*

Αποστολέας Θέμα: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.  (Αναγνώστηκε 31083 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bubbletrouble

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 10:57:53 μμ »
Αν μπεις και σε άλλα τόπικ συζήτησης εδώ στο φόρουμ θα καταλάβεις από την σύγχυση που επικρατεί, λόγω συνεχών αλλαγών σε διάφορα θέματα από πλευράς της κυβέρνησης, ότι για κάποια θέματα δεν γνωρίζουν απαντήσεις ούτε οι παλαιότεροι.
Οι πίνακες για φέτος με την πρώτη φάση προσλήψεων αναπληρωτών αναμένονται μετά τις 5/9. Ίσως βγουν και σ/κ ,βγαίνουν και αργά το βράδυ, κάποιες φορές ανακοινώνονται "βιαστικά" και τους αποσύρουν και τους ξαναανακοινώνουν γενικά δεν υπάρχουν περιορισμοί :P .Καθ'όλη τη διάρκεια της χρονιάς όμως και χωρίς να γνωρίζει κανείς σίγουρα το πότε(απλά αν παρακολουθείς δηλώσεις γνωστών αιρετών ή ανακοινώσεις και συζητήσεις σε εκπαιδευτικά σαιτς ίσως ακούγεται κάτι προτού βγει η κάθε επόμενη φάση) συνεχίζουν να βγαίνουν φάσεις , μέχρι και το τέλος της χρονιάς.
Ίσως σου στείλουν μειλ αν προσληφθείς,σε μένα στέλνουν αλλά έχω ξαναπάει και ίσως είμαι στα αρχεία τους , δεν ξέρω. Η ανακοίνωση της φάσης είναι πίνακας με τα ονόματα, στοιχεία, σειρά στον πίνακα, και την περιοχή που σε προσλαμβάνουν. Έχεις συνήθως περιθώριο τριων ημερών για να παρουσιαστείς στην διεύθυνση και να κάνεις ανάληψη υπηρεσίας. Τα κενά (μέχρι τώρα) δεν ανακοινώνονταν ποτέ, αλλά παίρνουν όσο λιγότερους το αργότερο δυνατόν για να εξοικονομούν χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 12:13:57 πμ »
αυτό εννοώ !

ποτε αναμενεται περιπου , γνωριζει κανεις ;

Θα υπάρξει πίνακας που θα λέει ποιοι επιλέγονται ή θα ανακοινώσουν πόσα κενά έχει ο κάθε κλάδος ;
Προς το παρόν θα ανακοινωθούν πίνακες με τη σειρά που έχει ο καθένας, από αυτούς που έκαναν αίτηση.
Δεν ανακοινώνουν ποτέ πόσα κενά έχει ο κάθε κλάδος. Απλά όταν γίνεται η α΄φάση αναπλήρωσης βγαίνει ένας πίνακας σε excel που γράφει ποιοι προσλαμβάνονται σε ποια περιοχή!

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 10:56:20 μμ »
μου κανει εντυπωση πως στους πινακες διοριστεων αναπληρωτων δεν ακολουθειται η ιδια αυξουσα σειρα οπως στους πινακες που υπαρχουνε στο e-aitisi ...επισης για τους ΠΕ03 βλεπω λοιπουνε καποια οπως τα νουμερα 3,4,9

