*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757013 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #770 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 03:56:37 μμ »
χα χα χα , αρχισε παλι τα ακυρα και εχει και ακροατηριο, ο νομος 2525/1997 εχει 11 αρθρα, τα υπολοιπα 169 ως το 180 τα χει σπιτι του ο typos72, καλα μιλαμε για την παραπληροφορηση,το τρολαρισμα του δεν εχει τελειωμο, αντε καλημερα σε ολους ;D ;D ;D ;D
Άρχισαν πάλι οι δικηγόροι της συμφοράς να λένε ό,τι θέλουν.Συνάδελφε,άντι ν ασχοληθείς με κανένα πείραμα,ασχολείσαι με θέματα που δεν κατέχεις.Ο 2525/1997 ή νόμος Αρσένη(είμαι σίγουρος πως δεν το κατάλαβες)έχει δύο εκδόσεις:την πρώτη με 11 άρθρα χωρίς μεταβατική και την δεύτερη με το περίφημο άρθρο 180 με την μεταβατική.Είναι τόση δε η ασχετοσύνη σου που δεν γνωρίζεις το άρθρο στο οποίο πατάνε όλοι οι δικηγόροι των αναπληρωτών για να ζητήσουν τον διορισμό τους.Την επόμονη φορά που θα θέλεις να κάνεις τον έξυπνο,να τον κάνεις εκεί που σε παίρνεί!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:12:19 »

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #771 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 04:09:35 μμ »
Eσυ τελικα τι εισαι δε μας εχεις πει και τι θελεις εδω μεσα? εισαι ασεπιτης? εισαι εκπαιδευτικος κ περιμενεις διορισμο? τι απ ολα εισαι?? ποια η σκοπιμοτητα οσων γραφεις?? τι εχεις να κερδισεις ? γιατι εκπαιδευτικος που περιμενει διορισμο δε φαινεται να εισαι.

Αποσυνδεδεμένος dorakigia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • ...ό,τι είσαι, αυτό βλέπεις!!!! ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #772 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 04:15:00 μμ »
Από μια πρόχειρη ματιά σε όσα γράφτηκαν τελευταία εδώ, να σχολιάσω το εξής: το λεγόμενο 40% δεν δικαιούται αυτόματα κανέναν διορισμό, αφού χωρίς το "επίσημο" 60% από ΑΣΕΠ δεν υπάρχει κανένα 40%. Καμία προϋπηρεσία δεν κατοχυρώνει διορισμό, ειδικότερα όταν τα τελευταία χρόνια ούτε ένα ΦΕΚ δεν διασφαλίζει διορισμό (όχι άμεσο τουλάχιστον). Η μεταβατική περίοδος δεν έγινε για να κατοχυρώσει διορισμούς μέσω του λεγόμενου 40%, απλά όταν απαιτήθηκαν έγιναν οι αντίστοιχοι διορισμοί. Φυσικά, στη χώρα μας όλα είναι δυνατά με υπουργικές αποφάσεις και τροπολογίες νόμων...

θα μουρλαθουμε εντελως εδω μεσα !!!! ποιος υποστηριξε οτι ολο το 40% δικαιουται διορισμο χαριν προυπηρεσιας ???? υποστηριξα οτι το 40 % που συνεπαγεται απο το 60% των ασεπιτων δικαιουται να διοριστει βαση νομου απο το 2010 που κλειδωσαν οι πινακες απο τη διαμαντω επειδη ετσι της ..... ξυπνησε!!!!!! τωρα γιατι το αμφισβητουμε αυτο κ δεν το θεωρουμε δεδομενο ωστε να το απαιτησουμε μαζι , ποτε δεν το χωνεψα !!!!! η προθεση του υπουργειου μπορει να ειναι να καταργησει τα δημοσια σχολεια κ να προωθησει τα ιδιωτικα.... αν το ξερουμε θα το κανουμε γαργαρα κ θα καταπιουμε????? τι να πω ...... οχι δε μας ψεκαζουνε, ειμαστε απλα βολεψακιδες κ ειναι πιο ξεκουραστο να παρατηρεις κ να γκρινιαζεις μονο .... φτανει ομως !!!!! οταν σταματησουμε να ειμαστε τα παπαγαλακια του υπουργειου κ φωναξουμε για ΜΑΣ τοτε θα ειναι καλυτερα !!! αυτο που ο καθενας βαζει τη βαση του υπουργειου κ δεν ξεκινα τα με τις υποχρεωσεις του υπουργειου απεναντι μας , κανει πιο ευκολη τη δουλεια των αχρηστων μα περασουν ο,τι θελουν χωρις δυσκολια !!!! κατα τ αλλα μας φταιει ο μπρατης , ο κομνηνος , ο κοκκινος ... ολοι αχρηστοι κ εμεις οι παρατηρητες.... δεν ξερω αν διοριστω ποτε η οχι, αλλα κ αυτο ......... να κανουμε τη δουλεια του υπουργειο πριν απο αυτο για αυτο.........ελεος !!!!! καλη τυχη σ ολους κ καλο κουραγιο κ απο δω κ περα

