*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 756813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2240 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 02:56:03 μμ »
Γίνονται όλα κανονικά και το προσκομίζεις μετά!!Με το καλό!!
Ευχαριστώ πολύ... να είσαι καλα!  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:58:46 »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2241 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 06:16:33 μμ »
Χρειάστηκαν 2 ώρες στη ΔΔΕ όπου αρχικά παραιτήθηκα ως αναπληρώτρια (οικειοθελής αποχώρηση), στη συνέχεια ορκίστηκα στο γραφείο του διευθυντή και τέλος έγραψα μόνη μου την πράξη ανάληψης. Στην ουσία αντέγραψα μία πράξη ανάληψης από διορισμό συναδέλφου σε προηγούμενη ημερομηνία του βιβλίου και πρόσθεσα στο τέλος το κείμενο της bitch που αναφέρεται στην Υ.Α. για παραμονή στο νομό που υπηρετώ ως αναπληρώτρια μέχρι τη λήξη του έτους και την προσμέτρηση μορίων δυσμενών συνθηκών της περιοχής διορισμού.
Στη συνέχεια επικοινώνησα τηλεφωνικά με τη ΔΔΕ διορισμού μου και με ενημέρωσαν για τα έγγραφα που πρέπει να τους στείλω με συστημένο εκτός από τις εξετάσεις γιατρού που δεν τις βιάζονται και την δήλωση προτίμησης τοποθέτησης που πρέπει να στείλω άμεσα με φαξ. Μετά πήγα στο σχολείο μου για μάθημα κανονικά (είχα τελευταίες ώρες).
Οι υπάλληλοι της ΔΔΕ ήταν άψογοι, ευγενικότατοι και γρήγοροι στην εξυπηρέτηση. Ήδη αισθάνομαι διαφορετικά.

Εύχομαι και σε εσάς να είναι το ίδιο ευχάριστη και χαλαρή η διαδικασία διορισμού και σε όσους δεν διορίστηκαν, να το ζήσουν όσο πιο σύντομα γίνεται και κοντά στο σπίτι τους!! Μοναδικές στιγμές! Απίθανα συναισθήματα! Και στα δικά σας οι αδιόριστοι!!!!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2242 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 06:55:23 μμ »
Χρειάστηκαν 2 ώρες στη ΔΔΕ όπου αρχικά παραιτήθηκα ως αναπληρώτρια (οικειοθελής αποχώρηση), στη συνέχεια ορκίστηκα στο γραφείο του διευθυντή και τέλος έγραψα μόνη μου την πράξη ανάληψης. Στην ουσία αντέγραψα μία πράξη ανάληψης από διορισμό συναδέλφου σε προηγούμενη ημερομηνία του βιβλίου και πρόσθεσα στο τέλος το κείμενο της bitch που αναφέρεται στην Υ.Α. για παραμονή στο νομό που υπηρετώ ως αναπληρώτρια μέχρι τη λήξη του έτους και την προσμέτρηση μορίων δυσμενών συνθηκών της περιοχής διορισμού.
Στη συνέχεια επικοινώνησα τηλεφωνικά με τη ΔΔΕ διορισμού μου και με ενημέρωσαν για τα έγγραφα που πρέπει να τους στείλω με συστημένο εκτός από τις εξετάσεις γιατρού που δεν τις βιάζονται και την δήλωση προτίμησης τοποθέτησης που πρέπει να στείλω άμεσα με φαξ. Μετά πήγα στο σχολείο μου για μάθημα κανονικά (είχα τελευταίες ώρες).
Οι υπάλληλοι της ΔΔΕ ήταν άψογοι, ευγενικότατοι και γρήγοροι στην εξυπηρέτηση. Ήδη αισθάνομαι διαφορετικά.

