*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 751031 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος μαργαριτα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2282 στις: Αύγουστος 06, 2015, 06:55:29 μμ »
4 τμηματα ανελαβα θα μας πεις email γτ δε μας βοηθαει το τηλεφωνο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:40 »

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2283 στις: Αύγουστος 06, 2015, 07:54:33 μμ »
Ρε παιδιά, τι είναι πάλι αυτό που λέτε; Και γιατί δε μας έστειλαν εμαιλ; Τέλος πάντων... στο δεύτερο πεδίο τι βάζουν; Στο "στοιχεία τίτλου πληρωμής". Μου κάνει εντύπωση που όλοι ρωτάτε απλώς για ποια επιλογή θα πρέπει να τσεκάρετε
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2284 στις: Αύγουστος 06, 2015, 08:11:19 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα το απόγευμα μου τηλεφώνησαν απο το inedivim και μου είπαν ότι η διαδικασία των πληρωμών απαιτεί την αποστολή της φορολογικής μας ενημερότητας στα κεντρικά, είτε μέσω φαξ είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Η φορολογική ενημερότητα εκδίδεται πλέον άμεσα μέσα από το taxis. Ωστόσο μπήκα στο taxis και για την έκδοση της ενημερότητας απαιτείται το τσεκάρισμα μιάς από τις ακόλουθες επιλογές:

ΑΙΤΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ

ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΜΗ ΧΡΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 
ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ 
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ 
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΛΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ 

Στο τηλεφωνο μου είπαν κάτι παρεμφερές με την τρίτη επιλογή. Επειδή δεν είμαι σίγουρη όμως, σκοπεύω αύριο το πρωί να τους τηλεφωνήσω. Μήπως ξέρει κάποιος εδώ; Όσο για το πότε θα πραγματοποιηθούν οι πληρωμές αυτό μάλλον θα αρχίσει μετά τον Αύγουστο μου είπαν. Αλήθεια για την διαδικασία αυτή έχει ενημερωθεί κάνεις άλλος;
Ανησύχησα κι εγώ τώρα με το που είδα αυτό και τηλεφώνησα. Ε δεν αφορά όλους. Αφορά όσους περιμένουν πληρωμή πάνω από 1.500 €.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος sikaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Άντρας
  • Qui recherche la lune, ne voit pas les étoiles
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2285 στις: Αύγουστος 06, 2015, 09:49:59 μμ »
Πληρωμές οι οποίες υπερβαίνουν τα 1500 ευρώ, από Κ.Δ.Β.Μ ;
Ή απο Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ γενικότερα ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:40 »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2286 στις: Αύγουστος 06, 2015, 10:22:33 μμ »
Πληρωμές οι οποίες υπερβαίνουν τα 1500 ευρώ, από Κ.Δ.Β.Μ ;
Ή απο Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ γενικότερα ;

Εάν έχεις συμμετάσχει και σε κάποιο άλλο παρεμφερές πρόγραμμα καλύτερα να τους τηλεφωνήσεις και να τους ρωτήσεις. Αυτό που είναι σίγουρο και που το διευκρίνισε τελικά η Truth είναι ότι μόνον όσοι εκπαιδευτές ΚΔΒΜ έχουν να λαμβάνουν πάνω από 1500€ υποχρεούνται να καταθέσουν την φορολογική ενημερότητα. Όποιος ανήκει σε αυτή την κατηγορία θα επικοινωνήσει αργά ή γρήγορα το ίδιο το inedivim μαζί του, όπως έγινε και στην δική μου περίπτωση και θα τον ενημερώσει. Αυτό, για να μην δημιουργειται άγχος και παραπληροφόρηση. Στο τηλέφωνο που έδωσα σε άλλο ποστ θα σας απαντήσουν.

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2287 στις: Αύγουστος 06, 2015, 11:39:26 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Κατάλληλη επιλογή είναι η τέταρτη τελικά όπως σωστά ειπώθηκε και παραπάνω. Προσωπικά δεν μπόρεσα να βγάλω την φορολογική μου ενημερότητα μέσα από το taxis και έτσι αναγκάστηκα να τρέχω στην εφορία. Η φοροτεχνικός μου μου είπε ότι επειδή η διαδικασία υποβολής των δηλώσεων είναι ανοιχτή το συγκεκριμένο αίτημα δεν είναι προσβάσιμο. Ωστόσο ας το προσπαθήσετε γιατί μπορεί και να λειτουργεί ηλεκτρονικά ανά περίπτωση. Προφανώς το inedivim θέλει να δει πρώτα αν υπάρχουν οφειλές για να προχωρήσει σε πληρωμές, αυτό κατάλαβα. Στα πρακτικά τώρα, εγώ είχα επικοινωνία με την Κυρία Γιαταγάνη, την βρίσκετε στο 213 131 45 79. Δεν έχω προβλημα να σας δώσω το φαξ ή το mail αλλά δεν γνωρίζω αν αυτή η διαδικασία αφορά τελικά σε όλους τους εκπαιδευτές, ανεξαρτήτως του ύψους της πληρωμής τους ή απαιτείται μόνον για μεγαλύτερα ποσά. Εγώ είχα αναλάβει 3 τμήματα την σεζόν που μας πέρασε οπότε το πληρωτέο ποσό θα έιναι σεβαστό. Κάποιος που είχε αναλάβει ένα, μήπως δεν χρειάζεται;
Θα μπορούσαμε να έχουμε το email; Και γω ενδιαφέρομαι να στείλω ενημερότητα!!

