*

Αποστολέας Θέμα: Μισθολογικα Κλιμακια Αναπληρωτων-Πως Περνας απο το ενα Μ.Κ. στο Αλλο  (Αναγνώστηκε 4768 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Συναδελφοι καλησπερα μηπως θα μπορουσε να μου υπενθυμισει καποιος πως ρυθμιζονται τα μισθολογικα κλιμακια στους αναπληρωτες και μετα απο ποσο χρονια περνας απο το ΣΤ στο Ε0 ,Ε1,Ε2 ?

Σας ευχαριστω  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 28, 2013, 07:20:14 μμ από katkat »
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mirmidonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα Μισθολογικά Κλιμάκια.
Έχω προϋπηρεσία σε ΤΕΙ, ΑΕΙ, Δημόσια ΙΕΚ και ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ (από το 2006 μέχρι το 2020) και είμαι πρώτη φορά αναπληρωτής, αλλά στην μισθοδοσία ενώ μου έχουν αναγνωρίσει το μεταπτυχιακό (έχω πάει ΜΚ3), δεν μου έχουν αναγνωρίσει την προϋπηρεσία.
Η συνολική μου προϋπηρεσία μαζεμένη είναι 5,5 χρόνια, άρα υπολογίζω ότι θα έπρεπε να μου προσθέσουν άλλα 2 Μισθολογικά Κλιμάκια λόγω προϋπηρεσίας.

Υπολογίζω κάτι λάθος, να επικοινωνήσω με την ΔΔΕ μου ή αργούν πολύ να βγάλουν μισθολογικά κλιμάκια και θα μου τα δώσουν όλα αναδρομικά;

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θεωρητικα επρεπε να μετρησουν, εμενα στην γυναικα μου που δουλευε στο δημοσιο σε ασχετη θεση με εκπαιδευση της μετρησαν τους μηνες. ψαξε το γτ για να σου αναγνωρησαν το μεταπτυχιακο παει να πει πως οτι ηταν να δουν το ειδαν. ξαναρωτησε τους

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Καλημέρα σας

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα Μισθολογικά Κλιμάκια.
Έχω προϋπηρεσία σε ΤΕΙ, ΑΕΙ, Δημόσια ΙΕΚ και ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ (από το 2006 μέχρι το 2020) και είμαι πρώτη φορά αναπληρωτής, αλλά στην μισθοδοσία ενώ μου έχουν αναγνωρίσει το μεταπτυχιακό (έχω πάει ΜΚ3), δεν μου έχουν αναγνωρίσει την προϋπηρεσία.
Η συνολική μου προϋπηρεσία μαζεμένη είναι 5,5 χρόνια, άρα υπολογίζω ότι θα έπρεπε να μου προσθέσουν άλλα 2 Μισθολογικά Κλιμάκια λόγω προϋπηρεσίας.

Υπολογίζω κάτι λάθος, να επικοινωνήσω με την ΔΔΕ μου ή αργούν πολύ να βγάλουν μισθολογικά κλιμάκια και θα μου τα δώσουν όλα αναδρομικά;

Το μεταπτυχιακό πάντα μπαίνει απο την αρχή. Τα υπόλοιπα εννοείται θα στα αναγνωρίσουν και θα τα πάρεις αναδρομμικά.  Συνήθως αργούν λίγο. Εμένα απο 1η φάση την προυπηρεσία την αναγνώρισαν μετα απο 3 μήνες (ΔΔΕ Β' Θεσ/νίκης). Είναι θέμα διεύθυνσης η ταχύτητα που θα γίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2021, 12:37:30 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος apaloha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα Μισθολογικά Κλιμάκια.
Έχω προϋπηρεσία σε ΤΕΙ, ΑΕΙ, Δημόσια ΙΕΚ και ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ (από το 2006 μέχρι το 2020) και είμαι πρώτη φορά αναπληρωτής, αλλά στην μισθοδοσία ενώ μου έχουν αναγνωρίσει το μεταπτυχιακό (έχω πάει ΜΚ3), δεν μου έχουν αναγνωρίσει την προϋπηρεσία.
Η συνολική μου προϋπηρεσία μαζεμένη είναι 5,5 χρόνια, άρα υπολογίζω ότι θα έπρεπε να μου προσθέσουν άλλα 2 Μισθολογικά Κλιμάκια λόγω προϋπηρεσίας.

Υπολογίζω κάτι λάθος, να επικοινωνήσω με την ΔΔΕ μου ή αργούν πολύ να βγάλουν μισθολογικά κλιμάκια και θα μου τα δώσουν όλα αναδρομικά;

Την προϋπηρεσία που έχεις κατά το διάστημα 01-01-2016 έως 31-12-2017 δεν την συνυπολογίζεις, είναι τα 2 "παγωμένα" χρόνια που δεν μας προσμετράνε.

