*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 57017 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ermios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1050 στις: Ιούλιος 12, 2012, 09:00:57 πμ »
Κάποια στιγμή θα βγεί η προκυρηξη που θα παέι......

Εγώ έχω ξεμπερδέψει με την ΑΣΠΑΙΤΕ.
Ηταν ένας χρόνος μαγικός έχει δίαβασμα αλλα μπορώ να πως πως ήταν υπέροχη και χρήσιμη εμπειρία για το ρόλο του εκπαιδευτικού μέσα στην τάξη.
΄
΄-Να διαβάσετε (όταν με το καλό βγεί ) προσεκτικά τα δικαιολογιτκά που χρειάζονται και να τα επικυρώσετε όλα
.
  -Δέιτε τα περσινά μόρια της ειδικότητας σας και δηλώστε την πολή που πιστεύετε κατα προσέγγιση πάντα που πιστεύετε οτι έχετε πιθανότητες να σας πάρουν.

  -Μην ξεχάσετε το παράβολο απο την τράπεζα να το προσκομίσετε στον φάκελο μαζί με τα άλλα έγγραφαπου θα στείλετε.

  -Αν δεν αναφέρει η εγκύκλιο την ειδικότητα σας αδικά θα κάνετε αίτηση.

  -Βάζουν και θέσεις 24 μηνητών και 30μηνητών αν έχετε αυτα τα μόρια βγαίνει ταυτόχρονα και άλλη εγκύκλιος μπορέιτε να κάνετε και εκεί αίτηση για να αυξήσετε τις πιθανότητες ;)


            Καλή σας μέρα  :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:32:38 »

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1051 στις: Ιούλιος 12, 2012, 02:20:24 μμ »
Το delf των γαλλικών στο μεταφράζουν στο γαλλικό ινστιτούτο Θεσσαλονίκης με 20 ευρώ. Στο επικυρώνουν με 3 ευρώ αλλά πας και στο ΚΕΠ και στο κάνουν δωρεάν.Το proficiency του michigan ξέρει κανείς πόσο;Πρέπει να τρέχω στην Φράγκων και στην Λεωφόρο Στρατού για τις μεταφράσεις;Χώρια τα 50 ευρώ για την αίτηση. Θέλω χαλαρά 100 ευρώ για να κάνω τα χαρτιά μου, κι άμα με πάρουν κιόλας.Με 35,26 στην περσινή κατάταξη αν έκανα τα χαρτιά μου θα ήμουν 40η και στην ειδικότητα μου πήραν 35.Άραγε αξίζει τον κόπο;

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1052 στις: Ιούλιος 12, 2012, 04:54:48 μμ »
Καλά ας βγει πρώτα η προκήρυξη, διότι δεν την βλέπω να έρχεται σύντομα. όπως πολύ σωστά έλεγα σε προηγούμενα posts "μην περιμένετε ΕΠΠΑΙΚ αμα δεν δείτε προκήρυξη πρώτα για επιστημονικούς συνεργάτες" (ευτυχώς βγήκε), συνεχίζοντας τον συλλογισμό μου θέλω να πω:

Τα θετικά είναι:

επίσημα από την ΑΣΠΑΙΤΕ θα λειτουργήσει και το παράρτημα στη Ρόδο φέτος, όπως μπορεί να δει κανείς στην προκήρυξη επιστημονικών συνεργατών. Αυτό σημαίνει ότι ίσως να είναι και αυξημένες οι θέσεις σε σχέση με πέρυσι ή τέλοσπάντων στα ίδια επίπεδα.
Αυτό βέβαια εφόσον δεχτούν αιτήσεις από συνεργάτες για αυτό το παράρτημα προκειμένου να διδάξουν.

