειά μας!λυπάμαι που το λεώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:39 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:49:44 μμ »
καλά, τι πίνουν εκεί στην Άρτα; Θα μας τρελάνουν τελείως; Πού πάνε και τα βρίσκουν όλα αυτά;

Και να πω ότι δεν έχει μαλλιάσει το πληκτρολόγιο όλα αυτά τα χρόνια:
για κάθε π@π@ρια που σας λένε, ζητήστε το εγγραφάκι να ρθουμε όλοι στα ίσα μας!!

Εσύ προσελήφθεις στην α' φαση για να καλύψεις κενό απο αυτά που είχαν ζητήσει για την α΄ φάση. Τώρα, αν έβγαλαν τα κενά λάθος ή δεν τους στείλανε όσους ζήτησαν δε θα κάτσεις εσύ να λύσεις το κυπριακό.

Θα πάρω τα μυαλά στα χέρια με την Άρτα. Μια φορά πήρα κλήση εκεί πέρα, πήγα να κάνω ένσταση και ο διοικητής με όλο το υπόλοιπο τμήμα έλειπαν για τριήμερο του Αγίου Πνεύματος!!! Ήταν ένας τύπος που ειπε οκ, τα είπατε, κάνατε την ένσταση μπορείτε να φύγετε..... Ε πήρα και γω απευθείας ΓΑΔΑ , μίλησα με μια πολύ εξυπηρετική κυρία και σε ελεύθερη μετάφραση του είπα " σ αρέσει το Καστελόριζο αγοράκι, ή θες να πας Έβρο που χει πιο δροσιά;" .... Ε ρε με την Άρτα!!! Δεν χτίζετε καναν χριστιανό σε κανα γιοφύρι μπας και ρθουν στα ίσα τους οι υπόλοιποι....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 09:57:57 μμ »
καλά, τι πίνουν εκεί στην Άρτα; Θα μας τρελάνουν τελείως; Πού πάνε και τα βρίσκουν όλα αυτά;

Και να πω ότι δεν έχει μαλλιάσει το πληκτρολόγιο όλα αυτά τα χρόνια:
για κάθε π@π@ρια που σας λένε, ζητήστε το εγγραφάκι να ρθουμε όλοι στα ίσα μας!!

Εσύ προσελήφθεις στην α' φαση για να καλύψεις κενό απο αυτά που είχαν ζητήσει για την α΄ φάση. Τώρα, αν έβγαλαν τα κενά λάθος ή δεν τους στείλανε όσους ζήτησαν δε θα κάτσεις εσύ να λύσεις το κυπριακό.

Θα πάρω τα μυαλά στα χέρια με την Άρτα. Μια φορά πήρα κλήση εκεί πέρα, πήγα να κάνω ένσταση και ο διοικητής με όλο το υπόλοιπο τμήμα έλειπαν για τριήμερο του Αγίου Πνεύματος!!! Ήταν ένας τύπος που ειπε οκ, τα είπατε, κάνατε την ένσταση μπορείτε να φύγετε..... Ε πήρα και γω απευθείας ΓΑΔΑ , μίλησα με μια πολύ εξυπηρετική κυρία και σε ελεύθερη μετάφραση του είπα " σ αρέσει το Καστελόριζο αγοράκι, ή θες να πας Έβρο που χει πιο δροσιά;" .... Ε ρε με την Άρτα!!! Δεν χτίζετε καναν χριστιανό σε κανα γιοφύρι μπας και ρθουν στα ίσα τους οι υπόλοιποι....

