*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757156 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2170 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:44:05 μμ »
Φυσικέ αγαπημένε ,
μπορεί να μην χαρίστηκε βέβαια διορισμός σε κανέναν ( αν και μην παιρνεις όρκο γι αυτο ) αλλά ότι σπρώχθηκε πολύ πράμα με παντός είδους μπαλκονόπορτες , σπρώχθηκε.... για να είμαστε και δικαιοι...  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:34:03 »

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2171 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:45:15 μμ »
εγω θα επιμενω, για ξανακοιτα αυτους που διοριζονται και πες μου που βλεπεις τα βυσματα στους 220, το θεωρω προσβλητικο για τα παιδια που διοριζονται και για αυτα που περιμενουν με ασεπ, δεν ειναι ψηφοι κανενος, ουτε βυσματα, πως τσουβαλιαζεις τοσο κοσμο!!! τι ακυρες συγκρισεις κανεις για νομους που ψηφιστηκαν στο παρελθον με τους τωρινους διορισμους!!!

Αγαπητέ συνάδελφε, κι εγώ θα επιμείνω ότι δυστυχώς δεν έχεις καταλάβει τίποτα από όσα προείπα κ σε παραπέμπω να ξαναδιαβάσεις ψύχραιμα τις προηγούμενες δηλώσεις μου! Εγώ δεν αναφέρθηκα σε βύσματα όσον αφορά τα παιδιά που ορθά διορίζονται κ μάλιστα με μεγάλη καθυστέρηση! Αν με παρακολουθούσες, θα είχες διαβάσει μάλιστα ότι είμαι κι εγώ μια από αυτούς που επιτέλους μετά από τόσα χρόνια δικαιώνομαι για τους κόπους μου κ τις επιλογές μου ( 3 επιτυχίες στον Ασεπ με βαθμολογία 80/100 κ άνω, 7 χρόνια εργασίας ως αναπληρώτρια στην ελληνική περιφέρεια, μεταπτυχιακό, ξένες γλώσσες, δεκάδες επιμορφωτικά σεμινάρια). Φαντάζομαι κάπως έτσι κ οι υπόλοιποι ή τουλάχιστον οι περισσότεροι, οπότε δεν μας χαρίστηκε τίποτα!
Άρα δε δέχομαι τέτοιους χαρακτηρισμούς για βύσματα κ τσουβαλιάσματα, θα έπρεπε να είσαι πιο προσεχτικός κ να μην βάζεις λόγια στο στόμα μου!!!!
Ξανατονίζω ότι αναφέρθηκα στον τρόπο που λειτουργεί το πολιτικό σύστημα κ όχι στα παιδιά που διορίζονται!!!!έλεος!!!!
Όσον αφορά το παράδειγμά μου για την προυπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα, αν το δεις λίγο πιο σφαιρικά το πράγμα δεν είναι καθόλου άσχετο....Κάθε νομοσχέδιο του παρελθόντος να ξέρεις ότι έχει αντίκτυπο στην σημερινή κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί κ στους τωρινούς διορισμούς που έπρεπε να είναι περσινοί ή προπέρσινοι ή προδιετίας....σκέψου το λιγάκι καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2172 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:50:32 μμ »
Φυσικέ αγαπημένε ,
μπορεί να μην χαρίστηκε βέβαια διορισμός σε κανέναν ( αν και μην παιρνεις όρκο γι αυτο ) αλλά ότι σπρώχθηκε πολύ πράμα με παντός είδους μπαλκονόπορτες , σπρώχθηκε.... για να είμαστε και δικαιοι...  :)

Χαίρομαι που έγινα κατανοητή από κάποιους....