Τις προηγούμενες χρονιές έβγαινε η προκήρυξη για τους συνεργάτες και ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΕΒΓΑΙΝΕ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΠΑΙΚ. Ελπίζω αυτό να μην συμβεί φέτος. Από την άλλη όμως υποθέτω ότι η σχολή θα πρέπει να ξέρει πόσες αιτήσεις από εργαστηριακούς και επιστημονικούς συνεργάτες θα δεχτεί για το κάθε παράρτημα ΕΠΠΑΙΚ, προκειμένου να λειτουργήσει. Π.χ. αν ένα παραρτημα δεν δεχτεί καθόλου αιτήσεις από επιστημονικούς συνεργάτες τότε υποθέτω θα ήταν άδικος κόπος να μπει στην προκήρυξη του ΕΠΠΑΙΚ. Αυτό σημαίνει με απλά λόγια ΚΑΛΟ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ με την προκήρυξη του ΕΠΠΑΙΚ.

Από την άλλη μακάρι να βγει αύριο το ΕΠΠΑΙΚ και οι αιτήσεις να αρχίσουν να τρέχουν από την Δευτέρα. Θεωρώ ότι με αυτη την ανεργία θα υπάρξουν συνεργάτες που θα δεχτούν να διδάξουν σε όλα τα παραρτήματα, άρα δεν υπάρχει λόγος να καθυστερήσει η προκήρυξη άλλο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2012, 04:58:51 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1053 στις: Ιούλιος 12, 2012, 05:03:01 μμ »
Το delf των γαλλικών στο μεταφράζουν στο γαλλικό ινστιτούτο Θεσσαλονίκης με 20 ευρώ. Στο επικυρώνουν με 3 ευρώ αλλά πας και στο ΚΕΠ και στο κάνουν δωρεάν.Το proficiency του michigan ξέρει κανείς πόσο;Πρέπει να τρέχω στην Φράγκων και στην Λεωφόρο Στρατού για τις μεταφράσεις;Χώρια τα 50 ευρώ για την αίτηση. Θέλω χαλαρά 100 ευρώ για να κάνω τα χαρτιά μου, κι άμα με πάρουν κιόλας.Με 35,26 στην περσινή κατάταξη αν έκανα τα χαρτιά μου θα ήμουν 40η και στην ειδικότητα μου πήραν 35.Άραγε αξίζει τον κόπο;

Για ποια ειδικότητα μιλάς για να απαντήσω αμα ξέρω τι είδους ανταγωνισμό έχει;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:32:38 »

Αποσυνδεδεμένος RIPorter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1054 στις: Ιούλιος 12, 2012, 07:49:21 μμ »
καλησπέρα! Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων, μήπως μπορείτε να μου πείτε που θα μπορούσε να μου χρησιμεύσει η ασπαιτε, που τόσος "ντόρος" γίνεται;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1055 στις: Ιούλιος 13, 2012, 10:29:32 πμ »
Καλά ας βγει πρώτα η προκήρυξη, διότι δεν την βλέπω να έρχεται σύντομα. όπως πολύ σωστά έλεγα σε προηγούμενα posts "μην περιμένετε ΕΠΠΑΙΚ αμα δεν δείτε προκήρυξη πρώτα για επιστημονικούς συνεργάτες" (ευτυχώς βγήκε), συνεχίζοντας τον συλλογισμό μου θέλω να πω:

Τα θετικά είναι:

επίσημα από την ΑΣΠΑΙΤΕ θα λειτουργήσει και το παράρτημα στη Ρόδο φέτος, όπως μπορεί να δει κανείς στην προκήρυξη επιστημονικών συνεργατών. Αυτό σημαίνει ότι ίσως να είναι και αυξημένες οι θέσεις σε σχέση με πέρυσι ή τέλοσπάντων στα ίδια επίπεδα.
Αυτό βέβαια εφόσον δεχτούν αιτήσεις από συνεργάτες για αυτό το παράρτημα προκειμένου να διδάξουν.

