*

Αποστολέας Θέμα: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.  (Αναγνώστηκε 299401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #980 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 11:42:18 μμ »
Είμαι διοριστέα,της δεύτερης "φουρνιάς"
Το είχε αναφέρει λίγο πιο πάνω :)
Το βέβαιο είναι ότι έχεις σίγουρη την ωρομισθία και φυσικά τον διορισμό του χρόνου.
Διορισμός του χρόνου ??? Μήπως εννοείς αναπλήρωση του χρόνου, syrrahm;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:00:14 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #981 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 11:44:03 μμ »
οκ τώρα το είδα  ;)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #982 στις: Σεπτέμβριος 24, 2007, 11:59:48 μμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους.
Νόμιζα ότι μπορούμε να συζητάμε και να μοιραζόμαστε απόψεις και εμπειρίες, αλλά δυστυχώς σχόλια του τύπου, ότι ζω εκτός πραγματικότητας ή ότι στα ιδιωτικά σχολεία το σύστημα λειτουργεί αποκλειστικά μέσα από γνωστούς, με αποκαρδιώνουν. Απλά θέλησα να μοιραστώ μαζί σας την προσωπική μου εμπειρία, ώστε να μη χάνεται το θάρρος σας. Όντας και η ίδια 2 φορές επιτυχούσα, χωρίς ουσιαστικά αποτελέσματα, πιστέψτε με, είδα πολύ καλά πώς λειτουργεί το σύστημα. Απλά εγώ από τα 22 μου που πήρα πτυχίο, δε σταμάτησα να χτυπάω πόρτες ιδιωτικών. Έτυχε μετά από χρόνια προσπαθειών να σταθώ τυχερή. Αυτό το μήνυμα ήθελα μόνο να εκφράσω, ότι η τύχη του καθενός σίγουρα κάπου βρίσκεται. Με απογοήτευσε που διάβασα τόσες αρνητικές απαντήσεις, απ'τη στιγμή που το μόνο που ήθελα ήταν να μοιραστώ ένα αισιόδοξο μήνυμα, μέσα σε όλον αυτόν τον κυκεώνα του ΑΣΕΠ.
Εύχομαι το καλύτερο σε όλους.


