*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε για απεργία μέσα στις πανελλαδικές;

Ναί
269 (78.9%)
Όχι
72 (21.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 335

Η ψηφοφορία έληξε: Μάιος 19, 2013, 07:38:22 μμ

Αποστολέας Θέμα: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.  (Αναγνώστηκε 279339 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #140 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:25:06 μμ »
Συγνώμη ρε συνάδελφοι αλλά όλη η κουβέντα αναλώνεται για να πείσουμε τον ΡΑ ότι καλώς κάνουμε ,αν θα κάνουμε απεργία ; Και εσύ βρε ΡΑ μήπως είσαι μέσα από το υπουργείο και μας πρήζεις ; Άσε να κάνουμε εμείς οι μιαροί και τρισάθλιοι, που ψηφίζαμε τους άλλους μιαρούς και τρισάθλιους , απεργία και εσύ μην κάνεις ...τι δεν καταλαβαίνεις ;;;

Ναι, ναι.
Προφανώς αφού δεν μπορείς ( ή δεν θέλεις) να απαντήσεις, μάλλον θα είμαι "εγκάθετος" και "κομματικός εκπρόσωπος"!
Δεν εξηγείται αλλιώς!

Μα τι λες συνάδελφε?
Δεν το καταλαβαίνεις ότι η πλειοψηφία του κλάδου επανεξέλεξε τις πολιτικές ηγεσίες που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση των όσων τώρα εφαρμόζονται από τους συνεχιστές των εν λόγω πολιτικών?
Δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό σημαίνει ότι η πλειοψηφία μας αισθάνεται ότι καλώς βοήθησαν οι εν λόγω ηγεσίες προς αυτή την κατεύθυνση?
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:00 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #141 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:25:53 μμ »
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κι εγώ μάλωνα με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν αντιδρούσαμε πριν την ψήφιση του 3438. Έχει κανένα νόημα να το λύσουμε τώρα το ζήτημα γιατί δεν αντιδράσαμε νωρίτερα. Μπορεί κάλλιστα να μεταφερθεί σε άλλο θέμα για να γίνει εκτενέστερη συζήτηση εντός θέματος.
τίποτα δεν είναι λόγια του αέρα, το γιατί δεν αντιδράσαμε νωρίτερα έχει ήδη απαντηθεί  ;) απλά οι απαντήσεις δεν συμπίπτουν, από την άλλη ξέρουμε όλοι ότι την ίδια ώρα που ανακοινώθηκε η αύξηση του ωραρίου οι συνδικαλιστικοί κύκλοι της τρόικας εσωτερικού διέρρεαν ότι κάνουν αγώνα έτσι ώστε όλοι οι καθηγητές να έχουν την ίδια αύξηση ωραρίου (που την είχαν δηλαδή εξαρχής), έτσι ώστε να το "πουλήσουν" ως εκδούλευση στον κλάδο, άντε λοιπόν να δούμε τα αποτελέσματα του απεργιακού αγώνα με μπροστάρη αυτή τη συνδικαλιστική ηγεσία :o :o :o :o

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 11:31:04 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #142 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:26:41 μμ »

Ναι, ναι.
Προφανώς αφού δεν μπορείς ( ή δεν θέλεις) να απαντήσεις, μάλλον θα είμαι "εγκάθετος" και "κομματικός εκπρόσωπος"!
Δεν εξηγείται αλλιώς!



το "φασιστας" ξεχασαν..τυχερε ΡΑ! :)


Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #143 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:27:04 μμ »
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κι εγώ μάλωνα με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν αντιδρούσαμε πριν την ψήφιση του 3438. Έχει κανένα νόημα να το λύσουμε τώρα το ζήτημα γιατί δεν αντιδράσαμε νωρίτερα. Μπορεί κάλλιστα να μεταφερθεί σε άλλο θέμα για να γίνει εκτενέστερη συζήτηση εντός θέματος.