Εύχομαι και σε εσάς να είναι το ίδιο ευχάριστη και χαλαρή η διαδικασία διορισμού και σε όσους δεν διορίστηκαν, να το ζήσουν όσο πιο σύντομα γίνεται και κοντά στο σπίτι τους!! Μοναδικές στιγμές! Απίθανα συναισθήματα! Και στα δικά σας οι αδιόριστοι!!!!
Συγχαρητηρια και καλη σταδιοδρομια να εχεις!
Ειναι πολυ ομορφες αυτες οι ευχαριστες νοτες.... μεσα στο γενικοτερο κλιμα απαισιοδοξιας & ανησυχιας που επικρατει στο forum!  :)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2243 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 07:10:44 μμ »
Χρειάστηκαν 2 ώρες στη ΔΔΕ όπου αρχικά παραιτήθηκα ως αναπληρώτρια (οικειοθελής αποχώρηση), στη συνέχεια ορκίστηκα στο γραφείο του διευθυντή και τέλος έγραψα μόνη μου την πράξη ανάληψης. Στην ουσία αντέγραψα μία πράξη ανάληψης από διορισμό συναδέλφου σε προηγούμενη ημερομηνία του βιβλίου και πρόσθεσα στο τέλος το κείμενο της bitch που αναφέρεται στην Υ.Α. για παραμονή στο νομό που υπηρετώ ως αναπληρώτρια μέχρι τη λήξη του έτους και την προσμέτρηση μορίων δυσμενών συνθηκών της περιοχής διορισμού.
Στη συνέχεια επικοινώνησα τηλεφωνικά με τη ΔΔΕ διορισμού μου και με ενημέρωσαν για τα έγγραφα που πρέπει να τους στείλω με συστημένο εκτός από τις εξετάσεις γιατρού που δεν τις βιάζονται και την δήλωση προτίμησης τοποθέτησης που πρέπει να στείλω άμεσα με φαξ. Μετά πήγα στο σχολείο μου για μάθημα κανονικά (είχα τελευταίες ώρες).
Οι υπάλληλοι της ΔΔΕ ήταν άψογοι, ευγενικότατοι και γρήγοροι στην εξυπηρέτηση. Ήδη αισθάνομαι διαφορετικά.

Εύχομαι και σε εσάς να είναι το ίδιο ευχάριστη και χαλαρή η διαδικασία διορισμού και σε όσους δεν διορίστηκαν, να το ζήσουν όσο πιο σύντομα γίνεται και κοντά στο σπίτι τους!! Μοναδικές στιγμές! Απίθανα συναισθήματα! Και στα δικά σας οι αδιόριστοι!!!!




Συγχαρητηριααααααααα.Σιδηροκεφαλη.Αντε και στα δικα μας οι αδιοριστοι!!!!
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:58:46 »

Αποσυνδεδεμένος pd59

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2244 στις: Φεβρουάριος 27, 2014, 10:56:55 μμ »
οτι και να χεις απο προϋπηρεσια παγωνεις στο στ που δεν εχει εσωτερικους βαθμους και περιμενεις τη δευτερα παρουσια εεεμ συγνωμη τις κρισεις, αν δεν σε εχει πιασει εσενα στο μεταξυ καμια κριση ;D ;D ;D
περαστικα μας
physikos13 Μπορείς να μας πεις ποιος ακριβώς είναι ο μισθός του  νεοδιόριστου άγαμου χωρίς παδιά;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2245 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 12:05:26 πμ »
Συγχαρητήρια froski!!! Καλώς ήλθες στον θαυμαστο κόσμο των.... μονίμων!!!\
(χαίρομαι που πρόσθεσες στο πρακτικό τα των μορίων, μπροστά σου θα τα βρεις ...  ;)   )

Και στα δικά σας οι λεύτεροι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


και καλό ξημέρωμα σε όλους !!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2246 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 04:21:13 πμ »
Συγχαρητήρια froski!!! Καλώς ήλθες στον θαυμαστο κόσμο των.... μονίμων!!!\
(χαίρομαι που πρόσθεσες στο πρακτικό τα των μορίων, μπροστά σου θα τα βρεις ...  ;)   )

Και στα δικά σας οι λεύτεροι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


και καλό ξημέρωμα σε όλους !!

