*

Αποστολέας Θέμα: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;  (Αναγνώστηκε 14298 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 07, 2013, 01:08:44 πμ »
Κανονικα επρεπε να ειχαμε κανει ολοι μια μεθοδευμενη κινηση κ να συνεχιζαμε στο 3ο και 4ο ΙΕΚ. Αν ειχαμε μαζευτει πολλοι τι θα μας εκαναν; Θα μας ειχαν απολυσει ή θα μας ελεγαν δε θα πληρωθειτε; Εγω πλεον αρνηθηκα οποτε δεν μπορω να παρω πισω την αποφαση μου.
Παρολα αυτα, αυτο που διαβασα ειναι οτι αν δουλεψεις σε πανω απο 2 ΙΕΚ τα υπολοιπα δε θα τα πληρωθεις και ουτε θα εχεις δυνατοτητα να ξαναμπεις σε πινακα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ για τα επομενα 3 χρονια. Εγω εκει λιγο φοβηθηκα κ εκανα πισω!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2013, 01:22:04 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:35:31 »

Αποσυνδεδεμένος christina_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τώρα τι;
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 07, 2013, 02:06:06 πμ »
IFIGENEIA_THESS
 που ακριβώς το διάβασες αυτό για την πληρωμή που αναφέρεις; Να ανακοινώνουμε τις πηγές μας για να μην προκαλούμε πανικό έτσι; Γιατί σε πληροφορώ ότι από επικοινωνία μου με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ αυτά που γράφεις είναι ανυπόστατα.

Αποσυνδεδεμένος christina_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τώρα τι;
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 07, 2013, 02:10:39 πμ »
grtt γράφεις ότι:
- Το πιθανότερο είναι ότι όσοι συνάδελφοι εργάζονται σε περισσότερα των 2 ΔΙΕΚ δε θα πληρωθούν τουλάχιστον για τα επιπλέον των δύο...
 
Αυτό που αναφέρεις είναι προσωπική σου άποψη ή την βασίζεις σε κάποια επίσημη ανακοίνωση; Να τεκμηριώνουμε συνάδελφοι τις απαντήσεις μας και να αναφέρουμε τις πηγές μας. Έτσι δεν είναι το σωστό, το νόμιμο, το ηθικό;

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 07, 2013, 09:48:29 πμ »
Μα δε σε αφήνουν να εργαστείς σε 3ο. Φαίνεται από το σύστημα. Αν σε περάσουν σε 2 ΙΕΚ στο σύστημα. Όταν πας σε 3ο να σε περάσουν φαίνεται ότι είσαι και σε άλλα 2 και σου λένε από μόνοι τους "Sorry δε γίνεται να συνεργαστούμε". Δεν είναι θέμα να σε πληρώσουν ή όχι. Θα έκανες 1-2 μαθήματα και θα σε διώχναν πριν υπογράψεις σύμβαση. Αυτό μου είπαν και στα 5 ΙΕΚ που με πήραν και διάλεξα 2 .
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2013, 09:51:24 πμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:35:31 »

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 07, 2013, 11:38:17 πμ »
Διαβασα οτι αν δουλεψεις σε πανω απο 2 ΙΕΚ τα υπολοιπα δε θα τα πληρωθεις και ουτε θα εχεις δυνατοτητα να ξαναμπεις σε πινακα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ για τα επομενα 3 χρονια. Εγω εκει λιγο φοβηθηκα κ εκανα πισω!
Πες μας σε παρακαλούμε IFIGENEIA_THESS που τα διάβασες διάβασες αυτά;

Είναι σημαντικό να τεκμηριώνουμε το λόγο μας δίνοντας τις πηγές μας!

Αποσυνδεδεμένος christina_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τώρα τι;
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 07, 2013, 11:46:33 πμ »
Μα δε σε αφήνουν να εργαστείς σε 3ο. Φαίνεται από το σύστημα. Αν σε περάσουν σε 2 ΙΕΚ στο σύστημα. Όταν πας σε 3ο να σε περάσουν φαίνεται ότι είσαι και σε άλλα 2 και σου λένε από μόνοι τους "Sorry δε γίνεται να συνεργαστούμε". Δεν είναι θέμα να σε πληρώσουν ή όχι. Θα έκανες 1-2 μαθήματα και θα σε διώχναν πριν υπογράψεις σύμβαση. Αυτό μου είπαν και στα 5 ΙΕΚ που με πήραν και διάλεξα 2 .

