*

Αποστολέας Θέμα: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi  (Αναγνώστηκε 261093 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kate7474

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #546 στις: Σεπτέμβριος 13, 2023, 01:44:28 μμ »
Γεια σας και από μένα, φρέσκια είμαι εδώ και θέλω από τους συναδέλφους μου στο IMBA GR να μου πείτε οι παλιότεροι
1)  Αν τα θέματα που πέφτουν απαιτούν αποστήθιση ή είναι βάσει ενός παραδείγματος πχ μια πολυεθνικής εταιρείας και τίθενται διάφορες ερωτήσεις,
2) Δεδομένου του ότι δεν μας ζήτησαν κομπιουτεράκι για υπολογισμούς, να θεωρήσω πως δεν θα έχουμε καθόλου τύπους;
3) Βασίζονται πάνω στα tests που έχει το σύστημα;
4) Υπάρχουν πουθενά ενδεικτικά θέματα παλιότερα ετών;
5) Αν δεν περάσω αυτή την εξεταστική δίνω στην επόμενη πχ το Δεκέμβρη τα ίδια μαθήματα;
και τέλος
6)Το exam paper πώς λειτουργεί;

Σόρυ για το σεντόνι, αλλά θα μου ήταν χρήσιμη η κάθε πληροφορία.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:33:14 »

Αποσυνδεδεμένος GB30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #547 στις: Σεπτέμβριος 23, 2023, 12:46:49 μμ »
Συνάδελφοι  όποιος  έχει σπουδάσει  στο Marconi και έχει πάρει αναγνώριση  ΑΤΕΕΝ ή ειναι στη διαδικασία ποτ σπουδάζει σε  Μεταπτυχιακό ας μας πει κάτι  για την εμπειρία του   φοίτησης  και αναγνώρισης σε προέκταση   με την διαδικασία  του ΑΣΕΠ για την μοριοδοτηση προς διορισμό  εκπαιδευτικών. .
Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος tinapts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #548 στις: Οκτώβριος 06, 2023, 06:56:22 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Κι εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω το πρόγραμμα εκπαιδευτική ψυχολογία του university marconi.  Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν εδώ φοιτητές που το πήραν η το σκέφτονται να το ξεκινήσουν να έχουμε μια επικοινωνία από μηνύματα. Γενικά βρήκα συνομιλίες από άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ότι είναι βατό πρόγραμμα και μετράει κανονικά στον ασεπ. Ο υπεύθυνος που μιλήσα στο cears μου είπε ότι η πιστοποίηση από Ιταλία κάνει 2 με 3 μήνες.  Το θέμα είναι από ατεεν αν αργήσουν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ασεπ?! Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #549 στις: Οκτώβριος 06, 2023, 03:22:08 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Κι εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω το πρόγραμμα εκπαιδευτική ψυχολογία του university marconi.  Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν εδώ φοιτητές που το πήραν η το σκέφτονται να το ξεκινήσουν να έχουμε μια επικοινωνία από μηνύματα. Γενικά βρήκα συνομιλίες από άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ότι είναι βατό πρόγραμμα και μετράει κανονικά στον ασεπ. Ο υπεύθυνος που μιλήσα στο cears μου είπε ότι η πιστοποίηση από Ιταλία κάνει 2 με 3 μήνες.  Το θέμα είναι από ατεεν αν αργήσουν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ασεπ?! Ευχαριστώ!!
Κανένας τίτλος εξωτερικού δεν προσμετράται από το ΑΣΕΠ χωρίς αναγνώριση
Δύο διευκρινίσεις που ίσως σας ενδιαφέρουν:
1) η σίγουρη και για παντα αποδεκτή αναγνώριση απο το ΑΣΕΠ είναι όλα τα χρόνια μέσω ΔΟΑΤΑΠ. Οι αναγνωρίσεις μέσω ΑΤΕΕΝ είναι ένα πιο πρόσφατο και γενικά πιο επισφαλές παράθυρο,  το οποίο μπορεί να αλλάξει κατά το δοκούν και γενικά με τα συμφέροντα που παίζονται κάθε φορά από τις κυβερνήσεις. Προς το ΠΑΡΟΝ αναγνωρίζονται.
2) Ξ εκπαιδευτική ψυχολογία δε σας εντάσσει στους πίνακες ειδικής αγωγής (εντελώς πληροφοριακά,αν σας ενδιαφέρουν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:33:14 »

