*

Αποστολέας Θέμα: Πώς απέκτησε προϋπηρεσία άτομο που πήρε πτυχίο 4 μήνες μετά τις αιτήσεις αναπληρωτών;  (Αναγνώστηκε 545 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skarag1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Είμαι καινούργιος στη κοινότητα (ΠΕ20) και κοιτάζοντας τους πίνακες μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες.
1. Βλέποντας τον πίνακα 2008 ΠΕ19, πως είναι δυνατό πχ στη θέση 119 άτομο που πέρισυ (πινακας 2007) δεν ήταν στους πίνακες με μηδενική προϋπηρεσία, φέτος είναι στον πίνακα με μόρια?
2. Ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι η 29/10/2007, άρα λογικά δεν μπορεί να έίχε κάνει αίτηση πέρισυ. Πως πήρε τα μόρια?
Ευχαριστώ για την απάντηση και δεν έχω καμμία πρόθεση να θίξω το άτομο που ανέφερα τυχαία γιατί βρίσκεται μεταξύ άλλων που μου δημιουργούν απορίες.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Καλημέρα.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λογικά έκανε αίτηση γιατί πέρσι έγιναν και κοντά στο Νοέμβρη.
Τώρα δε ξέρω αν και πάλι δικαιολογείται το πλήθος των μορίων του.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Είμαι καινούργιος στη κοινότητα (ΠΕ20) και κοιτάζοντας τους πίνακες μου δημιουργήθηκαν μερικές απορίες.
1. Βλέποντας τον πίνακα 2008 ΠΕ19, πως είναι δυνατό πχ στη θέση 119 άτομο που πέρισυ (πινακας 2007) δεν ήταν στους πίνακες με μηδενική προϋπηρεσία, φέτος είναι στον πίνακα με μόρια?
2. Ημερομηνία κτήσης πτυχίου είναι η 29/10/2007, άρα λογικά δεν μπορεί να έίχε κάνει αίτηση πέρισυ. Πως πήρε τα μόρια?

Μπορούσε όμως να είχε κάνει αίτηση για ΠΔΣ και να δίδαξε ΠΔΣ κι έτσι να προέκυψαν τα μόρια!
( Κι επειδή είσαι καινούριος-α σε ενημερώνω ότι ΠΔΣ= βύσμα )

Ευχαριστώ για την απάντηση και δεν έχω καμμία πρόθεση να θίξω το άτομο που ανέφερα τυχαία γιατί βρίσκεται μεταξύ άλλων που μου δημιουργούν απορίες.
 

Αν θέλεις να μην θίγεις άτομα δεν αναφέρεις ούτε την σειρά τους στον πίνακα αλλά ούτε την ημερομηνία κτήσης πτυχίου  ;) Εκτός αν και τα 2 είναι τυχαία
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Skaraq, έχεις απόλυτο δίκαιο...Η ημερομηνία κτήσης πτυχίου δε δικαιολογεί προϋπηρεσία ούτε αναπληρωτή-ωρομισθίου ούτε σε ΠΔΣ παρά μόνο σε Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας που είχαν βγεί κάτι προκηρύξεις γύρω στο Νοέμβρη..

Και κάτι άλλο..
Στον πίνακα διορισμού γιατί δεν υπάρχουν όσοι είναι ειδική κατηγορία????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159800
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 413
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.