*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε για απεργία μέσα στις πανελλαδικές;

Ναί
269 (78.9%)
Όχι
72 (21.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 335

Η ψηφοφορία έληξε: Μάιος 19, 2013, 07:38:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.  (Αναγνώστηκε 279333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #126 στις: Απρίλιος 28, 2013, 10:59:29 μμ »
PA, δεν καταλαβαίνω γιατί τα γράφεις όλα αυτά, δεν καταλαβαίνω...ποια είναι η θέση σου;
Αδυνατώ να διαβάσω τα μηνύματά σου εκτός τα τελευταία λόγω του αριθμού και το μέγεθός τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:32 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #127 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:00:08 μμ »
απεργίας διαρκείας που βρε irenead στη μύκονο;;;  ;D  δηλαδή έπρεπε να φτάσουμε στον πάτο για να υπάρξει αντίδραση.
 το πρόβλημα της εκπαίδευσης είναι οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί, ενότητα μηδέν και απίστευτη μιζέρια. ICt, μη στενοχωριέσαι, δεν είσαι ο μόνος, πολλοί έφυγαν και θα φύγουν... και εγώ.  Hier gibt es keine Zukunft...http://www.dw.de/hier-gibt-es-keine-zukunft/a-16432018
Η Μύκονος δεν είναι στις προτιμίσεις μου... ;D
Είμαι σίγουρη ότι θα πας εσύ να αναρωτιέσαι για την ψυχολογία των μαθητών σου που θα γράψουν λίγο αργότερα πανελλήνιες,αλλά μάλλον έχεις λύσει τα οικονομικά σου προβλήματα για αυτό και δεν ανησυχείς τόσο για αυτά ;)

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #128 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:02:34 μμ »
@PA

ναι αλλά άμα φύγω θα χάσεις μια ψήφο ως μέλλον συνδικαλιστής της παράταξης ¨Καθαρά Χέρια στην Εκπαίδευση" Δεν σε πειράζει;

Κοίταξε να δεις συνάδελφε.
Προσωπικά, δεν ενδιαφέρομαι καθόλου μα καθόλου για "συνδικαλιστικές θέσεις", μια και έχω κρίνει οριστικά και αμετάκλητα ότι ΔΕΝ ΚΑΝΩ γι' αυτήν την δουλειά.
Όπως καταλαβαίνεις, την ψήφο σου δεν την χρειάζομαι, μια και έχω καταλάβει ότι δεν έχω τα απαιτούμενα προσόντα για συνδικαλιστής ( πέραν του ότι το μόνο που μου αρέσει σε αυτή την δουλειά είναι η τάξη).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #129 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:03:52 μμ »
Όσον αφορά την απεργιακή οργάνωση, ελπίζω ο καθένας από εμάς που δεν θα βρίσκεται σε θέση κλειδί στις πανελλήνιες, να "υιοθετήσει" κάποιον σε θέση κλειδί, και να χορηγήσει οικονομικά την απεργία διαρκείας που θα κάνει αυτός ο συνάδελφος.

Προσωπικά αν δεν εμπλέκομαι στις πανελλήνιες, θα ψάξω να βρω έναν τέτοιο συνάδελφο δεκτικό στην απεργία και σε θέση κλειδί, και θα τον πληρώσω όσες μέρες αυτός απεργεί με τις δικές μου μέρες που θα εργάζομαι. Θα τον πληρώσω με βάση την μηνιαία μισθοδοσία του που θα φαίνονται οι περικοπές του. Σε κάποιες Βθμιες αυτά τα στοιχεία είναι και Online.
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:15:32 »

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #130 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:06:10 μμ »
PA, δεν καταλαβαίνω γιατί τα γράφεις όλα αυτά, δεν καταλαβαίνω...ποια είναι η θέση σου;
Αδυνατώ να διαβάσω τα μηνύματά σου εκτός τα τελευταία λόγω του αριθμού και το μέγεθός τους.

