*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757068 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #994 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:18:23 πμ »
Πιστεύεις οτι θα ιδρώσει το αυτί τους;  ???
Συνάδελφε greedo,για να ιδρώσει το αυτί τους θέλει να κλείσεις 75 μέρες το πανεπιστήμιο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:42:48 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #995 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 07:47:43 μμ »
Συνάδελφε greedo,για να ιδρώσει το αυτί τους θέλει να κλείσεις 75 μέρες το πανεπιστήμιο!!!
Μονο ετσι ιδρωνει....αμα θελουνε λυσεις βρισκουνε αμεσα ..απλα δεν πιεζουμε και εμεις ή δεν εχουμε τροπο να πιεσουμε και μας αφηνουν να σιγοβραζουμε...

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #996 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 08:46:14 μμ »
μολις τελειωσε η συσκεψη στο διοικητικης μεταρρυθμισης και αποφασισε 10 000 προσληψεις μεσω ΑΣΕΠ σε υγεια,ασφαλεια και ασφαλιστικα ταμεια!!!ο υπουργος κοιμαται υπνον βαθυν!!!συλλυπητηρια σε ολους μας.η μνημονιακη πολιτικη στην παιδεια συνεχιζεται και φυσικα ο εμπαιγμος των εκπαιδευτικων.
Αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #997 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 08:50:44 μμ »
Για εκεί λεφτά υπάρχουν >:(
Τους αλήτες.............
Δρόμο και άμεσα
Δεν συνεχίζω θα με κόψουν οι συντονιστές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:42:48 »

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #998 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 08:56:07 μμ »
βρηκαν χρηματα για την ασφαλεια για να μας κρατουν δεμενους μηπως κανουμε κανενα εγκλημα!!!αισχος!!!!

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #999 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 09:51:07 μμ »
Oι 10000 προσλήψεις θα είναι απο τους 7000 εναπομείναντες διοριστέους του ΑΣΕΠ συν όποιους διαγωνισμούς τρέξουν.Όπως έχω πει οι διοριστέοι εκπαιδευτικοί θα κληθούν άμεσα απο τις σχετικές προκηρύξεις να παραδόσουν τα φεκ τους προκειμένου να διοριστούν σε κενές οργανικές θέσεις του ευρύτερου δημοσίου.Μετά απο πίεση του συλλόγου των διοριστέων αποκλείστηκαν οι διαδικασίες μετάταξης του υπουργείου Παιδείας.Γι αυτό όσοι έχουν εκπαιδευτικοί έχουν φεκ του ασεπ να προσέχουν τις προκηρύξεις που θα δημοσιεύονται για να κάνουν με δική τους ευθήνη αίτηση στους φορείς που τους ενδιαφέρουν.Θα ακολουθηθεί δηλαδή το πρότυπο της προκήρυξης της υπηρεσίας ασύλου του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη.Καλή επιτυχία και καλό διορισμό στους συναδέλφους που έχουν αρκετά ταλαιπωρηθεί 4 χρόνια ως άνεργοι ή υποαπασχολούμενοι.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1000 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 09:54:31 μμ »
για να καταλαβω...θα διοριστουμε σε αλλες θεσεις του δημοσιου και οχι στο παιδειας?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1001 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:02:02 μμ »
για να καταλαβω...θα διοριστουμε σε αλλες θεσεις του δημοσιου και οχι στο παιδειας?
Ξέχασα να αναφέρω πως για την συμμετοχή στις προκηρύξεις απαιτείται ο αριθμός του φεκ που υπάρχει το όνομα σας.Γι αυτό καλό είναι οι ασεπίτες να ανατρέξουν και να το βρουν.Στις διαδικασίς του διοικητικής μεταρρύθμισης ισχύει το άρθρο 11 του νόμου 3833/2010 και οι αναθεωρήσεις του και όχι ο νόμος 3848/2010 του υπουργείου Παιδείας,δηλαδή όταν λέμε φεκ μιλάμε αποκλειστικά για τον ασεπ και όχι για λίστες αναπληρωτών(40%,24μηνο,30μηνο,ειδική λίστα πολυτέκνων,ΙΔΑΧ).Οπότε,ναι συνάδελφε,αν το όνομα σου είναι στα φεκ του ασεπ,θα διοριστείς σε άλλη υπηρεσία ως διοικητικός και όχι ως εκπαιδευτικός.Το ξαναλέω,θα επαναληφθεί η διαδικασία της υπηρεσίας ασύλου!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1002 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:05:03 μμ »
σ'ολους τους πινακες ειμαι, και φεκ εχω απο το διαγωνισμο του ΑΣΕΠ. κι αν δε θελω να διοριστω σε αλλη θεση τι γινεται? αν ηθελα να διοριστω ως διοικητικος σε καποια υπηρεσια του δημοσιου θα το ειχα κανει πριν αρκετα χρονια.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1003 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:13:19 μμ »
σ'ολους τους πινακες ειμαι, και φεκ εχω απο το διαγωνισμο του ΑΣΕΠ. κι αν δε θελω να διοριστω σε αλλη θεση τι γινεται? αν ηθελα να διοριστω ως διοικητικος σε καποια υπηρεσια του δημοσιου θα το ειχα κανει πριν αρκετα χρονια.
Δεν σου εγγυόμαι πως θα διοριστείς ως εκπαιδευτικός,γιατί πολύ απλά δεν θα γίνουν διορισμοί εκπαιδευτικών για πολλά χρόνια.Προσωπικά θα σε συμβούλευα αν βρεις θέση κοντά στο σπίτι σου,να πας.Υπάρχει περίπτωση μετά απο λίγα χρόνια να πρέπει να ξαναδώσεις ασεπ και μάλιστα χωρίς την εγγύηση του φεκ.Τι θέλεις να μπλέκεις με το Παιδειάς;Σήκω φύγε να βρείς την υγεία σου!!!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1004 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:23:18 μμ »
βρε αυτη την ερωτηση την εχω κανει και γω πολλες φορες αλλα...τωρα παει εμπλεξα! μαλλον μαζοχιζομαι! ομως μ'αρεσει το επαγγελμα μου, σαν εκπαιδευτικος εδωσα ΑΣΕΠ και σαν εκπαιδευτικος θελω να διοριστω. δεν ψαχνω απλα μια θεση στο δημοσιο για να βολευτω. κι οταν διναμε ΑΣΕΠ εχω την εντυπωση οτι ειχαν ηδη εγκριθει οι πιστωσεις για τις θεσεις που ειχαν προκηρυχθει, τι εγιναν αυτες οι πιστωσεις? ας κοψουν το λαιμο τους να τις βρουν και να μας διορισουν εκει που θα επρεπε να ειμαστε εδω και 4 χρονια. πολλα ζηταω?
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1005 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:36:23 μμ »
@typos72
Μελλοντολόγος εισαι κ διατυμπανιζεις ότι δε θα γίνουν διορισμοί στο παιδείας τα επόμενα χρόνια;
Υπάρχουν ΦΕΚ υπάρχουν τεράστια κενά σε πολλές ειδικότητες, κ παράλληλα θα γίνουν 10.000 προσλήψεις απο υπάρχοντες κ μελλοντικούς επιτυχόντες ΑΣΕΠ.
Το θεωρώ αδύνατον να μην πάρει το παιδείας έστω ένα μικρό ποσοστό.

