*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013  (Αναγνώστηκε 100898 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #140 στις: Ιούλιος 29, 2012, 05:37:22 μμ »
δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα αν στείλεις το κλασσικό σετάκι (ξενόγλωσσο+μετάφραση) επικυρωμένα.
και διαφορετικά αν θες το "δεν απαιτείται η προσκόμιση μετάφρασης των σχετικών πιστοποιητικών", δεν απαγορεύει, απλά δεν απαιτεί:D

Σωστά.

Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:38:48 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #141 στις: Ιούλιος 29, 2012, 05:43:23 μμ »
DrGen, επειδή α) θα γίνει ο χαμός και β) προφανώς αυτοί που γράφουν τον καυ δεν φαίνεται να γνωρίζουν την πραγματικότητα άλλων προκηρύξεων, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα αν στείλεις το κλασσικό σετάκι (ξενόγλωσσο+μετάφραση) επικυρωμένα.
και διαφορετικά αν θες το "δεν απαιτείται η προσκόμιση μετάφρασης των σχετικών πιστοποιητικών", δεν απαγορεύει, απλά δεν απαιτεί να το στείλεις.

Ο DrGen ήταν πάρα πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που ρώτησε. Ρωτάει ένα πάρα πολύ συγκεκριμένο πράγμα. Ναι θα κοπεί, και είναι 1000% σίγουρο ότι θα κοπεί αν στείλει τα χαρτιά του με αυτή τη μορφή που περιγράφει ότι τα έστελνε σε άλλες προκηρύξεις. Για αυτό μην μπερδεύουμε. Πήρες την απάντηση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2012, 05:45:19 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #142 στις: Ιούλιος 29, 2012, 06:08:14 μμ »
DrGen, επειδή α) θα γίνει ο χαμός και β) προφανώς αυτοί που γράφουν τον καυ δεν φαίνεται να γνωρίζουν την πραγματικότητα άλλων προκηρύξεων, δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα αν στείλεις το κλασσικό σετάκι (ξενόγλωσσο+μετάφραση) επικυρωμένα.
και διαφορετικά αν θες το "δεν απαιτείται η προσκόμιση μετάφρασης των σχετικών πιστοποιητικών", δεν απαγορεύει, απλά δεν απαιτεί να το στείλεις.

Ο DrGen ήταν πάρα πολύ συγκεκριμένος σε αυτό που ρώτησε. Ρωτάει ένα πάρα πολύ συγκεκριμένο πράγμα. Ναι θα κοπεί, και είναι 1000% σίγουρο ότι θα κοπεί αν στείλει τα χαρτιά του με αυτή τη μορφή που περιγράφει ότι τα έστελνε σε άλλες προκηρύξεις. Για αυτό μην μπερδεύουμε. Πήρες την απάντηση

Φοίβο  ο asd χρησιμοποίησε πληθυντικό.."το κλασσικό σετάκι (ξενόγλωσσο+μετάφραση) επικυρωμένα"
Και εγώ το ίδιο έκανα,μίλησα και με ΑΣΠΑΙΤΕ και είναι αποδεκτά.
Όσα μεταφρασμένα είδα αυτές τις μέρες,όπως και το δικό μου,είχαν πρώτη σελίδα μετάφραση,δεύτερη σελίδα ξενόγλωσσο φωτοαντίγραφο,επικυρωμένα ΑΜΦΟΤΕΡΑ,πρώτα από δικηγόρο και μετά στο ΚΕΠ.

H  μορφή που γράφει ο DrGen φυσικά και δεν θα γινόταν αποδεκτή.
Ποια προκήρυξη κάνει δεκτό απλό φωτοαντίγραφο ξενόγλωσσου πτυχίου στο κλασσικό σετάκι που λέμε;
Και πως θα πιστοποιηθεί η εγκυρότητα της μετάφρασης;Από μια απλή φωτοτυπία;

Φέτος, μια απλή επικύρωση του ξενόγλωσσου πτυχίου,πρώτα από δικηγόρο και μετά από ΚΕΠ αρκεί.
Όποιος τώρα έχει μεταφρασμένο,επικυρωμένες και οι 2 σελίδες,από δικηγόρο και ΚΕΠ είναι και αυτό έγκυρο.

