*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 735304 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #546 στις: Απρίλιος 01, 2013, 01:25:57 μμ »
ΣΗΜΕΡΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΥΓΕΝΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ?Η ΕΣΤΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:39 »

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #547 στις: Απρίλιος 01, 2013, 01:33:41 μμ »
Οι αιτησεις θα αποσταλουν αυριο απο τις δευτεροβαθμιες στο υπουργειο οποτε πριν το τελος αυτης της βδομαδας μη περιμενετε τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #548 στις: Απρίλιος 01, 2013, 02:56:52 μμ »
Η ανακοίνωση έγραφε με τη λήξη των αιτήσεων 1/4, αφού οι πίνακες είναι έτοιμοι στον υπολογιστή  τι θα κάνουν μέχρι αύριο? Θα τα μαγειρεύουν.... .
Πρέπει να τα  στείλουν σήμερα. Στη ΔΔΕ που πήγα μέχρι τις 14:00 δεχόταν αιτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #549 στις: Απρίλιος 01, 2013, 03:04:54 μμ »
Στη δική μου ΔΔΕ, πριν καμιά ώρα, είπαν ότι έστελναν τις αιτήσεις στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:39 »

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #550 στις: Απρίλιος 01, 2013, 03:11:24 μμ »
Αν κάποιος κάνει αίτηση αλλά όταν τον καλέσουν αρνηθεί για κάποιο λόγο ποιες θα είναι οι κυρώσεις?

τελικά ,μπορούσες να κάνεις αίτηση; εγώ ρώτησα για σδε, ιεκ κτλ και αφού πήραν στο υπουργείο παιδείας μου είπαν ότι δε γίνεται... θα πρέπει να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση ότι δεν εργάζεσαι κτλ..

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #551 στις: Απρίλιος 01, 2013, 04:25:20 μμ »
Χωρίς να έχω διάθεση για διαξιφισμούς, μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος για ποιο λόγο υπάρχει όλο αυτό το ενδιαφέρον (40 σελίδες μέχρι τώρα !) για το συγκεκριμένο πρόγραμμα; Απ' ότι καταλαβαίνω πρόκειται για το πολύ 10-15 ώρες μάθημα (αφού η σχολική χρονιά πλησιάζει στο τέλος της) οι οποίες μάλλον θα διασπαστούν σε παραπάνω από 1 άτομα. Δηλαδή στο τέλος τι θα έχετε αποκομίσει, 100 ευρώ; Ή μήπως ελπίζετε σε κάτι άλλο; Αξίζει να χαλάσετε την ανεργία σας (εφόσον είστε άνεργοι) για 100 ευρώ; Ας μου εξηγήσει κάποιος αν έχει την ευγενή καλοσύνη.

Συνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #552 στις: Απρίλιος 01, 2013, 04:59:21 μμ »
Thymiara, δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Με την λογική αυτή ας κάτσουμε σπίτι μας με την καρτα ανεργίας. Ή μήπως εσύ με την κάρτα ελπίζεις κάτι; Και αν σε τέτοιους καιρούς κάποιος με κάρτα ανεργίας ελπίζει κάτι, πολύ περισσότερα πρέπει να ελπίζει όποιος το κυνηγάει. Και πίστεψε με, η εμπειρία μου όλα αυτά τα χρόνια μου έχει δείξει ότι όσο το αφήνεις σε αφήνει. Εαν θέλεις και σε ενδιαφέρει η δημόσια εκπαίδευση πρέπει να κυνηγάς και τη 1 ώρα (για τα χρήματα δεν το συζητώ καν).Όλοι οι συνομίληκοι συμφοιτητές μου που το κυνηγησαν είναι τώρα διορισμένοι εδώ και 4-5 χρόνια.Και αποφοίτησα το 2004. Όσοι δεν το κυνήγησαν απλά μοιρολατρώντας και κοροιδεύοντας εμάς που κυνηγούσαμε και τη 1 ώρα παραπάνω, βρίσκονται στις τελευταίες θέσεις του πίνακα. Και φυσικά  ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #553 στις: Απρίλιος 01, 2013, 05:44:12 μμ »
Με την λογική αυτή ας κάτσουμε σπίτι μας με την καρτα ανεργίας.

