*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 298561 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 18, 2007, 05:47:36 μμ »
Syrrahm, είδα τον πίνακα. Φέτος θα πάρουν μάλλον μέχρι το 330, οπότε γιατί θα χρειαστείτε δύο χρόνια και όχι ένα;
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στο 1000+ του ενιαίου.Μετά τους διορισμούς από το 40% θα είμαι γύρω στο 700.Δεν χρειάζονται τουλάχιστον 2 χρόνια αναπλήρωσης;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:23:23 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 18, 2007, 05:49:45 μμ »
Κλαίω τώρα, διαβάζοντάς σας, από το μεσημέρι τώρα κλαίω, αφού ήπια δύο ουίσκυ, κλαίω, κλαίω χωρίς ελπίδα καμιά. Ευχαριστώ για όλα όλους! Κλαίω όχι τόσο για τη δική μου αποτυχία, αλλά αφού σκέφτομαι τις δικές σας προηγούμενες αποτυχίες και μπαίνω στη θέση σας.
ασε syllas κι εγω κλαιω απο χτες... κι ας μην ειχα προηγουμενες αποτυχιες μιας αι ειμαι 24.. η ελπιδα ειναι οτι μαζι θα συνεχισουμε και στον επομενο και θα βαλουμε στοιχημα να περασουμε

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 18, 2007, 05:53:43 μμ »
Syrrahm, είδα τον πίνακα. Φέτος θα πάρουν μάλλον μέχρι το 330, οπότε γιατί θα χρειαστείτε δύο χρόνια και όχι ένα;
Αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στο 1000+ του ενιαίου.Μετά τους διορισμούς από το 40% θα είμαι γύρω στο 700.Δεν χρειάζονται τουλάχιστον 2 χρόνια αναπλήρωσης;

Αν είσαι εκεί, ναι. Αλλά από ό,τι κατάλαβα, ο imak είπε ότι έχει ήδη 21,5 μόρια καθαρής προϋπηρεσίας...

Αποσυνδεδεμένος thanos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 18, 2007, 07:30:40 μμ »
παιδιά,μπορεί κάποιος να μου πει,με 16,78 μόρια από το φετινό ασεπ και άλλα 3,5 από τον προηγούμενο έχω ελπίδες για αναπληρωτής?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:23:23 »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 18, 2007, 07:49:21 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους όσους διοριστηκαν κ σε όσους δε διοριστηκανε για την προσπαθειά!
Εγω πήγα εντελώς αδιάβαστη κ έγραψα 71 διδακτική ιστορίας και 68 παιδαγωγικά, εκει που πάτωσα ήταν στα αρχαία 23.
Ηθέλα να ρωτησω αν κάποιος γραψει κάτω απο 50 σε ενα μάθημα κ στα άλλα τα παει πολύ καλά, μπορεί να είναι στους διοριστέους αλλά δε θα προσμετρηθει ο βαθμός πτυχίου, μεταπτυχιακά, κλπ.;
Επίσης θα ηθελα να μάθω, μετα την εμπειρία αυτού του διαγωνισμού, αν πιστευετε οτι τα φροντιστηρια βοηθαν σημαντικά στον ΑΣΕΠ;
Εγω ήμουν απροετοιμαστη δεν εχω άποψη, αλλά δυο γνωστες μου που πήγαν κ ειναι στην ηλικια μου (24), η μια ειναι κοντα στην πρωτη δεκαδα και η άλλη εγραψε πάνω απο 73.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:48:58 μμ »
Την πρώτη έγραψα νέα, τη δεύτερη ιστορία  (δεν ολοκληρωσα τη δεύτερη ερώτηση) και τώρα αρχαία που, όπως διαπίστωσες από τα στατιστικά, είναι η πιο αυστηρή βαθμολόγηση. Δεν αμφισβητώ αυτά που λες, Syllas. Εγώ υποστηρίζω τη δική μου άποψη: ότι ποτέ δεν έγραψα συγκεκριμένο σχέδιο. Σκέφτομαι πώς θα τα δίδασκα στην τάξη. Αυτοί είναι οι στόχοι που θέτω. Μακάρι να μπορέσεις να αποδώσεις τόσο και την άλλη φορά και να δείξεις εδώ στα παιδιά που περιμένουν ποια συγκεκριμένη πορεία ακολουθείς, γιατί πολλές φορές το γράφεις αλλά με σαφήνεια δεν το έχεις κάνει. Ακόμη και στα προηγούμενα μηνύματά σού έγραφες"η μέθοδος είναι συνθετική ή αναλυτική..." κλπ. Συγκεκριμένα..
Παράθεση
Με το να λες 'δεν έγραψα τίποτα συγκεκριμένο' δεν βοηθάς τους σθναδέλφους που αγωνιούν να μάθουν γιατί έγραψαν 50 και κάτι ή 60 και κάτι. Το γραπτό σου στη διδακτική που παρέθεσες χθές δεν ήταν καθόλου μη συγκεκριμένο. Εγώ έχω γράψει τα ίδια σχεδόν με σένα, για την κασέτα, για τις απαιτήσεις περίληψης στο γυμνάσιο, απλά πολύ λεπτομερώς τα μεθοδολογικά. Ο βαθμός μας: ιδιος. Στο τόπικ 'ειδική διδακτική' έχω γράψει λεπτομερώς και συγκεκριμένα όλα αυτά που πιστεύω και δεν θα καθίσω να τα γράψω ξανά εδώ και μάλιστα σε τόπικ που δεν το αφορά και μάλιστα για κάποιους που δεν κατάλαβαν αν είναι συγκεκριμένα αυτά που έγραφα ή όχι. Πάντως αυτά περί διδακτικής εμπειρίας και πως είμαστε μπροστά στους μαθητές μας και 'δεν γράφουμε τίποτα συγκεκριμένο' μην τα λες σε συναδέλφους τώρα εδώ, ούτε αυτά έγραψες, ούτε τους βοηθάς, τους μπερδεύεις χειρότερα. Καλοπροαίρετα όλα αυτά και συγχαρητήρια και πάλι για το διορισμό σου, ειδικά εσένα, άσχετα αν διαφωνούμε στο θεμα της διδακτικής. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:14:59 πμ »
Ευχαριστώ, Syllas, καλη σταδιοδρομία και σε σένα. Για να κλείσω την κουβέντα μας εδώ, μια και είναι άσχετη όπως πολύ σωστά τόνισες, επαναλαμβάνω  και επιβεβαιώνω την άγνοιά μου να παραθέσω "σχέδιο επί χάρτου". Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι είναι αυτό. Αν αυτά που έγραψα είναι "σχέδια επί χάρτου" τότε τι να πω: ΜΠΡΆΒΟ μου! Αλλά  σε ό,τι έγραψα δεν είχα συγκεκριμένη πορεία: παρέθετα τις γνώσεις μου. ΤΕΛΟΣ.

