*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3141136 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pde2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3640 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 01:00:46 μμ »
Ωραία, έκανα καλή επιλογή επομένως. Να είασι καλά για την ενημέρωση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nenia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Dreams are what we have."
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3641 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 01:22:48 μμ »
 :)

Αποσυνδεδεμένος eviv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3642 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 03:21:24 μμ »
Γεια σας! έχω κάνει τη δήλωση μαθημάτων, πήρα τα βιβλία και καθώς το τετράμηνο φαινόταν να προχωράει κανονικά με έπιασε κρίση άγχους για το ερευνητικό μάθημα που έχω πάρει. Έχω δηλώσει το 510 που έχει να κάνουμε την εργασία με την ποσοτική έρευνα και τη χρήση ερωτηματολογίων τουλάχιστον χορηγούμενα σε 20 άτομα. Είναι πολύ απαιτητικό? Μήπως να πάρω καλύτερα το 512 με την εκπαιδευτική στατιστική? είναι που αποφεύγω τη στατιστική γενικά!  Η' να περιμένω να δηλώσω το 611 προκεχωρημένες μέθοδοι ποιοτικής έρευνας στο επόμενο τετράμηνο και να αντικαταστήσω ερευνητικό μάθημα με τις ψυχολογικές διαστάσεις στην εκπαίδευση 501? Στο προηγούμενο τετράμηνο είχα δηλώσει το 511, το οποίο μου άρεσε και τα πήγα πολύ καλά, τι διαφορά έχει το 511 με το 611? η περιγραφή της εργασίας μου φαίνεται ίδια. Εάν κάποιος μπορούσε να με κατευθύνει λίγο θα με βοηθούσε πολύ!
 
Ευχαριστώ και καλή συνέχεια σ όλους!

Αποσυνδεδεμένος e.bee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3643 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 04:08:02 μμ »
Καλησπέρα

Απ' ότι έχω ακούσει το 510 δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικό. Τα ερωτηματολόγια δεν είναι πιστεύω ότι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα. Τα τμήματα για το 512 δεν έχουν κλείσει; Το 501 το έχω. Πολύ ωραίο και ενδιαφέρον μάθημα, απλά έχει πολύ μεγάλο εύρος βιβλιογραφίας. Αν έχεις χρόνο και διάθεση να το πάρεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος e.bee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3644 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 04:13:11 μμ »
και εγώ καινουργιος!!

591 σεμιναριο με Lombardo
511 με Βρασίδα
504 Παπαπολυδώρου
621 Ηλιάδου

η νεκροψία θα δείξει....

Σημείωση:
μην ξεχνάτε ότι όπως αυτοί μας βαθμολογούς έτσι και εμείς στην κοινότητα μπορούμε να τους βαθμολογούμε και τους μη συνεργάσιμους να τους δείχνουμε. Θελουμε γνώση

Για Ηλιάδου έχω διαβάσει καλά σχόλια. Ελπίζω να είναι καλή! Τους υπόλοιπους δυστυχώς δεν τους ξέρω..

Αποσυνδεδεμένος eviv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3645 στις: Φεβρουάριος 12, 2015, 11:17:34 μμ »
Καλησπέρα

Απ' ότι έχω ακούσει το 510 δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικό. Τα ερωτηματολόγια δεν είναι πιστεύω ότι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα. Τα τμήματα για το 512 δεν έχουν κλείσει; Το 501 το έχω. Πολύ ωραίο και ενδιαφέρον μάθημα, απλά έχει πολύ μεγάλο εύρος βιβλιογραφίας. Αν έχεις χρόνο και διάθεση να το πάρεις.

 
Σ ευχαριστώ :) Δυστυχώς έχουν κλείσει όλα τα ερευνητικά μαθήματα και το 501. Επειδή όμως τελικά προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου το 510 λέω να το αφήσω και να πάρω άλλο ένα σεμινάριο.Το σεμινάριο 3 καθώς απ ότι διάβασα έχει ορισμένο χρονικό διάστημα που πρέπει να γίνονται οι δραστηριότητες, θα υπάρξει πρόβλημα να το πάρω τώρα?

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3646 στις: Φεβρουάριος 13, 2015, 08:42:26 πμ »
Για Ηλιάδου έχω διαβάσει καλά σχόλια. Ελπίζω να είναι καλή! Τους υπόλοιπους δυστυχώς δεν τους ξέρω..
σε ευχαριστώ για την απαντηση.... από τις μικρές ομαδικές εργασίες των 300 λέξεων βάζουν στο τέλος κανένα θέμα για να γράψουμε???
Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3647 στις: Φεβρουάριος 13, 2015, 11:26:31 πμ »
Συνάδελφοι εάν έχω καταλάβει καλά πρέπει να παρουμε 2 μαθημτα από Α(ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ), 1 από Β(θεωρητικες βάσεις) 3 απο C(Oολα) και 3 από D. Σωστά;;; καο θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικα με την τραγουλια (529) είναι καλή?επικεικής? Η Τελαβάντου (σεμινάριο 3)????

Αποσυνδεδεμένος Sokratis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Oceanic Flight 815
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3648 στις: Φεβρουάριος 13, 2015, 11:48:27 πμ »
Συνάδελφοι εάν έχω καταλάβει καλά πρέπει να παρουμε 2 μαθημτα από Α(ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ), 1 από Β(θεωρητικες βάσεις) 3 απο C(Oολα) και 3 από D. Σωστά;;; καο θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικα με την τραγουλια (529) είναι καλή?επικεικής? Η Τελαβάντου (σεμινάριο 3)????

