*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757041 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2156 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 02:00:40 μμ »
να σου ζησει, και μην ανησυχεις, απλα τα πραγματα εδω στην ελλαδα γινονται με το δικο τους ρυθμο...χαλαρα :)
Σ΄ευχαριστώ πολύ!!! Και να σκεφτείς ότι το Υπουργείο βρίσκεται στην Αθήνα , φαντάζεσαι να ήταν στη Θεσ/νίκη, πόσο πιο χαλαρά θα γινόντουσαν όλα???????
Πολύ καθυστέρηση όμως!!!!!! Μου την έχει δώσει!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:27:57 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2157 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 02:04:46 μμ »
πηρα τηλ. το υπουργειο.... μου ειπαν οτι το ΦΕΚ θα δημοσιευτει ειτε εντος εβδομαδος ή το αργοτερο την ερχομενη....
μου ανεφεραν οτι βρισκεται για υπογραφη....αν ακουσα καλα.... στο ελεγκτικο συμβουλιο, κατι τετοιο τελοσπαντων, γιατι μιλαγε ολιγον βιαστικα....

σας τα μεταφερω με καθε επιφυλαξη!

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2158 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 02:17:24 μμ »
πηρα τηλ. το υπουργειο.... μου ειπαν οτι το ΦΕΚ θα δημοσιευτει ειτε εντος εβδομαδος ή το αργοτερο την ερχομενη....
μου ανεφεραν οτι βρισκεται για υπογραφη....αν ακουσα καλα.... στο ελεγκτικο συμβουλιο, κατι τετοιο τελοσπαντων, γιατι μιλαγε ολιγον βιαστικα....

σας τα μεταφερω με καθε επιφυλαξη!

Ρε παιδιά από την προηγούμενη εβδομάδα που είχα τηλ κι εγώ βρίσκεται για υπογραφή! Το ίδιο ακριβώς μου είχαν πει!Πόσον καιρό η ίδια καραμέλα; Πόσο δούλεμα πια; Εκτός κι αν επρόκειτο για προεκλογικό κόλπο....Ανακοίνωσαν τις θέσεις κι όλα καλά, όλοι ευχαριστημένοι....Το ΦΕΚ δε μας αγχώνει, μπορεί να βγει κ καλοκαίρι έτσι όπως πάμε!

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2159 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 02:23:27 μμ »
δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες υπογραφες μπορει να θελει ενα εγγραφο, απο ποσα γραφεια περναει και ποσο καιρο μπορει να μεινει στο καθενα, δεν μπορειτε...
δεν κρυβεται κανενα σατανικο σχεδιο, κανενα κολπο, ετσι λειτουργει το συστημα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:27:57 »

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2160 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 02:36:50 μμ »
δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες υπογραφες μπορει να θελει ενα εγγραφο, απο ποσα γραφεια περναει και ποσο καιρο μπορει να μεινει στο καθενα, δεν μπορειτε...
δεν κρυβεται κανενα σατανικο σχεδιο, κανενα κολπο, ετσι λειτουργει το συστημα....

Δεν αναφέρομαι σε σατανικά σχέδια κ δολοπλοκίες αγαπητέ συνάδελφε, αλλά στο σύστημα αναφέρομαι κι εγώ....Ακριβώς επειδή έτσι λειτουργεί το σύστημα κ το γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά....Τα πράγματα είναι απλούστατα κ προφανή! Ανεξαρτήτως πολιτικών φρονημάτων λοιπόν (να μην παρεξηγηθώ), νομίζω λίγο πολύ όλοι θα συμφωνήσουμε ότι δεν προκηρύχτηκαν τυχαία αυτές οι θέσεις το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα(προεκλογικά).Γιατί δεν έγιναν προσλήψεις στην αρχή της σχολ.χρονιάς με τόσα κενά κ ελλείψεις σε όλα τα σχολεία της χώρας; Τώρα ανακάλυψαν την Αμερική; Όπως κ η υποτιθέμενη αναδιοργάνωση του ΕΟΠΠΥ (άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς)...Επίσης κάτι διάβασα κ για προσλήψεις στην υγεία προσεχώς....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2161 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 03:03:35 μμ »
220 προσληψεις με μη κομματικα κριτηρια δε βοηθουν στις εκλογες, να τανε πυροσβεστικη ή λιμενικο να πω, εδω δεν ειναι προεκλογικο νομιζω, και φυσικα 220 ψηφοι, ή 2*220 δε σημαινουν τιποτε, ασε που οπως ειπα δε σημαινει οτι τα παιδια που διοριστηκαν θα ψηφισουν ολα το ιδιο, ειπαμε μιλαμε για αξιοκρατικες προσληψεις, απο αυτες δεν παιρνεις, ασε που ειναι και λιγες

