*

Αποστολέας Θέμα: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi  (Αναγνώστηκε 258466 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #406 στις: Ιανουάριος 29, 2019, 06:52:37 μμ »
παγκόσμια κατάταξη

2809 Università degli Studi Guglielmo Marconi

Βρίσκεται πάνω από όλα τα ιδιωτικά της Κύπρου ακόμα και από το ανοικτό πανεπιστήμιο της Κύπρου. Επίσης είναι πάνω από όλα τα τει στην Ελλάδα.

Γενικά για το Δημόσιο, για μόνιμους-ΙΔΑΧ, αναγνωρίζεται. Αναγνωρίζεται και στους αναπληρωτές (ΙΔΟΧ), μόνο για μισθολογική εξέλιξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:22 »

Αποσυνδεδεμένος dimitrap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #407 στις: Απρίλιος 04, 2019, 10:38:43 μμ »
Καλημέρα,  δεν ξέρω αν έχει αναγνωριστεί από κάποιον το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό άλλα από όσο ξέρω και εχω ψάξει δεν υπάρχει λόγος να μην γίνει αναγνώριση. εγώ κατέθεσα σχετικά πρόσφατα οπότε είμαι σε αναμονή.

Μπορείς να μας ενημερώσεις τι έγινε τελικά με την αναγνώρισή σου; Αναγνωρίστηκε απο ΔΟΑΤΑΠη ΣΑΕΠ; Σκέφτομαι να ξεκινήσω το imba και με τόσα που διαβάζω εδώ καθώς και με τγν επικείμενη δίκη της διευθυντριας του ΔΟΑΤΑΠ σχετικά με την αναγνώριση των μεταπτυχιακών του marconi δεν ξερω αν τελικά αξίζει τον κόπο κ τα χρήματα! Σε ευχαριστώ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 10:41:31 μμ από dimitrap »

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #408 στις: Απρίλιος 07, 2019, 07:40:24 μμ »
Μπορείς να μας ενημερώσεις τι έγινε τελικά με την αναγνώρισή σου; Αναγνωρίστηκε απο ΔΟΑΤΑΠη ΣΑΕΠ; Σκέφτομαι να ξεκινήσω το imba και με τόσα που διαβάζω εδώ καθώς και με τγν επικείμενη δίκη της διευθυντριας του ΔΟΑΤΑΠ σχετικά με την αναγνώριση των μεταπτυχιακών του marconi δεν ξερω αν τελικά αξίζει τον κόπο κ τα χρήματα! Σε ευχαριστώ!!

Το σίγουρο είναι ότι δεν αναγνωρίζεται από τον ΔΟΑΤΑΠ.
Με τον εκπαιδευτικό όμιλο στην Πάτρα (ο οποίος συνεργάζεται με το συγκεκριμένο πανεπιστήμιο) ή με το παράρτημα του πανεπιστημίου στην Αθήνα, επικοινώνησε για το θέμα αυτό;

Αποσυνδεδεμένος dimitrap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #409 στις: Απρίλιος 11, 2019, 05:40:37 μμ »
Καλησπέρα. Έχει κανείς τη διάθεση κ το χρόνο να μας ενημερώσει για την ύλη του μεταπτυχιακού imba;Δίδονται χωριστές σημειωσεις ανα ενότητα καθώς κ τον όγκο αυτής; Μπορεί να ανταπεξέλθει κάποιος που δεν εχει απμεση σχεση με οικονομικά; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:50:22 »

Αποσυνδεδεμένος Christianats

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #410 στις: Μάιος 09, 2019, 11:15:02 μμ »
Παιδιά παρακολουθεί κανείς το human resources στο Marconi να μοιραστούμε τον πόνο μας;;;

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #411 στις: Μάιος 11, 2019, 12:57:15 πμ »
Παιδιά παρακολουθεί κανείς το human resources στο Marconi να μοιραστούμε τον πόνο μας;;;

Δεν το παρακολουθώ αλλά θες πολύ να το τελειώσεις; Το ΣΑΕΠ και η επαγγελματική ισοδυναμία καταργούνται.