Αποσυνδεδεμένος marmor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 11:28:13 μμ »
Λείπουν γιατί δεν έιχαν δηλώσει τις συγκεκριμένες περιοχές!Αν δεις τον εκκαθαρισμένο οι συγκεκριμένοι είναι στις τρεις πρώτες θεσεις! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2014, 11:31:00 μμ από marmor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 12:03:24 πμ »
θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι
τι βαθμο θα πρεπει να γραψει περιπου ενασ πε03 στον  ασεπ για να εχει ελπιδες να μπει σε  σχολειο?
μιλαμε παντα για π03 που ειναι στην γ κατηγορια
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2014, 12:06:56 πμ από calmen »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 12:18:11 πμ »
θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι
τι βαθμο θα πρεπει να γραψει περιπου ενασ πε03 στον  ασεπ για να εχει ελπιδες να μπει σε  σχολειο?
μιλαμε παντα για π03 που ειναι στην γ κατηγορια
Αυτό δεν μπορεί να υπολογιστεί, γιατί σημασία δεν έχει ο βαθμός που θα γράψει, αλλά πόσοι θα έχουν γράψει καλύτερα και πόσες θα είναι οι θέσεις που πρέπει να καλυφθούν. Επίσης, οι συνάδελφοι που έχουν προϋπηρεσία θα παίρνουν και προσαυξήσεις πάνω στο βαθμό που θα γράψουν, οι τρίτεκνοι και οι πολυτεκνοι επίσης παίρνουν προσαύξησεις, το ίδιο και όσοι έχουν μεταπτυχιακά - διδακτορικά και εκείνοι που έχουν πιστοποιητικό χρήσης υπολογιστών ή πτυχίο ξένης γλώσσας. Είναι τόσες πολλές οι παράμετροι...για αυτό είναι δύσκολο να πεις ποιος βαθμός είναι αρκετός για να σε βάλει στην τάξη να διδάξεις!

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 12:41:50 πμ »
Αυτό δεν μπορεί να υπολογιστεί, γιατί σημασία δεν έχει ο βαθμός που θα γράψει, αλλά πόσοι θα έχουν γράψει καλύτερα και πόσες θα είναι οι θέσεις που πρέπει να καλυφθούν. Επίσης, οι συνάδελφοι που έχουν προϋπηρεσία θα παίρνουν και προσαυξήσεις πάνω στο βαθμό που θα γράψουν, οι τρίτεκνοι και οι πολυτεκνοι επίσης παίρνουν προσαύξησεις, το ίδιο και όσοι έχουν μεταπτυχιακά - διδακτορικά και εκείνοι που έχουν πιστοποιητικό χρήσης υπολογιστών ή πτυχίο ξένης γλώσσας. Είναι τόσες πολλές οι παράμετροι...για αυτό είναι δύσκολο να πεις ποιος βαθμός είναι αρκετός για να σε βάλει στην τάξη να διδάξεις!
Lasid αν και δεν σε γνωρίζω πραγματικά σε συγχαίρω. Αν και διορισμένος (παρεμπιπτόντως συγχαρητήρια) εξακολουθείς να δίνεις τα φώτα σου σε νέους συναδέλφους! Πραγματικά ελπίζω να συνεχίσεις και στο μέλλον :D
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 12:57:07 πμ »
Lasid αν και δεν σε γνωρίζω πραγματικά σε συγχαίρω. Αν και διορισμένος (παρεμπιπτόντως συγχαρητήρια) εξακολουθείς να δίνεις τα φώτα σου σε νέους συναδέλφους! Πραγματικά ελπίζω να συνεχίσεις και στο μέλλον :D
Να είσαι καλά boca. Για μένα δεν άλλαξε κάτι. Εκπαιδευτικός ήμουν και πριν, εκπαιδευτικός είμαι και τώρα...απλά πριν δεν είχα πάντα δουλειά! Όμως, τη δυνατότητα να βοηθάω...την είχα πάντα! ;) Τα κουσούρια δεν κόβονται!

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:05:00 πμ »
ευχαριστω για την απαντηση,
υποθετικη ερωτηση,εαν καποιος εγραφε στα επιπεδα του 80-85% θα ειχε πιθανοτητα?
ή μιλαμε για πολυ μεγαλυτερα νουμερα?.
(προφανως δεν περιμενω απαντηση με βεβαιοτητα αλλα μια εμπειρικη απαντηση )

.