Τις προηγούμενες χρονιές έβγαινε η προκήρυξη για τους συνεργάτες και ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΕΒΓΑΙΝΕ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΠΑΙΚ. Ελπίζω αυτό να μην συμβεί φέτος. Από την άλλη όμως υποθέτω ότι η σχολή θα πρέπει να ξέρει πόσες αιτήσεις από εργαστηριακούς και επιστημονικούς συνεργάτες θα δεχτεί για το κάθε παράρτημα ΕΠΠΑΙΚ, προκειμένου να λειτουργήσει. Π.χ. αν ένα παραρτημα δεν δεχτεί καθόλου αιτήσεις από επιστημονικούς συνεργάτες τότε υποθέτω θα ήταν άδικος κόπος να μπει στην προκήρυξη του ΕΠΠΑΙΚ. Αυτό σημαίνει με απλά λόγια ΚΑΛΟ 15ΑΥΓΟΥΣΤΟ με την προκήρυξη του ΕΠΠΑΙΚ.

Από την άλλη μακάρι να βγει αύριο το ΕΠΠΑΙΚ και οι αιτήσεις να αρχίσουν να τρέχουν από την Δευτέρα. Θεωρώ ότι με αυτη την ανεργία θα υπάρξουν συνεργάτες που θα δεχτούν να διδάξουν σε όλα τα παραρτήματα, άρα δεν υπάρχει λόγος να καθυστερήσει η προκήρυξη άλλο
Αν γνωριζεις γιατί δεν απαντάς στην ερώτηση της serenata?Δεν καταλαβαίνω αυτήν την νοοτροπία όταν κάποιος ρωτάει κάτι είναι τόσο δύσκολο να πάρει μια απάντηση.(δεν μιλώ για σένα) Τόσα ιστορικά μέλη υπάρχουν ένας άνθρωπος δεν μπορεί να πει !!! Τόσα παιδιά ρωτάνε κ γω μαζί πως επικυρώνετε το ECDL ??? το ΚΡΑΤΙΚΌ ΠΙΣΤΟΠΙΗΤΙΚΌ ΓΛΩΣΣΟΜΆΘΕΙΑΣ?

Αποσυνδεδεμένος sakis69

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 18.41- Αισιοδοξω κ ελπιζω!!!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1056 στις: Ιούλιος 13, 2012, 11:03:04 πμ »
Λοιπον το ECDL επικυρωνεται απο δικηγορο,βγαζεις φωτοτυπια κ επικυρωνει αυτη με χαρτοσημο..δεν την δινεις ποτε!την βγαζεις φωτοτυπια κ την επικυρωνεις καθε φορα που την χρειαζεσαι στα κεπ.Τωρα οσον αφορα το κρατικο γλωσσομαθειας κατ'ευθειαν φωτοτυπια κ επικυρωση απο κεπ! :)Ελπιζω να βοηθησα..

Αποσυνδεδεμένος MOFO33

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1057 στις: Ιούλιος 13, 2012, 11:12:24 πμ »
Σχετικά με τις επικυρώσεις ήθελα να γράψω τα εξής όπως εγώ τα κατάλαβα από την εμπειρία μου ως τώρα. Οτιδήποτε φέρει την σφραγίδα "Ελληνική Δημοκρατία" πάνω σε επίσημο έγγραφο, μπορεί να επικυρωθεί από τα ΚΕΠ απ'ευθείας. Για τα ξενόγλωσσα πτυχία, χρειάζεται πρώτα μετάφραση, μετά επικύρωση από δικηγόρο και κατόπιν χρήση αντιγράφων αυτών για επικυρώσεις στα ΚΕΠ (σχετικά με τα ξενόγλωσσα μεν, κρατικά δε πτυχία, δεν γνωρίζω τι συμβαίνει ακριβώς). Όσο για τα υπόλοιπα πτυχία, βεβαιώσεις, σεμινάρια κλπ, χρειάζονται πρώτα επικύρωση από δικηγόρο και τ'αντίγραφα αυτών επικυρώνονται στα ΚΕΠ.
Αν είναι κοντά σας κάποιο ΚΕΠ πάντως, πηγαίνετε τα χαρτιά/έγγραφα σας και ρωτήστε ποιά και ποιά χρίζουν επικύρωσης/μετάφρασης και ποια όχι.

Αποσυνδεδεμένος valentino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1058 στις: Ιούλιος 13, 2012, 12:24:09 μμ »
εγώ τα επικύρωσα  από δικηγόρο αλλά και από τα κεπ..επίσης το ECDL θέλει επικύρωση από δικηγόρο πρώτα και μετά από κεπ ...δεν θέλει μετάφραση...