Καλά ούτε αυτό που λες ισχύει έτσι; Μάλλον θα είναι ανάλογα σε ποιο ΙΕΚ θα πέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 07, 2013, 07:01:16 μμ »
Εμένα μόλις τους ανέφερα ότι με έχουν καλέσει ήδη από δύο ΙΕΚ μου λέγανε "τότε δεν μπορείτε, ευχαριστούμε , γειά σας". Μόνο ένας από ΙΕΚ της Αθήνας ,δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω το ΙΕΚ, μου είπε ότι "δεν ξέρω, έτσι μας λένε, η ευθύνη είναι δική σας αν αποδεχτείτε. Εγώ σας ενημερώνω ότι προσληφθήκατε". Οπότε ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του :o
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος dmm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 08, 2013, 11:25:29 μμ »
"Φαίνεται από το σύστημα", "θα χτυπήσει κόκκινο στο σύστημα", "τα τσεκάρουν στο σύστημα"...

Νεότερα των τελευταίων ημερών:

1)κανένα "σύστημα" δεν υπάρχει.Κανείς δεν βλέπει τίποτα,ούτε ΙΕΚ ούτε ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Τσεκαρισμένο.Το ελληνικό πληροφοριακό σύστημα όσον αφορά στην εκπαίδευση,δεν είναι τόσο προχώ...
2)Όλα είναι εικασίες.Τίποτα επισημο από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ
3)Ανεπίσημα,άτομα σε καίριες θέσεις λένε ξεκάθαρα οτι κακώς αφήνεις το 3ο και το 4ο ΙΕΚ,ενώ όλοι οι διευθυντές των ΙΕΚ που εχω ρωτησει,δεν εχουν παρει καμία γραμμή από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ
4)Να είστε σίγουροι,δουλεύουν πολλοί σε άνω των τριών ΙΕΚ.Μόνο εμείς έχουμε παραιτηθεί και μιλάμε μεταξύ μας σε αυτό το φόρουμ.Και θα έχουμε πάρα πολύ χρόνο για να μιλησουμε κι άλλο.
5) την αυθαίρετη υπεύθυνη δήλωση-καινοτόμα πραξη μερικών ΙΕΚ;Απλώς δεν υπογράφεις.

6) Ακολουθεί προσωπική διαπίστωση:Νιώθω πάαααρα πολύ μ*****ς που παραιτήθηκα.

Και κάτι ακόμα συνάδελφοι: είναι δυνατόν να δουλέψεις και να μην πληρωθείς;την πάτησα κι εγώ την μπανανόφλουδα και για αυτό παραιτήθηκα,αλλά πλέον βλέπω την παράνοια με την οποία μας έβαλαν να σκεφόμαστε.μακαρι να ισχύει βεβαια κάτι τετοιο,να νιώθω λιγότερο....αστεράτη!

ΟΚ,θα είμαστε ανασφάλιστοι (αφού είναι κανόνας,ΟΚ),
ΟΚ θα δουλεύουμε μόνο σε 2 ΙΕΚ (ΟΚ είναι κανόνας),
αλλά δεν θα παρουμε τα δεδουλευμένα;  Χμμμμ...πρωτότυπο,κι ας μην είναι κανόνας.

από τα προαναφερθέντα,Κανένα δεν είναι κανόνας.Είναι αράδες σε μοριοδοτήσεις και άλλες χαρτούρες του ιδιώτη που μας κάνει κουμάντο!

Άρχισαν οι πληρωμές.Που και εκεί,κάτι περίεργο συμβαίνει.Κάτι για πληρωμή μόνο έως Δεκέμβριο.Υπέροχο; :o

καληνύχτα!

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 09, 2013, 12:03:29 πμ »

1)κανένα "σύστημα" δεν υπάρχει.Κανείς δεν βλέπει τίποτα,ούτε ΙΕΚ ούτε ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Τσεκαρισμένο.Το ελληνικό πληροφοριακό σύστημα όσον αφορά στην εκπαίδευση,δεν είναι τόσο προχώ...

Πάντως το προηγούμενο εξάμηνο μια χαρά έβλεπαν σε κάθε ΙΕΚ σε ποια άλλα ήσουν. Καρατσεκαρισμένο.. Το είδα με τα μάτια μου!