Όπως και να έχει,πάρε  ένα τηλέφωνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ να είσαι σίγουρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2012, 06:11:58 μμ από Aris81 »
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #143 στις: Ιούλιος 29, 2012, 06:40:05 μμ »
Παράθεση
«για τις γλώσσες αγγλικών, γαλλικών, γερμανικών, ιταλικών και ισπανικών, δεν απαιτείται η προσκόμιση μετάφρασης των σχετικών πιστοποιητικών».
Εγώ ξέρω ότι σε ΚΕΠ δεν γίνεται επικύρωση φωτοαντιγράφου του πρωτοτύπου, αν δεν συνοδεύεται και από το μεταφρασμένο (εννοείται επικυρωμένα και τα δύο από δικηγόρο ή.ή.).
Στην τελική, στέλνουμε το σετάκι και αν δεν το θέλουν, ας πετάξουν το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της μετάφρασης και ας κρατήσουν το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου.
Εγώ Άρη δεν πήρα τηλέφωνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ, αφού έτσι μου υπαγορεύει η καθημερινότητα της χρήσης ξενόγλωσσων τίτλων στην Ελλάδα.
Τουλάχιστον στο επιβεβαίωσαν εσένα τηλεφωνικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:38:48 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #144 στις: Ιούλιος 30, 2012, 12:33:36 πμ »
Παράθεση
«για τις γλώσσες αγγλικών, γαλλικών, γερμανικών, ιταλικών και ισπανικών, δεν απαιτείται η προσκόμιση μετάφρασης των σχετικών πιστοποιητικών».
Εγώ ξέρω ότι σε ΚΕΠ δεν γίνεται επικύρωση φωτοαντιγράφου του πρωτοτύπου, αν δεν συνοδεύεται και από το μεταφρασμένο (εννοείται επικυρωμένα και τα δύο από δικηγόρο ή.ή.).
Στην τελική, στέλνουμε το σετάκι και αν δεν το θέλουν, ας πετάξουν το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της μετάφρασης και ας κρατήσουν το επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του πρωτοτύπου.
Εγώ Άρη δεν πήρα τηλέφωνο στην ΑΣΠΑΙΤΕ, αφού έτσι μου υπαγορεύει η καθημερινότητα της χρήσης ξενόγλωσσων τίτλων στην Ελλάδα.
Τουλάχιστον στο επιβεβαίωσαν εσένα τηλεφωνικά.

Συμφωνώ με τον Aris81. Kαταρχήν μια χαρά γίνεται επικύρωση σε ΚΕΠ φωτοτυπίας ενός επικυρωμένου για την γνησιότητα εγγράφου από δικηγόρο. Δεν πάει να είναι και σε γλώσσα ξεχασμένης αφρικανικής διαλέκτου. Μάλλον δεν έχετε καταλάβει ότι ο δικηγόρος είναι ανεξαρτητη εξουσία και θεωρείται ότι έχει επικύρωση για πιστό φωτοαντίγραφο από δικηγόρο αυτονόητο ότι πρέπει να επικυρώνεται και από δημόσια αρχή. Επαναλαμβάνω ανεξαρτητα αν ο υπάλληλος των ΚΕΠ,της Αστυνομίας δεν καταλαβαίνει γρι από όσα γράφει το έγγραφο διότι είναι σε γλώσσα αφρικανικής διαλέκτου. Αυτό΄είναι 100% σίγουρο.
Όσοι υπάλληλοι ΚΕΠ αρνούνται να κάνουν την αυτονόητη δουλειά τους, ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΝ.
Επίσης δεν σημαίνει ότι ένα έγγραφο που είναι επικυρωμένο από ΚΕΠ, ότι θα ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΠΑΙΤΕ. Διότι η επικύρωση είτε έχει γίνει λάθος από ΚΕΠ είτε την έκανε λάθος ο δικηγόρος. Για αυτό τα μάτια σας 14 που πάτε και επικυρώνεται. Είναι πολύ σαφέστατε οι οδηγίες το πως πρέπει να γίνεται η επικύρωση και αναγράφονται στον ΚΑΥ. Στο περσινό πρακτικό ενστάεων θα δείτε πόλύ απλά ότι κάποιοι επικύρωσαν ΛΑΘΟΣ τα έγγραφα και μάλιστα σε μια περίπτωση επικύρωσε λάθος και ο δικηγόρος. Όσο για το τελαυταίο το αφήνω ασχολίαστο...πόσο μπουμπούνας μπορεί να είναι ένας δικηγόρος όταν δεν ξερει να κάνει μια απλή επικύρωση...

