*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 62912 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 03:43:14 μμ »
Δυστυχως ετσι φαινεται,εκτος κι αν ξαναπαρουν καμια μικρη φαση μεσω ΕΣΠΑ και ισως να ειναι και μειωμενου ωραριου πλεον.Δεν εχω πληροφοριες,προσωπικη εκτιμηση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:41:27 »

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 03:59:57 μμ »
Καλημερα!!!εμαθα σημερα απο την ΔΔΕ της περιοχης μου οτι τους ζητησε το υπουργειο 5  κενα    κατα προτεραιοτητα !!!....και να τα στειλουν ως αυριο!!!αρα μαλλον παρασκευη να γινει κληση αναπληρωτων...αναμενουμε.....κατι ειναι κι αυτο....
Σαν πολλοι δεν ειναι 5 για ενα νομο? Με την εννοια οτι θα καλυψουν και τα 5 κενα ?  Αντε να παρουν εναν το πολυ σε καθε νομο. Και στο δικο μου νομο 4 κενα εχει η ββαθμια αλλα εχω χασει τις ελπιδες μου οτι θα παρουν πλεον. Το θεμα ειναι ειναι ποσες πιστωσεις υπαρχουν!! Γιατι και στα κλασικα δημοτικα χαμος γινεται απο κενα αγγλικης αλλα λεφτα τερμα και σκασιλα τους. Και τι εγινε? Αστα ετσι τα σχολεια σου λεει! Και συναδελφοι να ρωτησω να μου πειτε τη γνωμη σας: Αυτα ολα τα κενα πιστευετε οτι ειναι αρρωστιες και εγκυμοσυνες? Γιατι εγω πιστευω οτι ειναι παγια κενα απο συνταξιοδοτησεις των τελευταιων 3 ετων...και ειναι πολλα μαλιστα!!!!!!!! Βαγγις ευχαριστουμε για την ενημερωση ;)

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 04:25:41 μμ »
τα 5 κενα δεν ειναι μονο πε06....οταν τους ζητησαν 5 κενα κατα προτεραιοτητα εννουμε για ολες τις ειδικοτητες ...ενα για καθε ειδικοτητα κι αναλογα τι ειδικοτητες θα ζητησει η καθε ΔΔΕ...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 04:30:19 μμ »
εννοειται τα κενα ειναι παγια κι οργανικα απο συνταξιοδοτησεις...ας ελπισουμε να αρχισουν παλι οι μονιμοι διορισμοι
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:41:27 »

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 04:58:04 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΧΕΙ ΔΕΣΜΕΥΘΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΕΧΕΙ ΔΕΣΜΕΥΘΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 600 ΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ,ΧΩΡΙΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΤΟΥ.ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΓΝΩΜΟΔΟΤΗΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ,ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ Η Κ. ΚΙΑΟΥ!!!!!!! ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΕΓΡΑΦΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ,ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΗ ΥΠΟΥΡΓΟΣ,ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ...ΑΝ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟΣ ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ,ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΑΛΕΡΑΣ..ΤΟΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;;;;;Η ΔΟΕ ΚΑΙ Η ΟΛΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΟΥΝ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΜΠΑΙΓΜΟΣ!
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 05:42:41 μμ »
ενδιαφερθηκε και για τους αναπληρωτες τωρα ο Μπρατης;αχ,τι συγκινητικο!μηπως τωρα θελει να μας εχει με το μερος του γιατι οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα;