Αποσυνδεδεμένος Christianats

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #412 στις: Μάιος 31, 2019, 12:34:53 μμ »
Φυσικά θέλω να το τελειωσω! Εξάλλου δεν το θέλω για το δημόσιο. Φαντάζομαι ότι το ΣΑΕΠ θα αντικατασταθεί από άλλο φορέα

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #413 στις: Ιούνιος 04, 2019, 04:53:50 μμ »
Φυσικά θέλω να το τελειωσω! Εξάλλου δεν το θέλω για το δημόσιο. Φαντάζομαι ότι το ΣΑΕΠ θα αντικατασταθεί από άλλο φορέα

Αν δεν το θέλεις για το Δημόσιο, οκ.
Το ΣΑΕΠ αντικαθίσταται από άλλο φορέα, η ισοδυναμία, όμως, όχι.

Αποσυνδεδεμένος spok88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #414 στις: Ιούνιος 20, 2019, 07:53:15 μμ »
Εχω ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό στην Διοικηση και οργανωση της εκπαιδευσης απο το Πανεπιστήμιο Marconi. Είναι μακράν Η χειρότερη εμπειρία που είχε ποτέ, σε σύγκριση με ότι άλλο πτυχίο-σεμιναριο-δίπλωμα έχω παρακολουθήσει κατά καιρούς. Από που να ξεκινησω, την έλλειψη οργάνωσης που υπάρχει στην Γραμματεία, δεν μου είχαν στείλει κανένα εμαιλ με τον τρόπο δηλώσεις των μαθημάτων και κάθε φορά έστελνα από μόνη μου την άλλη ερώτηση μπορώ να δηλώσω τα συγκεκριμένα μαθήματα?? Η απάντηση αν Ερχόταν, γιατί κάποιες φορές δεν απαντούσαν καθόλου, ήταν μονολεκτική " ναι" χωρίς να υπάρχει κάποια σκεψη-απορια από την δικιά τους πλευρά γιατί αυτός ο φοιτητής κάθε τρεις και λίγο μας στέλνει το ίδιο ερώτημα. Εν τέλη στην τελευταία εξεταστική είχα 3 μαθήματα, άρχισα αν έστειλα την ερώτηση μου να παίρνω απάντηση ότι θα δώσω μόνο το 1 και τα αλλά 2 από Σεπτεμβριο. Ενώ το προηγουμενονδιαστημα προσπαθούσα να επικοινωνήσω μαζί τους για το θέμα της διπλωματικής αν γινόταν να την παρουσίαση στην ίδια εξεταστική με τα 3 τελευταία γιατί φεύγω για το εξωτερικο. Φυσικά και Δεν γινοταν, φυσικά και τους μήνες πριν δεν τους έκοψε πως αυτός ο άνθρωπος θέλει να τελειώνει μια ώρα νωρίτερα πως γίνεται να μην θέλησε να κάνει την δήλωση στην ώρα της??? Έφτασα στο σημείο να λογομαχία με τον υπεύθυνο του προγράμματος που ήταν το ίδιο αγενης όπως και οι υπάλληλοι της γραμματείας και στο τέλος με υποχρέωσαν να ταξιδέψω από το Abu Dhabi το Σεπτέμβριο για να δώσω τα μαθήματα. ( έχω κρατήσει όλα τα email για του λόγου του αληθές) Μετά όσο αναφορά την διπλωματική, εννοείται πως δεν υπήρχε ούτε λόγος να γίνει η παρουσίαση online ,έπρεπε να έρθω στην Αθήνα να την παρουσιασω,  αλλά έξοδα, ήρθα και εν τέλη τι έγινε ξέρετε..?? Την παρουσίασα online γιατί τελικά ο καθηγητές δεν μπορούσε να είναι στην Αθήνα ήταν στην Αγγλία. Αυτό θα πει ανθρωπιά και όχι καβαλάω το καλάμι λόγο εξουσίας. Έχει περάσει ένας χρόνος από τότε που τελείωσα το Μεταπτυχιακό. Έχω 5 μήνες που είμαι στην Ελλάδα και από τον Φεβρουάριο του 2019 προσπαθώ να το μεταφρασω και να πάρω την αναγνώριση από τον  ΔΟΑΤΑΠ. Μαντέψτε τι;;; ακόμα δεν έχω τελειώσει και δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα. Η απάντηση του Πανεπιστημίου σχετικά με τις μεταφράσεις είναι βρείτε Μεταφραστική εταιρεία. Με τα πολλά βρίσκω δικηγόρο στο Βόλο που ευτυχώς η μητέρα του οποίου δουλεύει στο Ιταλικό προξενείο στην Ελλάδα. Σκαναρουμε τα "πτυχία " που μου έδωσαν από το Πανεπιστήμιο Marconi τα στέλνουμε στην Νομαρχία της Ρώμης και στο Υπουργείο Εξωτερικών στην Ιταλία και τα βγάζουν ΆΚΥΡΑ!!!! Πόσα εγκεφαλικά μπορεί να πάθει κάποιος από την λάθος επιλογή Πανεπιστημίου??? Με τα πολλά στέλνουμε την Περγαμηνή, ευτυχώς φιλοτιμήθηκαν να μου την στείλουν και παίρνω την σφραγίδα Χάγης και την μετάφραση από τη Δικηγόρο.  Τώρα Έχει σειρά ο ΔΟΑΤΑΠ. στην σελίδα του θα βρείτε με λεπτομέρεια πως μπορείτε να κάνετε έγγραφη και να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά για την αναγνώριση του μεταπτυχιακού σας. Τα έχω συλλέξει όλα τα έχω σκαναρεις τα έχω αποθήκευση στην σελίδα.και ΔΥΣΤΥΧΩΣ μου μένει ένα ακόμα χαρτί που λέγεται " βεβαίωση τοπου σπουδών " το οποίο το παίρνω από το Πανεπιστήμιο. 3 εβδομάδες τώρα δεν έχω στείλει τπτ! Επειδή γνωρίζω ότι μπορεί να πάρω απάντηση και μετά από 2 μήνες, όπως είχε γίνει όταν τους έστειλα.εμαιλ σχετικά με την μετάφραση, στέλνω email στην Ιταλία μπας.και πιάσει λίγο τα πράγματα και απαντήσουν. Περνώ μετά από κάποιες.μερες την απάντηση, έχουμε.λαβει το εμαιλ σας και τα έγγραφα που στείλατε, θα σα1 εξυπηρετήσουμε το συντομότερο δυνατον.....🤣🤣🤣🤣λίγες μέρες μετά λαμβάνω ένα άλλο εμαιλ που γράφουν ότι το αίτημα.μκυ δεν είναι Κατανοητό.  Το αίτημα μου σχετικά με το εγγραφο που ζητάει ο ΔΟΑΤΑΠ ,δεν είναι κατανοητο??? Όταν τους είχα κάνει επισύναψει και το αρχείο με τα δικαιολογητικά από το ΔΟΑΤΑΠ. έχω χάσει προθεσμίες για αιτήσεις διδακτορικών και δωρεαν μεταπτυχιακών εξαιτίας της μη-αναγωρισης.  Όπως καταλαβαίνετε αν καταλαβαίνετε έχω ρίξει κάποια καντήλια, γιατί η συμπεριφορά τους είναι Ανήθικη !!!! Δεν επιτρέπεται να πληρώνεις τόσα χρήματα και σου φέρονται έτσι. Το email  μου είναι spokitos1986@gmail.com  αν θέλετε θα σας κάνω προώθηση όλα.τα email από την αρχή που έκανα έγγραφη μέχρι και τώρα για να δείτε και μόνη σας γιατί Πανεπιστήμιο μιλάμε. Φυσικά και δεν έχω πάρει αναγνωρίσω από το ΔΟΑΤΑΠ αφού το ίδιο το Πανεπιστήμιο δεν μου δίνει το δικαίωμα να κάνω την αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #415 στις: Ιούνιος 22, 2019, 11:25:26 μμ »


Εάν έκανες εγγραφή στο μεταπτυχιακό μετά την 1/9/2015, μην περιμένεις αναγνώριση ΔΟΑΤΑΠ (δεν αναγνωρίζεται για όσους έκαναν εγγραφή μετά την 1/9/2015). Κατέθεσε στο ΣΑΕΠ κατευθείαν, μόνο για επαγγελματική ισοδυναμία και όχι για ακαδημαϊκή.