δεν 'ηθελα να σε ξαναενοχλήσω σε πμ
χαίρομαι που μου απαντάς εδώ! ;D
και γέλασα πολύ!
αυτοί καλά κάνουνε!έως ότου κάτσω κκι εγώ σπίτι μου να πίνω μπάφους και να πάιζω προ
το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε!
πες μου!
ούτε στη δευτ/βάθμια υπογράψαμε!δεν ήτανε λέει έτοιμο το πρακτικό αλλά έτσι κι αλλιώς θα ξαναπάμε για να υπογράψουμε συμβάσεις!άλλο κι αυτο!ουτε σε κάποιο σχολείο υπέγραψα αφού δεν έχουμε αριθμό απόφασης πυσδε
που να απευθυνθώ και σε ποιο νόμο να βασιστώ;
γιατι αυτά που λέμε τα λέει η ΄λογική!
γιατι κιι αυτοί έχουνε το ωραιότατο "για τις ανάγκες της υπηρεσίας" και τέλος,,,,

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:01:58 μμ »
οι ανάγκες της υπηρεσίας δεν πρέπει να υπερβαίνουν τη λογική.
Για να ξεκαθαρίσουμε κατι : είσαι αναπληρώτρια της ειδικής αγωγής;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:39 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:03:55 μμ »
οι ανάγκες της υπηρεσίας δεν πρέπει να υπερβαίνουν τη λογική.
Για να ξεκαθαρίσουμε κατι : είσαι αναπληρώτρια της ειδικής αγωγής;

ναι

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:20:27 μμ »
καλά ρε, πάνε καλά; η απόφαση πρόσληψης έγραφε ότι οι αναπληρωτές ε.α. αναλαμβάνουν απο τρίτη μέχρι και πέμτπη....που σημαίνει ότι ως την πέμπτη δεν αναλαμβάνουν διδακτικό έργο γιατί το πυσδε δεν μπορεί να συνεδριάσει και να τους τοποθετήσει. πρέπει να έχει αναλάβει και ο τελευταίος , να δουν τις αιτήσεις, να κρίνουν βάσει μορίων ή κατάταξης στον πίνακα και μετά να τοποθετήσουν...

που σημαίνει ότι το νωρίτερο που πρέπει να γίνει το πυσδε είναι την Πέμτπη ( αύριο). Δεν αναλαμβάνεις χωρίς πράξη πυσδε δεν πα να χτυπιουνται..


και τι θα πει δεν ήταν έτοιμο το πρακτικό; και γω πρακτικά γράφω ( μεταξύ όλων των άλλων ) και ξέρω πως το πρακτικό το ετοιμάζεις εκείνη τη στιγμή (δυο αράδες πράμα ειναι, έλεος δλδ ) και αν την άλλη μέρα έρθουν άλλοι, κάνεις ΑΛΛΟ πρακτικό...και στο ΙΚΑ επισης γράφεις τους εργαζόμενους τη μέρα αναληψής τους αλλιώς πας για πρόστιμο ως υπηρεσια....

σου λέω, κάτι έχει το νερο εκεί....σίγουρα..
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:23:51 μμ »
καλά ρε, πάνε καλά; η απόφαση πρόσληψης έγραφε ότι οι αναπληρωτές ε.α. αναλαμβάνουν απο τρίτη μέχρι και πέμτπη....που σημαίνει ότι ως την πέμπτη δεν αναλαμβάνουν διδακτικό έργο γιατί το πυσδε δεν μπορεί να συνεδριάσει και να τους τοποθετήσει. πρέπει να έχει αναλάβει και ο τελευταίος , να δουν τις αιτήσεις, να κρίνουν βάσει μορίων ή κατάταξης στον πίνακα και μετά να τοποθετήσουν...

που σημαίνει ότι το νωρίτερο που πρέπει να γίνει το πυσδε είναι την Πέμτπη ( αύριο). Δεν αναλαμβάνεις χωρίς πράξη πυσδε δεν πα να χτυπιουνται..


και τι θα πει δεν ήταν έτοιμο το πρακτικό; και γω πρακτικά γράφω ( μεταξύ όλων των άλλων ) και ξέρω πως το πρακτικό το ετοιμάζεις εκείνη τη στιγμή (δυο αράδες πράμα ειναι, έλεος δλδ ) και αν την άλλη μέρα έρθουν άλλοι, κάνεις ΑΛΛΟ πρακτικό...και στο ΙΚΑ επισης γράφεις τους εργαζόμενους τη μέρα αναληψής τους αλλιώς πας για πρόστιμο ως υπηρεσια....