καλημέρα, σωστά τα γραφεις και θα πρεπει να προσθέσεις και 3 στα 3 σεμινάρια. καλό είναι να ξεκινήσεις και από το 1ο σεμιναριο γιατι θα σου ειναι χρησιμο για την συνέχεια

αυτα έχω στα αρχείο μου από άλλους - παλιές αναρτησεις
"""Για Πιττα στο μαθημα δυσλεξια εχω ακουσει πολυ καλα λόγια!! -η Πιττα παιδια ειναι πολυ απαιτητικη! παρε Τσιμπιδακη ή Τραγουλιά τοτε, οχι Πιττα""""
"""εγω ειχα το σεμιναριο 3 με Τελεβαντου, εβαλε πολυ καλο βαθμο σε εμενα""""


Oceanic Flight 815 - P99

Αποσυνδεδεμένος maroan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3649 στις: Φεβρουάριος 13, 2015, 05:00:03 μμ »
παιδιά μήπως ξέρει κανείς πότε θα αρχίσουν οι online διαλέξεις???

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3650 στις: Φεβρουάριος 13, 2015, 07:18:07 μμ »
Καλησπέρα

Απ' ότι έχω ακούσει το 510 δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητικό. Τα ερωτηματολόγια δεν είναι πιστεύω ότι θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα. Τα τμήματα για το 512 δεν έχουν κλείσει; Το 501 το έχω. Πολύ ωραίο και ενδιαφέρον μάθημα, απλά έχει πολύ μεγάλο εύρος βιβλιογραφίας. Αν έχεις χρόνο και διάθεση να το πάρεις.
Ελπίζω να έχεις στυλιανού ή παπαπέτρου στο 501. Αν επέλεξες άλλον άλλαξέ τον.

Αποσυνδεδεμένος miss_despi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3651 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 10:28:20 πμ »
Καλημερα σας παιδια! Εμενα με ειδοποίησαν μόλις προχθες οτι εγινα δεκτη και τωρα οπως καταλαβαινετε εχουν παιξει λιγο τα νευρα μου γτ το εξαμηνο ξεκινουσε 2 Φεβρουαριου! Μπήκα να κανω την προεγγραφη μαθηματων, δήλωσα αυτά που δήλωσα αλλά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω τώρα. Τα 455 € τα έχω δώσει, μηπως πρεπει να δωσω και την 1η δοση για τα μαθηματα; Δν με εχουν ειδοποιήσει ακόμα. Μπορειτε να μου πειτε αν εχουν ξεκινησει τα μαθηματα; Σας ευχαριστω πολυ και καλο κουραγιο σε ολους!  :)  :)

Αποσυνδεδεμένος geoko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3652 στις: Φεβρουάριος 14, 2015, 12:21:00 μμ »
Όσον αφορά στις ομαδικές εργασίες στη συμπερίληψη και στη Συγκριτική ή τις εβδομαδιαίες-ατομικές σε άλλα μαθήματα όπως Μορφές και Νοητική-Αυτισμός (των 300 λέξεων) τις θεωρώ πολύ σημαντικές γιατί έτσι οργανώνεις το διάβασμά σου και δεν μένεις πίσω ούτε δημιουργείς κενά. Επίσης, κάνεις και μια μικρή έρευνα στο διαδίκτυο για να βρεις περισσότερες πληροφορίες πάνω στο θέμα που έχει η κάθε εργασία. Έτσι, κάνεις καλή προετοιμασία και για την μεγάλη σου εργασία και για τις τελικές εξετάσεις. (Για συμφοιτητή που ρώτησε νωρίτερα)
Επίσης για τα μαθήματα έρευνας όποιος προλάβει το 610 πιστεύω πως είναι πολύ βατό μάθημα και με προσεκτική και συστηματική παρακολούθηση των τηλεδιασκέψεων δεν έχει να φοβηθεί τίποτα. Οι εξετάσεις είναι πολλαπλής και 5 ερωτήσεις πολύ σύντομης ανάπτυξης. Προσωπικά τα πήγα πάρα πολύ καλά. Το 510 ήταν το πρώτο που είχα πάρει.. Δεν το συμπάθησα καθόλου λόγω της καθηγήτριας αλλά και της εργασίας και απ' ότι έχω ακούσει έχει δυσκολέψει από πέρσι. Για το 512 έχω ακούσει πως είναι αρκετά δύσκολο γιατί είναι καθαρά στατιστική. Όποιος είναι τολμηρός.....
Από τα μαθήματα του β κύκλου προτείνω ανεπιφύλακτα τη Συγκριτική που μοιάζει αρκετά με τη Συμπερίληψη και συγκεκριμένα με Μάγο ο οποίος είναι καταπληκτικός και σε τηλεδιασκέψεις και σε βαθμούς!!!!!

Αποσυνδεδεμένος e.bee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #3653 στις: Φεβρουάριος 15, 2015, 08:56:46 πμ »
Ελπίζω να έχεις στυλιανού ή παπαπέτρου στο 501. Αν επέλεξες άλλον άλλαξέ τον.

Έχω επιλέξει τη Τιμόθεου. Δεν είναι καλή;  :-\  :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 557
Σύνολο: 564

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.