Μα για να διορθώσουμε το όποιο λάθος, θα πρέπει πρώτα να το αναγνωρίσει η πλειοψηφία μας συνάδελφε!
Και η πλειοψηφία μας επανεκλέγει διαρκώς αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση του νομοθετικού πλαισίου που τώρα υλοποιείται!
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:00 »

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #144 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:28:39 μμ »
Με πληροφόρησε κάποιος συνάδελφος που γνωρίζει φατσικά τα μέλη της ολμε (τα οποία πρέπει όλοι μας να δούμε σε φωτογραφίες και να μάθουμε ποιοί είναι ) ότι ΔΕΝ ήταν ούτε ο πρόεδρος ούτε κανένας άλλος από ΔΑΚΕ και Πασκ  στην διαδήλωση.

Αυτό ας το λάβουμε υπόψη, είναι ένα στοιχείο το γεγονός ότι δεν εμφανίστηκαν στην διαδήλωση που οι ίδιοι προσκάλεσαν τους εκπαιδευτικούς να πάνε.

Οπότε αν ξέρει κάποιος πότε συνεδριάζουν οι της ολμε, να το πει έτσι ώστε όποιος είναι εύκαιρος να πάει και να τους εκθέσει τα προβλήματά των εκπαιδευτικών, ειδικά στην περίπτωση που δεν εισηγηθούν ή αργήσουν να εισηγηθούν απεργία προς τις ΕΛΜΕ.
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #145 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:30:25 μμ »

Ναι, ναι.
Προφανώς αφού δεν μπορείς ( ή δεν θέλεις) να απαντήσεις, μάλλον θα είμαι "εγκάθετος" και "κομματικός εκπρόσωπος"!
Δεν εξηγείται αλλιώς!



το "φασιστας" ξεχασαν..τυχερε ΡΑ! :)

Πολύ σωστά!
Αν και...
Εδώ που τα λέμε "είναι και λίγο φασιστικό" να επισημαίνεις ότι η πλειοψηφία επικρότησε πολλάκις την συνδικαλιστική ηγεσία που ΒΟΗΘΗΣΕ στην θεσμοθέτηση του νομικού πλαισίου με την υλοποίηση του οποίου διαφωνούμε κάποιοι ( που προφανώς είμαστε μειοψηφία, γιατί αλλιώς αυτές οι συνδικαλιστικές ηγεσίες δεν θα επανεκλέγονταν).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #146 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:30:37 μμ »
Εντάξει πήρα ενα προζακ....συνεχίζουμε....
ο ένας μου φταίει ο συνδικαλισμός και ψηφίζετε λάθος ανθρώπους αλλά εγώ δεν θέλω να αναλάβω....αλλά δεν έχω και προτάσεις παρά σας λέω τι έγινε στο παρελθόν
ο άλλος να πηγαίνω με φωτογραφίες και να κυνηγάω άτομα και να πάρω παστιλιες γα τον πόνο του εκπαιδευτικού που απεργεί ενώ εγώ δουλεύω αλλά δεν σας λέω τι ειδικότητα είμαι

Κε Αρβανιτόπουλε, δεν μας πάτε σπίτια μας ή καλύτερα στο Μαρκομιχελακειο;
Τελικά δεν μου φταίνε οι πολιτικοί. Sorry παιδες λάθος. Ούτε πλέον απορώ πως βγαίνουν....
Γιατί δεν κάνουμε και μια teachers parade...

ΥΓ1. Χριστέ μου δεν μπορεί να το ζω αυτό. Δεν μπορεί ρίξτε μου μια σφαλιάρα να ξυπνήσω...
Συνάδελφοι βοήθεια θέλω οργανική στα Ιμαλάια....να έχει και απλα όταν φουντάρω...