Αποσυνδεδεμένος linaskl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ?!?!?!
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:12:58 πμ »
Καλημέρα, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως υπολογίζονται τα μόρια από τον ΑΣΕΠ?
Όπως επίσης με περίπου 73,5 τελικό βαθμό και 0,8 περίπου πρϋπηρεσία, υπάρχει πιθανότητα για αναπληρώτρια;
Ευχαριστώ, εκτιμώ οποιαδήποτε απάντηση

Αποσυνδεδεμένος Rebeka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:17:00 μμ »
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος, εφόσον γνωρίζει, πώς μπορώ να μάθω τα μόρια που έχω συγκεντρώσει. Έχω δώσει 2 φορές. Μία φορά πέρασα, αλλά δε διορίστηκα και τη δεύτερη φορά δεν πέρασα.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:26:56 μμ »

Παράθεση
Καλημέρα σε όλους.
Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος, εφόσον γνωρίζει, πώς μπορώ να μάθω τα μόρια που έχω συγκεντρώσει. Έχω δώσει 2 φορές. Μία φορά πέρασα, αλλά δε διορίστηκα και τη δεύτερη φορά δεν πέρασα.
Ευχαριστώ.

Πόσα μόρια είχες το 2005 που πέτυχες;

Παράθεση
Καλημέρα, μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως υπολογίζονται τα μόρια από τον ΑΣΕΠ?
Όπως επίσης με περίπου 73,5 τελικό βαθμό και 0,8 περίπου πρϋπηρεσία, υπάρχει πιθανότητα για αναπληρώτρια;
Ευχαριστώ, εκτιμώ οποιαδήποτε απάντηση

Μόρια ΑΣΕΠ2007 : Χ -55
Όπου Χ ο βαθμός σου χωρίς προσαυξήσεις

Μόρια ΑΣΕΠ2005 : Χ-60  δια του 2
Όπου Χ ο βαθμός σου χωρίς προσαυξήσεις
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος Rebeka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:35:56 μμ »
Δηλαδή, από το 2005 που είχα γράψει 70,1, έχω 10,1 και φέτος εφόσον δεν έπιασα τη βάση, μένω στο 10,1. Δύσκολα δηλαδή για αναπληρωτές ή ωρομίσθιους. Την επόμενη φορά, εφόσον υπάρξει!
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!
Καλό καλοκαίρι σε όλους, αφού ό,τι έγινε. έγινε!

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:40:13 μμ »
Όχι :(
Από το 2005 έχεις 10,1 δια του 2 = 5,05   (Αν το 70,1΄είναι χωρίς τα μόρια του πτυχίου)
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:50:45 μμ »
Δηλαδή, από το 2005 που είχα γράψει 70,1, έχω 10,1 και φέτος εφόσον δεν έπιασα τη βάση, μένω στο 10,1. Δύσκολα δηλαδή για αναπληρωτές ή ωρομίσθιους. Την επόμενη φορά, εφόσον υπάρξει!
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!
Καλό καλοκαίρι σε όλους, αφού ό,τι έγινε. έγινε!

Την επόμενη όμως φορά τα μόρια του 2005 δε θα τα έχεις καθόλου για αναπλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος Rebeka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:55:58 μμ »
ΟΚ!Παιδιά κατάλαβα.
Δεν υπάρχει περίπτωση ούτε φέτος,(το 70,1 ήταν βαθμός χωρίς την προσαύξηση 2,5).
Την επόμενη φορά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 422
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.