*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 295447 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1862 στις: Απρίλιος 13, 2008, 09:05:49 μμ »
       Καλησπέρα σε όλους. Γιατί θα διορίσουν τόσα πολλά άτομα του χρόνου; Τόσα αναμένονται; IGF 76 εμείς πρέπει να είμαστε κοντά, αφού εγώ είμαι 20 άτομα μετά από σένα; Λες να έχω ελπίδες του χρόνου από την αρχή; Φαντάζομαι μιλάμε για όλη τη χώρα και όχι με επιλογή μόνο της Αττικής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:49 »

Αποσυνδεδεμένος IGF 76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Σοφόν το σαφές
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1863 στις: Απρίλιος 14, 2008, 08:20:56 μμ »
electra,θα ανέβεις 700 θέσεις με τους διορισμούς που θα γίνουν οπότε λογικά θα είσαι κάπου στην εκατοντάδα του 900.Με βάση τους αναπληρωτές που πήρε φέτος έχεις ελπίδα...Τα 700 άτομα ammy είναι 280 από το 40% και 420 από τον Ασεπ.

Αποσυνδεδεμένος Katerina Kfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1864 στις: Απρίλιος 14, 2008, 09:33:25 μμ »
IGF76 από την πείρα σου,έχω ελπίδες προς το Γενάρη ή μάλλον θα μου πάει μετά τα χριστούγεννα;Στο μεταξύ, λένε συνεχώς για πολλά κενά λόγω συνταξιοδότησης τα οποία δεν μπορούν να υπολογίσουν ακριβώς μέχρι τέλος Απρίλη που θέλουν να κλείσουν τον αριθμό θέσεων για ασεπ.Άρα λογικά κάποια κενά δε θα καλυφθούν από αναπληρωτές;

Αποσυνδεδεμένος IGF 76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Σοφόν το σαφές
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1865 στις: Απρίλιος 14, 2008, 10:14:22 μμ »
IGF76 από την πείρα σου,έχω ελπίδες προς το Γενάρη ή μάλλον θα μου πάει μετά τα χριστούγεννα;Στο μεταξύ, λένε συνεχώς για πολλά κενά λόγω συνταξιοδότησης τα οποία δεν μπορούν να υπολογίσουν ακριβώς μέχρι τέλος Απρίλη που θέλουν να κλείσουν τον αριθμό θέσεων για ασεπ.Άρα λογικά κάποια κενά δε θα καλυφθούν από αναπληρωτές;
Κενά θα υπάρξουν σίγουρα και μάλιστα πολλά.ο αριθμός των αιτήσεων για συνταξιοδότηση είναι γύρω στο 600 χώρις τις παραιτήσεις του καλοκαιριού που έρχεται.Το πότε δεν το γνωρίζουμε βέβαια.Εξαρτάται πόσους θα πάρει στην αρχή (1 Σεπτ.).Πάντως ελπίζω να μην περιμένεις πολύ όπως εγώ φέτος που έμεινα έξω από λίγο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:14:49 »

Αποσυνδεδεμένος IGF 76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Σοφόν το σαφές
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1866 στις: Απρίλιος 14, 2008, 10:22:42 μμ »
IGF76 από την πείρα σου,έχω ελπίδες προς το Γενάρη ή μάλλον θα μου πάει μετά τα χριστούγεννα;Στο μεταξύ, λένε συνεχώς για πολλά κενά λόγω συνταξιοδότησης τα οποία δεν μπορούν να υπολογίσουν ακριβώς μέχρι τέλος Απρίλη που θέλουν να κλείσουν τον αριθμό θέσεων για ασεπ.Άρα λογικά κάποια κενά δε θα καλυφθούν από αναπληρωτές;
electra,kενά θα υπάρξουν και σίγουρα πολλά.Οι αιτήσεις για συνταξιοδότηση ξεπερνούν τις 600 όπως είχα διαβάσει ,χωρίς αυτές του καλοκαιριού.Η βάση πρόσληψης αναπληρωτών σίγουρα θα κατέβει.Οπότε  είσαι σε καλό δρόμο.Μακάρι να μην περιμένεις τόσο όπως εγώ  φέτος...

Αποσυνδεδεμένος Katerina Kfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1867 στις: Απρίλιος 14, 2008, 11:15:53 μμ »
Μακάρι έτσι θέλω να πιστεύω και γω..Αφού φέτος η βάση ήταν περίπου στο 19,86 αν δεν κάνω λάθος,του χρόνου φαντάζομαι ότι ίσως και το 18 πάρει ολόκληρο αν αφαιρεθούν αυτοί οι 700 περίπου.Αυτά βέβαια με τη λογική,με το παράλογο του υπουργείου δεν ξέρω..Στο μεταξύ είπε ότι μέχρι μέσα Απριλίου θα καταθέσει νομοθ.ρύθμιση για αναπληρωτές που έχουν μεγάλη προυπηρεσία να διοριστούννΤώρα αν αυτό είναι καλό ή κακό για εμάς δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος IGF 76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Σοφόν το σαφές
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1868 στις: Απρίλιος 15, 2008, 12:02:50 πμ »
Μακάρι έτσι θέλω να πιστεύω και γω..Αφού φέτος η βάση ήταν περίπου στο 19,86 αν δεν κάνω λάθος,του χρόνου φαντάζομαι ότι ίσως και το 18 πάρει ολόκληρο αν αφαιρεθούν αυτοί οι 700 περίπου.Αυτά βέβαια με τη λογική,με το παράλογο του υπουργείου δεν ξέρω..Στο μεταξύ είπε ότι μέχρι μέσα Απριλίου θα καταθέσει νομοθ.ρύθμιση για αναπληρωτές που έχουν μεγάλη προυπηρεσία να διοριστούννΤώρα αν αυτό είναι καλό ή κακό για εμάς δεν ξέρω.
αυτή η ρύθμιση θα ανακοινωθεί αύριο ή μεθαύριο.θα διοριστούν και άλλοι πέρα από το 60-40.καλό ακούγεται καθ ότι θα ανεβούμε και άλλες θέσεις.καλό είναι πάντως να περιμένουμε τις εξελίξεις....γιατί το παράλογο όπως ανέφερες καραδοκεί

