*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων  (Αναγνώστηκε 47418 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antigone87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 06:54:16 πμ »
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα που με "καίει".
Παρακολουθώ εδώ και πάρα πολύ καιρό τις ενδιαφέρουσες συζητήσεις σας όμως δεν έκανα ποτέ τις ερωτήσεις που θα ήθελα. Διάλεξα να επαναφέρω αυτό το θέμα και να ποστάρω εδώ την απορία μου, καθώς μου φάνηκε ό,τι πιο σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω. Λοιπόν, χωρίς πολλές φλυαρίες, είμαι τελειόφοιτη Ιστορικού & Αρχαιολογικού και θα ήθελα να ρωτήσω όλους τους συναδέλφους τί περίπου πρέπει να κάνω προκειμένου να μπορέσω να "πραγματοποιήσω" το πρώτο μου ιδιαίτερο. Φαντάζομαι πως πολλοί από εσάς ξεκινήσατε να κάνετε μαθήματα ενώ ήσασταν ακόμη φοιτητές. Πώς το καταφέρατε; Η απορία μου μπορεί να φαίνεται γελοία αλλά είμαι πραγματικά απελπισμένη. Αν και το γνωστικό μου αντικείμενο είναι η Ιστορία καταβάλλω προσπάθειες και διαβάζω πολύ Αρχαία κ.α για να είμαι έτοιμη όταν χρειαστεί να διδάξω σε κάποιο παιδί όμως ποτέ δεν έρχεται αυτή η ώρα!  :-\ Έχω κολλήσει τα κλασικά χαρτάκια αλλά οι δρόμοι είναι γεμάτοι από αυτά. Γνωστούς που να μπορούν να με βοηθήσουν (δηλ. οικογενειάρχες) έχω ελάχιστους στην πόλη που ζω, αλλά και αυτοί είναι ενημερωμένοι για το θέμα -παρόλα αυτά δεν γίνεται τίποτε. Δεν θέλω να θίξω γενικότερα το θέμα της ανεργίας αλλά μόνο το συγκεκριμένο, ως πιο σχετικό με το forum. Ειλικρινά, θα ήθελα μια συμβουλή από κάποιον πιο έμπειρο, πιστεύω πως η αλληλεγγύη είναι σημαντική, άσχετα με τους όποιους ανταγωνισμούς υφίστανται σε όλες τις δουλειές. Προς Admins: Αν κρίνετε πως η θέση είναι ακατάλληλη γι αυτό το ποστ μετακινήστε το
Ευχαριστώ πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2013, 07:07:26 πμ από antigone87 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 10:04:57 μμ »
Γεια σου Αντιγόνη!

Έχουμε τελειώσει την ίδια σχολή! Εγώ κάνω ιδιαίτερα εδώ και 3 χρόνια. Κανείς δε με σύστισε σε κανέναν γιατί ήμουν άγνωστη μεταξύ αγνώστων μακριά από το μέρος μου. Όλα μου τα ιδιαίτερα τα βρήκα από χαρτάκια (που κολλάω από την αρχή της χρονιάς και ανανέωνα τακτικά) ή από κάρτες μου. Την πρώτη χρονιά είχα ένα παιδί, την δεύτερη τρία και φέτος έχω 7. Φέτος είναι κιόλας η πρώτη χρονιά που με σύστησαν και πλέον είχα τηλέφωνα από γνωστούς γνωστών..

Σου εύχομαι καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουάριος 23, 2013, 11:44:08 μμ »
monogramma τι τιμές χρεώνεις συνήθως;;

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 02:03:03 πμ »
Από 8-10 για μελέτη Δημοτικού ως 17 για Γ' Λυκείου.

*Δεν έχω αναλάβει κατεύθυνση ακόμη αλλά το βλέπω να μου ρχεται την επόμενη εβδομάδα. Έχω αγχωθεί πολύ  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 02:04:08 πμ »
Πολύ καλές τιμές έχεις!!
Μπράβο που βρίσκεις!!
Αττική δουλεύεις;;

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 02:16:49 πμ »
Ναι Αττική. Δεν το περίμενα κι εγώ. Το καλοκαίρι έλειπα και γύρισα αργά (μέσα Σεπτέμβρη). Μου είχαν ξεκολλήσει όλα τα χαρτάκια και δεν είχα ούτε ένα τηλεφώνημα. Ήμουν πολύ φοβισμένη και αποκαρδιωμένη. Τελικά όμως όλα πήγαν καλά. Είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί έχω προσπαθήσει πολύ. Ελπίζω να συνεχίσουν να πηγαίνουν τα πράγματα έτσι και εύχομαι σε κάθε συνάδελφο καλή τύχη και υπομονή. Ειδικά το δεύτερο χρειάζεται..το έχουμε φάει όλοι μας με το κουτάλι..

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουάριος 24, 2013, 02:56:16 πμ »
Στο εύχομαι ολόψυχα!!