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2173 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:06:32 μμ »
Παιδια δεν αναγνωριστηκαν σε ολους τα χρονια στα ιδιωτικα σχολεια...υπαρχουμε κι εμεις που χασαμε γυρω στη δεκαετια καθως μεσα σε μια νυχτα αποφασισαν οτι τελικα δε διδασκαμε...παιζαμε παντομιμα!!!Αν προσθεσεις κι αλλη μια τετραετια απο το 2010 και μετα στο δημοσιο
....''τα λογια και τα χρονια τα χαμενα''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αγαπημένη kra, δε γνωρίζω για τη δική σου την περίπτωση( δηλαδή με ποια κριτήρια σε κάποιους αναγνωρίστηκε η προυπηρεσία κ σε άλλους όχι όπως εσύ που από ότι κατάλαβα δούλεψες σε ιδιωτικό). Πάντως γενικά δεν το βρίσκω δίκαιο να προσμετράται η προυπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα στους συγκεκριμένους πίνακες κατάταξης.
Όσον αφορά τα 4 χαμένα χρόνια από το 2010 κ μετά, κι εγώ μαζί σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:34:03 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2174 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:08:52 μμ »
πειτε με ξεροκεφαλο, μπορει και να ειμαι ;D ;D, κολλαω με το οτι λέτε οτι ειναι προεκλογικοι οι λογοι, δεν εχουν λογο να πιστευουν οτι θα παρουν κατι παραπανω απο αυτα τα 220 ατομα λογω του διορισμου τους, δεν ειναι με λιστα του λιμενικου, ειναι πινακες εκπαιδευτικων, δεν το πιστευουν οτι θα παρουν κατι παραπανω σε ψηφους απο αυτους τους διορισμους, ποιο ευκολο ειναι με την  διαδικασια των αποσπασεων σε φορεις, παρα με πινακες διορισμου ρε παιδια

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2175 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:26:04 μμ »
πειτε με ξεροκεφαλο, μπορει και να ειμαι ;D ;D, κολλαω με το οτι λέτε οτι ειναι προεκλογικοι οι λογοι, δεν εχουν λογο να πιστευουν οτι θα παρουν κατι παραπανω απο αυτα τα 220 ατομα λογω του διορισμου τους, δεν ειναι με λιστα του λιμενικου, ειναι πινακες εκπαιδευτικων, δεν το πιστευουν οτι θα παρουν κατι παραπανω σε ψηφους απο αυτους τους διορισμους, ποιο ευκολο ειναι με την  διαδικασια των αποσπασεων σε φορεις, παρα με πινακες διορισμου ρε παιδια

Δεν είναι ξεροκεφαλιά να υποστηρίζεις τη γνώμη σου, καλά κάνεις. Αλοίμονο αν δεν μπορούσαμε το 2014 να λέμε ελεύθερα τη γνώμη μας...Κι ο δικός μου αντίλογος ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν είναι επί προσωπικού....Απλά σκέφτομαι διαφορετικά τα πράγματα κ εκφράζω τις σκέψεις μου...
Αλήθεια ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Απέμεινε κανένας ασεπίτης του 2008-2009 αδιόριστος σε κάποια ειδικότητα; Γιατί σε νηπιαγωγούς κ δασκάλους έχουν εξαντληθεί οι διοριστέοι (εννοώ μετά κ τους τωρινούς διορισμούς)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2176 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:42:13 μμ »
εκατονταδες νομιζω

avasilis

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2177 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:50:55 μμ »
Ναι έμειναν γυμναστές γαλλικών

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2178 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:56:31 μμ »
Δεν είναι ξεροκεφαλιά να υποστηρίζεις τη γνώμη σου, καλά κάνεις. Αλοίμονο αν δεν μπορούσαμε το 2014 να λέμε ελεύθερα τη γνώμη μας...Κι ο δικός μου αντίλογος ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν είναι επί προσωπικού....Απλά σκέφτομαι διαφορετικά τα πράγματα κ εκφράζω τις σκέψεις μου...
Αλήθεια ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση; Απέμεινε κανένας ασεπίτης του 2008-2009 αδιόριστος σε κάποια ειδικότητα; Γιατί σε νηπιαγωγούς κ δασκάλους έχουν εξαντληθεί οι διοριστέοι (εννοώ μετά κ τους τωρινούς διορισμούς)
Οι νηπιαγωγοί δεν εξαντλήθηκαν...Υπάρχουν ακόμα 47 επιλαχόντες που δικαιούνται διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2179 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 11:08:02 μμ »
Οι νηπιαγωγοί δεν εξαντλήθηκαν...Υπάρχουν ακόμα 47 επιλαχόντες που δικαιούνται διορισμό.