Επίσης, προϋπηρεσίες από άλλους φορείς του δημοσίου (με την  ευρύτερη έννοια) ή άλλους φορείς εκπαίδευσης συνυπολογίζονται μόνο αν οι φορείς αυτοί ανήκουν σε αυτούς που ορίζονται στην παράγραφο 1 του άρθρου 7 του νόμου 4354/2015.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Την προϋπηρεσία που έχεις κατά το διάστημα 01-01-2016 έως 31-12-2017 δεν την συνυπολογίζεις, είναι τα 2 "παγωμένα" χρόνια που δεν μας προσμετράνε.

Επίσης, προϋπηρεσίες από άλλους φορείς του δημοσίου (με την  ευρύτερη έννοια) ή άλλους φορείς εκπαίδευσης συνυπολογίζονται μόνο αν οι φορείς αυτοί ανήκουν σε αυτούς που ορίζονται στην παράγραφο 1 του άρθρου 7 του νόμου 4354/2015.

Παράλειψη μου. Έχεις δίκιο. Δεν μετράνε όλες οι προυπηρεσίες αλλά μόνο αυτές που αναφέρονται στο νόμο που παρέθεσες. Ο συνάδελφος ας πάρει στην Διεύθυνση που ανήκει να ρωτήσει σε ποιό στάδιο βρίσκονται οι αποδόσεις ΜΚ. Πάντως φέτος λόγω του ότι παραιτήθηκαν οι αιρετοί οι Διευθύνσεις έμειναν καιρό χωρίς να γίνει ΠΥΣΔΕ οπότε υπήρξαν μεγαλύτερες καθυστερήσεις απο το κανονικό ιδιαίτερα για συναδέλφους μεταγενέστερων φάσεων πρόσληψης.

Αποσυνδεδεμένος mirmidonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!
Έστειλα μήνυμα στην ΔΔΕ και μου απάντησαν ότι μόλις τελείωσαν με τις προϋπηρεσίες και από την επόμενη μισθοδοσία του Απριλίου θα προστεθούν και τα ΜΚ της προϋπηρεσίας και θα πάρω και τα αναδρομικά των προηγούμενων μηνών.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μέχρι ποιο ΜΚ μπορεί να φτάσει ένας αναπληρωτής; Μπορεί πχ με διδακτορικό να φτάσει σε ΜΚ 12 μετά από 14-16 χρόνια αναπληρωτής; Ή το ταβάνι είναι το ΜΚ10;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2021, 09:52:36 μμ από kapoios_300 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Μέχρι ποιο ΜΚ μπορεί να φτάσει ένας αναπληρωτής; Μπορεί πχ με διδακτορικό να φτάσει σε ΜΚ 12 μετά από 14-16 χρόνια αναπληρωτής; Ή το ταβάνι είναι το ΜΚ10;;;

Δεν υπάρχει ταβάνι και περιορισμός.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ωραία. Σε ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μέχρι ποιο ΜΚ μπορεί να φτάσει ένας αναπληρωτής; Μπορεί πχ με διδακτορικό να φτάσει σε ΜΚ 12 μετά από 14-16 χρόνια αναπληρωτής; Ή το ταβάνι είναι το ΜΚ10;;;

Το ανώτερο κλιμάκιο που μπορεί να φτάσει κάποιος ΠΕ ή ΤΕ είναι το 19ο.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Το ανώτερο κλιμάκιο που μπορεί να φτάσει κάποιος ΠΕ ή ΤΕ είναι το 19ο.

Όντως. Για να κάνουμε όμως και λίγο χιούμορ για να φτάσεις ΜΚ19 ως αναπληρωτής πρέπει να δουλεύεις μέχρι να γίνεις 150 χρονών.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εξάλλου το 19ο ΜΚ το φτάνει κάποιος με 40 χρόνια προϋπηρεσίας, διότι υπάρχει και η χαμένη μισθολογικά διετία 2016-2017.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εξάλλου το 19ο ΜΚ το φτάνει κάποιος με 40 χρόνια προϋπηρεσίας, διότι υπάρχει και η χαμένη μισθολογικά διετία 2016-2017.

Παρόλα αυτά δεν είναι ανέφικτο. Γνωρίζω αναπληρώτρια που είναι στο 12ο ΜΚ (προϋπηρεσία και διδακτορικό) και είναι 40 ετών. Αν, λοιπόν,  χρειάζεται ακόμη τριάντα χρόνια υπηρεσίας για να βγει στη σύνταξη (διότι αυτή τη στιγμή ισχύει ακόμη ΚΑΙ το 62ο έτος με 40 χρόνια υπηρεσίας) άνετα φτάνει το 19ο κλιμάκιο. Άλλωστε, ποιος του λέει ότι θα διοριστεί κάποια στιγμή;
Το 12ο με το 19ο έχουν διαφορά 7 κλιμάκια, δηλαδη 14 έτη υπηρεσίας. Άνετα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158564
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.