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 06:34:10 μμ »
Τουτ-τούουουουτ.
-Ινστιτούτο Νεολέρας, λαίγαιται.
-Γιέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες αϊ χεβ πέλαγωστ' κέν γιου χέλπ μί?!?!?!?!
-Τοί πάιλαγοστ, κυρία μού. Μοιλύσται αιλυνοικά!!!!!
-Α, ναι με συγχωρείτε. Έχω μπερδευτεί με το καινούργιο τρόπο αιτήσεων και δε ξέρω τί να κάνω.
-Τω σείστιμμα ίνε σαφαίστατω τοί δαι καταλαβέναιται?
-Μα προσπαθώ να συμπληρώσω την αίτηση και δε γίνεται τίποτα. Τη μια φορά δεν έβγαινε καθόλου η αίτηση, τη δεύτερη φορά έβγαινε και δεν είχε τα κενά, τη τρίτη φορά που έκανα λόγκιν, έβγαιναν τα κενά αλλά τα κουτάκια δεν είχαν επιλογές, ήταν μόνο πράσινα με φούξια βουλίτσες.
-Μα τοί ίνε αφτά που λαίται κειροία μου? Αίχουμαι δόσοι άινα αναλλητηκώτατω κοίμαινω δαι τω δειαβάσαται?
-Μα αυτά προσπαθώ να κάνω, και δε βγαίνει απολύτως τίποτα.
Κειττάξται να δοίται. Τω σείστιμμα ίνε αφτώματω. Τοιφλωσούρτοις ίνε. Πού κε να βάζαμμαι χοιροκοίνειτω σείστιμμα τοί θα οίχαι γοίνοι. Απλά μαζέφτοικαι πωλίς κώσμως τόρρα, κε πραίποι να παιροιμμαίναιται. Θα εγκράφαισται αίνας αίνας.
-Μα ένας ένας σε ηλεκτρονικό σύστημα? είναι δυνατόν? Μιλάμε για χιλιάδες άτομα.
-Αααα, τόρρα δαι σας αραίσοι, αι? Δοιλαδοί θα πρωτοιμούσσαται να πραίποι να κάναιται ουραίς γειά να καταθθαίσαιται τοις ετήσοις?
-Μα και πάλι θα πρέπει να καταθέσουμε τα χαρτιά μας, και μάλιστα όλα. Ποιό το νόημα να γίνει έτσι?
-Αίμ, βαίβαια, βωλαιμαίνει τώσω κερώ... ξάιρουμαι πός σας πέρναναι αικοί που δουλέβατε. Αλά αφτά κωμέννα τόρρα. Αναλάββαμμαι αιμοίς. Αφίσσαμαι τοις δουλιαίς μας και ύρθαμαι αιδώ.
-Α, μάλιστα. Και τί δουλειά κανατε παρακαλώ?
-Καθοιγειταίς σαι πανεπιζήμια.
-Πανεπιστήμια, μήπως?
-Πανεπιζήμια, καλά το ήπα. Άνται, αναίβοικαι το σείστοιμμα πάλι, ωρίσται, αίφτασαι οι σοιρά σας για έτοισοι. Ωρίσται, βοιαστοίται.
-Μάλιστα, τρέχω.


ενδιαφερθηκε και για τους αναπληρωτες τωρα ο Μπρατης;αχ,τι συγκινητικο!μηπως τωρα θελει να μας εχει με το μερος του γιατι οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα;

Φανταστική μου, τα λόγια τζάμπα είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2013, 06:45:45 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 06:56:25 μμ »
εννοειται τα κενα ειναι παγια κι οργανικα απο συνταξιοδοτησεις...ας ελπισουμε να αρχισουν παλι οι μονιμοι διορισμοι
:) Μακαρι βαγγις , ας το ελπισουμε να γινουν μονιμοι διορισμοι και ας ελπισουμε τουλαχιστον οντως να ειναι η αναλογια οπως λενε εστω 1/10 γιατι με το 1/80 που γινονταν μεχρι τωρα φως στο τουνελ δε θα δουμε ποτε! που φτασαμε, να λεμε μακαρι να ριξουν τα ψιχουλα που υποσχονται... Στο δικο μου νομο τα 4 κενα ειναι πε06 μονο στη ββαθμια!! Και ειναι και μικρος νομος!! Τωρα το να τα καλυψουν δυσκολο το βλεπω! Οι μαθητες εχουν κενα ..τριγυρναν στις αυλες.....ο,τι να ναι....αισχος η κατασταση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2013, 06:58:16 μμ από k_g »

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 07:10:43 μμ »
Ποιοι ειναι οι νομοι που εχουν τα κενα στα οποια αναφερεστε, if you please.
Διάβασα ήδη για Μεσσηνια και Φθιωτιδα. Αλλά και που αλλού; Μιλάτε για τις πολεις ή μακρινα΄χωριά και σε ββαθμια ή αβαθμια;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 08:51:16 μμ »
εννοειται τα κενα ειναι παγια κι οργανικα απο συνταξιοδοτησεις...ας ελπισουμε να αρχισουν παλι οι μονιμοι διορισμοι
:) Μακαρι βαγγις , ας το ελπισουμε να γινουν μονιμοι διορισμοι και ας ελπισουμε τουλαχιστον οντως να ειναι η αναλογια οπως λενε εστω 1/10 γιατι με το 1/80 που γινονταν μεχρι τωρα φως στο τουνελ δε θα δουμε ποτε! που φτασαμε, να λεμε μακαρι να ριξουν τα ψιχουλα που υποσχονται... Στο δικο μου νομο τα 4 κενα ειναι πε06 μονο στη ββαθμια!! Και ειναι και μικρος νομος!! Τωρα το να τα καλυψουν δυσκολο το βλεπω! Οι μαθητες εχουν κενα ..τριγυρναν στις αυλες.....ο,τι να ναι....αισχος η κατασταση!
Για ποιο νομο μιλας k_g? Για Αρκαδια παντως απο οσο ξερω δευτεροβαθμια δεν υπαρχουν κενα. Στην πρωτοβαθμια ομως υπαρχουν πολλα και καποια απο ΕΑΕΠ δεν καλυφθηκαν γιατι οι αναπληρωτες δεν ανελαβαν υπηρεσια. Για Μεσσηνια ξερω κι εγω σιγουρα οτι υπαρχουν κενα (Χωρα και Γαργαλιανοι δευτεροβαθμια εχω ακουσει ειναι 2 απο αυτα)

