*

Αποστολέας Θέμα: Σύστημα Πιστοποίησης Εκπαιδευτικής Επάρκειας Εκπαιδευτών Ενηλίκων της Μη Τυπικής  (Αναγνώστηκε 862956 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο γιατί με αυτά που βλέπω θα τρελαθούμε. Εμείς που κάναμε αίτηση που βρίσκεται "σε κατάσταση ελέγχου", απλά περιμένουμε την αξιολόγησή μας ή θα πρέπει να παρακολουθήσουμε σεμινάρια, και αν ναι πως μπορούμε να τα βρούμε αν έχουν βγει;
Θα περιμένετε. Αυτοί θα εξετάσουν τα δικαιολογητικά σας και, αν απαιτείται, θα παρακολουθήσετε και σεμινάρια. Ειδάλλως θα πάτε κατευθείαν σε εξετάσεις. Και στις δυο περιπτώσεις θα επικοινωνήσουν εκείνοι μαζί σας.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Πραγματικά αναρωτιέμαι τι θα κάναμε αν δεν υπήρχε αυτό το site, και η πολύτιμη βοήθεια των συναδέλφων.

Αποσυνδεδεμένος laourasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδεύτρια
    • Προφίλ
Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο γιατί με αυτά που βλέπω θα τρελαθούμε. Εμείς που κάναμε αίτηση που βρίσκεται "σε κατάσταση ελέγχου", απλά περιμένουμε την αξιολόγησή μας ή θα πρέπει να παρακολουθήσουμε σεμινάρια, και αν ναι πως μπορούμε να τα βρούμε αν έχουν βγει;


Εσύ δεν ξέρεις αν έχεις 150 ώρες διδακτική σε ενήλικες για να περάσεις στο μητρώο A?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:34:48 μμ από gatoulasp »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ

Συνάδελφοι μη μαλώνετε όλοι θα πάρετε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ

Και γω 7 χρόνια έλεγα ότι είναι αδικία να περιμένω τόσα χρόνια να πιστοποιηθώ και τώρα λέω είναι αδικία να μη περιμένουν και οι άλλοι 7 χρόνια να πιστοποιηθούν. Όλοι δίκιο έχουνε από την πλευρά τους.

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Εσύ δεν ξέρεις αν έχεις 150 ώρες διδακτική σε ενήλικες για να περάσεις στο μητρώο A?

Όχι δεν έχω για αυτό ρώτησα καθώς από το Μάιο είναι αρκετός καιρός.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Εσύ δεν ξέρεις αν έχεις 150 ώρες διδακτική σε ενήλικες για να περάσεις στο μητρώο A?

150 ωρες διδακτικη σε ενηλικες μπορει να ειναι π.χ. στα ΙΕΚ?
Οι βεβαιωσεις προυπηρεσιας που μας δινουν τα ΙΕΚ κανουν για το σκοπο του ΕΟΠΠΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Παρακαλώ θέλω απάντηση από κάποιον που έχει πιστοποιηθεί. Μπαίνω στην κεντρική σελίδα του εοππεπ κι εκεί που λέει "ψάχνω για" (εκπαιδευτές ενηλίκων) στα αποτελέσματα με δείχνει να ανήκω στο υπομητρώο. Ξέρετε αν πρέπει να κάνω κάτι από την online φόρμα ή αν θα το ενημερώσουν κάποια στιγμή αυτή;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Παρακαλώ θέλω απάντηση από κάποιον που έχει πιστοποιηθεί. Μπαίνω στην κεντρική σελίδα του εοππεπ κι εκεί που λέει "ψάχνω για" (εκπαιδευτές ενηλίκων) στα αποτελέσματα με δείχνει να ανήκω στο υπομητρώο. Ξέρετε αν πρέπει να κάνω κάτι από την online φόρμα ή αν θα το ενημερώσουν κάποια στιγμή αυτή;

Το ίδιο ισχύει και σε μένα. Ελπίζω να το ανανεώσουν σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Εννοείς ότι δεν βγάζει το όνομά σου στη φόρμα "εκπαιδευτές ενηλίκων με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια"?
Εγώ ήμουν στο εισαγωγικό μητρώο και τώρα με βγάζει και στους πιστοποιημένους.
Το υπομητρώο φαντάζομαι πως είναι σε όλους μας το "υπομητρώο εκπαιδευτών ενηλίκων"
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2015, 04:04:54 μμ από nmak »

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Εννοείς ότι δεν βγάζει το όνομά σου στη φόρμα "εκπαιδευτές ενηλίκων με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια"?
Εγώ ήμουν στο εισαγωγικό μητρώο και τώρα με βγάζει και στους πιστοποιημένους.
Το υπομητρώο φαντάζομαι πως είναι σε όλους μας το "υπομητρώο εκπαιδευτών ενηλίκων"
Ναι, δε με βγάζει φόρμα "εκπαιδευτές ενηλίκων με πιστοποιημένη εκπαιδευτική επάρκεια". Και ρωτώ: γιατί και μήπως πρέπει να κάνω κάτι για να με βγάζει;
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Όχι εμένα με περάσανε χωρίς να κάνω κάτι...

Αποσυνδεδεμένος fma145

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Κι εγώ φαίνομαι μόνο στο υπομητρώο. Φαντάζομαι ότι για πολλούς ισχύει αυτό.Εγώ έχω άλλη ερώτηση...Παραλάβατε όλοι το πτυχίο σας;Εγώ ακόμη περιμένω ενώ έστειλα την βεβαίωση στις 28-1-15.Η περιοχή μου είναι Θεσσαλονίκη.Σήμερα κατάφερα να βρω ένα κύριο στον Εοππεπ ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι έχουν σταλεί όλα τα πτυχία για την περιοχή μου.Περίεργο!

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Κι εγώ φαίνομαι μόνο στο υπομητρώο. Φαντάζομαι ότι για πολλούς ισχύει αυτό.Εγώ έχω άλλη ερώτηση...Παραλάβατε όλοι το πτυχίο σας;Εγώ ακόμη περιμένω ενώ έστειλα την βεβαίωση στις 28-1-15.Η περιοχή μου είναι Θεσσαλονίκη.Σήμερα κατάφερα να βρω ένα κύριο στον Εοππεπ ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι έχουν σταλεί όλα τα πτυχία για την περιοχή μου.Περίεργο!
Κι εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και παρέλαβα τη βεβαίωση. Αλλά εσύ για ποιο πτυχίο λες να παραλάβαμε και ποια βεβαίωση έστειλες;; Μήπως εννοείς κάτι άλλο; Εδώ λέμε για εκπαιδευτές ενηλίκων που παραλάβαμε βεβαίωση. Αν τυχόν εννοούμε το ίδιο, τότε σου λέω πως έχω πάρει τη βεβαίωση σε λιγότερο από 15 μέρες αφότου έστειλα αίτηση

Όχι εμένα με περάσανε χωρίς να κάνω κάτι...
ok merci
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 567
Σύνολο: 580

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.