Τα γράφω, γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι προτού κάποιος προσπαθήσει να διορθώσει τα όποια λάθη του, θα πρέπει πρώτα να τα αναγνωρίσει ( να αναγνωρίσει ότι έκανε συγκεκριμένο λάθος).
Κι εμείς ως κλάδος ( η πλειοψηφία μας), ΔΕΝ αναγνωρίζουμε εμπράκτως ότι κάναμε κάποιο λάθος ( μια και επανεκλέγουμε τις συνδικαλιστικές ηγεσίες που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση αυτών που τώρα απλά αρχίζουν να υλοποιούνται από τους συνεχιστές αυτών των πολιτικών).

Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #131 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:09:31 μμ »
ΡΑ
συγνώμη που θα το πω έτσι χύμα, γιατί κατά τα άλλα μου είσαι συμπαθής, αλλά με το να γράφεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια ....
μας τα χεις κάνει τσουρέκια βρε αδελφέ!!! ( και πάλι συγνώμη πάντως)

στην παρούσα φάση δεν ωφελεί να μιλάμε για το τι έγινε στο παρελθόν. Κοιτάμε μπροστά διότι το μέγιστο αίτημα αυτή τη στιγμή ειναι η ενότητα ενός κατά τα άλλα κατακερματισμένου κλάδου. Και ενός κλάδου, που όπως έγραψε και ο Πάνος2 πιο πριν, μπορει να αναδειχτει σε μπροστάρη μιας επανάστασης που όλοι θέλουμε αλλά κανείς μας δεν τολμάει να ξεκινήσει.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #132 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:10:04 μμ »
αμάν βρε ΡΑ!! οκ, θα συμφωνήσω τα έκαναν σκ@τ@ ως τώρα, ψήφισαν κομματόσκυλα και λαμόγια οκ, συμφωνώ!

αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάποια στιγμή ( έστω και τώρα ) δεν δικαιούνται να ξυπνήσουν και να απαιτήσουν και να αγωνιστούν για όσα όοοοοοοοοοοολα αυτά τα χρόνια δεν έκαναν. Οι άνθρωποι ΔΕΝ ειναι έπιπλα.
Το ότι δεν έκαναν κάτι το 2010 δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να το κάνουν το 2013. Κάποτε έρχεται εκείνη η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι.
Εύχομαι το ΤΩΡΑ να ειναι αυτή η ρημάδα η σταγόνα!! Και αν είναι, πραγματικά αξίζει τον κόπο να εμψυχώσουμε αυτούς τους ανθρώπους όχι να τους κράξουμε για τα τυχόν λάθη του παρελθόντος τους.
δε νομίζω ότι ο συνάδελφος ΡΑ λέει ότι όποιος δεν ξύπνησε το 2010 δεν δικαιούται να ξυπνήσει τώρα, απλά λέει (και έχω την ίδια άποψη σε γενικές γραμμές) ότι δεν βοηθάει σε τίποτα να εθελοτυφλούμε και ότι γενικός κανόνας στη ζωή είναι: καλύτερα να προλαμβάνεις κάτι δυσάρεστο παρά να τρέχεις εκ των υστέρων να μαζέψεις τα ασυμμάζευτα...
Προσωπικά αν αποφασιζόταν τέτοια απεργία θα συμμετείχα (όπως έχω κάνει στις περισσότερες ως τώρα) αλλά όχι σε  καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι αυτή η απεργία θα φέρει τα ίδια αποτελέσματα που θα έφερνε ένας ξεσηκωμός του κλάδου που θα γινόταν τη σωστή χρονική στιγμή, δηλαδή όταν μπήκαν οι βάσεις (2010) για τα τερατουργήματα που ψηφίζονται σήμερα.. ναι τότε που οι συνδικαλιστές έλεγαν για τη διάταξη του 3848 περί υποχρεωτικών αποσπάσεων υπεράριθμων για υπηρεσιακές ανάγκες, "άντε καλέ δε γίνονται αυτά τα πράγματα" :o :o, τα ήδη ψηφισμένα εννοείται... :o :o
οπότε ναι στην απεργία, αλλά χωρίς να ξεχνώ ότι καλύτερα είναι να χτίζεις αναχώματα εκ των προτέρων, παρά να τρέχεις εκ των υστέρων να μαζεύεις τα νερά της πλημμύρας θρηνώντας ταυτόχρονα για το μέγεθος της καταστροφής που αυτή προκάλεσε :(
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 11:19:01 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #133 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:14:54 μμ »
Μπήκα σε ορισμένα εδησεογραφικά ιντερνετικά site και διάβασα σχόλια κάτω από το θέμα της ενδεχόμενης απεργίας στις πανελλήνιες. Παρ' όλη την επίθεση, είδα πως οι εκπαιδευτικοί βαστούν καλά και καταρρίπτουν πολλά στερέοτυπα...
Στο πληκτρολόγιο τουλάχιστον  είμαστε δυνατοί...  :)

