*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό ΕΑΠ: ακύρωση θεματικής ενότητας  (Αναγνώστηκε 8390 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μεταπτυχιακό ΕΑΠ: ακύρωση θεματικής ενότητας
« στις: Οκτώβριος 07, 2012, 04:10:36 μμ »
 Παιδιά καλό απόγευμα σε όλους. Θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα που αφορά σε συγγενικό μου πρόσωπο: κάνει μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ και δήλωσε για φέτος δύο θεματικές ενότητες. Έχει καταθέσει τα χρήματα και του έχουν αποστείλει και τα βιβλία. Ωστόσο, σοβαρό προσωπικό θέμα το οποίο προέκυψε πολύ πρόσφατα, καθιστά πρακτικά αδύνατη την παρακολούθηση και των δύο ενοτήτων. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν κάποιος από σας ξέρει, τι μπορεί να γίνει σε μια τέτοια περίπτωση.Έχει συμβεί σε κάποιον από σας; Μπορεί να ακυρώσει τη μία από τις δύο χωρίς να χάσει χρήματα; Μπορούν έστω να κρατήσουν τα χρήματα αυτά για του χρόνου και να μη χαθούν; Προβλέπει κάτι σχετικό ο κανονισμός του ΕΑΠ; Θα πάρει να ρωτήσει και αύριο στη γραμματεία, αλλά αν κάποιος από σας ξέρει ας απαντήσει...Ευχαριστώ προκαταβολικά!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 12, 2012, 02:02:21 μμ από para5 »
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Κανείς;... :-\
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Gio δεν ξερω να σου απαντησω.Εψαξα τον κανονισμο και αναφερει την περιπτωση αναστολη φοιτησης μετα απo επιτυχη εξεταση θεματικης ενοτητας.Προφανως ομως δεν μιλαμε για τετοια περιπτωση.Το καλυτερο ειναι να παρετε τηλ αυριο να σας δωσουν μια υπευθυνη απαντηση κ αν μπορεις μας ενημερωνεις με τη σειρα σου.Σιγουρα θα εχει ξανασυμβει κατι τετοιο.Παντως ο κανονισμος του ΕΑΠ δεν αναφερει κατι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2012, 05:22:05 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Gio δεν ξερω να σου απαντησω.Εψαξα τον κανονισμο και αναφερει την περιπτωση αναστολη φοιτησης μετα απo επιτυχη εξεταση θεματικης ενοτητας.Προφανως ομως δεν μιλαμε για τετοια περιπτωση.Το καλυτερο ειναι να παρετε τηλ αυριο να σας δωσουν μια υπευθυνη απαντηση κ αν μπορεις μας ενημερωνεις με τη σειρα σου.Σιγουρα θα εχει ξανασυμβει κατι τετοιο.Παντως ο κανονισμος του ΕΑΠ δεν αναφερει κατι.
EmmaB σε ευχαριστώ. Τον κανονισμό τον έψαξα και εγώ η ίδια και επιβεβαιώνω τα όσα λες. Ό,τι μάθουμε θα σας το μεταφέρω. Απλώς έστειλα το μήνυμα μήπως λήξει η αγωνία μας μια ώρα αρχύτερα. Κι εγώ πιστεύω πως θα έχει ξανασυμβεί σίγουρα, αλλά καλό είναι να έχει κάποιος υπόψη του μια-δυο αντίστοιχες περιπτώσεις πριν ρωτήσει. Αν κάποιος άλλος δει το μήνυμα σήμερα, κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Ναι φυσικα το καταλαβαινω.Ειχαμε χθες την πρωτη συναντηση στη μια και μονη θεματικη ενοτητα που εχω παρει και μου φαινεται βουνο.Αν εχει συμβει κατι τετοιο σε αλλο μελος του forum και μπορει να μας απαντησει θα 'ναι πολυ καλο.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ναι φυσικα το καταλαβαινω.Ειχαμε χθες την πρωτη συναντηση στη μια και μονη θεματικη ενοτητα που εχω παρει και μου φαινεται βουνο.Αν εχει συμβει κατι τετοιο σε αλλο μελος του forum και μπορει να μας απαντησει θα 'ναι πολυ καλο.
Όντως! Μακάρι να το δει κάποιος που να ξέρει και να απαντήσει!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά -προς ενημέρωση όσων τυχαίνει να ενδιαφέρονται - η απάντηση της γραμματείας του εαπ για το ζήτημα αυτό είναι πως δε γίνεται δυστυχώς. Είναι κρίμα πάντως γιατί αλλάζουν τα δεδομένα στις ζωές των ανθρώπων και δεν είμαστε πάντα σε θέση να προβλέπουμε αυτές τις αλλαγές...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Λυπάμαι που ισχύει κάτι τέτοιο, όντως θα έπρεπε κάπως να μπορεί να ρυθμιστεί αυτό το ζήτημα. Καλό κουράγιο να ευχηθείς εκ μέρους μου!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Λυπάμαι που ισχύει κάτι τέτοιο, όντως θα έπρεπε κάπως να μπορεί να ρυθμιστεί αυτό το ζήτημα. Καλό κουράγιο να ευχηθείς εκ μέρους μου!
Σε ευχαριστώ! Θα το μεταφέρω!
ΥΓ: Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά τι να πω, μόνο τα φράγκα τους νοιάζουν πια; ο αδερφός μου τους είπε πως αν δεν μπορούσαν να του τα δώσουν πίσω, ας τα κρατούσαν μέχρι του χρόνου. Τόσο δύσκολο ήταν και αυτό; του είπαν πως αν δεν παρακολουθήσει τη 2η καθόλου, του χρόνου πρέπει να τα ξανασκάσει κανονικά. Και μιλάμε για λεφτά εκ του υστερήματος φυσικά... και είναι σε τμήμα μεγάλης πόλης που θα λειτουργήσει έτσι κι αλλιώς, όχι σε επαρχιακό...
 Δεν ξέρω, εγώ παρακολουθώ μάστερ που αυτή τη στιγμή προσφέρεται δωρεάν, η δυσκολία είναι πολύ μεγάλη(πήρα για αυτό το λόγο άνευ αποδοχών) αλλά νιώθω ότι με αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι...
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Ειλικρινα λυπαμαι που δε γινεται τιποτα.Οταν καλεισαι αρχες Γεναρη ν'αποφασισεις για τον αριθμο των Θ.Ε. και τα μαθηματα αρχιζουν Οκτωβρη ειναι πολυ πιθανο να εχουν αλλαξει μεχρι τοτε τα δεδομενα στη ζωη σου.Θα 'πρεπε θεωρω να λαμβανεται μια μεριμνα και να βρισκεται λυση τουλαχιστον για τις σοβαρες περιπτωσεις.Καλη δυναμη σας ευχομαι Gio. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2012, 10:46:05 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος loumbago