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #145 στις: Ιούλιος 30, 2012, 12:39:03 πμ »
Όσοι ακολουθούν κατά γράμμα τον Κ.Α.Υ. εννοείται ότι δεν έχουν να χάσουν τίποτα, απλά κάνουν σωστλά την δουλειά τους. Όσοι νομίζουν ότι δίνουν έγγραφα σε προκήρυξη για διαγωνισμό πρόσληψης μέσω ΑΣΕΠ και ακολουθούν άλλους κανόνες, ε τότε καλά να πάθουν. Τα παθήματα είναι και μαθήματα.
Διαβάστε προσεκτικά τον ΚΑΥ και θα σας λυθουν όλες οι απορίες

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #146 στις: Ιούλιος 30, 2012, 03:22:14 μμ »
γνώμες είναι αυτές. εγώ βλέπω ότι είναι εκτός σύγχρονης πραγματικότητας ο καυ και το κράτος μας δεν έχει άψογους δημόσιους υπαλλήλους με γνώση των νόμων.
εσύ προφανώς κάθεσαι να υποδείξεις και να τσακωθείς με όλους τους υπαλλήλους που δεν γνωρίζουν τη δουλειά τους ή φτάνεις μέχρι τον προϊστάμενο τους για ένα θέμα. εγώ μετά τη 2η φορά που ανέβασα τους τόνους, πάω με ευγένεια ώστε να κάνω τη δουλειά μου γρήγορα και χωρίς φασαρία.
εξάλλου κι ο Άρης μας είπε ότι σε επικοινωνία που είχε με την ΑΣΠΑΙΤΕ , του είπε ότι είναι εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #147 στις: Ιούλιος 31, 2012, 10:26:26 πμ »
Έχει στείλει κανείς μέχρι στιγμής απλά επικυρωμένο και όχι μεταφρασμένο πτυχίο γλωσσομάθειας;; Θέλω να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες στο τρόπο επικύρωσης του εγγράφου από δικηγόρο για να δω αν συμπίμπτουν. Για παράδειγμα: ο δικηγόρος στο φωτοαντίγραφο που το έδωσα το οποίο ήταν 2 σελίδων μπρος πίσω, στην πρώτη σελίδα που αναγράφονται τα στοιχεία μου και ο βαθμός έγραψε ότι είναι: "πιστό φωτοαντιγραφο εκ του επιδειχθέντος σε εμένα.....κ.τ.λ.", κάτω από αυτό έβαλε τη σφραγίδα και υπογραφή, στην συνέχεια έβαλε ένα δικηγορόσημο στην ίδα σελίδα και πάνω σε αυτό  έβαλε τη σφραγίδα του και υπογραφή.
Στην πίσω σελίδα τώρα του εγγράφου, μου είπε ότι δεν χρειάζεται καμία σφραγίδα ούτε να γράψει κάτι, απλά έβαλε τυπικά μια σφραγίδα του και υπογραφή του. Βέβαι στην πίσω σελίδα δεν αναφέρονται τα στοιχεία μου ούτε βαθμοί, απλά αναφέρονται γενικές πληροφορίες για το που χρησιμεύει το πτυχίο. Εννοείται ότι τα ΚΕΠ επικυρωσαν την πρώτη σελίδα και στην δεύτερη έβαλαν απλά μια στρόγγυλη σφραγίδα.
Όλος αυτός ο τρόπος επικύρωσης με τις λεπτομέρειες που περιγράφεται, είναι σωστός;; Κυρίως με απασχολεί η δεύτερη σελίδα, έπρεπε και εκεί να γράψει ότι είναι πιστό φωτοαντίγραφο ή να βάλει δικηγορόσημο;;
Aμα έχει στείλει κανείς απλά επικυρωμένο τίτλο ξενόγλωσσο ή αν ξέρει κάποιος ας συγκρίνει και ας πει αν συμπίπτουν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2012, 10:36:58 πμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος dimkok

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #148 στις: Ιούλιος 31, 2012, 11:34:35 πμ »
Έχει στείλει κανείς μέχρι στιγμής απλά επικυρωμένο και όχι μεταφρασμένο πτυχίο γλωσσομάθειας;; Θέλω να ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες στο τρόπο επικύρωσης του εγγράφου από δικηγόρο για να δω αν συμπίμπτουν. Για παράδειγμα: ο δικηγόρος στο φωτοαντίγραφο που το έδωσα το οποίο ήταν 2 σελίδων μπρος πίσω, στην πρώτη σελίδα που αναγράφονται τα στοιχεία μου και ο βαθμός έγραψε ότι είναι: "πιστό φωτοαντιγραφο εκ του επιδειχθέντος σε εμένα.....κ.τ.λ.", κάτω από αυτό έβαλε τη σφραγίδα και υπογραφή, στην συνέχεια έβαλε ένα δικηγορόσημο στην ίδα σελίδα και πάνω σε αυτό  έβαλε τη σφραγίδα του και υπογραφή.
Στην πίσω σελίδα τώρα του εγγράφου, μου είπε ότι δεν χρειάζεται καμία σφραγίδα ούτε να γράψει κάτι, απλά έβαλε τυπικά μια σφραγίδα του και υπογραφή του. Βέβαι στην πίσω σελίδα δεν αναφέρονται τα στοιχεία μου ούτε βαθμοί, απλά αναφέρονται γενικές πληροφορίες για το που χρησιμεύει το πτυχίο. Εννοείται ότι τα ΚΕΠ επικυρωσαν την πρώτη σελίδα και στην δεύτερη έβαλαν απλά μια στρόγγυλη σφραγίδα.
Όλος αυτός ο τρόπος επικύρωσης με τις λεπτομέρειες που περιγράφεται, είναι σωστός;; Κυρίως με απασχολεί η δεύτερη σελίδα, έπρεπε και εκεί να γράψει ότι είναι πιστό φωτοαντίγραφο ή να βάλει δικηγορόσημο;;
Aμα έχει στείλει κανείς απλά επικυρωμένο τίτλο ξενόγλωσσο ή αν ξέρει κάποιος ας συγκρίνει και ας πει αν συμπίπτουν