Rebeka, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παρεξηγήθηκες, λαϊκιστί...στράβωσες. Κατ΄αρχάς να σου τονίσω ότι είσαι άδικη γιατί παραποίησες τα λόγια μου. Δεν είπα ότι ζεις εκτός πραγματικότητας αλλά..."σου εύχομαι να μην ξυπνήσεις μια μέρα και καταλάβεις πως όλα αυτά που λες είναι εκτός πραγματικότητας". Εννοώ πως η συντριπτική πλειοψηφία των φροντιστηριούχων σε ξεζουμίζουν μέχρι τελικής πτώσης και δεν έχουν κανένα ηθικό ενδοιασμό να σε πετάξουν, αν διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου, τίποτα παραπάνω!!! Φυσικά δε μιζεριάζω, έχω καταφέρει πάρα πολλά πράγματα στη ζωή μου και έχω απόλυτη αυτοπεποίθηση αλλά προσωπικά μετά από 14 χρόνια στα φροντιστήρια, γνωρίζω καλά τους όρους του παιχνιδιού και δεν παραμυθιάζομαι πια ότι όλα είναι αγγελικά πλασμένα! Δικαίωμά σου να πιστεύεις το αντίθετο. Δικαίωμά μου να χτυπάω το κεφάλι μου που κάποτε πίστευα τα ίδια με σένα! Σου εύχομαι ολόψυχα να μην διαψευστείς ποτέ! Έχω όμως κι εγώ δικαίωμα να εκφέρω την άποψή μου και σε καμία περίπτωση δε μίλησα υποτιμητικά για το άτομό σου ούτε για κανένα συνάδελφο, για τους οποίους, αν και δεν τους γνωρίζω προσωπικά, μόνο καλά αισθήματα τρέφω...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #983 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 12:07:16 πμ »
Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους.
Νόμιζα ότι μπορούμε να συζητάμε και να μοιραζόμαστε απόψεις και εμπειρίες, αλλά δυστυχώς σχόλια του τύπου, ότι ζω εκτός πραγματικότητας ή ότι στα ιδιωτικά σχολεία το σύστημα λειτουργεί αποκλειστικά μέσα από γνωστούς, με αποκαρδιώνουν. Απλά θέλησα να μοιραστώ μαζί σας την προσωπική μου εμπειρία, ώστε να μη χάνεται το θάρρος σας. Όντας και η ίδια 2 φορές επιτυχούσα, χωρίς ουσιαστικά αποτελέσματα, πιστέψτε με, είδα πολύ καλά πώς λειτουργεί το σύστημα. Απλά εγώ από τα 22 μου που πήρα πτυχίο, δε σταμάτησα να χτυπάω πόρτες ιδιωτικών. Έτυχε μετά από χρόνια προσπαθειών να σταθώ τυχερή. Αυτό το μήνυμα ήθελα μόνο να εκφράσω, ότι η τύχη του καθενός σίγουρα κάπου βρίσκεται. Με απογοήτευσε που διάβασα τόσες αρνητικές απαντήσεις, απ'τη στιγμή που το μόνο που ήθελα ήταν να μοιραστώ ένα αισιόδοξο μήνυμα, μέσα σε όλον αυτόν τον κυκεώνα του ΑΣΕΠ.
Εύχομαι το καλύτερο σε όλους.
Rebeka, εγω τουλαχιστον θελω να σου ζητησω συγγνωμη αν καποια σχολια μου σε πικραναν. Εσυ απλα προσπαθησες να μοιραστεις τη δικη σου εμπειρια απο τον ιδιωτικο τομεα μαζι μας αλλα εμεις που εχουμε βιωσει στο πετσι μας την ιδιωτικη απανθρωπια θελαμε να εκφρασουμε τη δικη μας πικρια και δυστυχως πηρε η μπαλα και εσενα. Καταλαβα οτι ηθελες να δωσεις θαρρος στους συναδελφους που δεν τα καταφεραν με τον ΑΣΕΠ (συμπεριλαμβανομενου και εμου) και που κανουν συνεχεις προσπαθειες. Η αληθεια ειναι οτι ολα αυτα που βλεπουμε καθε μερα μας κανουν να βλεπουμε τα παντα καχυποπτα και να δυσανασχετουμε με οτιδηποτε "νομιζουμε" οτι δεν ειναι αξιοκρατικο. Κανεις δεν αμφισβητει οτι εργαζεσαι οπου εργαζεσαι με την αξια σου. Δεν θα ηταν βλακες να πληρωνουν για μια ασχετη. Εγω δεν εχω λογο να ισχυριστω οτι ισχυει το αντιθετο.Ομως οπως σου ειπα εισαι πολυ τυχερη και η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα. Η καλη σου εμπειρια με τιποτα δεν μπορει να καλυψει τους χιλιαδες αδιοριστους συναδελφους που βιωνουν την απαξιωση και την κοροιδια στα φροντιστηρια που εχουν γινει εμπορικα καταστηματα και στα ελαχιστα ιδιωτικα σχολεια που οποιος προφτασε τον Κυριον ειδε. Μακαρι επειτα απο 15 χρονια στα φροντιστηρια να μπορουσα να πω οτι αξιζει το κοπο να το παλεψω. Δυστυχως οσο πιο πολυ περνουν τα χρονια τοσο πιο πολυ απογοητευομαι. Σου ευχομαι λοιπον να κυνηγας παντα το καλυτερο για σενα και να εχεις παντα επιτυχιες . Και πάλι συγγνωμη για τη συμπεριφορα μου που ισως απο παρορμητικοτητα και απο την ενταση θεωρηθηκε αντισυναδελφικη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:00:14 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #984 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 12:16:58 πμ »
Εγώ πάντως δε νιώθω καμία ανάγκη να της ζητήσω συγνώμη, γιατί δεν της μίλησα προσβλητικά ή υποτιμητικά. Απλώς ήθελα να την κάνω να δει και από μια άλλη οπτική γωνία. Δεν της ζήτησα να ενστερνιστεί την άποψή μου. Αυτή το έκανε προσωπικό. Τελος πάντων... Βαρέθηκα να ασχολούμαι άλλο με το θέμα αυτό. Έχουμε σοβαρότερα προβλήματα.ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΟΥΝ;;;;;; Κι εγώ Rebeka, σου εύχομαι τα καλύτερα!!! :)
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #985 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 12:26:50 πμ »
Υπομονη fotini 8) 8) 8) Το καλο πραγμα αργει να γινει ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #986 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 12:29:57 πμ »
Για να αργεί τόσο πολύ....πρέπει να είναι πάρα πολύ καλό! Πώς θα ΄το αντέξω;;;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #987 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 12:37:46 πμ »
εχει κατι αγχολυτικα που θα βλεπεις πρασινες κοκκινες και κιτρινες πεταλουδιτσες σαν τη Βουγιουκλακη μετα το χαστουκι του Παπαμιχαηλ. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αφου η αναμονη ειναι σκληρη λεμε και καμια..............................  βλακεια να περναει η ωρα. ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος ada13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #988 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 12:45:07 πμ »
Δεν περνάει όμως η άτιμη, δεν περνάει. Θα μου πεις, όταν περιμένεις από το Γενάρη να βγουν τα αποτελέσματα και μετά από τον Ιούλιο να βγουν οι αναπληρωτές, έχουν εξαντληθεί και τα αποθέματα της υπομονής σου. Γι' αυτό, το ξαναλέω, πάλι καλά που είστε κι εσείς και μοιραζόμαστε κάποια πράγματα και βγαίνουν τουλάχιστον από μέσα μας και δε μας πνίγουν.
Sapere aude