Αποσυνδεδεμένος spok88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #416 στις: Ιούλιος 03, 2019, 03:47:52 μμ »
Δεν έχει να κάνει με το ΤΙ περιμένω και το ΟΧΙ. Όταν είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον για το Μεταπτυχιακό πρόγραμμα και τους είχα ρωτήσει μέσω τηλεφώνου για την αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ μου είχαν πει Φυσικά. Στην σελίδα τους αναφέρεται ότι τα Πτυχία από το συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο αναγνωρίζονται από το ΔΟΑΤΑΠ. Όλους αυτούς του μήνες που έχω στείλει email και προσπαθώ να κάνω την μετάφραση και να πάρω την αναγνώριση, κανένας δεν ανέφερε τίποτα σχετικά με την αναγνώριση και τη μετάφραση. Δεν ξέρω, δεν απαντώ είναι....

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #417 στις: Ιούλιος 04, 2019, 12:01:14 πμ »
Δεν έχει να κάνει με το ΤΙ περιμένω και το ΟΧΙ. Όταν είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον για το Μεταπτυχιακό πρόγραμμα και τους είχα ρωτήσει μέσω τηλεφώνου για την αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ μου είχαν πει Φυσικά. Στην σελίδα τους αναφέρεται ότι τα Πτυχία από το συγκεκριμένο Πανεπιστήμιο αναγνωρίζονται από το ΔΟΑΤΑΠ. Όλους αυτούς του μήνες που έχω στείλει email και προσπαθώ να κάνω την μετάφραση και να πάρω την αναγνώριση, κανένας δεν ανέφερε τίποτα σχετικά με την αναγνώριση και τη μετάφραση. Δεν ξέρω, δεν απαντώ είναι....

Νομίζω ότι στη σελίδα τους αναφέρεται ποια η μεταπτυχιακά αναγνωρίζονται από τον ΔΟΑΤΑΠ (και δεν είναι όλα). Επιπλέον, κατά τη γνώμη μου, θα έπρεπε να διασταυρώσεις την πληροφορία περί αναγνώρισης, με τον ΔΟΑΤΑΠ. Το κάθε πανεπιστήμιο κι ο κάθε φορέας μπορεί να λέει ο,τι θέλει.