ΥΓ2. Τέλος πάντων μετά το ευχάριστο διάλειμμα παραπάνω επανέρχομαι στο θέμα μας. Η απεργία στις Πανελλήνιες μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο φιάσκο και να δώσουμε και το φιλί της ζωής στο αποτυχημένο τσίρκο που μας κυβερνά. Δεν ξέρω κατά πόσο έχουμε την υποστήριξη του κόσμου για την αύξηση του ωραρίου και για τις μεταθέσεις όταν θα μας τσακίσουν ότι δουλεύαμε ελάχιστες ώρες (μούφα) και δεν πηγαίναμε στα σχολεία. Αν θέλουμε αντι να κάνουμε απεργία ας φτιάξουμε ένα site με φωτογραφίες και ας το παίξουν και κάποια κανάλια που δεν τα παίρνουν από την τριανδρία για την κατάσταση των σχολείων, για την κατάσταση των τάξεων και με τις διαθεσιμότητες εκπαιδευτικών για ψύλλου πήδημα. Οι εικόνες θα σοκάρουν. Τότε δεν χρειάζεται καμία απεργία έχεις ένα λαό με το μέρος σου. επίσης το ίδιο να κάνουν στα Νοσοκομεία το ίδιο παντού. Επιτέλους ας καταρρεύσει η επίπλαστη εικόνα των θεωρητικών της ανάπτυξης και της αναμόρφωσης της οικονομίας. Γιατί το να κάνεις απεργία μέσα στις Πανελλήνιες όταν ένα σχολείο επί χρόνια δουλεύει με την ανοχή μας για τις Πανελλήνιες έχει πολλά ρίσκα κατά την άποψη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 28, 2013, 11:35:42 μμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #147 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:31:38 μμ »

Δεν το καταλαβαίνεις ότι η πλειοψηφία του κλάδου επανεξέλεξε τις πολιτικές ηγεσίες που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση των όσων τώρα εφαρμόζονται από τους συνεχιστές των εν λόγω πολιτικών?
Δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό σημαίνει ότι η πλειοψηφία μας αισθάνεται ότι καλώς βοήθησαν οι εν λόγω ηγεσίες προς αυτή την κατεύθυνση?


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!!

Και επιπλέον, επισημαίνω ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν πρόκειται να διορθώσει κάτι που δεν το αναγνωρίζει ως λάθος ( και στην εν λόγω περίπτωση, η πλειοψηφία του κλάδου, θεωρεί ότι την εκπροσωπεί η συνδικαλιστική ηγεσία που ΒΟΗΘΗΣΕ στην θεσμοθέτηση του νομικού πλαισίου των αλλαγών που υλοποιούνται τώρα).
Τι να αλλάξει λοιπόν, ποιος και γιατί?
Αλλάζει κανείς αυτά που τα θεωρεί σωστά????



Κι εμείς ως κλάδος ( η πλειοψηφία μας), ΔΕΝ αναγνωρίζουμε εμπράκτως ότι κάναμε κάποιο λάθος ( μια και επανεκλέγουμε τις συνδικαλιστικές ηγεσίες που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση αυτών που τώρα απλά αρχίζουν να υλοποιούνται από τους συνεχιστές αυτών των πολιτικών).


ΡΑ, γράφεις συνέχεια τα ιδια και τα ίδια και τα ίδια !! Οκ, ειμαστε βλαμμένοι και ηλίθιοι -  εγώ ειμαι και φυσική ξανθιά οκ - αλλά όχι πια τόόόόόσο !!
(και φαντάσου δεν έκανα παράθεση σε όλα σου τα μηνύματα , μονο στα τρία - τέσσερα  τελευταια) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #148 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:32:14 μμ »


Οπότε αν ξέρει κάποιος πότε συνεδριάζουν οι της ολμε, να το πει έτσι ώστε όποιος είναι εύκαιρος να πάει και να τους εκθέσει τα προβλήματά των εκπαιδευτικών, ειδικά στην περίπτωση που δεν εισηγηθούν ή αργήσουν να εισηγηθούν απεργία προς τις ΕΛΜΕ.

Οι ιδιομορφίες του πολιτικού σκηνικού αλλά και η προσυνεδριακή περίοδος που διανύει η ΟΛΜΕ προοιωνίζονται «διαγωνισμό επαναστατικών προτάσεων». Οι μισές ΕΛΜΕ της χώρας δεν έχουν ακόμη προλάβει να κάνουν εκλογές για συνέδρους. Για να αποφασιστεί απεργία πρέπει η εισήγηση του Δ.Σ. της ομοσπονδίας να συγκεντρώσει τα 2/3 των ψήφων που αντιστοιχούν στις ΕΛΜΕ με βάση τη δυναμικότητα κάθε συλλόγου. Η απόφαση θα ληφθεί σε γενική συνέλευση των προέδρων των ΕΛΜΕ, η οποία συζητείται να πραγματοποιηθεί στις 18 Μαΐου, ακριβώς την επομένη της πρεμιέρας των πανελλαδικών εξετάσεων.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #149 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:33:33 μμ »
silkcut
δε λέω πως ο ΡΑ έχει άδικο σε όσα γράφει. Αλλά πρώτον ειναι κουραστικό να γράφει συνέχεια τα ίδια - ενίοτε και με την ίδια διατυπωση - και δεύτερον θεωρώ ότι δεν ωφελεί να τα λέμε αυτά τώρα. Στο δια ταύτα το σημαντικό ειναι το τι μέλλει γενέσθαι όχι το ο γέγονε...

