*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3142583 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Glt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5810 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 04:16:07 μμ »
Παιδιά είμαι καινούρια στο μεταπτυχιακό, όχι της Ειδικής Αγωγής αλλά της Διδασκαλίας της ελληνικής ως 2ης/ξένης. Να ρωτήσω κάτι γενικό. Μας ενημέρωσαν ότι σε μια εβδομάδα από σήμερα θα γίνει τηλεδιάσκεψη σε συγκεκριμένη ώρα. Εγώ όμως δουλεύω εκείνη την ώρα.. Τι γίνεται σ'αυτή την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος litsa345

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5811 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 04:56:37 μμ »
Παιδιά είμαι καινούρια στο μεταπτυχιακό, όχι της Ειδικής Αγωγής αλλά της Διδασκαλίας της ελληνικής ως 2ης/ξένης. Να ρωτήσω κάτι γενικό. Μας ενημέρωσαν ότι σε μια εβδομάδα από σήμερα θα γίνει τηλεδιάσκεψη σε συγκεκριμένη ώρα. Εγώ όμως δουλεύω εκείνη την ώρα.. Τι γίνεται σ'αυτή την περίπτωση;

Μαγνητοσκοπούνται ολες και θα εχεις τη δυνατοτητα να τις δεις οποτε μπορεις εσυ

Αποσυνδεδεμένος GPI 113

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5812 στις: Οκτώβριος 09, 2015, 11:32:44 μμ »
Αν εισαι σε μεγαλη πολη δοκιμασε και σε βιβλιοθηκες της πολης σου. Εγω στη Θεσσαλονικη στη κεντρικη βιβλιοθηκη ειχα βρει πολλα.

ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος elentheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5813 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 07:49:43 πμ »
Παιδιά Καλημέρα, είμαι στο τμήμα της Ειδικής αγωγής και έχω δηλώσει το μάθημα "αρχές και μέθοδοι ποιοτικής έρευνας " με τον καθηγητή Χ.Βρασιδα! Έχω διαβάσει κάποια πράγματα αλλά αν το έχει δηλώσει κάποιος ας μου πει πως είναι γενικά το μάθημα ?και θα είναι στο τέλος οι εξετάσεις ?Ο κ.Βρασιδας είναι αυστηρός στη βαθμολογία?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5814 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 09:15:48 πμ »
Παιδιά καλησπέρα. Έχω εδώ και μέρες πρόβλημα με το moodle και δεν μου δίνει πρόσβαση στα μαθήματα. Μπορεί να μου πει κάποιος τι εργασίες είχαμε για αυτές τις δύο βδομάδες; Τα μαθήματα που έχω γραφτεί είναι:

EDUC-523DL   Ψυχομετρικές Μέθοδοι στην Ειδική Εκπαίδευση                   Sector 04   Dr Papageorgi, Ioulia   
EDUC-529DL   Νοητική Υστέρηση - Αυτισμός                                                   Sector 05   Dr Tragoulia, Eleni   
EDUC-592DL   Σεμινάριο ΙΙ: Οργάνωση και Ανάλυση Ποιοτικών Δεδομένων   Sector 06   Ms. Charalambous, Ioanna   
EDUC-621DL   Παιδαγωγική της Συμπερίληψης                                            Sector 07    Ms. Eliadou, Annita   

Γράφω όλες τις λεπτομέρειες γιατί δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο

Αποσυνδεδεμένος MariaTsak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5815 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 12:38:41 μμ »
Παιδιά καλημέρα. Έχω πάρει το μάθημα 526: Διδασκαλία παιδιών με ειδικές ανάγκες. Είδα λίγο το υλικό των πρώτων ενοτήτων και μου φάνηκε δύσκολο. Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω γι' αυτό το μάθημα;

Αποσυνδεδεμένος MariaTsak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5816 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 12:42:43 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Έχω εδώ και μέρες πρόβλημα με το moodle και δεν μου δίνει πρόσβαση στα μαθήματα. Μπορεί να μου πει κάποιος τι εργασίες είχαμε για αυτές τις δύο βδομάδες; Τα μαθήματα που έχω γραφτεί είναι:

EDUC-523DL   Ψυχομετρικές Μέθοδοι στην Ειδική Εκπαίδευση                   Sector 04   Dr Papageorgi, Ioulia   
EDUC-529DL   Νοητική Υστέρηση - Αυτισμός                                                   Sector 05   Dr Tragoulia, Eleni   
EDUC-592DL   Σεμινάριο ΙΙ: Οργάνωση και Ανάλυση Ποιοτικών Δεδομένων   Sector 06   Ms. Charalambous, Ioanna   
EDUC-621DL   Παιδαγωγική της Συμπερίληψης                                            Sector 07    Ms. Eliadou, Annita   

Γράφω όλες τις λεπτομέρειες γιατί δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο

Για το 621 μπορώ να σε βοηθήσω που το έχω και εγώ. Μας έχουν χωρίσει σε ομάδες και ασχολούμαστε κάθε εβδομάδα με κάποιο διαφορετικό θέμα. Οπότε καλύτερα να μιλήσεις με κάποια σύμβουλο για να έχεις πρόσβαση στην πλατφόρμα.

Αποσυνδεδεμένος Aj

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5817 στις: Οκτώβριος 10, 2015, 03:41:38 μμ »
Μίλησα με το Πανεπιστήμιο την Παρασκευή και μου είπαν οτι θα εχω πρόσβαση το απογευμα. Όμως κατι τέτοιο δν έγινε και απο εκείνη την στιγμή και μετά δεν σηκώνει κανένας τηλεφωνο. Σήμερα πήρα τηλ και στην Αθήνα στα γραφεία κ μου είπαν οτι δεν μπορούν να κανουν αυτοι κ απο Δευτέρα θα είναι εκεί οι υπευθυνοι. 

Αποσυνδεδεμένος elentheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5818 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 01:34:38 μμ »
Παιδιά Καλησπέρα, μπορείς κάποιος να μου πει το μάθημα "αρχές και μέθοδοι ποιοτικής έρευνας " με τον καθηγητή Χ.Βρασιδα  τι βαθμό δυσκολίας έχει? Είναι αυστηρός γενικά ?

Αποσυνδεδεμένος grookiee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5819 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 01:55:15 μμ »
Παιδιά Καλησπέρα, μπορείς κάποιος να μου πει το μάθημα "αρχές και μέθοδοι ποιοτικής έρευνας " με τον καθηγητή Χ.Βρασιδα  τι βαθμό δυσκολίας έχει? Είναι αυστηρός γενικά ?

Και εγώ αυτό το μάθημα πήρα με αυτόν το καθηγητή. Δε ξέρω αν είναι καλός ή κακός αλλά κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι ουσιαστικά διαβάζεις μόνο σου για το μάθημα γιατί αυτός βαριέται.. Ας μας πει κάποιος που ξέρει καλύτερα, μην λέω και ανακρίβειες.

Αποσυνδεδεμένος elentheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5820 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 03:15:22 μμ »
@grookie αντε να δούμε , έχεις αποφασίσει και θέμα για την μελέτη που πρέπει να κάνουμε ?
Τυχαίνει μήπως να επέλεξες και ψυχολογικές διαστάσεις στην εκπαίδευση?

Αποσυνδεδεμένος ChRiSs_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5821 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 07:10:55 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,

η κριτική αξιολόγηση άρθρου στο μάθημα ψυχομετρικές μέθοδοι στην ειδική εκπαίδευση που είναι στην 7η εβδομάδα τι έκταση περίπου πρέπει να έχει; αν γνωρίζει κάποιος παλιός να μου πει παρακαλώ!!!

Αποσυνδεδεμένος faih.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5822 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 08:25:48 μμ »
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κάποιος το e-mail της Κούνδουρου (521), γιατί το μάθημα έφυγε από την πλατφόρμα και δεν το βρίσκω;

Αποσυνδεδεμένος elentheo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #5823 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:37:31 μμ »
Παιδιά Καλησπέρα ,θέλω να ρωτήσω από τα μαθηματα έρευνα και αξιολόγηση πρέπει να επιλέγουμε ένα /ανά τετράμηνο ή αυτό που επιλέξαμε τώρα (είμαι στο πρώτο τετράμηνο ) και κανένα άλλο στη πορεία?
Επίσης το σύγγραμμα στο μάθημα "αρχές και μέθοδοι ποιοτικής έρευνας " είναι υποχρεωτικό? Η αρκούν μόνο οι σημειώσεις ?Βάζει βαθμούς ο Χ.Βρασιδας?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159866
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 385
Σύνολο: 394

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.