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1059 στις: Ιούλιος 13, 2012, 01:51:51 μμ »
Από πότε στα αλήθεια η επιμόρφωση της ΑΣΠΑΙΤΕ έγινε τρίμηνη;

Aυτό θα το δείτε ξεκάθαρα στην σελίδα 17 της προκήρυξης αναπληρωτών 2012-2013. Μάλλον το Υπουργείο δεν σκαμπάζει τίποτα το τι είναι ΑΣΠΑΙΤΕ;;;

μα τόσο ασχετοσύνη;; Η πολύ απλά δείχνουν το μεγαλείο της υποβάθμισης, μιας και η ΑΣΠΑΙΤΕ και το υπουργείο φέτος ΞΕΣΚΙΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΚΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΕ ΚΑΙ ΤΕ για τρίμηνα προγράμματα. Άρα τους έμεινε ότι η ΑΣΠΑΙΤΕ είναι πλέον τρίμηνη

Εννοείται ότι όλο αυτό δείχνει πραγματικά το πόσο νοιάζεται το Υπουργείο και ο νυν Υπουργός για την παιδαγωγική επάρκεια ή να το πω αλλιώς είναι αμφίβολο αν γνωρίζουν ακριβώς τι είναι το ΕΠΠΑΙΚ.
 

Εκτός και αν είναι τόσο ανώμαλοι, που να εννοούν ότι μόνο οι κάτοχοι τρίμηνης βεβαίωσης μπορούν να καταθέσουν τα χαρτιά  ??? ??? ??? ??? ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2012, 01:54:18 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1060 στις: Ιούλιος 13, 2012, 02:04:32 μμ »

Για ποια ειδικότητα μιλάς για να απαντήσω αμα ξέρω τι είδους ανταγωνισμό έχει;

Είμαι ΠΕ14.05

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1061 στις: Ιούλιος 13, 2012, 02:12:34 μμ »

Για ποια ειδικότητα μιλάς για να απαντήσω αμα ξέρω τι είδους ανταγωνισμό έχει;

Είμαι ΠΕ14.05

Α welcome to the club. Η ειδικότητα αυτή έχει το μεγαλύτερο ανταγωνισμό μαζί με τους δικηγόρους αν δεν κάνω λάθος. όλοι με phd λες και θα πάνε στο harvard να διδάξουν. Τελοσπάντων θέλεις αρκετά μόρια και τουλάχιστον μεταπτυχιακό, 1ξένη γλώσσα σε άριστο επίπεδο

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1062 στις: Ιούλιος 13, 2012, 02:31:18 μμ »
Ποια πτυχία  στην ειδικότητα ΠΕ 19 αντικαθιστούν την ΑΣΠΑΙΤΕ ή ΣΕΛΕΤΕ;

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #1063 στις: Ιούλιος 13, 2012, 02:45:14 μμ »

Για ποια ειδικότητα μιλάς για να απαντήσω αμα ξέρω τι είδους ανταγωνισμό έχει;

Είμαι ΠΕ14.05

Α welcome to the club. Η ειδικότητα αυτή έχει το μεγαλύτερο ανταγωνισμό μαζί με τους δικηγόρους αν δεν κάνω λάθος. όλοι με phd λες και θα πάνε στο harvard να διδάξουν. Τελοσπάντων θέλεις αρκετά μόρια και τουλάχιστον μεταπτυχιακό, 1ξένη γλώσσα σε άριστο επίπεδο

Νομίζω τρελό ανταγωνισμό έχουν οι οικονομολόγοι και οι πολυτεχνίτες, όσο για τα διδακτορικά βλέποντας τους πεσινούς πίνακες ελάχιστοι είχαν. Από που βγάλατε το συμπέρασμα;;Eχω μεταπτυχιακό,1η ξένη γλώσσα άριστη, 2η ξένη γλώσσα και γνώση υπολογιστών. Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 694
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 695
Σύνολο: 701

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.