μια χαρά είναι

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #149 στις: Ιούλιος 31, 2012, 01:16:31 μμ »
..................................
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2012, 11:43:10 πμ από serenata »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #150 στις: Ιούλιος 31, 2012, 01:16:43 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #151 στις: Ιούλιος 31, 2012, 01:19:57 μμ »
Το επικύρωσες και στα ΚΕΠ και στον δικηγόρο;2 φορές επικύρωση;Γιατί;Κι εμένα στην δεύτερη σελίδα έβαλε απλά μια σφραγίδα. Αλλά στην δεύτερη σελίδα είναι και οι βαθμοί.

Διότι αυτό που μου έδωσε ο δικηγόρος το κράτησα ως προτώτυπο. Στην συνέχεια αυτό που έδωσε ο δικηγόρος το βγάζεις μια φωτοτυπία και στα ΚΕΠ σου επικυρώνουν την φωτοτυπία. Σορυ δεν διευκρίνησα ότι στα ΚΕΠ έδωσα την φωτοτυπία του επικυρωμένου από δικηγόρο. Μάλλον για να έκανε και εσένα τα ίδια, προφανώς σε μια σελίδα μόνο χρειάζεται η επικύρωση από δικηγόρο, άσχετα ποια είναι αυτή και τι αναγράφεται σε αυτή, μπορεί να είναι μπρος ή πίσω. Μπορεί βέβαια ένας ΠΕ13 να μας το διευκρινήσει καλύτερα.
Επίσης σύμφωνα με έγγραφο του δικηγορικού συλλόγου Γιανιτσών, έπεσα τυχαία πάνω του σε μια αναζήτηση στο google, όποιος υπάλληλος οπαιδήποτε διοικητικής αρχής αρνείται να επικυρώσει ξενόγλωσσα έγγραφα που έχουν επικυρωθεί από δικηγόρο, αλλά δεν είναι μεταφρασμένα, διώκεται για άρνηση εκτέλεσης καθηκόντων και με την ποινή της οριστικής παύσης από την υπηρεσία, ακόμα και αν δεν καταλαβαίνει τι γράφουν τα έγγραφα αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2012, 01:30:18 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #152 στις: Ιούλιος 31, 2012, 01:37:46 μμ »
..................................
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 15, 2012, 11:43:24 πμ από serenata »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2012-2013
« Απάντηση #153 στις: Ιούλιος 31, 2012, 01:44:36 μμ »
Εγώ το κράτησα, διότι είπα ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει στο μέλλον. Σε όλες τις χώρες η επίσημη γλώσσα είναι η αγγλική. Σε εμένα π.χ. το ξενόγλωσσο πτυχίο έχει και μετάφραση στα αγγλικά για αυτά που λέει, άρα γιατί στο μέλλον να μην είναι δεκτά;; Έλεος ας ξεσταρβωθούν και να μάθουν αγγγλικά ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ όλοι οι υπάλληλοι όπου και να βρίσκονται. Εγώ θα έβγαζα νόμο όπου υπάλληλοι σε διοικητικά πόστα, σε περίπτωση που δεν έχουν lower στα αγγλικά ή αν δεν το πάρουν μέσα σε 2 χρόνια υποχρεωτικότατα ΟΙ ΑΠΑΝΤΕΣ, να απολύονται άμεσα, άσχετα με την ηλικία τους.
Είναι ξεφτίλα πλέον να ξεσκίζομαι εγώ να πάρω πτυχία ξένων γλωσσών για μια παιδαγωγική κατάρτιση και ο άλλος ο μόνιμος, να πληρώνεται από το κράτος και να μην έχει ούτε lower εν έτη 2012 !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2012, 01:46:36 μμ από foibos81 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 430
Σύνολο: 443

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.