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2162 στις: Φεβρουάριος 24, 2014, 03:53:50 μμ »
220 προσληψεις με μη κομματικα κριτηρια δε βοηθουν στις εκλογες, να τανε πυροσβεστικη ή λιμενικο να πω, εδω δεν ειναι προεκλογικο νομιζω, και φυσικα 220 ψηφοι, ή 2*220 δε σημαινουν τιποτε, ασε που οπως ειπα δε σημαινει οτι τα παιδια που διοριστηκαν θα ψηφισουν ολα το ιδιο, ειπαμε μιλαμε για αξιοκρατικες προσληψεις, απο αυτες δεν παιρνεις, ασε που ειναι και λιγες

Ακόμη κ οι 220 προσλήψεις ή ψήφοι είναι αρκετές....Μην τις υποτιμάς....Άλλες 200 από δω άλλες από κει μαζεύονται...Αλλά νομίζω το κύριο θέμα που τους απασχολεί κ άρα το κέρδος τους από όλη την υπόθεση είναι να γίνεται ντόρος....Να φανεί ότι "κινούνται" τα πράγματα, να κερδίσουν τις εντυπώσεις, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...Μην το βλέπεις λοιπόν μεμονωμένα ή  καθαρά αριθμητικά...Αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη, μπορεί να κάνω κ λάθος....

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2163 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:19:45 πμ »
ειπαμε οι 220 προσληψεις αυτες δεν ισοδυναμουν με 220 η παραπανω ψηφους, ειναι αξιοκρατικες, πιο απλα δε γινεται ;), στατιστικα ισοδυναμουν με καμια 50αρια  :)

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2164 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 03:12:03 μμ »
ειπαμε οι 220 προσληψεις αυτες δεν ισοδυναμουν με 220 η παραπανω ψηφους, ειναι αξιοκρατικες, πιο απλα δε γινεται ;), στατιστικα ισοδυναμουν με καμια 50αρια  :)

Αγαπητέ physike13 μάλλον δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου, γιατί βλέπω " κόλλησες"  στον αριθμό των ψήφων εσύ....Όσο για την αξιοκρατία που λες, επέτρεψέ μου να έχω αντίθετη άποψη! Ένα παράδειγμα: από όσο θυμάμαι (γιατί το παρακολουθώ το θέμα τα τελευταία 6-7 χρόνια), μέσα σε μια νύχτα ψηφίστηκε νομοσχέδιο με το οποίο αναγνωρίστηκε η προυπηρεσία στα ιδιωτικά σχολεία με αποτέλεσμα να "φυτρώσουν" ξαφνικά στις πρώτες θέσεις στους πίνακες κάποιες δεκάδες ονόματα που μέχρι τότε δεν υπήρχαν πουθενά...Δηλαδή όποιος είχε γνωστό σε κάποιο αναγνωρισμένο κολλέγιο-ιδιωτικό σχολείο κολλούσε ένσημα κ καθόταν σπίτι του ή τελοσπάντων δούλευε δίπλα στο σπίτι του μαζεύοντας επι χρόνια ένσημα κ μόρια. Στους κλειδωμένους κατά τα άλλα πίνακες, μια χαρά περάστηκε η προυπηρεσία τους...Αντιθέτως για μένα κ κάποια ακόμη κορόιδα που οργώναμε τα βουνά κ τις ραχούλες της Ελλάδας κ ξεπαραδιαστήκαμε δουλεύοντας ως αναπληρωτές, δεν υπήρξε καμία αναγνώριση προυπηρεσίας από το 2010 κ έως σήμερα που μιλάμε! Όπως υπάρχουν κ κάποια ακόμη μεγαλύτερα "κορόιδα" οι ασεπίτες που από το 2008-2009 έπρεπε να κατέχουν θέση δημοσίου σχολείου κ να πληρώνονται κανονικά. Κάποιους εξυπηρετούσε η ψήφιση του συγκεκριμένου νομοσχεδίου... Άρα για ποια αξιοκρατία μου μιλάς;Κι αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα...μπορώ να σου αναφέρω κ αρκετά ακόμη αν θέλεις αλλά νομίζω ότι είναι περιττό

Αποσυνδεδεμένος petam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2165 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 05:11:30 μμ »
Αγαπητέ physike13 μάλλον δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου, γιατί βλέπω " κόλλησες"  στον αριθμό των ψήφων εσύ....Όσο για την αξιοκρατία που λες, επέτρεψέ μου να έχω αντίθετη άποψη! Ένα παράδειγμα: από όσο θυμάμαι (γιατί το παρακολουθώ το θέμα τα τελευταία 6-7 χρόνια), μέσα σε μια νύχτα ψηφίστηκε νομοσχέδιο με το οποίο αναγνωρίστηκε η προυπηρεσία στα ιδιωτικά σχολεία με αποτέλεσμα να "φυτρώσουν" ξαφνικά στις πρώτες θέσεις στους πίνακες κάποιες δεκάδες ονόματα που μέχρι τότε δεν υπήρχαν πουθενά...Δηλαδή όποιος είχε γνωστό σε κάποιο αναγνωρισμένο κολλέγιο-ιδιωτικό σχολείο κολλούσε ένσημα κ καθόταν σπίτι του ή τελοσπάντων δούλευε δίπλα στο σπίτι του μαζεύοντας επι χρόνια ένσημα κ μόρια. Στους κλειδωμένους κατά τα άλλα πίνακες, μια χαρά περάστηκε η προυπηρεσία τους...Αντιθέτως για μένα κ κάποια ακόμη κορόιδα που οργώναμε τα βουνά κ τις ραχούλες της Ελλάδας κ ξεπαραδιαστήκαμε δουλεύοντας ως αναπληρωτές, δεν υπήρξε καμία αναγνώριση προυπηρεσίας από το 2010 κ έως σήμερα που μιλάμε! Όπως υπάρχουν κ κάποια ακόμη μεγαλύτερα "κορόιδα" οι ασεπίτες που από το 2008-2009 έπρεπε να κατέχουν θέση δημοσίου σχολείου κ να πληρώνονται κανονικά. Κάποιους εξυπηρετούσε η ψήφιση του συγκεκριμένου νομοσχεδίου... Άρα για ποια αξιοκρατία μου μιλάς;Κι αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα...μπορώ να σου αναφέρω κ αρκετά ακόμη αν θέλεις αλλά νομίζω ότι είναι περιττό