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #134 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:18:18 μμ »
Συγνώμη ρε συνάδελφοι αλλά όλη η κουβέντα αναλώνεται για να πείσουμε τον ΡΑ ότι καλώς κάνουμε ,αν θα κάνουμε απεργία ; Και εσύ βρε ΡΑ μήπως είσαι μέσα από το υπουργείο και μας πρήζεις ; Άσε να κάνουμε εμείς οι μιαροί και τρισάθλιοι, που ψηφίζαμε τους άλλους μιαρούς και τρισάθλιους , απεργία και εσύ μην κάνεις ...τι δεν καταλαβαίνεις ;;;

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #135 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:18:51 μμ »
ΡΑ
συγνώμη που θα το πω έτσι χύμα, γιατί κατά τα άλλα μου είσαι συμπαθής, αλλά με το να γράφεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια ....
μας τα χεις κάνει τσουρέκια βρε αδελφέ!!! ( και πάλι συγνώμη πάντως)

στην παρούσα φάση δεν ωφελεί να μιλάμε για το τι έγινε στο παρελθόν. Κοιτάμε μπροστά διότι το μέγιστο αίτημα αυτή τη στιγμή ειναι η ενότητα ενός κατά τα άλλα κατακερματισμένου κλάδου. Και ενός κλάδου, που όπως έγραψε και ο Πάνος2 πιο πριν, μπορει να αναδειχτει σε μπροστάρη μιας επανάστασης που όλοι θέλουμε αλλά κανείς μας δεν τολμάει να ξεκινήσει.

Συνάδελφε κι εσύ μου είσαι συμπαθέστατη, αλλά στην εν λόγω περίπτωση δεν απαντάς: Πως θα διορθώσει κάποιος κάτι που ΔΕΝ το θεωρεί λάθος? ( όπως καταλαβαίνεις αναφέρομαι στον πλειοψηφία του κλάδου ο οποίος θεωρώντας ότι δεν έκανε κάποιο λάθος, επανεκλέγει τις συνδικαλιστικές ηγεσίες που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση του νομικού πλαισίου που αρχίζει να εφαρμόζεται)
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος pe19.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #136 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:19:23 μμ »
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κι εγώ μάλωνα με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν αντιδρούσαμε πριν την ψήφιση του 3438. Έχει κανένα νόημα να το λύσουμε τώρα το ζήτημα γιατί δεν αντιδράσαμε νωρίτερα. Μπορεί κάλλιστα να μεταφερθεί σε άλλο θέμα για να γίνει εκτενέστερη συζήτηση εντός θέματος.

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #137 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:20:48 μμ »
Λάθος πληκτρολόγησης.
Παρακαλώ διαχειριστές σβήστε το.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 11:31:18 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #138 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:21:53 μμ »
αμάν βρε ΡΑ!! οκ, θα συμφωνήσω τα έκαναν σκ@τ@ ως τώρα, ψήφισαν κομματόσκυλα και λαμόγια οκ, συμφωνώ!

αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κάποια στιγμή ( έστω και τώρα ) δεν δικαιούνται να ξυπνήσουν και να απαιτήσουν και να αγωνιστούν για όσα όοοοοοοοοοοολα αυτά τα χρόνια δεν έκαναν. Οι άνθρωποι ΔΕΝ ειναι έπιπλα.
Το ότι δεν έκαναν κάτι το 2010 δε σημαίνει ότι απαγορεύεται να το κάνουν το 2013. Κάποτε έρχεται εκείνη η σταγόνα που ξεχειλίζει το ποτήρι.
Εύχομαι το ΤΩΡΑ να ειναι αυτή η ρημάδα η σταγόνα!! Και αν είναι, πραγματικά αξίζει τον κόπο να εμψυχώσουμε αυτούς τους ανθρώπους όχι να τους κράξουμε για τα τυχόν λάθη του παρελθόντος τους.
δε νομίζω ότι ο συνάδελφος ΡΑ λέει ότι όποιος δεν ξύπνησε το 2010 δεν δικαιούται να ξυπνήσει τώρα, απλά λέει (και έχω την ίδια άποψη σε γενικές γραμμές) ότι δεν βοηθάει σε τίποτα να εθελοτυφλούμε και ότι γενικός κανόνας στη ζωή είναι: καλύτερα να προλαμβάνεις κάτι δυσάρεστο παρά να τρέχεις εκ των υστέρων να μαζέψεις τα ασυμμάζευτα...
Προσωπικά αν αποφασιζόταν τέτοια απεργία θα συμμετείχα (όπως έχω κάνει στις περισσότερες ως τώρα) αλλά όχι σε  καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι αυτή η απεργία θα φέρει τα ίδια αποτελέσματα που θα έφερνε ένας ξεσηκωμός του κλάδου που θα γινόταν τη σωστή χρονική στιγμή, δηλαδή όταν μπήκαν οι βάσεις (2010) για τα τερατουργήματα που ψηφίζονται σήμερα.. ναι τότε που οι συνδικαλιστές έλεγαν για τη διάταξη του 3848 περί υποχρεωτικών αποσπάσεων υπεράριθμων για υπηρεσιακές ανάγκες, "άντε καλέ δε γίνονται αυτά τα πράγματα" :o :o, τα ήδη ψηφισμένα εννοείται... :o :o
οπότε ναι στην απεργία, αλλά χωρίς να ξεχνώ ότι καλύτερα είναι να χτίζεις αναχώματα εκ των προτέρων, παρά να τρέχεις εκ των υστέρων να μαζεύεις τα νερά της πλημμύρας θρηνώντας ταυτόχρονα για το μέγεθος της καταστροφής που αυτή προκάλεσε :(

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!

Και επιπλέον, επισημαίνω ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν πρόκειται να διορθώσει κάτι που δεν το αναγνωρίζει ως λάθος ( και στην εν λόγω περίπτωση, η πλειοψηφία του κλάδου, θεωρεί ότι την εκπροσωπεί η συνδικαλιστική ηγεσία που ΒΟΗΘΗΣΕ στην θεσμοθέτηση του νομικού πλαισίου των αλλαγών που υλοποιούνται τώρα).
Τι να αλλάξει λοιπόν, ποιος και γιατί?
Αλλάζει κανείς αυτά που τα θεωρεί σωστά????
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #139 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:23:01 μμ »
silkcut
δε λέω πως ο ΡΑ έχει άδικο σε όσα γράφει. Αλλά πρώτον ειναι κουραστικό να γράφει συνέχεια τα ίδια - ενίοτε και με την ίδια διατυπωση - και δεύτερον θεωρώ ότι δεν ωφελεί να τα λέμε αυτά τώρα. Στο δια ταύτα το σημαντικό ειναι το τι μέλλει γενέσθαι όχι το ο γέγονε...

ΡΑ
η συνειδητοποίηση του λάθους του κλάδου ειναι ότι ζητά απεργία διαρκείας εν μέσω Πανελλαδικών αντίθετα με ό,τι ίσως θέλουν οι συνδικαλιστικές ηγεσίες που - ναι - ο ίδιος ψήφισε πρόσφατα. Το ότι υπάρχει ένα μικρό "ξύπνημα" ειναι κάτι που πρέπει να τονίσουμε και να προωθήσουμε όχι να καταπνίξουμε και να κατακεραυνώσουμε.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 576

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.