*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum  (Αναγνώστηκε 9640 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nellynelly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 12, 2009, 11:30:47 μμ »
  Παιδιά καλησπέρα!!!Δεν είμαι ΠΕ08,ο αδερφός μου είναι και επειδή είδα το θέμα είπα να ρωτήσω εκ μέρους του.Τι έγινε με την κινητοποίση του κλάδου
σχετικά με τα δημοτικά;Προφανώς δεν τα έχετε καταφέρει γιατι διδάσκω σε δημοτικά με άλλη ειδικότητα και βλέπω ότι τα παιδιά κάνουν εικαστικά με τους
δασκάλους.Και επειδή τα έχω ρωτήσει,πολλά από αυτά μου έχουν πει ότι συνήθως δεν κάνουν ζωγραφική κτλ...Κρίμα είναι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:58:19 »

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 19, 2009, 03:18:31 πμ »

Δεν έχω μάθει κάτι νεότερο και γω... Και βέβαια κρίμα είναι, αλλά είμαστε και μεις... :-\

Υπάρχει ψηφισμένος νόμος από το 1986 νομίζω για τους μουσικούς, τους αγγλικούς και για καλλιτεχνικούς για το πρωινό πρόγραμμα στα δημοτικά, αλλά ενώ για τους άλλους δυο κλάδους ίσχυσε, για μας ποτέ... >:(

Δεν το κυνηγήσαμε και μεις από παλιά όπως έπρεπε για διάφορους λόγους εσωστρέφειας (κάποιοι από μας υποστήριζαν πως πρόκειται περί ..υποβάθμιση των σπουδών μας να διδάσκουμε στα δημοτικά, δεν ξέρω με ποιο σκεπτικό.. :o )

Τεσπα, τα τελευταία 10 χρόνια που σφίξαν οι κ*λοι γενικώς αλλα και ειδικώς (μειώθηκαν οι ώρες μας από παντού-Γυμνάσιο -Λυκειο), μας έπιασε η πρεμούρα με τα δημοτικά λίγο περισσότερο, και προσπαθούμε  (σαν κλάδος) να το πετύχουμε...

Πάντως εννοείται πως η αισθητική εκπαίδευση είναι ενας σοβαρός και ευαίσθητος τομέας για να αφεθεί στην τύχη του όπως τόσα άλλα, και να μη διδάσκεται από ειδικούς... Γι' αυτό μας έχει φάει η ...καλαισθησία στην Ελλάδα... :-[
 
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159804
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 449
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.