*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 757473 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2212 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 05:44:34 μμ »
πού το γράφει αυτό ρε παιδιά; Στο ΦΕΚ όχι πάντως... Αν θες, το παραθέτεις;
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:36 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2213 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 05:46:45 μμ »
ΑΜ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ!!! ΣΩΣΤΑ !!!  Τώρα τα είδα αυτά.... εγώ έχω μείνει στην εποχή που είχαμε ΦΕΚ,  Υ.Α. και Εγκυκλίους...  ;D ;D ;D ;D

οκ λοιπον, διορθώνω : αναλαμβάνετε εκεί που υπηρετείτε αναπληρωτές - εφόσον το επιθυμείτε.... τρέχω να διορθώσω και το προηγούμενο!!  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2214 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:02:51 μμ »
bitch αν έχεις γνώση σχετικά με την ημερομηνία ανάληψης και την έναρξη της μισθοδοσίας μας ως μόνιμοι (άρα και την παραίτηση από αναπληρωτές) θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμη

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2215 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:05:01 μμ »
για ΦΕΚ και αναλήψεις υπηρεσίας που δημοσιεύονται και πραγματοποιούνται πέραν της 30/9 , ημερομηνία κατά την οποία άρχεται η υπαλληλική σχέση ειναι η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας.

Επομένως,  αν παραιτηθείς αύριο και αναλάβεις αύριο, η μισθοδοσία σου και η υπαλληλική σου σταδιοδρομία ως Μόνιμου θα άρχεται απο αύριο.
αν παραιτηθείς αύριο και αναλάβεις την Τρίτη θα ξεκινάει την Τρίτη.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:49:36 »

Αποσυνδεδεμένος petam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2216 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:09:19 μμ »
στην διευθυνση μου ειπαν οτι σημερα σταματα η μισθοδοσια μας ως αναπληρωτες και τα χρηματα θα μπουν κανονικα στις δεκα του μηνα.
επισης το κακο στην νεα διευθυνση μου ειπαν οτι στελνουμε τα παντα προυπηρεσιες και τα λοιπα αλλα μισθοδοτουμαστε ως στ' γιατι για δυο χρονια ειμαστε δοκιμοι και μετα τα αξιολογουμαστε για να ανέβουμε και δεν παιρνουμε αναδρομικα τα χρηματα  :-\

καλη σταδιοδρομια σε ολους ευχομαι σιδεροκεφαλοι
και οσοι περιμενουν ευχομαι γρηγορα να ερθει η σειρα τους ....

Αποσυνδεδεμένος s.t.a.r.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2217 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:23:22 μμ »
και πάλι συγχαρητήρια σε όλους και επισήμως !!!!
Μερικές διευκρινίσεις στα γρήγορα : αναλαμβάνετε όλοι στην ΔΔΕ/ΔΠΕ που διοριστήκατε εκτός και  αν επιλέξετε να παραμείνετε εκεί που δουλεύετε αναπληρωτές οπότε αναλαμβάνετε εκεί.

Προσοχή στην πράξη ανάληψης !! Σας παραθέτω ένα πρότυπο του τι πρέπει να αναγράφεται μέσα (αναφέρομαι στους εκπαιδευτικούς Β/θμιας) . εξ ου και αναφέρω την Υ.Α. και το ΦΕΚ της Β/θμιας.


Σήμερα  [ημερομηνία ], ημέρα [ονομα ημέρας] και ώρα [ ακριβή ώρα] στο Γραφείο της Δ/νσης [ όνομα Δ/νσης] παρουσιάστηκε και ανέλαβε υπηρεσία ο παρακάτω εκπαιδευτικός, κλ.[αναγράφεται ο κλάδος], που διορίστηκε δυνάμει της αρ. 23955/Δ2/19-02-2014 Υ.Α.  η οποία δημοσιεύθηκε στο ΦΕΚ 225/Γ/25-02-2014.