σου λέω, κάτι έχει το νερο εκεί....σίγουρα..
έτσι όπως τα λες
οποτε για αρχή δεν πάω πουθενά έως ότου παρθεί απόφαση του πυσδε;
κι αν αποφασιστεί ότι πάω στα 3 σχολεία και μου στείλουν και το έγγραφο;κάνω ένσταση;το θέμα είναι να το προλάβω αλλά πώς;;;
ότι κάτι γίνεται σίγουρα!ποιος ξέρει ι όμως εκεί πέρα!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:34:24 μμ »
σε τρία σχολεια μπορούν να σε στείλουν για συμπήρωση ωραρίου. Για να καλύτπτεις πληρες ωράριο ΚΑΙ στα τρία δε γινεται....δεν έχει αυξηθει πια τόσο το ωράριο που να λέει .....65 ώρες την εβδομάδα..ήμαρτον...
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:39:22 μμ »
σε τρία σχολεια μπορούν να σε στείλουν για συμπήρωση ωραρίου. Για να καλύτπτεις πληρες ωράριο ΚΑΙ στα τρία δε γινεται....δεν έχει αυξηθει πια τόσο το ωράριο που να λέει .....65 ώρες την εβδομάδα..ήμαρτον...

καλύπτω ωράριο σε ένα μη σου πω σε κάθε ένα απο αυτά τα σχολεία
δεν τίθεται θέμα συμπλήρωσης ωραρίου
το θέμα είναι να προλάβω να μη βγάλει απόφαση το πυσδε να παω σε 3.άντε τρεχα με ενστάσεις μετα
εκτός αν μας έστειλαν αρον αρον χωρις απόφαση επειδη σκοπεύουν να την καθυστερήσουν γιατ προφανώς δεν μπορούν να δικαιολογήσουν την απόφαση
τοθεμα ειναι οτι εγω δεν μπορω να περιμενω να βγει η β φαση για να αποφασισουν αυτοι που θα παω
ούτε μεχρι τοτε να πινω καφεδες με τον εκαστοτε δ/ντη η να κανω μπακαλοδουλειες

Αποσυνδεδεμένος stavy_t

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:45:38 μμ »
Καλησπέρα!Αν κατάλαβα καλά πήγες αναπληρώτρια εκεί. Το να μην σου δώσουν όλες τις ώρες σε ένα σχολείο σίγουρα γίνεται. Την προηγούμενη χρονιά υπήρχαν όλες οιώρες στο ένα σχολείο που πήγα κ όμως με εστειλαν σε 2 σχολεία και στην επόμενη φάση έφεραν αλλη κοπέλα που κ εκείνη πήγε σε άλλο ένα σχολείο να καλύψει τις υπόλοιπες ώρες. Από εκει και πέρα ξέρω πως δεν σε τοποθετούν μέχρι να παρουσιαστείτε όλοι οι αναπληρωτές να δηλώσετε προτιμήσεις κτλ. Αν είναι σε πολύ μεγάλες αποστάσεις μεταξύ τους τα σχολεία και καποια μέρα συμπίπτει (που με τρία σχολεία θα συμπίπτει απλά κάνεις φασαρία...) Ίσως και ένσταση αλλά συνήθως με τη φασαρία προσπαθούν να τα διορθώσουν. Τολάχιστον έτσι κάνουν όπου έτυχα ως τώρα στην Αττική.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:46:49 μμ »
αυτοί υποχρεούνται να κάνουν πυσδε και να προβουν σε τοποθετήσεις αμέσως μετά τη λήξη της ημερομηνιας ανάληψης υπηρεσίας. Δε λέει πουθενά να περιμένουν ως την επόμενη φάση.

