*

Αποστολέας Θέμα: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων  (Αναγνώστηκε 47038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:52:49 πμ »
Εγώ παιδιά για να αποφύγω το ζάλισμα από άσχετους στις αγγελίες, εχω και δεύτερο νούμερο τηλεφώνου που το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για αυτό το λόγο. Αυτό το έκανα μετά από πάθημα.

Σίγουρα χρησιμοποιούμε ένα δεύτερο νούμερο, καρτοκινητό ίσως,όταν πρόκειται να βάλουμε αγγελία.
Πέρα από τις όποιες ενοχλήσεις,μπορεί το νούμερό μας να βρεθεί σε λίστες διαφημιστικών εταιρειών και να μας ταράξουν στο μήνυμα και τις κλήσεις για προώθηση προϊόντων.
Οπότε ή  δεύτερη συσκευή ή κινητό με 2 sίm..
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:40:26 »

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 12:03:47 μμ »
Εγώ που έχω βάλει αγγελία δεν με έχει πάρει κανείς, ούτε για καλό ούτε για κακό!!!!  Ό,τι βρήκα είναι από τον κύκλο μου, από γνωστούς γνωστών κλπ.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:46:45 μμ »
Αυτο ειναι το καλυτερο non-stop(εννοω το απο στομα σε στομα,μεσω γνωστων κτλ.).Ειδικα αν σου εχουν τυχει και καλες περιπτωσεις. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2012, 12:04:14 πμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 11:57:02 μμ »
Προσωπικά, επειδή μένω και στο ενοίκιο φροντίζω να λέω στον σπιτονοικοκύρη ότι κάνω ιδιαίτερα γερμανικών ή δασκάλας μιας που σίγουρα έχει μεγαλύτερο κύκλο από τον δικό μου. Το ίδιο και ο άντρας μου, ο οποίος επίσης το συζητάει στην δουλειά του σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιον. Εκτός αυτών στο όποιο σχολείο είμαι το μοιράζομαι με τους συναδέλφους. Από αγγελίες έχω ακούσει όχι και τόσο καλά σχόλια και το αποφεύγω. Μέχρι στιγμής αποδίδει και αν είναι ούτε δυο μήνες που μετακόμισα σε νέο εντελώς μέρος έχω βρει ήδη κάποια και ενδέχεται να αναλάβω και κάποια ακόμη. Γενικά καλή λύση θεωρώ το από στόμα σε στόμα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2012, 12:01:48 πμ από vasoulals »
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:40:26 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 08:27:55 πμ »
Εννοείται! Η λύση "από στόμα σε στόμα" είναι η πλέον αποδοτική και σίγουρη!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 09:39:24 πμ »
γνωστοί, ΝΑΙ - συγγενείς ΟΧΙ
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 09:41:44 πμ »
γνωστοί, ΝΑΙ - συγγενείς ΟΧΙ

Πόσο συμφωνώ πόσο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 10:48:56 πμ »
Τι παιζει δηλαδη με τους συγγενεις; Σου φορτωνονται παραπανω απο τους υπολοιπους για τα παιδια τους η ζηταν σχεδον τζαμπα μαθηματα; Ακομα δεν μου εχει τυχει με συγγενη, αλλα και εγω φανταζομαι οτι επειδη θα εχουν περισσοτερη οικειοτητα θα σε πρηζουν καθε τρεις και λιγο... Ομως απο την αλλη αν στο ζητησει να αναλαβεις το παιδι του τι πρεπει να πεις αν θες να το αποφυγεις;

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:07:02 πμ »
Τι παιζει δηλαδη με τους συγγενεις; Σου φορτωνονται παραπανω απο τους υπολοιπους για τα παιδια τους η ζηταν σχεδον τζαμπα μαθηματα; Ακομα δεν μου εχει τυχει με συγγενη, αλλα και εγω φανταζομαι οτι επειδη θα εχουν περισσοτερη οικειοτητα θα σε πρηζουν καθε τρεις και λιγο... Ομως απο την αλλη αν στο ζητησει να αναλαβεις το παιδι του τι πρεπει να πεις αν θες να το αποφυγεις;

Και τα 2, με έμφαση στο δεύτερο.

Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:31:59 πμ »
Όλα μου τα ιδιαίτερα 8 χρόνια που δουλεύω τα έχω βρει με την μέθοδο από στόμα σε στόμα και από παλιούς μαθητές που με συστήνουν σε φίλους,γνωστούς κτλ!Εννοείται πως οι γονείς μου, οι αδερφές μου και οι φίλοι μου έχουν μπει στο κόπο να με διαφημίσουν επίσης!Απλά αυτή η μέθοδος θέλει να έχεις υπομονή και φυσικά να είσαι καλός στη δουλειά σου για να σε συστήνουν συνεχώς!Δεν αποδίδει πάντα από τον πρώτο χρόνο αλλά στη συνέχεια έχει αποδειχτεί αλάνθαστη!
Βέβαια μιλάω για μάθημα Αγγλικών που μπορεί να έχεις μια σχέση χρόνων με τον μαθητή σου αλλά και με τους γονείς των μαθητών σου οπότε αναπτύσσεται μεγαλύτερη οικειότητα!Πάντως στα ιδιαίτερα που κάνετε  φροντίστε να κρατάτε μια καλή σχέση με τους γονείς αλλά και με τους ίδιους τους μαθητές!Μετράει πολύ στις συστάσεις να πει ο άλλος ότι η τάδε είναι πολύ καλό κορίτσι ή ο δείνα εξαιρετικό παιδί!Μη κάνετε απλά το μάθημα και φεύγετε!Μιλήστε μαζί τους και μοιραστείτε πράγματα ως έναν βαθμό φυσικά! Αποκτήστε πρόσωπο και προσωπικότητα και μην γίνεστε απλά η καλή καθηγήτρια της έκθεσης αλλά η καλή κοπέλα και σούπερ φιλόλογος! Όλα αυτά τα λέω από προσωπική εμπειρία!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:32:31 πμ »
Ααααααα τζαμπα μαθηματα δεν εχει!! :P Ενταξει σιγουρα μια καπως καλυτερη τιμη, αλλα αμα θελουν, αμα δε θελουν ας παν αλλου το τζαμπα πεθανε!!  ;D. Παρεπιπτοντως σχετικα με το θεμα της συζητησης, προτεινω να βαζετε αγγελιες σε μαγαζια της γειτονια σας που ψωνιζετε και σας γνωριζουν αλλα απο μεσα! Εννοω στη μεσα μερια της πορτας η του τζαμιου για να το βλεπουν μεν οι πελατες αλλα οχι και ο καθε ασχετος που περναει απεξω και μπορει να εχει...χμ.. περιεργες ορεξεις. Π.χ. σε ενα κομμωτηριο οπου υπαρχει και αρκετη ωρα αναμονης και καθονται καμια ωρα τουλαχιστον μεσα μεχρι να τελειωσουν το μαλλι, θα πει και η κομμωτρια/κομμωτης κανενα καλο λογο και θα πιασει το πραγμα. Εγω αυτο παντως σκοπευω να κανω μπας και αποφυγω ασχετους αλλα και ψαρεματα καθε ειδους.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:42:30 πμ »
Όλα μου τα ιδιαίτερα 8 χρόνια που δουλεύω τα έχω βρει με την μέθοδο από στόμα σε στόμα και από παλιούς μαθητές που με συστήνουν σε φίλους,γνωστούς κτλ!Εννοείται πως οι γονείς μου, οι αδερφές μου και οι φίλοι μου έχουν μπει στο κόπο να με διαφημίσουν επίσης!Απλά αυτή η μέθοδος θέλει να έχεις υπομονή και φυσικά να είσαι καλός στη δουλειά σου για να σε συστήνουν συνεχώς!Δεν αποδίδει πάντα από τον πρώτο χρόνο αλλά στη συνέχεια έχει αποδειχτεί αλάνθαστη!
Βέβαια μιλάω για μάθημα Αγγλικών που μπορεί να έχεις μια σχέση χρόνων με τον μαθητή σου αλλά και με τους γονείς των μαθητών σου οπότε αναπτύσσεται μεγαλύτερη οικειότητα!Πάντως στα ιδιαίτερα που κάνετε  φροντίστε να κρατάτε μια καλή σχέση με τους γονείς αλλά και με τους ίδιους τους μαθητές!Μετράει πολύ στις συστάσεις να πει ο άλλος ότι η τάδε είναι πολύ καλό κορίτσι ή ο δείνα εξαιρετικό παιδί!Μη κάνετε απλά το μάθημα και φεύγετε!Μιλήστε μαζί τους και μοιραστείτε πράγματα ως έναν βαθμό φυσικά! Αποκτήστε πρόσωπο και προσωπικότητα και μην γίνεστε απλά η καλή καθηγήτρια της έκθεσης αλλά η καλή κοπέλα και σούπερ φιλόλογος! Όλα αυτά τα λέω από προσωπική εμπειρία!