όσοι απο εσάς επιλέξετε να παραμείνετε εκεί που εργάζεσθε ως αναπληρωτές πλήρους ωραρίου ( όχι ΑΜΩ) ( και άρα, όχι όλοι απο εσάς )  θα συνεχίσετε την πράξη ανάληψης ως εξής  ώστε να πιστοποιείται η σωστή  μοριοδότησή σας στον αιώνα τον άπαντα :

Επειδή ο ανωτέρω εκπαιδευτικός, κατά την ημερομηνία Δημοσίευσης του ΦΕΚ Διορισμού του είχε προσληφθεί ως αναπληρωτής πλήρους ωραρίου και υπηρετούσε στο [ ονομα σχολείου που υπηρετούσατε ως αναπληρωτές] ,κατ' εφαρμογή της ανωτέρω Υ.Α.και του σχετικού Δελτιου Τύπου του ΥΠΑΙΘ και προκειμένου να εξυπηρετηθεί σκοπός δημοσίου συμφέροντος κάνει -ως έχει δικαίωμα-  χρήση της ευεργετικής διάταξης που ορίζει ότι
α. δύναται να παραμείνει στην θέση που προσέφερε υπηρεσία ως αναπληρωτής μέχρι την λήξη του διδακτικού έτους αποκτώντας όμως όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις του Μόνιμου Διδακτικού Προσωπικού
β. δύναται να αναλάβει υπηρεσία στην ΔΔΕ που είχε προσληφθεί ως αναπληρωτής και
γ. θα λάβει τα μόρια δυσμενών συνθηκών της περιοχής διορισμου του εκτός αν υπολείπονται των μορίων της τρέχουσας θέση του ως αναπληρωτή.

Ο αναλαβών/ Η αναλαβούσα                                                       Ο Διευθυντής Δ.Ε. [ όνομα ΔΔΕ ]


Για όσους αναλάβουν στην Α/θμια- επειδή οι Πρωτοβάθμιοι δεν έχουν πρακτικό ανάληψης αλλά "αναφορά υπηρεσίας" που ειναι ένα τυποποιημένο έγγραφο, να φροντίσουν να αναγράψουν την τελευταία παράγραφο και μετά να υπογράψουν.

μην ξεχάσετε να πάρετε αντίγραφα !!


εγω που ειμαι πρωτοβαθμια κ εκανα αναληψη υπηρεσιας σημερα δε μ δωσαν αντιγραφα.βασικα ουτε αυτοι ξεραν ακριβως τι χαρτια χρειαζονταν λογω του οτι ημουν αναπληρωτρια κ ειχαν μπερδευτει κ αυτοι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2218 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:25:25 μμ »
κατ' αρχήν συγχαρητήρια για τον διορισμό σου.

Μπορείς να ζητήσεις αντίγραφο και αύριο. Θα σου επικυρώσουν την αναφορά ανάληψης που έκανες και εισαι οκ.
Μπορούν επισης να σου εκδώσουν μια βεβαίωση στην οποία να αναγράφεται το επιμαχο μέρος α, β και γ.

όλα γίνονται ! Μην αγχώνεσαι !!  :)
Καλή αρχή!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2219 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:34:27 μμ »
εγω που ειμαι πρωτοβαθμια κ εκανα αναληψη υπηρεσιας σημερα δε μ δωσαν αντιγραφα.βασικα ουτε αυτοι ξεραν ακριβως τι χαρτια χρειαζονταν λογω του οτι ημουν αναπληρωτρια κ ειχαν μπερδευτει κ αυτοι.
Αν δεν ξέρουν τι χρειάζεται κι αυτοί τότε... Μια φορά να πήγαιναν όλα ρολόι και τι στον κόσμο...δηλαδή αύριο να πάμε προετοιμασμένοι για όλα. Αλήθεια πόση ωρα σου πήρε η όλη διαδικασία; Ορκιστηκες κιόλας; Θα προλάβουμε να πάμε στις 12.00 στο σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2220 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:40:47 μμ »
wow wow!!!!!!!!!!!!! hold your horses !!!