συν του ότι ειναι υπόλογοι για ζημία στο δημόσιο βάσει του αρ 38 του υπαλληλικού κώδικα, γιατί λόγω της δικής τους κωλυσιεργίας θα πληρώνεται υπάλληλος που δε θα προσφέρει έργο....

αν πάντως σκοπεύουν να καθυστερήσουν πολύ μήπως απλά περιμένουν την επομενη φάση για να καλύψουν καναν ημέτερο σε καλό σχολειο; για σκέψου....ίσως θα πρεπε να πιέσετε τα πράγματα ζητώντας έγγραφα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:52:32 μμ »
αυτοί υποχρεούνται να κάνουν πυσδε και να προβουν σε τοποθετήσεις αμέσως μετά τη λήξη της ημερομηνιας ανάληψης υπηρεσίας. Δε λέει πουθενά να περιμένουν ως την επόμενη φάση.

συν του ότι ειναι υπόλογοι για ζημία στο δημόσιο βάσει του αρ 38 του υπαλληλικού κώδικα, γιατί λόγω της δικής τους κωλυσιεργίας θα πληρώνεται υπάλληλος που δε θα προσφέρει έργο....

αν πάντως σκοπεύουν να καθυστερήσουν πολύ μήπως απλά περιμένουν την επομενη φάση για να καλύψουν καναν ημέτερο σε καλό σχολειο; για σκέψου....ίσως θα πρεπε να πιέσετε τα πράγματα ζητώντας έγγραφα.

που να ξερω τι θελουνε να κανουνε
κι αν τωρα υποχρεούνται να αποφασίσουν για μας και οκ αποφασισουν να παω εγω σε 3 σχολεία μετα με τη β φαση τι θα γινει;θα αλλαξουν και θα πουν μεινε σε ενα σχολείο αλλάξαμε γνώμη;
ειναι δυνατον;
ούτε γίνεται να κάνουν πυσδε αφου ερθει η β φαση;
πως θα τρεχω εγω  χωρις απόφαση;
τι να κανω να προλαβω να μην  αποφασισουν να με πανε σε 3;
ελεος δλδ
καθε χρονο και χειρότερα

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:56:19 μμ »
για το αν θα σε πάνε σε ένα ή σε τρία σχολεια δεν μπορεις να κάνεις κάτι ....

όμως το να μη σε τοποθετουν περιμένοντας την επομενη φάση είναι προδήλως παράνομο,και αρα επισύρει πειθαρχικο παράπτωμα οποτε εκει οι διαδικασίες είναι διαφορετικές. Θα έλεγα ωστόσο πως στην παρουσα φάση αρκει να ζητήσεις εγγράφως ( με αίτησή σου να το κάνεις αυτό ) να σου δώσουν τις βλακείες που σου λένε στο τηλέφωνο..
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεούμαι να παρουσιαστώ σε 3 σχολεία;
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 03, 2012, 10:58:41 μμ »
για το αν θα σε πάνε σε ένα ή σε τρία σχολεια δεν μπορεις να κάνεις κάτι ....

όμως το να μη σε τοποθετουν περιμένοντας την επομενη φάση είναι προδήλως παράνομο,και αρα επισύρει πειθαρχικο παράπτωμα οποτε εκει οι διαδικασίες είναι διαφορετικές. Θα έλεγα ωστόσο πως στην παρουσα φάση αρκει να ζητήσεις εγγράφως ( με αίτησή σου να το κάνεις αυτό ) να σου δώσουν τις βλακείες που σου λένε στο τηλέφωνο..

μάλιστα
τι να ζητήσω;μου ειπανε πήγαινε σε αυτα τα 3.ανεξάρτητα αν δοθηκε αποφαση πυσδε.προφανώς η απόφασή του η ίδια θαναι με την προφορική
οποτε δεν μπορώ να κάνω τίποτα λες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 514
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.