Αποσυνδεδεμένος G_MarconiUniversity

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #418 στις: Ιούλιος 05, 2019, 06:21:18 μμ »
Εχω ολοκληρώσει το μεταπτυχιακό στην Διοικηση και οργανωση της εκπαιδευσης απο το Πανεπιστήμιο Marconi. Είναι μακράν Η χειρότερη εμπειρία που είχε ποτέ, σε σύγκριση με ότι άλλο πτυχίο-σεμιναριο-δίπλωμα έχω παρακολουθήσει κατά καιρούς. Από που να ξεκινησω, την έλλειψη οργάνωσης που υπάρχει στην Γραμματεία, δεν μου είχαν στείλει κανένα εμαιλ με τον τρόπο δηλώσεις των μαθημάτων και κάθε φορά έστελνα από μόνη μου την άλλη ερώτηση μπορώ να δηλώσω τα συγκεκριμένα μαθήματα?? Η απάντηση αν Ερχόταν, γιατί κάποιες φορές δεν απαντούσαν καθόλου, ήταν μονολεκτική " ναι" χωρίς να υπάρχει κάποια σκεψη-απορια από την δικιά τους πλευρά γιατί αυτός ο φοιτητής κάθε τρεις και λίγο μας στέλνει το ίδιο ερώτημα. Εν τέλη στην τελευταία εξεταστική είχα 3 μαθήματα, άρχισα αν έστειλα την ερώτηση μου να παίρνω απάντηση ότι θα δώσω μόνο το 1 και τα αλλά 2 από Σεπτεμβριο. Ενώ το προηγουμενονδιαστημα προσπαθούσα να επικοινωνήσω μαζί τους για το θέμα της διπλωματικής αν γινόταν να την παρουσίαση στην ίδια εξεταστική με τα 3 τελευταία γιατί φεύγω για το εξωτερικο. Φυσικά και Δεν γινοταν, φυσικά και τους μήνες πριν δεν τους έκοψε πως αυτός ο άνθρωπος θέλει να τελειώνει μια ώρα νωρίτερα πως γίνεται να μην θέλησε να κάνει την δήλωση στην ώρα της??? Έφτασα στο σημείο να λογομαχία με τον υπεύθυνο του προγράμματος που ήταν το ίδιο αγενης όπως και οι υπάλληλοι της γραμματείας και στο τέλος με υποχρέωσαν να ταξιδέψω από το Abu Dhabi το Σεπτέμβριο για να δώσω τα μαθήματα. ( έχω κρατήσει όλα τα email για του λόγου του αληθές) Μετά όσο αναφορά την διπλωματική, εννοείται πως δεν υπήρχε ούτε λόγος να γίνει η παρουσίαση online ,έπρεπε να έρθω στην Αθήνα να την παρουσιασω,  αλλά έξοδα, ήρθα και εν τέλη τι έγινε ξέρετε..?? Την παρουσίασα online γιατί τελικά ο καθηγητές δεν μπορούσε να είναι στην Αθήνα ήταν στην Αγγλία. Αυτό θα πει ανθρωπιά και όχι καβαλάω το καλάμι λόγο εξουσίας. Έχει περάσει ένας χρόνος από τότε που τελείωσα το Μεταπτυχιακό. Έχω 5 μήνες που είμαι στην Ελλάδα και από τον Φεβρουάριο του 2019 προσπαθώ να το μεταφρασω και να πάρω την αναγνώριση από τον  ΔΟΑΤΑΠ. Μαντέψτε τι;;; ακόμα δεν έχω τελειώσει και δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα. Η απάντηση του Πανεπιστημίου σχετικά με τις μεταφράσεις είναι βρείτε Μεταφραστική εταιρεία. Με τα πολλά βρίσκω δικηγόρο στο Βόλο που ευτυχώς η μητέρα του οποίου δουλεύει στο Ιταλικό προξενείο στην Ελλάδα. Σκαναρουμε τα "πτυχία " που μου έδωσαν από το Πανεπιστήμιο Marconi τα στέλνουμε στην Νομαρχία της Ρώμης και στο Υπουργείο Εξωτερικών στην Ιταλία και τα βγάζουν ΆΚΥΡΑ!!!! Πόσα εγκεφαλικά μπορεί να πάθει κάποιος από την λάθος επιλογή Πανεπιστημίου??? Με τα πολλά στέλνουμε την Περγαμηνή, ευτυχώς φιλοτιμήθηκαν να μου την στείλουν και παίρνω την σφραγίδα Χάγης και την μετάφραση από τη Δικηγόρο.  Τώρα Έχει σειρά ο ΔΟΑΤΑΠ. στην σελίδα του θα βρείτε με λεπτομέρεια πως μπορείτε να κάνετε έγγραφη και να στείλετε όλα τα δικαιολογητικά για την αναγνώριση του μεταπτυχιακού σας. Τα έχω συλλέξει όλα τα έχω σκαναρεις τα έχω αποθήκευση στην σελίδα.και ΔΥΣΤΥΧΩΣ μου μένει ένα ακόμα χαρτί που λέγεται " βεβαίωση τοπου σπουδών " το οποίο το παίρνω από το Πανεπιστήμιο. 3 εβδομάδες τώρα δεν έχω στείλει τπτ! Επειδή γνωρίζω ότι μπορεί να πάρω απάντηση και μετά από 2 μήνες, όπως είχε γίνει όταν τους έστειλα.