*

Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014  (Αναγνώστηκε 731893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pyramida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2268 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:15:34 μμ »
παιδια να ρωτησω κατι? σημερα που πηγαμε μας ειπαν οτι αλλαξαν τα δεδομενα και οι ωρες σε καποια σχολεια μειωθηκαν αλλα δεν ηξεραν ακριβως για να μας ενημερωσουν. ρωταω λοιπον αν το σχολειο που δηλωσα τελικα δε δωσει 13 ωρες θα παρω τις υπολοιπες στο επομενο που δηλωσα ή θα παω εγω εκει με λιγοτερες ωρες με το ενδεχομενο καοποις πιο κατω να δουλευει σε χολειο με περισσοτερες ωρες. ελεγε κατι η εγκυκλιος? γιατι δεν το βρισκω!

Αττική αυτό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:02:21 »

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2269 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:26:48 μμ »
Κοιτάω τα εξέλ στις διευθύνσεις Αθηνών και φαίνεται να υπάρχει τέτοια επικάλυψη στα νούμερα που πιθανόν πάω και Αθήνα. Αλλά οι δευτεροβάθμιες είτε ακόμα δεν ξέρουν τι τους γίνεται και θα με ειδοποιήσουν λογικά το μεσημέρι, μετά τα Μέγαρα, είτε επίτηδες καθυστερούν για να πάει και κανένας προς Ανατολική/Δυτική Αττική. Μετά από εμάς απαιτούν να είμαστε τυπικοί.

Αφού λοιπόν πήγα και υπέγραψα Δυτική Αττική, με έχουν πάρει μέχρι στιγμής από δύο Δευτεροβάθμιες στην Αθήνα για να μου πουν ότι επιλέχτηκα. Ω τι σουπριζζζζζζζζζ.
Τελικά λέμε για τον Έλληνα της τελευταίας στιγμής, αλλά στην προκειμένη περίπτωση νομίζω ότι πολλοί που το αφήσανε να πάει όσο ποιο πίσω γινόταν, πράξανε σοφά.


Ξέρετε αν υπάρχει κάποια άλλη δευτεροβάθμια στην Αττική, εκτός από τη Δ΄Αθήνας, που να έχει ολοκληρωθεί η επιλογή των εκπαιδευτικών, δηλαδή να έχουν πάει για υπεύθυνη δήλωση και επιλογή σκεδ;

Η μία από τις δευτεροβάθμιες που με πήρε τηλέφωνο ήταν η Δ. Οπότε σε σχέση με εχτές κάποιοι τους το γυρίσανε και τελικά δεν θα πάνε Δ. Ο χτεσινός πίνακας με λίγα λόγια της Δ μάλλον δεν ισχύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:30:47 μμ από johnd »
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος joessa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2270 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:37:35 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Γίνεται ενώ έχουμε παρουσιαστεί και αναλάβει υπηρεσία σε μια Δ.Δ.Ε να παραιτηθούμε και να πάμε σε μια άλλη Δ.Δ.Ε; Γιατί ενώ το πρωί παρουσιάστηκα στη Δ.Δ.Ε.  Πειραιά αργότερα με πήραν από τη διεύθυνση που είναι κοντά στο σπίτι μου και θα ήθελα να παραιτηθώ από τον Πειραιά.

Αποσυνδεδεμένος haris1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2271 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:41:33 μμ »
Αφού λοιπόν πήγα και υπέγραψα Δυτική Αττική, με έχουν πάρει μέχρι στιγμής από δύο Δευτεροβάθμιες στην Αθήνα για να μου πουν ότι επιλέχτηκα. Ω τι σουπριζζζζζζζζζ.
Τελικά λέμε για τον Έλληνα της τελευταίας στιγμής, αλλά στην προκειμένη περίπτωση νομίζω ότι πολλοί που το αφήσανε να πάει όσο ποιο πίσω γινόταν, πράξανε σοφά.