Αποσυνδεδεμένος tinapts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #550 στις: Οκτώβριος 06, 2023, 05:49:52 μμ »
με ενδιαφερει και η ενταξη στους πινακες ειδικης απλα επειδη εχω σεμιναριο που με αυτό μπαίνω και επειδή θέλω να προλάβω τα 20 μόρια για τους επόμενους πίνακες { 'οπως πολλοί απο εμάς} σκ'εφτομαι το μεταπτυχιακό αυτό. όλα τα άλλα ειναι 1,5 ή 2 έτη και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έχω. επίσης μου φάνηκε ενδιαφέρον το θέμα για την εκπαιδευτική ψυχολογία και τέλος δεν βρήκα πολλά σε αυτό το κόστος...

Αποσυνδεδεμένος pati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 253
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #551 στις: Οκτώβριος 06, 2023, 06:21:28 μμ »
με ενδιαφερει και η ενταξη στους πινακες ειδικης απλα επειδη εχω σεμιναριο που με αυτό μπαίνω και επειδή θέλω να προλάβω τα 20 μόρια για τους επόμενους πίνακες { 'οπως πολλοί απο εμάς} σκ'εφτομαι το μεταπτυχιακό αυτό. όλα τα άλλα ειναι 1,5 ή 2 έτη και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έχω. επίσης μου φάνηκε ενδιαφέρον το θέμα για την εκπαιδευτική ψυχολογία και τέλος δεν βρήκα πολλά σε αυτό το κόστος...
Αν είστε σε ειδικότητα που έχει νόημα ο επικουρικός, όλα καλά, γιατί σε πολλές ειδικότητες απλά είναι διακοσμητικός.
Το σκεπτικό σας είναι σωστό και είναι το αναμενόμενο με δεδομένες τις συνθήκες, αλλά πιστεύω ότι όσοι επιλέγουν μια τέτοια λύση, ξέρουν και πόσο επισφαλής είναι. (Για αυτό είναι και μόνο ένα έτος με οικονομικά δίδακτρα). Επί της ουσίας παίρνει κάποιος το ρίσκο και αν του βγει οκ.)

Αποσυνδεδεμένος ARALEX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #552 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 09:10:03 πμ »
Καλησπέρα στους συναδέλφους. Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα Εκπαιδευτική Ψυχολογία του Guglielmo Marconi. Έχω κάνει ενδελεχή αναζήτηση, έχω μιλήσει και με το γραφέιο διασύνδεσής τους το Cears και έμαθα σχετικές πληροφορίες. Ο βασικός μου ενδιασμός είναι κι εμένα αν θα αναγνωριστεί από το ΑΤΕΕΝ, καθώς είναι καινούργιο πρόγραμμα και δεν το έχει ήδη κάποις ολοκληρώσει για να κάνει την διαδικασία αναγνώρισης.
Στο γραφείο Cears μου είπαν ότι δεν θεωρούν ότι θα υπάρχει πρόβλημα αλλά πως μπορούμε να είμαστε βέβαιοι; Η αναγνώριση είναι ο λόγος που προβαίνουμε στη διαδικασία αυτή ούτως ή άλλως. Εσείς που μιλήσατε με ΑΤΕΕΝ τι ακριβώς σας είπαν;
το ξεκινήσατε τελικά?Γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ

Αποσυνδεδεμένος ARALEX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #553 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 09:11:57 πμ »
με ενδιαφερει και η ενταξη στους πινακες ειδικης απλα επειδη εχω σεμιναριο που με αυτό μπαίνω και επειδή θέλω να προλάβω τα 20 μόρια για τους επόμενους πίνακες { 'οπως πολλοί απο εμάς} σκ'εφτομαι το μεταπτυχιακό αυτό. όλα τα άλλα ειναι 1,5 ή 2 έτη και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έχω. επίσης μου φάνηκε ενδιαφέρον το θέμα για την εκπαιδευτική ψυχολογία και τέλος δεν βρήκα πολλά σε αυτό το κόστος...
Τελικά θα το κάνετε εσείς?Γιατί κι εγώ θα στείλω τα απαραίτητα έγγραφα αύριο για την εγγραφή αλλα ακόμα έχω ενδοιασμούς

