*

Αποστολέας Θέμα: ιδιωτικά νηπιαγωγεία  (Αναγνώστηκε 3654 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nefel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« στις: Απρίλιος 04, 2013, 04:59:38 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους/ισσες.!!! Η εποχή μας δύσκολη..Άλλοι περιμένουν να διοριστούν, άλλοι περιμένουν να τους πάρουν έστω ως αναπληρωτές, άλλοι δεν έχουν δώσει ασέπ, όπως και γω..τι κάνουμε? Πριν από δύο χρόνια έστειλα στην μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας ΄ρνα σωρό βιογραφικά για ιδιωτικούς σταθμούς, έχοντας και μια μικρή προϋπηρεσία από Δημοτικο σταθμό..Η απάντηση σχεδόν η ίδια από όλους (έχουμε άτομα, δεν έχουμε έλλειψη, σας ευχαριστούμε) και κάποιοι δεν μπήκαν στον κόπο ούτε να απαντήσουν..Δεν ξέρω αν αυτό ήταν προς καλό μου ή όχι καθώς λίγο αργότερα έτυχε πάλι να εργαστώ σε δημοτικό παιδικό σταθμο με τις γνωστές ολιγόμηνες συμβάσεις..από κει και πέρα το απόλυτο τίποτα πάλι..

 Θα ήθελα να μου πείτε όσοι γνωρίζετε και έχετε ανάλογη εμπειρία τι καθεστώς επικρατεί στα ιδιωτικά? Με τι κριτήρια προσλαμβάνουν άτομα? αρκεί το πτυχίο μας? τι άλλο ζητάνε ? Τι γινεται με τους μισθούς εκεί και τα ωράρια? Ισχύει ότι παίρνουν άτομα "γνωστά" τους κλπ? Επειδή έρχεται περίοδος που τα ιδιωτικά ζητάνε, το σκέφτομαι μήπως να έκανα ξανά προσπάθεια..

για πείτε όσοι ξέρετε και ευχαρίστως μοιραστείτε μαζί μας εμπειρίες από συνεντεύξεις και τα σχετικά από ιδιωτικά..ευχαριστώ..και υπομονή σε όλους μας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:38:05 »

Αποσυνδεδεμένος nefel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 25, 2013, 04:06:17 μμ »
κανείς καμιά ανάλογη εμπειρία?

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 19, 2013, 12:39:39 πμ »
εδώ και λίγους μήνες δουλεύω στον ιδιωτικό τομέα, μοίρασα βιογραφικά σε ιδιωτικά νηπιαγωγεία το φθινόπωρο. μου τηλεφώνησαν μετά από 3 μήνες, με ρώτησαν για το αναλυτικό πρόγραμμα, τη διαθεματικότητα. έκανα μια εβδομάδα δοκιμαστικό και πήρα τελικά τη θέση. Επίσης φρόντισε να έχεις προσεγμένη εμφάνιση, ντύσιμο δασκαλίστικο και νεανικό που λέει και μια φίλη- συνάδελφος  ;D
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

gesthimani

  • Επισκέπτης
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2013, 12:59:14 πμ »
Θα μπορούσες να μας πεις τι μισθό παίρνεις και τι ωράριο δουλεύεις; Γιατί πλέον όλοι κατευθυνόμαστε στον ιδιωτικό τομέα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:38:05 »

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 19, 2013, 01:01:52 πμ »
6 ώρες με μισθό 550 ευρώ, έχω και ένσημα.
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος nefel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:06:11 μμ »
Σε ευχαριστώ που μας εξέφρασες την εμπειρία σου..όταν λες δοκιμαστικό έκανες κάποια συγκεριμένο πρόγραμμα αυτή τη βδομάδα? Και τι περίπου σε ρώτησαν για τη διαθεματικότητα και το αναλυτικό? Και κάτι τελευταίο τα βιογραφικά τα έστειλες από μόνη σου ή γνώριζες ότι όντως ζητάνε προσωπικό? Πέρα από το πτυχίο διέθετες και άλλα προσόντα του τύπου παρακολούθηση σεμιναρίων ή εμπειρία? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά επειδή έχω κάνει δεύτερη απόπειρα με βιογραφικά και περιμένω μήπως πάρω κάποια απάντηση...εάν θέλεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα για να μην γράψεις εδώ λεπτομερειες..και πάλι ευχαριστώ.. :)

gesthimani

  • Επισκέπτης
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 19, 2013, 04:11:53 μμ »
Σε ευχαριστούμε. Σου εύχομαι όλα να εξελιχθούν καλά.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 19, 2013, 05:23:25 μμ »
Σε ευχαριστώ που μας εξέφρασες την εμπειρία σου..όταν λες δοκιμαστικό έκανες κάποια συγκεριμένο πρόγραμμα αυτή τη βδομάδα? Και τι περίπου σε ρώτησαν για τη διαθεματικότητα και το αναλυτικό? Και κάτι τελευταίο τα βιογραφικά τα έστειλες από μόνη σου ή γνώριζες ότι όντως ζητάνε προσωπικό? Πέρα από το πτυχίο διέθετες και άλλα προσόντα του τύπου παρακολούθηση σεμιναρίων ή εμπειρία? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά επειδή έχω κάνει δεύτερη απόπειρα με βιογραφικά και περιμένω μήπως πάρω κάποια απάντηση...εάν θέλεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα για να μην γράψεις εδώ λεπτομερειες..και πάλι ευχαριστώ.. :)

ελεύθερες δραστηριότητες και οργανωμένες δραστηριότητες με θέμα τα επαγγέλματα. Όσον αφορά την συνέντευξη, με ρώτησαν ποια θεωρώ πως είναι τα πλεονεκτήματα της διαθεματικής προσέγγισης και να προτείνω 2-3 διαθεματικές δραστηριότητες για το νερό.
το βιογραφικό το έστειλα χωρίς να ξέρω ότι ζητάνε άτομα, έχω παρακολουθήσει γύρω στα 10 σεμινάρια, τα περισσότερα από πανεπιστήμια που διεξάγονται δωρεάν, άλλα προσόντα που ανέφερα είναι οι  2 ξένες γλώσσες,το ecdl και φυσικά το πτυχίο με άριστα!!
@gesthimani σε ευχαριστώ, εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις συναδέλφους και μακάρι να βελτιωθεί η κατάσταση για τον κλάδο μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2013, 05:35:08 μμ από nipiagogos1988 »
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος nefel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ιδιωτικά νηπιαγωγεία
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 22, 2013, 02:47:33 μμ »
Σε ευχαριστούμε για τις λεπτομέρειες και σου ευχόμαστε να πάνε όλα καλά.. :) Ξέρετε όμως αν όντως προτιμούν άτομα με όλα όσα ανέφερες (άριστο πτυχίο, σεμινάρια, ecdl, ξένες γλώσσες κλπ) απ' ότι άτομα που απλά έχουν το πτυχίο τους, μία ξένη γλώσσα και μια μικρή εμπειρία?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 330

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.