Η μία από τις δευτεροβάθμιες που με πήρε τηλέφωνο ήταν η Δ. Οπότε σε σχέση με εχτές κάποιοι τους το γυρίσανε και τελικά δεν θα πάνε Δ. Ο χτεσινός πίνακας με λίγα λόγια της Δ μάλλον δεν ισχύει.

αν ήμουν στη θέση σου, και με εξυπηρετούσε πιο πολύ,  κάποια από τις αλλες δύο ΔΙΔΕ , θα μίλαγα άμεσα με τον προισταμενο της  Δυτικής Αττικής, εξηγώντας του το θέμα, ώστε να μη λαβει υποψην του την αίτηση , και να μπορέσω να υπογραψω στην άλλη ΔΙΔΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:51:19 μμ από haris1 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:02:21 »

Αποσυνδεδεμένος prodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2272 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:49:02 μμ »
τι ειδικοτητες καλουν απο την Δ? τελειωσαν οι πρωτοι?

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2273 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 02:56:56 μμ »
αν ήμουν στη θέση σου, και με εξυπηρετούσε πιο πολύ,  κάποια από τις αλλες δύο ΔΙΔΕ , θα μίλαγα με τον προισταμενο της  Δυτικής Αττικής, εξηγώντας του το θέμα ώστε να μη λαβει υποψην του την αίτηση , και να μπορέσω να υπογραψω στην άλλη ΔΙΔΕ

Κανονικά έτσι θα έπρεπε. Έπρεπε να απαντήσω και στις δύο δευτεροβάθμιες της Αθήνας ότι "Ω ναι δέχομαι" και μετά να έπαιρνα Δυτική Αττική και να τους έλεγα "ΑΚΥΡΟΟΟΟΟΟΟΝ". Αλλά πάει πέρασε τώρα. Θα έχουν προχωρήσει στους επόμενους. Εντάξει αν δεν μου κάτσουν Μέγαρα, παλεύεται η κατάσταση και στην Δυτική Αττική μιας και είμαι σχετικά κοντά στον σταθμό του προαστιακού των Άνω Λιοσίων.

Αλλά το θέμα είναι ότι με το μπάχαλο που έγινε και απουσία κοινού online πίνακα ώστε και εμείς να βλέπουμε τι γίνεται και οι δευτεροβάθμιες να κάνουν ποιο άνετα την δουλειά τους είναι απλά δεδομένο ότι πολύς κόσμος θα πηγαίνει μακρύτερα από το σπίτι του από ότι χρειαζόταν.

Μετά θα βγει ο ξύπνιος του Υπουργείου Παιδείας και θα θέλει και χειροκρότημα για την καλή οργάνωση της Ενισχυτικής.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2274 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 03:02:03 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Γίνεται ενώ έχουμε παρουσιαστεί και αναλάβει υπηρεσία σε μια Δ.Δ.Ε να παραιτηθούμε και να πάμε σε μια άλλη Δ.Δ.Ε; Γιατί ενώ το πρωί παρουσιάστηκα στη Δ.Δ.Ε.  Πειραιά αργότερα με πήραν από τη διεύθυνση που είναι κοντά στο σπίτι μου και θα ήθελα να παραιτηθώ από τον Πειραιά.

Όταν πήγες στον Πειραιά για τη δήλωση σκεδ δεν υπέγραψες παραίτηση από τις άλλε ΔΔΕ;

Αποσυνδεδεμένος anna1994

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2275 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 03:14:18 μμ »
johnd,και εγώ πήγα δυτική αττική ,απέρριψα την ανατολική και τώρα με κάλεσαν Πειραιά...αλλά υπέγραψα στη δυτική.Τι να πω...ένα χάος επικρατεί και έλλειψη οργάνωσης για άλλη μια φορά.Γιατί πρέπει να στείλουμε ΦΑΞ ότι αρνούμαστε στις άλλες που μας κάλεσαν;;;

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2276 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 03:19:03 μμ »
με πήραν τηλ απο την Δυτική Θεσσαλονίκη. Που μπορώ να δω σε ποιά σχολεία μπορεί να με στείλουν;