Αποσυνδεδεμένος Katerina Kfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1869 στις: Απρίλιος 15, 2008, 12:20:29 πμ »
Aυτό που φοβάμαι είναι μήπως διορίσουν περισσότερους και πάρουν τελικά λιγότερους αναπληρωτές..Φέτος ξέρεις μήπως πόσους αναπληρωτές πήρανε;(εκτός τρίτεκνους)

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1870 στις: Απρίλιος 15, 2008, 08:39:25 πμ »
   Εγώ αυτό που φοβάμαι είναι μήπως καταργήσουν τη ρύθμιση να διορίζονται με μόρια οι αναπληρωτές και ισχύει μόνο το Ασεπ. Τρέμω με τη σκέψη ότι θα πρέπει να δίνουμε συνέχεια στο διαγωνισμό και να έχουμε συνέχεια τη ζωή μας σε αναμονή. Μακάρι πάντως igf του χρόνου τα πράγματα να είναι πιο ευνοϊκά.

Αποσυνδεδεμένος IGF 76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Σοφόν το σαφές
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1871 στις: Απρίλιος 15, 2008, 09:55:48 πμ »
Aυτό που φοβάμαι είναι μήπως διορίσουν περισσότερους και πάρουν τελικά λιγότερους αναπληρωτές..Φέτος ξέρεις μήπως πόσους αναπληρωτές πήρανε;(εκτός τρίτεκνους)
οι διορισμοί στο 60-40 είναι δεδομένοι ήδη(700 φέτος).πέρυσι ήταν 420 από τον Ασεπ και 336 από τον ενιαίο πίνακα διορισμών.δεν ξέρω το ακριβές νούμερο για αναπληρωτές.έφτασε στο 1054  για τους μη τρίτεκνους.ηταν όμως και κάποιοι που δεν τους καλούσε αν και ήταν η σείρα τους γιατί ή δεν έβαλαν στην αίτηση ΝΑΙ σε όλα ή δεν υπήρχε κενό εκεί που ζητούσαν.γύρω στους 1000 να υπολογίζεις.να δούμε πάντως πόσους θα διορίσει με τη νέα ρύθμιση επιπλέον...

Αποσυνδεδεμένος mirto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 281
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1872 στις: Απρίλιος 16, 2008, 04:54:47 μμ »
καλησπέρα σε όλους. κι εμένα με έχει πιάσει άγχος για το πόσούς τελικά αναπληρωτές θα παρουν φέτος, αν και στην αρχή ήμουν πολύ αισιόδοξη. κάποιος με μεγαλύτερη πείρα από εμένα, γιατί φέτος ήμουν πρώτη φορά ωρομίσθια, μπορεί να μου πει , αν με 20,7 μόρια που υπολογίζω ότι θα έχω θα είμαι σίγουρα αναπληρώτρια; ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος MANNI

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1873 στις: Απρίλιος 16, 2008, 04:59:29 μμ »
καλησπέρα σε όλους. κι εμένα με έχει πιάσει άγχος για το πόσούς τελικά αναπληρωτές θα παρουν φέτος, αν και στην αρχή ήμουν πολύ αισιόδοξη. κάποιος με μεγαλύτερη πείρα από εμένα, γιατί φέτος ήμουν πρώτη φορά ωρομίσθια, μπορεί να μου πει , αν με 20,7 μόρια που υπολογίζω ότι θα έχω θα είμαι σίγουρα αναπληρώτρια; ευχαριστώ
Πιστεύω ότι σίγουρα θα πας αναπληρώτρια με 20,7 .Εγώ θα έχω γύρω στα 20 και πάλι ελπίζω .Φέτος είμαι ωρομίσθια

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1874 στις: Απρίλιος 16, 2008, 06:41:21 μμ »
...και πότε υπολογίζεται με 20+ μόρια να μας καλέσουν???
Επίσης, να ρωτήσω και κάτι άλλο διαιρώ το σύνολο των ωρών με το 87,5 όμως οι μέρες πως προκύπτουν? Π.χ. 198/87,5= ένας δεκαδικός αριθμός από εκεί και πέρα πως υπολογίζονται οι ημέρες??? ???

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #1875 στις: Απρίλιος 16, 2008, 07:07:41 μμ »
 Lara για να βγάλεις τον αριθμό των ημερών πολλαπλασιάζεις το δεκαδικό μέρος με το 25. ;)
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159823
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.