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 09, 2013, 12:39:08 πμ »
Να ρωτησω και κατι αλλο κι αν ξερετε μου απαντατε: σε ενα ΙΕΚ ειμαι πρωτη στους πινακες στο μαθημα μου κ στις 2 ειδικοτητες κ ομως μου εδωσαν μονο τη μια...για ποιο λογο εγινε αυτο? Ειναι νομιμο? Δε μου προτειναν το δευτερο τμημα ωστε να το αρνηθω ή να το δεχτω, απλα το εδωσαν σε καποιον αλλον ο οποιος εχει γυρω στα 15 μορια λιγοτερα απο μενα κ επισης ειναι κ στρατιωτικος αρα εμμισθος. Τι μπορω να κανω για αυτο δεδομενου οτι εχει περασει η ημερομηνια των ενστασεων???? Ειμαι πολυ στενοχωρημενη γιατι εγω γι αυτο το ΙΕΚ αρνηθηκα αλλα 2.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2013, 12:48:58 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος εμπειρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 09, 2013, 11:11:34 πμ »
"Φαίνεται από το σύστημα", "θα χτυπήσει κόκκινο στο σύστημα", "τα τσεκάρουν στο σύστημα"...

Νεότερα των τελευταίων ημερών:

1)κανένα "σύστημα" δεν υπάρχει.Κανείς δεν βλέπει τίποτα,ούτε ΙΕΚ ούτε ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Τσεκαρισμένο.Το ελληνικό πληροφοριακό σύστημα όσον αφορά στην εκπαίδευση,δεν είναι τόσο προχώ...
2)Όλα είναι εικασίες.Τίποτα επισημο από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ
3)Ανεπίσημα,άτομα σε καίριες θέσεις λένε ξεκάθαρα οτι κακώς αφήνεις το 3ο και το 4ο ΙΕΚ,ενώ όλοι οι διευθυντές των ΙΕΚ που εχω ρωτησει,δεν εχουν παρει καμία γραμμή από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ
4)Να είστε σίγουροι,δουλεύουν πολλοί σε άνω των τριών ΙΕΚ.Μόνο εμείς έχουμε παραιτηθεί και μιλάμε μεταξύ μας σε αυτό το φόρουμ.Και θα έχουμε πάρα πολύ χρόνο για να μιλησουμε κι άλλο.
5) την αυθαίρετη υπεύθυνη δήλωση-καινοτόμα πραξη μερικών ΙΕΚ;Απλώς δεν υπογράφεις.

6) Ακολουθεί προσωπική διαπίστωση:Νιώθω πάαααρα πολύ μ*****ς που παραιτήθηκα.

Και κάτι ακόμα συνάδελφοι: είναι δυνατόν να δουλέψεις και να μην πληρωθείς;την πάτησα κι εγώ την μπανανόφλουδα και για αυτό παραιτήθηκα,αλλά πλέον βλέπω την παράνοια με την οποία μας έβαλαν να σκεφόμαστε.μακαρι να ισχύει βεβαια κάτι τετοιο,να νιώθω λιγότερο....αστεράτη!
Επειδη το συστημα το πληροφοριακο το χειρίζομαι σε πληροφορω οτι φαινεται. Τωρα για το αν θα πληρωθεις ή οχι αυτο δεν το ξερω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2013, 03:00:35 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 09, 2013, 11:25:27 πμ »
"Φαίνεται από το σύστημα", "θα χτυπήσει κόκκινο στο σύστημα", "τα τσεκάρουν στο σύστημα"...

Νεότερα των τελευταίων ημερών:

1)κανένα "σύστημα" δεν υπάρχει.Κανείς δεν βλέπει τίποτα,ούτε ΙΕΚ ούτε ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Τσεκαρισμένο.Το ελληνικό πληροφοριακό σύστημα όσον αφορά στην εκπαίδευση,δεν είναι τόσο προχώ...
2)Όλα είναι εικασίες.Τίποτα επισημο από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ
3)Ανεπίσημα,άτομα σε καίριες θέσεις λένε ξεκάθαρα οτι κακώς αφήνεις το 3ο και το 4ο ΙΕΚ,ενώ όλοι οι διευθυντές των ΙΕΚ που εχω ρωτησει,δεν εχουν παρει καμία γραμμή από τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ
4)Να είστε σίγουροι,δουλεύουν πολλοί σε άνω των τριών ΙΕΚ.Μόνο εμείς έχουμε παραιτηθεί και μιλάμε μεταξύ μας σε αυτό το φόρουμ.Και θα έχουμε πάρα πολύ χρόνο για να μιλησουμε κι άλλο.
5) την αυθαίρετη υπεύθυνη δήλωση-καινοτόμα πραξη μερικών ΙΕΚ;Απλώς δεν υπογράφεις.