Σε σχολείο δεν πάτε ακόμα. Απ τη στιγμή που μπορεί κάποιος να αναλάβει ως την άλλη Τετάρτη, το ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ θα συνεδριάσει τότε - ώστε να παρουσιαστούν όλοι.
Τότε, θα πάρει τις αιτήσεις τοποθέτησής σας, θα σας κρινει με βάση τα μόριά σας και θα σας τοποθετήσει σε σχολείο.

αν έχετε παρουσιαστεί όλοι μιας ειδικότητας σε μία ΔΔΕ/ΔΠΕ πριν απο την Τετάρτη που ειναι η καταληκτική ημερομηνία ανάληψης, τότε μόνο μπορει να συνεδριάσει νωρίτερα το ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2221 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:47:51 μμ »
wow wow!!!!!!!!!!!!! hold your horses !!!

Σε σχολείο δεν πάτε ακόμα. Απ τη στιγμή που μπορεί κάποιος να αναλάβει ως την άλλη Τετάρτη, το ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ θα συνεδριάσει τότε - ώστε να παρουσιαστούν όλοι.
Τότε, θα πάρει τις αιτήσεις τοποθέτησής σας, θα σας κρινει με βάση τα μόριά σας και θα σας τοποθετήσει σε σχολείο.

αν έχετε παρουσιαστεί όλοι μιας ειδικότητας σε μία ΔΔΕ/ΔΠΕ πριν απο την Τετάρτη που ειναι η καταληκτική ημερομηνία ανάληψης, τότε μόνο μπορει να συνεδριάσει νωρίτερα το ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ.
:) :) :)  Μιλάω για το σχολείο που δουλεύω τώρα! Όχι για αυτό που θα τοποθετηθώ μετά το διορισμό :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2222 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 06:49:16 μμ »
 ;D ;D ;D ;D

σωστό κι αυτό... εγώ πάντως θα πήγαινα για καφέ. Πρώτη μέρα ως μόνιμος; Μη σου πω και για καφέ και για φαί!!!  8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2223 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 07:05:06 μμ »
Καλη σταδιοδρομια σε ολους ευχομαι σιδεροκεφαλοι
και οσοι περιμενουν ευχομαι γρηγορα να ερθει η σειρα τους ....


Η σειρα μας..........
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2224 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 08:56:41 μμ »
wow wow!!!!!!!!!!!!! hold your horses !!!

Σε σχολείο δεν πάτε ακόμα. Απ τη στιγμή που μπορεί κάποιος να αναλάβει ως την άλλη Τετάρτη, το ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ θα συνεδριάσει τότε - ώστε να παρουσιαστούν όλοι.
Τότε, θα πάρει τις αιτήσεις τοποθέτησής σας, θα σας κρινει με βάση τα μόριά σας και θα σας τοποθετήσει σε σχολείο.

αν έχετε παρουσιαστεί όλοι μιας ειδικότητας σε μία ΔΔΕ/ΔΠΕ πριν απο την Τετάρτη που ειναι η καταληκτική ημερομηνία ανάληψης, τότε μόνο μπορει να συνεδριάσει νωρίτερα το ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ.

Εγώ πήρα τηλέφωνο στην α/θμια του νομού που διορίζομαι κ μου είπαν ότι δε θα τοποθετηθούμε σε σχολείο, θα παραμείνουμε όλοι στη διάθεση κ θα λάβουμε τα μόρια της έδρας, γιατί; Οι τοποθετήσεις θα γίνουν στο τέλος της χρονιάς μου είπαν

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2225 στις: Φεβρουάριος 26, 2014, 09:00:55 μμ »
προφανως γιατί δεν έχουν κενά. Θα πρέπει να διώξουν κάποιους.
Ίσως σας κρατήσουν στην Διεύθυνση για Διοικητική εργασία ως τέλος ιουνίου ( εννοείται με ωράριο και διακοπές εκπαιδευτικού, μην αγχωθείτε )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.