Αποσυνδεδεμένος georg9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #989 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 07:13:52 πμ »
Συνεδριάζουν τα ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ
24/09/2007 17:59
 
 
 
 

Το διήμερο  Παρασκευή  και Σάββατο θα συνεδριάσει το Κεντρικό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για να εξετάσει τις αιτήσεις αποσπάσεων , ενώ το ΚΥΣ Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης θα συνεδριάσει το διήμερο Κυριακή και Δευτέρα
http://www.esos.gr/58/1552.htm

Αποσυνδεδεμένος georg9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #990 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 07:22:13 πμ »
georg9 πολλες πολλες ευχαριστιες απ ολο τον κλαδο!!!θα πρεπει ομως να εβγαλες τα ματια σου στο net. :(
Δεν είναι δουλειά δική μου τα είχα βρει σε ένα πινάκα  στο http://clubs.pathfinder.gr/anaplirotes

Αποσυνδεδεμένος ippokratis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #991 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 10:11:03 πμ »
καλημέρα!!!
μια ερώτηση, μάλλον αφελής, αλλά έχω πάψει πλέον να σκέφτομαι:
το 20% των τρίτεκνων λαμβάνεται υπόψη κάθε φορά που θα ανακοινώνται ονόματα αναπληρωτών φέτος ή μόνο στα αρχικά;;;;
ευχαριστώ πολύ κ πάλι καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #992 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 10:30:42 πμ »
ippokrati, σε όλες τις φάσεις των αναπληρωτών και όχι μόνο στην αρχή,το 20% των προσλήψεων πηγαίνει στους τρίτεκνους.

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πιθανότητες για αναπλήρωση/ωρομισθία ΠΕ 02.
« Απάντηση #993 στις: Σεπτέμβριος 25, 2007, 11:49:57 πμ »
΄Εχω 19.885 μόρια στον ενιαίο πίνακα και σειρά 1047 (έχω δηλώσει ναι σε όλα)και σειρά 268 στον πίνακα ωρομισθίων της περιαφερείας Αττικής .Έχω πιθανότητα να με ειδοποιήσουν ως αναπληρώτρια ή ωρομίσθια;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 764
Σύνολο: 775

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.