Αποσυνδεδεμένος antigone87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #119 στις: Μάρτιος 15, 2013, 09:52:56 μμ »
monogramma σ'ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απάντησες και χαίρομαι που τα πας τόσο καλά! Τελικά βρήκα κι εγώ ένα ιδιαίτερο από αγγελία αλλά με το που το βρήκα το έχασα (τα λέω σε άλλο thread) και κατα-απογοητεύτηκα, πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #120 στις: Μάρτιος 16, 2013, 11:07:28 πμ »
διαβάζοντας την προηγούμενη σελίδα του θέματος, έχω να πω ότι κι εγώ με τα δυο ιδιαίτερα που είχα από πέρσι έχω μεινει κι αυτά τα παιδιά, δίνουν τα πτυχία τους φέτος και τελειώνουν (είμαι αγγλικού) και πραγματικά δεν ξέρω τι θα γίνει από του χρόνου.. έβγαλα και κάρτες φέτος, μοίρασα όπου μπορούσα, αλλά δεν γίνεται βρε παιδιά να μπαίνω και σε άγνωστα μαγαζιά ή σε φούρνους και να δίνω την κάρτα μου...  :-[ :-[
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #121 στις: Μάρτιος 16, 2013, 02:47:39 μμ »
διαβάζοντας την προηγούμενη σελίδα του θέματος, έχω να πω ότι κι εγώ με τα δυο ιδιαίτερα που είχα από πέρσι έχω μεινει κι αυτά τα παιδιά, δίνουν τα πτυχία τους φέτος και τελειώνουν (είμαι αγγλικού) και πραγματικά δεν ξέρω τι θα γίνει από του χρόνου.. έβγαλα και κάρτες φέτος, μοίρασα όπου μπορούσα, αλλά δεν γίνεται βρε παιδιά να μπαίνω και σε άγνωστα μαγαζιά ή σε φούρνους και να δίνω την κάρτα μου...  :-[ :-[

Άφησε και σε βιβλιοπωλεία. Εγώ εκεί αφήνω και βρίσκω κάποιες φορές ιδιαίτερα

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #122 στις: Μάρτιος 16, 2013, 04:51:32 μμ »
μου φαίνεται ντροπή να πάω σε βιβλιοπωλεια στα οποία δεν ψωνίζω να αφήσω κάρτες.. ψωνίζω σε ένα συγκριμένο και στα άλλα νιώθω ντροπή να πάω να αφήσω κάρτα, επίσης δεν νομίζω να με προτείνει κανεις αφού δεν με ξέρει ...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #123 στις: Μάρτιος 16, 2013, 05:54:40 μμ »
Εγώ ψωνίζω από 3 βιβλιοπωλεία οπότε εκεί έχω αφήσει και κάρτες μου. Δεν είναι ντροπή να αφήσεις κάρτα. Μπορείς να ψωνίσεις κάτι και να ρωτήσεις ευγενικά αν μπορείς να αφήσεις μια κάρτα..σιγά, δεν είναι ντροπή..δεν κάνεις κάτι κακό.
Να σου πω επίσης, ότι δεν είναι ανάγκη να σε προτείνουν. Εμένα δε με έχουν προτείνει σε κάποιο βιβλιοπωλείο και όμως με παίρνουν τηλέφωνο, από όπου έχω βρει με επιτυχία παιδιά  :)

Πραγματικά, άσε κάρτες σου, μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου! Δεν έχεις τίποτα να χάσεις, ούτε έχεις να ντραπείς για κάτι..

Αποσυνδεδεμένος Μαρια Δελακοβια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #124 στις: Μάιος 15, 2013, 06:32:25 μμ »
Γεια σας και από μένα....προσπαθώ και εγώ να βρω ένα ιδιαίτερο να κάνω από τον Οκτώβρη αλλά τίποτα(εκτός φυσικά από μια ξαδέρφη μου)..και τα έχω κάνει όλα έχω κολλήσει χαρτάκια-ατέλειωτες ώρες περπάτημα...έχω βάλει αγγελίες στην τοπική μας εφημερίδα(είμαι από τα Χανιά) αλλά τίποτα.....έχω στειλει βιογραφικά σε φροντιστήρια..το έχουμε πει σε όλους τους γνωστούς αλλά δυστυχώς ο κύκλο μας είναι περιορισμένος(άνθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας)....και πιστέψτε με υπάρχουν τόσο πολλοί φιλόλογοι και πολύ λίγοι μαθητές...και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...όσα τηλέφωνα με πήραν από εφημερίδα ακόμα και από γνωστούς γνωστών...ήθελαν θύματα και όχι εκπαιδευτικούς..

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #125 στις: Μάιος 17, 2013, 04:35:58 μμ »
Αν έχεις φίλους άλλους ειδικοτήτων, μπορούν να σε προτείνουν σε μαθητές τους.Επίσης, να αφήσεις κάρτες σου, όχι χαρτάκια, σε βιβλιοπωλεία, και να βάλεις αγγελία στο ιντερνετ. Καλή τύχη! Εμένα όλα ήρθαν από γνωστούς, μετά από συστάσεις, και ένα από αγγελία στο νετ.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161619
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 507
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.