Επιλαχόντες από που; Σίγουρα δικαιούνται διορισμό;

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2180 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 11:16:31 μμ »
Εννοώ υπάρχει κάποια δέσμευση του κράτους απέναντί τους για διορισμό;
Ρωτάω γιατί τώρα διόρισε ακριβώς 57 ασεπίτες, όλους όσοι είχαν απομείνει. Κ μαζί με αυτούς διοριστήκαμε κ κάποιοι από τον ενιαίο. Δίπλα στον βασιλικό που λένε....
Απλά μου προκαλεί εντύπωση ο ακριβής αριθμός, ούτε περισσότεροι ούτε λιγότεροι.....τυχαίο;
Δε γνωρίζω όμως για τις υπόλοιπες ειδικότητες τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2181 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 11:33:47 μμ »
Εννοώ υπάρχει κάποια δέσμευση του κράτους απέναντί τους για διορισμό;
Ρωτάω γιατί τώρα διόρισε ακριβώς 57 ασεπίτες, όλους όσοι είχαν απομείνει. Κ μαζί με αυτούς διοριστήκαμε κ κάποιοι από τον ενιαίο. Δίπλα στον βασιλικό που λένε....
Απλά μου προκαλεί εντύπωση ο ακριβής αριθμός, ούτε περισσότεροι ούτε λιγότεροι.....τυχαίο;
Δε γνωρίζω όμως για τις υπόλοιπες ειδικότητες τι γινεται
Καταρχήν δεν διοριστηκαν και οι 57...Οι 13 απ'αυτούς αρνήθηκαν διορισμό. Απο εκεί και πέρα οι 34 επιλαχούσες προέκυψαν από διπλοδιοριστέες νηπιαγωγούς οι οποίες επέλεξαν να διοριστούν από τον πίνακα προυπηρεσίας και αφησαν κενή τη θέση τους στον πίνακα του Ασεπ. Προκειμένου λοιπόν να καλυφθούν οι προκηρυσσόμενες θέσεις το υπουργείο υποχρεούται να διορίσει 47 επιλαχόντες νηπιαγωγους, τους αμέσως επόμενους του πινακα Ασεπ. Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να διαβάσει το σχετικό θέμα... http://www.pde.gr/index.php?topic=30186.0

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2182 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 11:51:17 μμ »
Όταν ολοκληρωθεί ο διορισμός των τελευταίων 212 εκπαιδευτικών, σύμφωνα με το υπουργείο θα είμαστε αδιόριστοι περίπου 400 ακόμα ασεπίτες. Τα 2/3 από αυτούς είναι καθηγητές ξένων γλωσσών και πληροφορικής.

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2183 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 11:53:00 μμ »
Καταρχήν δεν διοριστηκαν και οι 57...Οι 13 απ'αυτούς αρνήθηκαν διορισμό. Απο εκεί και πέρα οι 34 επιλαχούσες προέκυψαν από διπλοδιοριστέες νηπιαγωγούς οι οποίες επέλεξαν να διοριστούν από τον πίνακα προυπηρεσίας και αφησαν κενή τη θέση τους στον πίνακα του Ασεπ. Προκειμένου λοιπόν να καλυφθούν οι προκηρυσσόμενες θέσεις το υπουργείο υποχρεούται να διορίσει 47 επιλαχόντες νηπιαγωγους, τους αμέσως επόμενους του πινακα Ασεπ. Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείς να διαβάσει το σχετικό θέμα... http://www.pde.gr/index.php?topic=30186.0

Vassoula μου, αυτούς που αρνήθηκαν διορισμό ασ'τους διότι πλέον έχουν διαγραφεί οριστικά, όπως αναφέρεται ξεκάθαρα στο δελτίο τύπου. Θεωρείται ότι δεν επιθυμούν πλέον το διορισμό κ άρα παραιτουνται οριστικά από αυτό τους το δικαίωμα!
Εγώ είδα 99 ονόματα νηπιαγωγών που διορίστηκαν, όσες δηλαδή κ οι θέσεις που είχαν προκηρυχτεί, άρα προφανώς έχουν καλυφθεί όλες οι θέσεις....Δεν καταλαβαίνω λοιπόν για ποιες επιλαχούσες μιλάμε...μήπως είναι ήδη μέσα στις 99;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.