Αποσυνδεδεμένος calmen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:08:14 πμ »
Εκπαιδευτικός ήμουν και πριν, εκπαιδευτικός είμαι και τώρα...απλά πριν δεν είχα πάντα δουλειά! Όμως, τη δυνατότητα να βοηθάω...την είχα πάντα! ;)
ποσο ωραια απαντηση :)
καλη αρχη και απο εμενα Lasid

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:31:02 πμ »
ευχαριστω για την απαντηση,
υποθετικη ερωτηση,εαν καποιος εγραφε στα επιπεδα του 80-85% θα ειχε πιθανοτητα?
ή μιλαμε για πολυ μεγαλυτερα νουμερα?.
(προφανως δεν περιμενω απαντηση με βεβαιοτητα αλλα μια εμπειρικη απαντηση )
Κατάλαβα τι θέλεις... Αν δεν είχες μόρια από πουθενά αλλού...τίποτα δεν θα ήταν σίγουρο.
Παίζει ρόλο και η ειδικότητά σου και η ζήτηση που έχει. Αν είσαι δασκάλα θα ήταν τέλειο το 80-85%.
Όμως, πολλοί στην ειδικότητά σου θα έχουν προϋπηρεσία που θα τους δίνει μέχρι και 16,80 που είναι το μέγιστο!

Σε κάθε περίπτωση ένας τέτοιος βαθμός με 10-15 μόρια από άλλες προσαυξήσεις σε πάει πολύ ψηλά.
Άρα ίσως και να έχεις πιθανότητες...δεν μπορώ να το αποκλείσω.

Γράψε εσύ καλά...και όλα τα άλλα δεν πρέπει να σε ανησυχούν. Αυτό έχει σημασία.
Ούτε κι εγώ όταν έγραφα το 2009 ήξερα ότι θα ήμουν διοριστέος. Απλά έγραφα επί ώρες χωρίς να με νοιάζει τίποτα και πρόλαβα την τελευταία άσκηση που με κατέστησε διοριστέο με την εκπνοή του 4ώρου!

ποσο ωραια απαντηση :)
καλη αρχη και απο εμενα Lasid
Ευχαριστώ πολύ! :)

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:40:08 πμ »
o Lasid εχει απολυτο δικιο..οι προσαυξήσεις μπορει να σε εκτοξευσουν (εγω διοριστηκα το 2005 και αν ειχα πχ 7 πτυχιο δε θα περνουσα-με βοηθησε το ότι ειχα πει τον ορκο στο πανεπιστημιο και ειχα 9 πτυχιο- γιατι ακομη και το δεκαδικο 0.01 ηταν μια θεση-τοτε δεν ειχα καμια άλλη προσαυξηση-το μεταπτυχιακο μου το πηρα ένα μηνα μετα) παρ' όλα αυτά δε θα το βλέπετε ετσι..θα δωσετε τον καλυτερο σας εαυτο (και εγω εγραφα μεχρι την εκπνοη σαν τον Βεγγο) και από κει και περα ότι γινει..Lasid καλο ξεκίνημα, σιδεροκέφαλος και καλη επιτυχια σε ολους..όλα να σας ερχονται ωραια σ ολους τους τομεις..

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 01:43:30 πμ »
Ευχαριστώ supernova1980. Νομίζω ότι δίνουμε με ωραίο τρόπο να καταλάβουν οι νέοι συνάδελφοι ότι δεν πρέπει να το βάζουν κάτω. Καλή επιτυχία σε όλους και φυσικά να φροντίσετε να προετοιμαστείτε καλά!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ερωτήσεις πληροφορίες για ΑΣΕΠ από νέους πτυχιούχους στον χώρο.
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 07, 2014, 02:03:15 πμ »
calmen τώρα είδα ότι είσαι μαθηματικός. Συνήθως τα θέματα είναι δύσκολα. Το 80-85% για ΠΕ03 είναι άριστα!
Αλλά σίγουρα θα υπάρχουν ΠΕ03 με πολύ μεγάλες προϋπηρεσίες και μεταπτυχιακά και κοινωνικά κριτήρια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 419

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.