Αποσυνδεδεμένος eltar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2277 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 03:21:46 μμ »
με πήραν τηλ απο την Δυτική Θεσσαλονίκη. Που μπορώ να δω σε ποιά σχολεία μπορεί να με στείλουν;

δες εδώ      http://srv-dide-v.thess.sch.gr/portal/documents2014/2014_02_10_pinakas_sked.xls

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2278 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 03:23:22 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2279 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 03:23:46 μμ »
Δεν ξέρω αν το εσείς το γνωρίζατε, εγώ σήμερα που πήγα να υπογράψω την υπεύθυνη δήλωση με τις προτιμήσεις ΣΚΕΔ στη Δυτική Θεσσαλονίκη, συνειδητοποίησα ότι τα σχολεία που βλέπαμε στο excel είναι ομαδοποιημένα από τη Δευτεροβάθμια, ( οι ομάδες σχολείων δεν φαίνονται στο excel). Δηλαδή δεν διαλέγεις όποιο συνδυασμό σχολείων θέλεις αλλά αναγκαστικά τις συγκεκριμένες ομάδες. Επίσης, μου είπαν ότι το καθημερινό ωράριο   είναι 4 ώρες .
Για τους χημικούς, 4 σίγουρα δέχτηκαν στην Ανατολική, άρα 4 επιλαχόντες στη δυτική είναι standar.

Γενικό σχόλιο: Δεν την στήριξαν την ενισχυτική όσο έπρεπε. Τα τμήματα που δημιουργήθηκαν είναι πολύ λίγα και τα περισσότερα σχολεία σε τόσο μεγάλες διευθύνσεις είναι άφαντα, δεν οργάνωσαν καν τμήμα με αποτέλεσμα οι θέσεις να είναι μηδαμινές.
Τελικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ισχύουν οι αιτήσεις που κάνουμε το καλοκαίρι για αναπληρωτές μειωμένου και ωρομίσθιους.

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2280 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 04:09:48 μμ »
Συμφωνώ!Ας ελπ[ισουμε του χρόνου να πάνε καλύτερα τα πράγματα!Να αγωνιστούμε και για το κοινωνικό φροντιστήριο.Να μην απογοητευόμαστε γιατί έτσι διευκολύνουμε!Συγχαρητήρια στους νεοπροσλήφθέντες συναδέλφους!Καλή αρχή να έχετε!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτική σε Γυμνάσια/Λύκεια 2013-2014
« Απάντηση #2281 στις: Φεβρουάριος 19, 2014, 04:31:46 μμ »
johnd,και εγώ πήγα δυτική αττική ,απέρριψα την ανατολική και τώρα με κάλεσαν Πειραιά...αλλά υπέγραψα στη δυτική.Τι να πω...ένα χάος επικρατεί και έλλειψη οργάνωσης για άλλη μια φορά.Γιατί πρέπει να στείλουμε ΦΑΞ ότι αρνούμαστε στις άλλες που μας κάλεσαν;;;

Στην εγκύκλιο του υπουργείου, από τις 7 Φεβρουαρίου καθοριζόταν ότι μετά τις αιτήσεις των υποψηφίων:

Κάθε Δ.Δ.Ε. είναι υποχρεωμένη να αναρτήσει στη συνέχεια τους πίνακες με τις αιτήσεις και τους επιλεγέντες διδάσκοντες σε εμφανές σημείο καθώς και στην ιστοσελίδα της, έως την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2014. Την Τετάρτη, 19 Φεβρουαρίου 2014 οι επιλεγέντες παρουσιάζονται στις Δ.Δ.Ε. με σκοπό την επιλογή των Σ.Κ.Ε.Δ.

Αυτό σημαίνει ότι ο κάθε υποψήφιος έχει δικαίωμα να δει τους πίνακες όλων των Δ.Δ.Ε. που έχει κάνει αίτηση και μετά να αποφασίσει σε ποια θα παρουσιαστεί για να δηλώσει Σ.Κ.Ε.Δ.
Το Fax χρειάζεται για να είναι κατοχυρωμένοι και να προχωρήσουν στους επόμενους.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.