*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 57435 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #882 στις: Μάιος 16, 2012, 11:30:04 μμ »
Αυτό το λες ως εκτίμηση ή έχεις πάρει τηλέφωνο και έχεις πληροφορίες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:08:55 »

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #883 στις: Μάιος 17, 2012, 04:05:35 πμ »
Αυτό το λες ως εκτίμηση ή έχεις πάρει τηλέφωνο και έχεις πληροφορίες;

Συνήθως έτσι γίνεται, μη σου πω και Ιούλιο που έπιασε πέρυσι

Αποσυνδεδεμένος valentino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #884 στις: Μάιος 27, 2012, 12:27:06 μμ »
Αυτό το λες ως εκτίμηση ή έχεις πάρει τηλέφωνο και έχεις πληροφορίες;

Συνήθως έτσι γίνεται, μη σου πω και Ιούλιο που έπιασε πέρυσι

τηλεφώνησα στην γραμματεία της ασπαιτε και με πληροφόρησαν ότι αναμένετε μέσα στην εβδομάδα να βγει η προκήρυξη για το εππαικ 2012-2013. και ότι ο ΚΑΥ θα παραμείνει ο ίδιος με πέρυσι.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #885 στις: Μάιος 28, 2012, 11:59:43 μμ »
Ας βιαστούν γιατί αν βγει η προκήρυξη Ιούλιο,όπως πέρσι, μπορεί αντί για 50 ευρω,να χρειάζονται καμιά 10αριά κολλαριστοί Κολοκοτρώνηδες με την νέα προνομιακή ισοτιμία...




Δεν ξέρω με τις επικρατούσες συνθήκες κατά πόσο θα είναι επωφελής, μια πολύμηνη μετοίκηση  σε άλλη πόλη με σχολή ΑΣΠΑΙΤΕ.

Ειδικά προορισμοί που κόβουν μαχαίρι εναλλακτικά εισοδήματα,όπως π.χ. οι εξωτικές Σάπες ή το νέο παράρτημα της Ρόδου με την τόσο
εύκολα προσβάσιμη γεωγραφική θέση και το πολύ φθηνό κόστος διαβίωσης.. .

Για όσους γενναίους ενδιαφέρονται,  να αναφέρω ότι το παράστημα ρόδου θα στεγαστεί στο γυμνάσιο Αφάντου,το οποίο απέχει 22 χλμ. από την πόλη της Ρόδου..

Οπότε όσοι πάτε για να κρατήσετε τα ενοικιαζόμενα δωμάτια των τουριστών ζεστά το χειμώνα,πάρτε μαζί και το ποδήλατό σας,ευκαιρία είναι 22 χλμ δρόμος μονάχα. ;D

Μετά την κατάρρευση του project "κάθε χωριό Τ.Ε.Ι. κάθε πόλη Α.Ε.Ι." νομίζω ότι η ΑΣΠΑΙΤΕ μπορεί επάξια να αποτελέσει όχημα για την κομματική άγρα ψήφων στην ελληνική επαρχία..

Live your myth in Greece..
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:08:55 »

Αποσυνδεδεμένος balder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #886 στις: Μάιος 29, 2012, 12:31:52 μμ »
ότι αναμένετε μέσα στην εβδομάδα να βγει η προκήρυξη για το εππαικ 2012-2013

Και περυσι τα ιδια λεγανε. Επι δυο μηνες λεγανε: "μεσα στην εβδομαδα βγαινει", οποτε μην το πολυπιστευεις. Ειδικα οσο υπαρχουν και εκλογες στην μεση, μαλλον αδυνατον να βγει.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #887 στις: Μάιος 29, 2012, 04:01:14 μμ »
Δεν έχουν σχέση οι εκλογές με την προκήρυξη της ΑΣΠΑΙΤΕ, ούτε υπάρχει νόμος που να τους απαγορεύει να βγάλουν μια προκήρυξη για φοίτηση σε ένα πρόγραμμα. Απόδειξη το γεγονός ότι αυτή την στιγμή τρέχουν προκηρύξεις, που δέχονται αιτήσεις και ας είναι προεκλογική περίοδος, για πάνω από 50 προγράμματα μεταπτυχιακών σπουδών σε ΑΕΙ-ΤΕΙ.

Το αντίθετο μάλιστα, αν η διαδικασία δεν είναι αξιοκρατική και πέφτει βύσμα τους συμφέρει να την βγάλουν μέσα στην προεκλογική περίοδο, που πραγματικά όμως θέλω να πιστεύω ότι η διαδικασία είναι πλήρως αξιοκρατική. Aς ελπίσουμε ότι δεν θα διαψευστώ τουλάχιστον όσο αφορά το κομμάτι της αξιοκρατίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2012, 09:45:59 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #888 στις: Μάιος 31, 2012, 03:31:54 πμ »
Έχω πτυχίο α.τ.ε.ι Νοσηλευτικής και τα μόρια που συγκεντρώνω είναι 27.60. Αναμένω την προκύρηξη και σκέφτομαι να κάνω αίτηση για το πρόγραμμα του εππαικ,,, να δοκιμάσω την τύχη μου βρε αδερφέ.!
      Για να δώσει κάποιος στον διαγωνισμό των εκπαιδευτικών του ασεπ θα πρέπει να έχει επάρκεια διδασκαλίας ή μπορει να δώσει οποιοσδήποτε κλάδος που έχει δικαίωμα να διδάξει στην δευτεροβάθμια(όπως ο δικός μου)??? Έχω κάνει μια μικρή έρευνα όμως δεν είμαι σίγουρη. Αυτό που με προβληματίζει είναι άν αξίζει να περιμένω ως το 2014-15 που 8α γίνει ο μεθεπόμενος διαγωνισμός των εκπαιδευτικών(γτ λογικά σε αυτόν που 8α γίνει τώρα δεν θα μπορώ να πάρω μέρος εαν τελικά επιλεγώ) ή να ασχοληθώ με ένα μεταπτυχιακό του τομέα μου και να στραφώ σε άλλες κατευθύνσεις εκτός εκπαίδευσης. Και μια τελευταία ερωτησούλα.... :).. το πτυχίο αυτό του εππαικ θεωρείται μεταπτυχιακό?δίνει μόρια? αν δεν καταφέρω να διοριστώ θα μετράει κάπου αλλού ή.........? Με πιέζει και ο χρόνος.. οι διορίες για αιτήσεις στα μεταπτυχιακά λήγουν η μια μετα την άλλη...ειναι η εποχή τέτοια. Δεν βγαίνει και η ρημάδα η προκύρηξη! Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kirril