Αποσυνδεδεμένος dorakigia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • ...ό,τι είσαι, αυτό βλέπεις!!!! ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #773 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 04:21:31 μμ »
Γιατι παρατεινουν τη μεταβατικη.Γιατι μαμα κατου..ω ορθιος,γιατι εγω κι οχι αυτος που ειναι και Παναθηναικος.Τι ερωτησεις ειναι αυτες;Ετσι θελουν.Κουμαντο θα τους κανεις εσυ;

εσυ κατσε κ κοιτα !!!! ακομα δεν υπαρχει νομος να απαγορευει να ρωτας γι αυτα που δικαιουσαι κ να διεκδικεις οσα θεωρεις οτι κερδισες με κοπο..... αν ειναι ηλιθιες οι ερωτησεις για μεταβατικη ας βγει ο αρβανιτοπουλος να απαντησει . ως τι τις κρινεις εσυ , σαν εκπαιδευτικος ή εκπροσωπος υπουργειου??? 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:12:19 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #774 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 05:58:50 μμ »
Άρχισαν πάλι οι δικηγόροι της συμφοράς να λένε ό,τι θέλουν.Συνάδελφε,άντι ν ασχοληθείς με κανένα πείραμα,ασχολείσαι με θέματα που δεν κατέχεις.Ο 2525/1997 ή νόμος Αρσένη(είμαι σίγουρος πως δεν το κατάλαβες)έχει δύο εκδόσεις:την πρώτη με 11 άρθρα χωρίς μεταβατική και την δεύτερη με το περίφημο άρθρο 180 με την μεταβατική.Είναι τόση δε η ασχετοσύνη σου που δεν γνωρίζεις το άρθρο στο οποίο πατάνε όλοι οι δικηγόροι των αναπληρωτών για να ζητήσουν τον διορισμό τους.Την επόμονη φορά που θα θέλεις να κάνεις τον έξυπνο,να τον κάνεις εκεί που σε παίρνεί!!!
περιμενω το linκ με τη long version, χα χα χα, γιατι μονο η μικρη εκδοχη κυκλοφορει, εχεις πλακα παντως, σας δινουν και laptop εκει στο χαιδαρι, επισκεπτηριο εχεις; πραγματικα ελπιζω να σαι μεσα και να μην κυκλοφορεις ελευθερος, και σταματα τα ραδιο αρβυλα, παραπληροφορεις τον κοσμο και δεν ειναι η πρωτη φορα, μαζεψτε τον επιτελους
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2013, 06:01:57 μμ από physikos13 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #775 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 06:13:56 μμ »
http://kyriakoskokkinoslawfirm.blogspot.gr/2011/06/25251997.html
οπου και να δεις 11 αρθρα εχει, το περιφημο 180 δεν το εχει
και δεν ειναι η πρωτη φορα που αναφερεσαι σε ανυπαρκτα αρθρα, ανυπαρκτες υποθεσεις και ανυπαρκτες αποφασεις, σε εχω ξανατσακωσει, θυμασαι φανταζομαι

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #776 στις: Οκτώβριος 21, 2013, 11:54:34 μμ »
Dorakigia,δεν χαρακτηρισα ηλιθιες τις ερωτησεις σου και μην μου επιτιθεσαι χωρις λογο.Ειπα οτι οταν σε κοροιδευουν τοσο εξoφθαλμα οι του Παιδειας με την παραταση της μεταβατικης εν προκειμενω-σε ελευθερη μεταφραση ασε τους μακακες να περιμενουν,δε πα να κουρευονται-δεν ζητας εξηγησεις γιατι αυτοι κανουν ο,τι γουσταρουν πια,αν δεν το καταλαβαινεις.Ειναι ανεξελεγκτοι.Οσο για εμενα,ειμαι στη black list του Υπουργειου,αλλα ευτυχως δεν εμαι στη βλακ λιστ γιατι 4 χρονια δεν "καθομαι να κοιταω".Και να περιμενω.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2013, 01:04:31 μμ από Kokoschka »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #777 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 02:11:41 μμ »
Μου αρεσει που ο υπουργος στην απαντηση που υπαρχει στα δημοσιευματα μιλαει για διορισμους πανεπιστημιακων αλλα για διορισμους ασεπιτων λογος δεν γινεται...εμ βεβαια τον κλαδο του θα δει πρωτα...οι αλλοι ας κοψουν τον λαιμο τους.