Αποσυνδεδεμένος vivi ΠΕ06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 16, 2013, 10:04:46 μμ »
Nevel πως ξερεις για τα συγκεκριμενα κενα για Μεσσηνια?Εισαι απο εδω?(λεω εδω γιατι ειμαι Μεσσηνια)

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 02:02:14 πμ »
Τουτ-τούουουουτ.
-Ινστιτούτο Νεολέρας, λαίγαιται.
-Γιέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες αϊ χεβ πέλαγωστ' κέν γιου χέλπ μί?!?!?!?!
-Τοί πάιλαγοστ, κυρία μού. Μοιλύσται αιλυνοικά!!!!!
-Α, ναι με συγχωρείτε. Έχω μπερδευτεί με το καινούργιο τρόπο αιτήσεων και δε ξέρω τί να κάνω.
-Τω σείστιμμα ίνε σαφαίστατω τοί δαι καταλαβέναιται?
-Μα προσπαθώ να συμπληρώσω την αίτηση και δε γίνεται τίποτα. Τη μια φορά δεν έβγαινε καθόλου η αίτηση, τη δεύτερη φορά έβγαινε και δεν είχε τα κενά, τη τρίτη φορά που έκανα λόγκιν, έβγαιναν τα κενά αλλά τα κουτάκια δεν είχαν επιλογές, ήταν μόνο πράσινα με φούξια βουλίτσες.
-Μα τοί ίνε αφτά που λαίται κειροία μου? Αίχουμαι δόσοι άινα αναλλητηκώτατω κοίμαινω δαι τω δειαβάσαται?
-Μα αυτά προσπαθώ να κάνω, και δε βγαίνει απολύτως τίποτα.
Κειττάξται να δοίται. Τω σείστιμμα ίνε αφτώματω. Τοιφλωσούρτοις ίνε. Πού κε να βάζαμμαι χοιροκοίνειτω σείστιμμα τοί θα οίχαι γοίνοι. Απλά μαζέφτοικαι πωλίς κώσμως τόρρα, κε πραίποι να παιροιμμαίναιται. Θα εγκράφαισται αίνας αίνας.
-Μα ένας ένας σε ηλεκτρονικό σύστημα? είναι δυνατόν? Μιλάμε για χιλιάδες άτομα.
-Αααα, τόρρα δαι σας αραίσοι, αι? Δοιλαδοί θα πρωτοιμούσσαται να πραίποι να κάναιται ουραίς γειά να καταθθαίσαιται τοις ετήσοις?
-Μα και πάλι θα πρέπει να καταθέσουμε τα χαρτιά μας, και μάλιστα όλα. Ποιό το νόημα να γίνει έτσι?
-Αίμ, βαίβαια, βωλαιμαίνει τώσω κερώ... ξάιρουμαι πός σας πέρναναι αικοί που δουλέβατε. Αλά αφτά κωμέννα τόρρα. Αναλάββαμμαι αιμοίς. Αφίσσαμαι τοις δουλιαίς μας και ύρθαμαι αιδώ.
-Α, μάλιστα. Και τί δουλειά κανατε παρακαλώ?
-Καθοιγειταίς σαι πανεπιζήμια.
-Πανεπιστήμια, μήπως?
-Πανεπιζήμια, καλά το ήπα. Άνται, αναίβοικαι το σείστοιμμα πάλι, ωρίσται, αίφτασαι οι σοιρά σας για έτοισοι. Ωρίσται, βοιαστοίται.
-Μάλιστα, τρέχω.


ενδιαφερθηκε και για τους αναπληρωτες τωρα ο Μπρατης;αχ,τι συγκινητικο!μηπως τωρα θελει να μας εχει με το μερος του γιατι οσο περισσοτεροι τοσο καλυτερα;

Φανταστική μου, τα λόγια τζάμπα είναι.

LOL ΟΚ, πρέπει να το πω: αυτή είναι σχεδόν η ίδια ακριβώς συζήτηση που είχα το πρωί σήμερα όταν κατάφερα να μιλήσω με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ-κι αφού  μου το κλείσανε καμιά ντουζίνα φόρες, οπότε βρήκα εναλλακτικά τηλέφωνα και βρήκα άνθρωπο να μιλήσω! :P

'Θα εγγραφείτε όλοι σιγα- σιγά, υπομονή΄! Λέω να μη σχολιάσω και παραβιάσω τον κώδικα συμπεριφοράς του φόρουμ! :P

Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 12:44:06 μμ »
η τέχνη αντιγράφει τη ζωή τελικά.  ;D ;D ;D ;D ;D
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 17, 2013, 02:32:44 μμ »
Nevel πως ξερεις για τα συγκεκριμενα κενα για Μεσσηνια?Εισαι απο εδω?(λεω εδω γιατι ειμαι Μεσσηνια)
Nai apo messhnia eimai. Ta kserw apo filh pou doulevei sthn kuparissia

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161373
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.