Σε ευχαριστουμε. ΑΜΗΝ!!!!
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2247 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 02:13:02 μμ »
Μπραβο βρε παιδια!Αντε να δουμε ποτε θα διοριστουμε κι εμεις οι ξενογλωσσοι,που εχουμε μεινει ολοι στον τοπο.Παντως για το διορισμο των νηπιαγωγων επεσα μεσα.Διανα.Ειχα καλες πληροφοριες.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2248 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 02:19:30 μμ »
physikos13 Μπορείς να μας πεις ποιος ακριβώς είναι ο μισθός του  νεοδιόριστου άγαμου χωρίς παδιά;
670 ευρω γιατι εχει μεγαλες κρατησεις για νεοδιοριστους , μετα τον πρωτο χρονο σταματαει χοντρικα το 100αρικο απο τις κρατησεις (πας 770)και μετα και τον δευτερο σταματαει αλλο ενα 20αρικο (αγγιζεις τα 800)

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2249 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 03:07:42 μμ »
συνάδελφοι εγώ συμπλήρωσα την ανάληψη υπηρεσίας (πρωτοβάθμια) και την στείλαμε κατευθείαν με φαξ στην διεύθυνση διορισμού μου,το ίδιο θα κάνουμε όταν ορκιστώ,θα στείλουμε με φαξ το πρωτόκολλο ορκωμοσίας από τώρα μέχρι να μαζευτούν όλα τα έγγραφα και να σταλούν ταχυδρομικά...αγχωθηκα με όλα αυτά που διαβάζω,δεν πήρα ούτε βεβαίωση,ούτε συμπλήρωσα κάτι παραπάνω στην ανάληψη!Το μόνο που γνωρίζω είναι οτι 23 Ιούνη θα πρεπει να παρουσιαστώ στην περιοχή διορισμού,ούτε αίτηση τοποθέτησης ούτε τίποτα!!!Μήπως χάρηκα πολύ και τα φόρτωσα στον κόκορα????

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2250 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 03:13:09 μμ »
670 ευρω γιατι εχει μεγαλες κρατησεις για νεοδιοριστους , μετα τον πρωτο χρονο σταματαει χοντρικα το 100αρικο απο τις κρατησεις (πας 770)και μετα και τον δευτερο σταματαει αλλο ενα 20αρικο (αγγιζεις τα 800)

μεγαλείαααααααα

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2251 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 04:47:30 μμ »
και ειπαμε, οσο μεγαλη και να την εχεις....την προϋπηρεσια, θα μεινεις σαν μαμουθ κατεψυγμενος στον βαθμο ΣΤ μεχρι τη δευτερα παρουσια που θα κριθεις

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2252 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 05:00:24 μμ »
και ειπαμε, οσο μεγαλη και να την εχεις....την προϋπηρεσια, θα μεινεις σαν μαμουθ κατεψυγμενος στον βαθμο ΣΤ μεχρι τη δευτερα παρουσια που θα κριθεις
physike κοιμασαι και ξυπνας με το μισθολογικο παγωμα...... η επαναληψη ειναη μητηρ μαθησεως βεβαιως-βεβαιως...... :)

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μόνιμων Εκπαιδευτικών 2013 - 2014
« Απάντηση #2253 στις: Φεβρουάριος 28, 2014, 05:07:38 μμ »
συνάδελφοι εγώ συμπλήρωσα την ανάληψη υπηρεσίας (πρωτοβάθμια) και την στείλαμε κατευθείαν με φαξ στην διεύθυνση διορισμού μου,το ίδιο θα κάνουμε όταν ορκιστώ,θα στείλουμε με φαξ το πρωτόκολλο ορκωμοσίας από τώρα μέχρι να μαζευτούν όλα τα έγγραφα και να σταλούν ταχυδρομικά...αγχωθηκα με όλα αυτά που διαβάζω,δεν πήρα ούτε βεβαίωση,ούτε συμπλήρωσα κάτι παραπάνω στην ανάληψη!Το μόνο που γνωρίζω είναι οτι 23 Ιούνη θα πρεπει να παρουσιαστώ στην περιοχή διορισμού,ούτε αίτηση τοποθέτησης ούτε τίποτα!!!Μήπως χάρηκα πολύ και τα φόρτωσα στον κόκορα????
Τι βεβαίωση; Δεν πήρες αντίγραφο της ανάληψης υπηρεσίας ; Εμένα πάντως με έβαλαν να ορκιστω την ίδια μερα! Οσο για την αιτηση τοποθέτησης και σε μένα το ίδιο είπαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 28, 2014, 05:11:36 μμ από LIAV »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.