6) Ακολουθεί προσωπική διαπίστωση:Νιώθω πάαααρα πολύ μ*****ς που παραιτήθηκα.

Και κάτι ακόμα συνάδελφοι: είναι δυνατόν να δουλέψεις και να μην πληρωθείς;την πάτησα κι εγώ την μπανανόφλουδα και για αυτό παραιτήθηκα,αλλά πλέον βλέπω την παράνοια με την οποία μας έβαλαν να σκεφόμαστε.μακαρι να ισχύει βεβαια κάτι τετοιο,να νιώθω λιγότερο....αστεράτη!
Έχεις χρησιμοποιήσει το σύστημα και το ξέρεις;
Μην παραπληροφορείτε το κόσμο. Όταν λέει κάποιος αν φαίνεται από το σύστημα, καλό είναι να το λέει με σιγουριά.
Και εγώ το έχω δει με τα μάτια μου και φαίνεται. Αλλιώς δε θα το ανέφερα.
Ξέρεις κάποιους που κάνουν σε 3ο ΙΕΚ ή το υποθέτεις;
Αν δεν υπογράψεις την υπεύθυνη δήλωση θα σε αφήσουν να διδάξεις;
Ας μην υποθέτουμε. Ας μιλάμε με ρεαλιστικά γεγονότα.
Συμφωνώ ότι αυτός ο περιορισμός των 2 ΙΕΚ είναι πέρα για πέρα λάθος και πρέπει να γίνουν κινήσεις να μην ξαναγίνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2013, 03:02:12 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος tosodula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την αγωνία!
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 09, 2013, 12:08:34 μμ »
Πριν λίγες μέρες ρώτησα κι εγώ στη γραμματεία ΙΕΚ αν τελικά ισχύει ο περιορισμός των 2 ΙΕΚ (είχε γίνει σχετική κουβέντα προ ημερών και δεν ήξεραν ακόμα).
-Γιατί, με ρωτά η γραμματεία, είσαι σε 3;
-Όχι λέω, από περιέργεια επειδή το κουβεντιάζαμε απαντώ
-Να μην είσαι πολύ περίεργη, βλάπτει καμμιά φορά!!!!!
-Μα (επέμενα η δόλια), να μην ξέρω και για το επόμενο εξάμηνο αν με πάρουν;
-Μέχρι τότε πολλά μπορεί να αλλάξουν.
Τέλος κουβέντας.

Τώρα κάποια ΙΕΚ μάλλον τελικά ή δεν ξέρουν ή δεν θέλουν να ξέρουμε εμείς τί ισχύει,
πάντως ενημέρωση επίσημη εγώ δεν πήρα.....

Αποσυνδεδεμένος dmm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποδοχή μόνο σε 2 ΔΙΕΚ ή όχι;
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 09, 2013, 12:14:34 μμ »
Έχεις χρησιμοποιήσει το σύστημα και το ξέρεις;
- Δε νομίζω οτι χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις κάτι για να ξέρεις αν υπάρχει ή όχι. Δεν ξέρω να πετώ αεροπλάνα, αλλά ξέρω οτι υπάρχουν.
Παράθεση
Μην παραπληροφορείτε το κόσμο. Όταν λέει κάποιος αν φαίνεται από το σύστημα, καλό είναι να το λέει με σιγουριά.
Και εγώ το έχω δει με τα μάτια μου και φαίνεται. Αλλιώς δε θα το ανέφερα.
- Δεν έχω δει οτι δεν υπάρχει(!), αλλά οι διευθύνσεις των ΙΕΚ, αυτή τη στιγμή δεν παρακολουθούν κανένα σύστημα για τους εκπαιδευτές. Ακόμα τουλάχιστον. Δε γνωρίζω τι γίνεται στον ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Δε μας λένε άλλωστε, τυχαία σύμπτωση;
Παράθεση
Ξέρεις κάποιους που κάνουν σε 3ο ΙΕΚ ή το υποθέτεις;
- Ναι,ξέρω, δεν το υποθέτω.
Παράθεση
Αν δεν υπογράψεις την υπεύθυνη δήλωση θα σε αφήσουν να διδάξεις;
- Δεν υπάρχει καμία εγκύκλιος ή εντολή επισημη,πουθενά οτι πρέπει να υπογράψεις αυτή την υπεύθυνη δηλωση για να δουλέψεις. Δεν έχουν κανένα δικαίωμα να σου απαγορέψουν να δουλέψεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 09, 2013, 03:08:00 μμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159851
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 571

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.