Την περίπτωση να ψάξεις κάτι εκτός δημοσίου - δημόσιας εκπαίδευσης την έχεις σκεφτεί ; Οι εποχές δυστυχώς έχουν αλλάξει. Ακόμα και αν έχεις σπουδάσει κάτι (π.χ. φιλολογία) που παραδοσιακά έβρισκες μέχρι τώρα δουλειά σχεδόν αποκλειστικά στη δημόσια (ή μη) εκπαίδευση νομίζω ότι πρέπει να αρχίσουμε όλοι μας να κοιτάμε και προς άλλες κατευθύνσεις. Γιατί μπορεί να ξυπνήσεις ένα πρωί, να είσαι 40+ και ακόμα να παλεύεις με πίνακες και πινακάκια. Προσωπική άποψη βέβαια. Happy hunting σου εύχομαι.

Αποσυνδεδεμένος tzak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #554 στις: Απρίλιος 01, 2013, 05:53:32 μμ »
παιδιά στις διακοπές του Πάσχα  δεν θα γίνει έτσι ; Άρα μιλάμε για δυο εβδομάδες ουσιαστικά;

Συνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #555 στις: Απρίλιος 01, 2013, 05:59:13 μμ »
Απάντησα ακριβώς σε αυτό που αναρρωτήθηκες.Γιατί εδώ μέσα συμπληρώσαμε 40 σελίδες. Γιατί πολλοί απλά εδώ μέσα συμμετέχουμε όσοι ασχολούμαστε με την εκπαίδευση δημόσια ή ιδιωτική. Όσοι κοιτούν προς άλλες κατευθύνσεις, γράφουν σε άλλα forum. Και όσον αφορά συγκεκριμένα εμένα, δεν περιμένω το θαύμα εργασίας στο δημόσιο,το οποίο ούτως ή άλλως απομυθοποιήθηκε από τις οικονομικές εξελίξεις της χώρας. Αγαπώ την εκπαιδευση, με ενδιαφέρει και το κυνηγάω όσο μπορώ. Όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα.Και φυσικά κανείς νομίζω δεν κάθεται με σταυρωμένα χέρια περιμένοντας ένα διορισμό. Όλοι κάτι κάνουν ή έστω προσπαθούν να κάνουν για να ζήσουν.Απλά για πολλούς - ισως για όλους σε αυτό το forum- ο απώτερος στοχος είναι η εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #556 στις: Απρίλιος 01, 2013, 06:24:28 μμ »
Πιστευετε πως θα υπαρξει διαφανεια στον τροπο προσληψης;μου ειπαν απο την διευθυνση πως θα ειδοποιηθουμε απο το σχολειο.Αυτο σημαινει οτι δεν θα βγουν τα ονοματα στο διαδυκτιο δλδ για να τσεκαρουμε ποιους προσελαβαν;

Συνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #557 στις: Απρίλιος 01, 2013, 06:37:31 μμ »
Θα υπάρξει απόλυτη διαφάνεια καθώς οι περισσότερες ΔΔΕ -όπως μου είπανε στη ΔΔΕ που κατέθεσα - θα τα αναρτήσουν στο διαδίκτυο ή αν δεν γίνει αυτό, είναι υποχρεωμένες να τα αναρτήσουν σε εμφανές σημείο στα γραφεια της κάθε ΔΔΕ

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #558 στις: Απρίλιος 01, 2013, 08:04:38 μμ »
γιατι μου φαινεται η ολη προσπαθεια μια ακόμη κοροϊδια;σε 4 εβδομαδες τα σχολεια κλεινουν...τους ωρο/θιους θα τους εχουν για επιτηρητες;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013
« Απάντηση #559 στις: Απρίλιος 01, 2013, 08:12:47 μμ »
Αύριο κληρώνει το τζόκερ δηλαδή  :P σύμφωνα με paideia ergasia!
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160949
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 32
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 595

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.