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1006 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:45:47 μμ »
Και εγώ αυτήν την εκτίμηση τη βρίσκω τελείως αυθαίρετη και εκτιμήσεις τέτοιου τύπου τις ακούω από όσους είναι λιγότεροι ή περισσότερο βολέμενοι και δεν κοιτάνε παραπέρα. Ωστόσο θεωρώ αρκετά πιθανό ότι και του χρόνου στην εκπαίδευση θα γίνουν απολύσεις και - επειδή τίθεται ηθικό θέμα - πολύ δύσκολα θα γίνουν διορισμοί. Μακάρι και στις δύο εικασίες να πέσω έξω... 

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #1007 στις: Νοέμβριος 26, 2013, 10:51:51 μμ »
@typos72
Μελλοντολόγος εισαι κ διατυμπανιζεις ότι δε θα γίνουν διορισμοί στο παιδείας τα επόμενα χρόνια;
Υπάρχουν ΦΕΚ υπάρχουν τεράστια κενά σε πολλές ειδικότητες, κ παράλληλα θα γίνουν 10.000 προσλήψεις απο υπάρχοντες κ μελλοντικούς επιτυχόντες ΑΣΕΠ.
Το θεωρώ αδύνατον να μην πάρει το παιδείας έστω ένα μικρό ποσοστό.
Ίσως η μοναδική εως τώρα φορά που συμφωνώ με τον typo....Δεν ξέρω αν είμαι εγώ απαισιόδοξος ή το φαινόμενο είναι γενικό αλλά σε κάθε περίπτωση είναι ηλίου φαεινότερο ότι η εκπαίδευση δεν τους ενδιαφέρει!Μέχρι το 2015 δεν νομίζω να κάνει διορισμούς στα σχολεία ή αν κάνει θα είναι απειροελάχιστοι και όχι πάντως στις ειδικότητες στις οποίες το τελευταίο καλοκαίρι διαπιστώθηκαν υπεραριθμίες.Τώρα πως θα κυλήσει;Όπως και φέτος με συγχωνεύσεις σχολείων, συμτύξεις τμημάτων, υπερωρίες κτλπ.Για τους εναπομείναντες διοριστέους άγνωστο το μέλλον όσο για τους υπόλοιπους δείτε και αυτό:
http://xenesglosses.eu/2013/11/asep-diagonismos-gia-ekpaideutikous/
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 26, 2013, 10:56:22 μμ από mathstavros »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.