Συμφωνω και επαυξανω!!! Σε μενα αυτο ειχε πιασει και ελπιζω να πιασει και τωρα καθως ελειπα καιρο απο τον τοπο διαμονης μου και ψαχνω να δικτυωθω και παλι. Προσωπικα οταν μου εδιναν τα χρηματα των μαθηματων του μηνα και πηγαινα να τους δωσω τα ρεστα  μου ελεγαν "κρατα τα" (οκ μεχρι 5 ευρω.. αλλα καλα ειναι και αυτα!!!) γιατι οχι μονο προσπαθουσα σαν καθηγητρια για το παιδι αλλα και σαν ανθρωπος γενικοτερα συζητουσα και με αυτο αλλα και με τους γονεις ο,τι τους απασχολουσε. Βεβαια το μυστικο ειναι να μην πεις " ναι θελει οπωσδηποτε το παιδι ακομα 2 ωρες αρχαια για να τα βγαλει περα" αλλα να προτεινεις αρχικα μεθοδους μελετης ετσι ωστε να τα βγαλει περα μονο του, συνηθως δεν μπορει και δεν προλαβαινει οποτε παιζει να σου δωσουν και παραπανω ωρες χωρις να τις ζητησεις.. αλλιως νομιζω φαινεται σ' αυτους οτι ψαχνεις το κερδος... (και σε μενα δηλαδη το ιδιο θα φαινονταν)

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:52:19 πμ »
Προσωπικα οταν μου εδιναν τα χρηματα των μαθηματων του μηνα και πηγαινα να τους δωσω τα ρεστα  μου ελεγαν "κρατα τα" (οκ μεχρι 5 ευρω.. αλλα καλα ειναι και αυτα!!!) γιατι οχι μονο προσπαθουσα σαν καθηγητρια για το παιδι αλλα και σαν ανθρωπος γενικοτερα συζητουσα και με αυτο αλλα και με τους γονεις ο,τι τους απασχολουσε. Βεβαια το μυστικο ειναι να μην πεις " ναι θελει οπωσδηποτε το παιδι ακομα 2 ωρες αρχαια για να τα βγαλει περα" αλλα να προτεινεις αρχικα μεθοδους μελετης ετσι ωστε να τα βγαλει περα μονο του, συνηθως δεν μπορει και δεν προλαβαινει οποτε παιζει να σου δωσουν και παραπανω ωρες χωρις να τις ζητησεις.. αλλιως νομιζω φαινεται σ' αυτους οτι ψαχνεις το κερδος... (και σε μενα δηλαδη το ιδιο θα φαινονταν)

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει, πολλές φορές δε θελουν ρέστα σε όσα μου δίνουν ή από μόνοι τους μου δίνουν αρκετά παραπάνω. Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ιδιαίτερα μέσω αγγελιών ή άλλων τρόπων
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 18, 2012, 11:56:27 πμ »
Κι εγώ!  :)
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 475
Σύνολο: 484

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.