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απόλυτη αναλγησία σε όλους τους τομείς! :(

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Όταν όμως είναι να πάρουν χρήματα, δεν υπάρχει ΠΟΤΕ προβλημα!Γνωστή μου που είχε χάσει τις ημερομηνίες για την κατάθεση των χρημάτων κ την επιλογή της επόμενης ενότητας του Μετ/κου (Ιούλιο) μια χαρά της δέχτηκαν τα χρήματα και τη δήλωση της ενότητας το... Σεπτέμβριο!Να βρίσεις?θα πάει χαμενο..

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό ΕΑΠ: ακύρωση θεματικής ενότητας
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 10:07:21 μμ »
gio66 μια ιδέα θα ήταν να πάει όπως όπως στις εξετάσεις και αν κοπεί, το ποσό που πρέπει να πληρώσει είναι μικρότερο (νομίζω 350€) για να πάρει την ίδια ενότητα του χρόνου.
Αυτό, βέβαια, σημαίνει ότι πρέπει να περάσει κάποιες γραπτές εργασίες μέσα στο ακαδημαϊκό έτος για να έχει δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις. Ας ξεκινήσει και τις δύο και βλέπει στην πορεία ποιά συμφέρει να αφήσει.
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό ΕΑΠ: ακύρωση θεματικής ενότητας
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 14, 2012, 10:36:23 μμ »
Domenica το 1/3 πληρωνεις οταν επαλαμβανεις την ενοτητα λογω αποτυχιας(οποτε πρεπει να ειναι λιγοτερα απο 350 ευρω) αλλα πρεπει να παρακολουθησεις κανονικα και να εκπονησεις τουλαχιστον 3 εργασιες για να μπορεσεις να δωσεις εξετασεις.Το θεμα να ειναι να μπορουσε να μεταφερθει το ποσο οποιου δε μπορει να παρακολουθησει για σοβαρους λογους την επομενη χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2012, 11:13:31 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.