πες τα χρυσοστομη....
ποια ψηφο και κουραφεξαλα....
οποιος εχει μαχαίρι τρωει πεπονι

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2166 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 06:40:45 μμ »
Αγαπητέ physike13 μάλλον δεν κατάλαβες το σκεπτικό μου, γιατί βλέπω " κόλλησες"  στον αριθμό των ψήφων εσύ....Όσο για την αξιοκρατία που λες, επέτρεψέ μου να έχω αντίθετη άποψη! Ένα παράδειγμα: από όσο θυμάμαι (γιατί το παρακολουθώ το θέμα τα τελευταία 6-7 χρόνια), μέσα σε μια νύχτα ψηφίστηκε νομοσχέδιο με το οποίο αναγνωρίστηκε η προυπηρεσία στα ιδιωτικά σχολεία με αποτέλεσμα να "φυτρώσουν" ξαφνικά στις πρώτες θέσεις στους πίνακες κάποιες δεκάδες ονόματα που μέχρι τότε δεν υπήρχαν πουθενά...Δηλαδή όποιος είχε γνωστό σε κάποιο αναγνωρισμένο κολλέγιο-ιδιωτικό σχολείο κολλούσε ένσημα κ καθόταν σπίτι του ή τελοσπάντων δούλευε δίπλα στο σπίτι του μαζεύοντας επι χρόνια ένσημα κ μόρια. Στους κλειδωμένους κατά τα άλλα πίνακες, μια χαρά περάστηκε η προυπηρεσία τους...Αντιθέτως για μένα κ κάποια ακόμη κορόιδα που οργώναμε τα βουνά κ τις ραχούλες της Ελλάδας κ ξεπαραδιαστήκαμε δουλεύοντας ως αναπληρωτές, δεν υπήρξε καμία αναγνώριση προυπηρεσίας από το 2010 κ έως σήμερα που μιλάμε! Όπως υπάρχουν κ κάποια ακόμη μεγαλύτερα "κορόιδα" οι ασεπίτες που από το 2008-2009 έπρεπε να κατέχουν θέση δημοσίου σχολείου κ να πληρώνονται κανονικά. Κάποιους εξυπηρετούσε η ψήφιση του συγκεκριμένου νομοσχεδίου... Άρα για ποια αξιοκρατία μου μιλάς;Κι αυτό είναι ένα μόνο παράδειγμα...μπορώ να σου αναφέρω κ αρκετά ακόμη αν θέλεις αλλά νομίζω ότι είναι περιττό
σε βρίσκω απόλυτα σωστή...

Αποσυνδεδεμένος kra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2167 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 07:27:46 μμ »
Παιδια δεν αναγνωριστηκαν σε ολους τα χρονια στα ιδιωτικα σχολεια...υπαρχουμε κι εμεις που χασαμε γυρω στη δεκαετια καθως μεσα σε μια νυχτα αποφασισαν οτι τελικα δε διδασκαμε...παιζαμε παντομιμα!!!Αν προσθεσεις κι αλλη μια τετραετια απο το 2010 και μετα στο δημοσιο
....''τα λογια και τα χρονια τα χαμενα''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2168 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:00:38 μμ »
εγω θα επιμενω, για ξανακοιτα αυτους που διοριζονται και πες μου που βλεπεις τα βυσματα στους 220, το θεωρω προσβλητικο για τα παιδια που διοριζονται και για αυτα που περιμενουν με ασεπ, δεν ειναι ψηφοι κανενος, ουτε βυσματα, πως τσουβαλιαζεις τοσο κοσμο!!! τι ακυρες συγκρισεις κανεις για νομους που ψηφιστηκαν στο παρελθον με τους τωρινους διορισμους!!!

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2169 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:17:10 μμ »
Physikos13, θα συμφωνησω μαζι σου!! Και να προσθεσω οτι γενικα οι εκπαιδευτικοι δεν ειναι "ψηφοι'! Ποιος εκπαιδευτικος θα ψηφισει συγκεκριμενο κομμα θεωρωντας οτι ο διορισμος του χαριστηκε?? Οχι δα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 484

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.