Αποσυνδεδεμένος dorakigia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • ...ό,τι είσαι, αυτό βλέπεις!!!! ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #778 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 02:21:36 μμ »
ειπα δεν θα ξαναγραψω εδω μεσα αλλα τα νεα που εμαθα σημερα ειναι πολυ ευχαριστα κ ηθελα να το γραψω για να ....σηκωσουμε λιγο κεφαλι !!!!!!!  ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ !!!!!!!!! το ατομο που μου το ειπε το παρουσιασε σιγουρο κ μιλησε  για 200 περιπου διορισμους. βεβαια ανηκει στην ΠΕ το ατομο αυτο κ δεν ρωτησα αν ειναι ο αριθμος αυτος κ για ΔΕ. εγω σαν απιστος θωμας πηρα τηλ στο υπουργειο κ ρωτησα για το θεμα κ μου απαντησαν "αυτο που ακουσατε εσεις το ακουσαμε κ εμεις .δεν εχει ερθει καποιο επισημο χαρτι " .στην ερωτηση μου" οι πιθανοι αυτοι διορισμοι αφορουν μονο το 60% ???' μου ειπε" σε καμμια περιπτωση . οι διορισμοι γινονται 60-40. το θεμα ειναι αν θελουν να ξεμπερδεψουν με ολο το 60% "  εκει επαθα παλι μια ταραχη κ της λεω " δηλ " να παρουν μονο ολο το 6ο%???  ' κ μου απαντησε η κυριουλα " δεν ειπα αυτο !!! ειπα αν θελουν να τελειωνουν με ολο το 60% , οποτε θα παρουν κατα συνεπεια κ ολο το 40% ( που συνεπαγεται!!!) ""    αυτα τα νεα ειχα κ ευχομαι να βγουν αληθινα βεβαιως βεβαιως γιατι.....οπου ακους πολλα κερασια κρατα κ μικρο καλαθι !!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2013, 02:24:44 μμ από dorakigia »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #779 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 02:27:55 μμ »
Καλα ας κραταμε μικρο καλαθι.... Ακομα και αν οντως εχουν σκοπο να διορισουν.... μια εμπλοκη με ΤΡΟΙΚΑ αρκει...

Μηπως σου ειπαν τιποτα για ειδικοτητες που ενδεχεται να διοριστουν??

Αποσυνδεδεμένος sousourada

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #780 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 02:30:10 μμ »
με βάση τηλεφώνημά μου στο υπουργείο παιδείας αυτή την εβδομάδα, έχουν ζητηθεί πιστώσεις απλά δεν έχει δοθεί ακόμη η έγκριση από τον υπουργό οικονομίας και διοικητικής μεταρρύθμισης. δεν αναφέρθηκε σε αριθμό μόνιμων διορισμών η υπάλληλος.

Αποσυνδεδεμένος dorakigia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • ...ό,τι είσαι, αυτό βλέπεις!!!! ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #781 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 02:37:50 μμ »
τιποτα αλλο δεν μου ειπε ......... κ αυτη την πληροφορια την ανεφερε για αλλο δικο μου μπλεξιμο, με την εννοια οτι περιμενουμε (σαν νομός) ατομα για ΠΕ με τους διορισμους που θα γινουν....... μακαρι να ηξερα κατι παραπανω. αλλα κ αυτη η πληροφορια (αν κ το ανεφερε ξανα καποιος εδω μεσα!!!!)  ειναι λιγο..........εξωπραγματικη !!! τι να πω 'η βλεπουν οτι θα τους παρουν με τις πετρες οι γονεις ή ερχονται εκλογες κ θελουν να ξεμπερδεψουν με τους αδιοριστους ωστε να δωσουν ελπιδες για ..........νεο ασεπ!!!!! οποτε κ ψηφους στις καρεκλες τους...........
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2013, 02:44:28 μμ από dorakigia »

Αποσυνδεδεμένος dorakigia

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
  • ...ό,τι είσαι, αυτό βλέπεις!!!! ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #782 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 02:43:17 μμ »
με βάση τηλεφώνημά μου στο υπουργείο παιδείας αυτή την εβδομάδα, έχουν ζητηθεί πιστώσεις απλά δεν έχει δοθεί ακόμη η έγκριση από τον υπουργό οικονομίας και διοικητικής μεταρρύθμισης. δεν αναφέρθηκε σε αριθμό μόνιμων διορισμών η υπάλληλος.

δεν μου ειπαν για μονιμους διορισμους  κ για τον αριθμο τους ,απο το υπουργειο. το υπουργειο απλα επιβεβαιωσε την ισχυ της μεταβατικης (60-40). παντως κ ο κοκκινος στη διαρκεια των απεργειων ειχε πει πως δεν βγαινει χρονια χωρις μονιμους διορισμους....... ειδομεν κ ευχομεν

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #783 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 08:42:32 μμ »
ΑΝ παρουν, θα παρουν νηπιαγωγους.Ολο το 60-40 ειναι πανω απο 700 ατομα.Χλωμο να ξεμπερδεψουν με ολους.Το ειχα ξαναπει εδω στο φορουμ το καλοκαιρι,προσωπικη εκτιμηση,ΑΝ παρουν, θα παρουν νηπιαγωγους.Ενδεχεται δε,να αφορα σε αναπληρωτες αυτο.Αν δεν υπαρξει κατι επισημο,ΓΡΑΠΤΩΣ,τα αλλα ειναι επεα πτεροεντα
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2013, 08:51:32 μμ από Kokoschka »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.