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2288 στις: Αύγουστος 07, 2015, 12:01:03 πμ »
Συνάδελφοι με όλο το θάρρος και καταλαβαίνοντας το άγχος και την αγωνία όλων μας για αυτά τα ρημάδια τα λεφτά που ποιός ξέρει πότε θα μας τα δώσουν επιτρέψτε μου να μην κοινοποιήσω μέσα στο thread το email. Αντιλαμβάνεστε όλοι το ότι θα αρχίσει ο καθένας, ενδιαφερόμενος ή μη να στέλνει και στο τέλος θα μας κράξουν και δουλειά δεν θα γίνει για κανέναν. Στο τηλέφωνο που έδωσα θα σας κατατοπίσουν, αυτό ακριβώς αναφέρω και σε προηγούμενο ποστ μου. Συγγνώμη και ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2289 στις: Αύγουστος 07, 2015, 09:34:46 πμ »
Συνάδελφοι με όλο το θάρρος και καταλαβαίνοντας το άγχος και την αγωνία όλων μας για αυτά τα ρημάδια τα λεφτά που ποιός ξέρει πότε θα μας τα δώσουν επιτρέψτε μου να μην κοινοποιήσω μέσα στο thread το email. Αντιλαμβάνεστε όλοι το ότι θα αρχίσει ο καθένας, ενδιαφερόμενος ή μη να στέλνει και στο τέλος θα μας κράξουν και δουλειά δεν θα γίνει για κανέναν. Στο τηλέφωνο που έδωσα θα σας κατατοπίσουν, αυτό ακριβώς αναφέρω και σε προηγούμενο ποστ μου. Συγγνώμη και ευχαριστώ για την κατανόησή σας.
Σορρυ λάθος. Το fax ήθελα να πω αν ειναι εύκολο να έχουμε (λογικά στο λογιστήριο δεν τα στέλνουμε αυτά;). Το email κατανοητό να μην θέλεις να δημοσιευτεί. Πέρσι είχα στείλει επίσης φορολογική ενημερότητα απλά δεν θυμάμαι σε πιο fax το έστειλα.

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2290 στις: Αύγουστος 07, 2015, 11:08:25 πμ »
Δεν κατάλαβα για πιο λόγο δεν δημοσιεύεις το email/fax ???  Φορέας του Δημοσίου είναι, δεν είναι ιδιωτική επιχείρηση.

Τελος πάντων, σας προτείνω να απευθυνθείτε στους υπευθύνους των ΚΔΒΜ, είναι υποχρεωμένοι να σας δώσουν email/fax, έτσι ώστε να τακτοποιήσετε τις όποιες τυχόν εκκρεμότητές σας.

Διευκρίνηση: Ανεξάρτητα σε πόσες δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ εργάζετε κάποιος (ΣΔΕ, ΚΔΒΜ, ΟΔΥΣΣΕΑΣ κλπ.), αν το συνολικό ποσό πληρωμής ξεπερνάει τα 1.500,00€ μικτά σε μια δομή (πχ. ΚΔΒΜ) και όχι αθροιστικά (σε περισσότερες απο μια δομές του ΙΝΕΔΙΒΙΜ), τότε απαιτειται Φορολογική ενημερότητα. Διαδρομή (Taxis-->Επιλογή "ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΦΟΡΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΛΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ "-->Φορέας που θα κατατεθεί: "ΙΝΕΔΙΒΙΜ"-->Στοιχεία Τίτλου Πληρωμής:"ΤΠΥ" ή "ΤΙΤΛΟΣ ΚΤΗΣΗΣ" ανάλογα).

Ομοίως, αν το ποσό πληρωμής είναι πάνω απο 3.000,00€ απαιτείται επιπλέον και Ασφαλιστική ενημερότητα απο το ΙΚΑ.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2291 στις: Αύγουστος 07, 2015, 12:37:13 μμ »
Καλημέρα, το φαξ είναι το: 213 131 46 10. Σε προηγούμενο ποστ μου νομίζω ήμουν σαφής και δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Από εκεί και πέρα θα επαναλάβω ότι για να μην δημιουργείται άγχος και παραπληροφόρηση όποιος εμπίπτει στην εν λόγω κατηγορία ας κάνει το αυτονόητο ας επικοινωνήσει με το inedivim.

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2292 στις: Αύγουστος 07, 2015, 03:18:29 μμ »
Ενημερωτικά παιδιά, έστειλα με fax την φορολογική μου ενημερότητα και ας μην έχουμε ακόμα κανένα νεώτερο για πληρωμές. Αμέσως είχα κλήση στο τηλ. από το λογιστήριο για τον λόγο που την έστειλα από τώρα εξηγώντας πως την έστειλα προκαταβολικά γιατί γνωρίζω πως το ποσό που μου αναλογεί είναι μεγαλύτερο των 1500 ευρώ και να μην το ξεχάσω αργότερα.
Η συγκεκριμένη ενημερότητα αν γνωρίζετε έχει ισχύ 2 μήνες. Η δικιά μου λήγει 6 Οκτωβρίου. Η απάντηση της κοπέλας ήταν πως θα την κρατήσουν γιατί ΙΣΩΣ και να πληρωθούμε ως τότε.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2293 στις: Αύγουστος 10, 2015, 06:00:25 μμ »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος theo1985

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος kyriakosx

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #2295 στις: Αύγουστος 15, 2015, 11:01:03 πμ »
Θα γινουν καινουρια τμηματα απο οκτοβρη? Οι παλιοι υπευθυνηοι εκπαιδευσης συνεχιζουν για να μπορουμε να επικοινωνησουμε ή τελειωσε η συμβαση τους?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159912
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 744
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 684
Σύνολο: 687

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.