Αποσυνδεδεμένος ARALEX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #554 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 09:14:58 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Κι εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω το πρόγραμμα εκπαιδευτική ψυχολογία του university marconi.  Θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν εδώ φοιτητές που το πήραν η το σκέφτονται να το ξεκινήσουν να έχουμε μια επικοινωνία από μηνύματα. Γενικά βρήκα συνομιλίες από άλλα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ότι είναι βατό πρόγραμμα και μετράει κανονικά στον ασεπ. Ο υπεύθυνος που μιλήσα στο cears μου είπε ότι η πιστοποίηση από Ιταλία κάνει 2 με 3 μήνες.  Το θέμα είναι από ατεεν αν αργήσουν μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ασεπ?! Ευχαριστώ!!
Εγώ αύριο θα στείλω τα έγραφα για την εγγραφή.Και θα ήθελα επικοινωνία με άλλους που είναι στο ίδιο πρόγραμμα. :)

Αποσυνδεδεμένος ARALEX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #555 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 09:17:46 πμ »
με ενδιαφερει και η ενταξη στους πινακες ειδικης απλα επειδη εχω σεμιναριο που με αυτό μπαίνω και επειδή θέλω να προλάβω τα 20 μόρια για τους επόμενους πίνακες { 'οπως πολλοί απο εμάς} σκ'εφτομαι το μεταπτυχιακό αυτό. όλα τα άλλα ειναι 1,5 ή 2 έτη και δεν υπάρχει περίπτωση να τα έχω. επίσης μου φάνηκε ενδιαφέρον το θέμα για την εκπαιδευτική ψυχολογία και τέλος δεν βρήκα πολλά σε αυτό το κόστος...
Κι εγώ ακριβώς το ίδιο.Το ξεκινάω ,αύριο θα κάνω εγγραφή.Θα ήθελα μια επικοινωνία μαζί σας αν κι εσείς το θέλετε :)

Αποσυνδεδεμένος ARALEX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #556 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 06:26:54 μμ »
ΕΓΏ ΘΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΩ

Αποσυνδεδεμένος VasilikiPetr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #557 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 06:37:41 μμ »
Καλησπέρα, ενδιαφερόμουν κ εγώ για το συγκεκριμένο αλλά διάβασα παλαιότερα πως αλλάζει το σύστημα εξετάσεων και θα γίνεται δια ζώσις. Γνωρίζει κάποιος να μας δώσει πληροφορίες για το πρόγραμμα απο δω κ πέρα;

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 661
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #558 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 06:49:15 μμ »
ΕΓΏ ΘΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΩ

Η tinapts έχει να συνδεθεί από τις 06/10 που έχει στείλει το μήνυμα και πιθανόν δεν έχει διαβάσει το μήνυμά σου και για αυτό δεν σου απαντάει. Αν θέλεις πάτησε πάνω στο όνομά της και θα δεις στο μενού που θα σου βγάλει αριστερά γράφει "αποστολή pm" . Στείλε της pm μήπως και το διαβάσει.

Αποσυνδεδεμένος ARALEX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ανοικτό Ιταλικό Πανεπιστήμιο University Marconi
« Απάντηση #559 στις: Οκτώβριος 08, 2023, 07:00:24 μμ »
Καλησπέρα, ενδιαφερόμουν κ εγώ για το συγκεκριμένο αλλά διάβασα παλαιότερα πως αλλάζει το σύστημα εξετάσεων και θα γίνεται δια ζώσις. Γνωρίζει κάποιος να μας δώσει πληροφορίες για το πρόγραμμα απο δω κ πέρα;
Το ξεκινάω άμεσα και είναι ονλαιν οι εξετάσεις μου είπαν
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2023, 07:26:01 μμ από ARALEX »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159856
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 628
Σύνολο: 637

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.