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #889 στις: Μάιος 31, 2012, 03:54:12 πμ »
Έχω πτυχίο α.τ.ε.ι Νοσηλευτικής και τα μόρια που συγκεντρώνω είναι 27.60. Αναμένω την προκύρηξη και σκέφτομαι να κάνω αίτηση για το πρόγραμμα του εππαικ,,, να δοκιμάσω την τύχη μου βρε αδερφέ.!
      Για να δώσει κάποιος στον διαγωνισμό των εκπαιδευτικών του ασεπ θα πρέπει να έχει επάρκεια διδασκαλίας ή μπορει να δώσει οποιοσδήποτε κλάδος που έχει δικαίωμα να διδάξει στην δευτεροβάθμια(όπως ο δικός μου)??? Έχω κάνει μια μικρή έρευνα όμως δεν είμαι σίγουρη. Αυτό που με προβληματίζει είναι άν αξίζει να περιμένω ως το 2014-15 που 8α γίνει ο μεθεπόμενος διαγωνισμός των εκπαιδευτικών(γτ λογικά σε αυτόν που 8α γίνει τώρα δεν θα μπορώ να πάρω μέρος εαν τελικά επιλεγώ) ή να ασχοληθώ με ένα μεταπτυχιακό του τομέα μου και να στραφώ σε άλλες κατευθύνσεις εκτός εκπαίδευσης. Και μια τελευταία ερωτησούλα.... :).. το πτυχίο αυτό του εππαικ θεωρείται μεταπτυχιακό?δίνει μόρια? αν δεν καταφέρω να διοριστώ θα μετράει κάπου αλλού ή.........? Με πιέζει και ο χρόνος.. οι διορίες για αιτήσεις στα μεταπτυχιακά λήγουν η μια μετα την άλλη...ειναι η εποχή τέτοια. Δεν βγαίνει και η ρημάδα η προκύρηξη! Ευχαριστω

Μεταπτυχιακό ούτε κατα διαννοια επιμόρφωση θεωρείται. Το μόνο που μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μετά εκτος δευτεροβάθμιας είναι ίσως κάποιο ΙΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #890 στις: Μάιος 31, 2012, 09:30:55 πμ »
Σύμφωνα με τον νέο νόμο για να δώσεις ΑΣΕΠ θα είναι απαραίτητη η παιδαγωγική επάρκεια από τον μεθεπόμενο διαγωνισμό και μετά, αν και αυτό δεν αλλάξει ως τότε. Πάντως για τον επόμενο ΑΣΕΠ, όποτε αυτός γίνει, σίγουρα δεν είναι προαπαιτούμενο. Το πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ δεν έχει αξία μεταπτυχιακού και δεν δίνει μόρια για κάποια θέση εκτός εκπαίδευσης. Ίσως μόνο για θέσεις σε ΙΕΚ ή ΣΔΕ, πέρα από τις προσλήψεις στη δευτεροβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #891 στις: Ιούνιος 01, 2012, 01:54:20 μμ »
...Eίναι που θα βγαινε αυτην την εβδομάδα και καλά η προκήρυξη.... ::) ::) ::) ::)

Πιστεύω ότι πάει χαλαρά για Ιούλιο - Αύγουστο εκτός και αν μας κάνουν καμιά έκπληξη και δεν βγει καθόλου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2012, 03:40:14 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #892 στις: Ιούνιος 01, 2012, 07:46:33 μμ »
Επικοινώνησα σήμερα με την ΑΣΠΑΙΤΕ, μου είπαν ότι δεν ξέρουν ακόμα πότε θα βγει η προκήρυξη για το ΕΠΠΑΙΚ, αλλά να ενημερωνόμαστε τακτικά από το site τους για να μη χασουμε τις προσθεσμίες όταν βγει.

Αποσυνδεδεμένος pinkzari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #893 στις: Ιούνιος 07, 2012, 04:56:33 μμ »
εγώ που κάνω phd, θα μετρήσει στη μοριοδότηση για την ασπαίτε?

Αποσυνδεδεμένος valentino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #894 στις: Ιούνιος 07, 2012, 05:37:48 μμ »
όχι δε μετράει.θέλει το πτυχίο...

Αποσυνδεδεμένος pinkzari

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #895 στις: Ιούνιος 07, 2012, 06:43:32 μμ »
κριμα. τσαμπα το κανω!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 391
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 378
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.