εμαιλ σχετικά με την μετάφραση, στέλνω email στην Ιταλία μπας.και πιάσει λίγο τα πράγματα και απαντήσουν. Περνώ μετά από κάποιες.μερες την απάντηση, έχουμε.λαβει το εμαιλ σας και τα έγγραφα που στείλατε, θα σα1 εξυπηρετήσουμε το συντομότερο δυνατον.....🤣🤣🤣🤣λίγες μέρες μετά λαμβάνω ένα άλλο εμαιλ που γράφουν ότι το αίτημα.μκυ δεν είναι Κατανοητό.  Το αίτημα μου σχετικά με το εγγραφο που ζητάει ο ΔΟΑΤΑΠ ,δεν είναι κατανοητο??? Όταν τους είχα κάνει επισύναψει και το αρχείο με τα δικαιολογητικά από το ΔΟΑΤΑΠ. έχω χάσει προθεσμίες για αιτήσεις διδακτορικών και δωρεαν μεταπτυχιακών εξαιτίας της μη-αναγωρισης.  Όπως καταλαβαίνετε αν καταλαβαίνετε έχω ρίξει κάποια καντήλια, γιατί η συμπεριφορά τους είναι Ανήθικη !!!! Δεν επιτρέπεται να πληρώνεις τόσα χρήματα και σου φέρονται έτσι. Το email  μου είναι spokitos1986@gmail.com  αν θέλετε θα σας κάνω προώθηση όλα.τα email από την αρχή που έκανα έγγραφη μέχρι και τώρα για να δείτε και μόνη σας γιατί Πανεπιστήμιο μιλάμε. Φυσικά και δεν έχω πάρει αναγνωρίσω από το ΔΟΑΤΑΠ αφού το ίδιο το Πανεπιστήμιο δεν μου δίνει το δικαίωμα να κάνω την αίτηση.
Aυτός είναι ο επίσημος λογαριασμός του Πανεπιστήμιου Guglielmo Marconi.
Σε όσα δηλώνετε υπάρχει μια σειρά από βαρύτατες αναλήθειες.
Καταρχάς κανένας από το πανεπιστήμιο δεν σας είπε πότε ότι αυτό το Master είναι αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ.Τα προγράμματα master διαρκείας ενός έτους δεν τυγχάνουν πια αναγνωρίσεως από τον ΔΟΑΤΑΠ από τις 31/08/2015 με αρμόδιο φορέα αναγνώρισης να είναι πλέον το υπουργείο παιδείας, μέσω του ΑΤΕΕΝ/πρώην ΣΑΕΠ).
Αυτή η πληροφορία αναφέρεται ξεκάθαρα και στην ιστοσελίδα του συνεργάτη μας στην Ελλάδα CEARS, μάλιστα δημοσιεύτηκε μετά την απόφαση του ΔΟΑΤΑΠ, πράγμα που αποδεικνύεται από τα αρχεία του site. Στη δε ιστοσελίδα του Πανεπιστήμιου μας αναφέρεται ότι το Πανεπιστήμιο είναι αναγνωρισμένο από το ΔΟΑΤΑΠ κι όχι ότι όλα τα προγράμματα είναι αναγνωρισμένα.Πρόκειται για δυο διαφορετικές παραμέτρους σε ότι αφορά την αναγνώριση από το ΔΟΑΤΑΠ.Τέλος υπάρχει ηλεκτρονική αλληλογραφία απεσταλμένη από το προσωπικό του πανεπιστήμιου όπου σας διευκρινίζεται ότι το πρόγραμμα δεν είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ. Γι αυτό σας προσκαλούμε να απευθυνθείτε στο ΑΤΕΕΝ (πρώην ΣΑΕΠ) για την αναγνώρισή σας και μην συνεχίσετε να δημοσιοποιείτε αναλήθειες διαφορετικά το Πανεπιστήμιο θα αναγκαστεί προσφύγει στις αρμόδιες δικαστικές αρχές θεωρώντας ότι η συμπεριφορά σας υποδηλώνει δόλο και θέλει να πλήξει με ψεύδη την υπόστασή του. Ο υπαινιγμός σας ότι τα έγγραφα από το Marconi είναι άκυρα στην Ιταλία είναι τελείως αβάσιμος καθώς το συγχέετε με ένα γραφειοκρατικό θέμα που ενδεχομένως αντιμετωπίσατε.
Το Πανεπιστήμιο σέβεται το δικαίωμα καθενός για κριτική σχτικά με την ποιότητα των υπηρεσιών που προσφέρει αλλά είναι και σε θέση να αντιμετωπίσει οποιαδήποτε συκοφαντία βλάπτει την εικόνα και τα συμφέροντά του και που προκαλεί σύγχυση στους χιλιάδες ανα τα έτη εγγεγραμμένους έλληνες πολίτες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2019, 07:03:26 μμ από G_MarconiUniversity »

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #419 στις: Ιούλιος 05, 2019, 06:34:43 μμ »
Δηλαδή,κύριοι του Μαρκόνι, μας λέτε ότι του ξεκαθαρισατε ότι το μεταπτυχιακό δεν αναγνωρίζεται από τον ΔΟΑΤΑΠ και αυτός επέλεξε να το κάνει;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.