ΡΑ
η συνειδητοποίηση του λάθους του κλάδου ειναι ότι ζητά απεργία διαρκείας εν μέσω Πανελλαδικών αντίθετα με ό,τι ίσως θέλουν οι συνδικαλιστικές ηγεσίες που - ναι - ο ίδιος ψήφισε πρόσφατα. Το ότι υπάρχει ένα μικρό "ξύπνημα" ειναι κάτι που πρέπει να τονίσουμε και να προωθήσουμε όχι να καταπνίξουμε και να κατακεραυνώσουμε.

Μα συνάδελφε, το γεγονός ότι η πλειοψηφία μας επικρότησε τις συνδικαλιστικές ηγεσίες που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση των όσων εφαρμόζονται τώρα, δεν σημαίνει ότι η πλειοψηφία του κλάδου επικρότησε την εν λόγω "μεταρύθμιση" ( για μένα είναι απορύθμιση, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)?
Και τώρα με μπροστάρη αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση των όσων εμείς δεν θέλουμε, θα απαιτήσουμε την κατάργησή τους?
Έχει κανέναν λογικό ειρμό αυτό ως συλλογισμός? ( συγνώμη κιόλας, μην το πάρεις ως προσωπική μομφή αυτό).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

Αποσυνδεδεμένος pe19.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #150 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:33:44 μμ »
ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Όλα τα άλλα είναι λόγια του αέρα. Κι εγώ μάλωνα με όλους τους συναδέλφους γιατί δεν αντιδρούσαμε πριν την ψήφιση του 3438. Έχει κανένα νόημα να το λύσουμε τώρα το ζήτημα γιατί δεν αντιδράσαμε νωρίτερα. Μπορεί κάλλιστα να μεταφερθεί σε άλλο θέμα για να γίνει εκτενέστερη συζήτηση εντός θέματος.

Μα για να διορθώσουμε το όποιο λάθος, θα πρέπει πρώτα να το αναγνωρίσει η πλειοψηφία μας συνάδελφε!
Και η πλειοψηφία μας επανεκλέγει διαρκώς αυτούς που ΒΟΗΘΗΣΑΝ στην θεσμοθέτηση του νομοθετικού πλαισίου που τώρα υλοποιείται!

Άρα η λύση είναι να καθίσουμε στα αυγά μας ή καλύτερα να πνίξουμε την αντίδραση αυτών που ετεροχρονισμένα ξύπνησαν.
Ωραία ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.
Τώρα μπορούμε να δούμε πώς και αν θα αντιδράσουμε πριν απολύσουν 15.000 από έμας και άλλους τόσους αναπληρωτές δεν τους ξαναδιορίσουν για τα επόμενα 5 χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #151 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:33:53 μμ »
168 ναι 123 όχι
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος trekto

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #152 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:36:38 μμ »
Λοιπόν την Τρίτη οι της ολμε θα είναι στην Κορνάρου 2 .Θα συνεδριάζουν ...
Να μάθουμε την ώρα, και να πάνε όσοι μπορούν.
http://www.cartoonstock.com/lowres/wpa0649l.jpg

Κατά την διάρκεια της απεργίας, αν κάποιος συνάδελφος είναι σε θέση κλειδί, θέλει να απεργήσει αλλά δεν μπορεί λόγω οικονομικού, παρακαλώ να μου στείλει pm.

Αποσυνδεδεμένος PA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 989
    • Προφίλ
Απ: Απεργία στις πανελλαδικές και πολυνομοσχέδιο.
« Απάντηση #153 στις: Απρίλιος 28, 2013, 11:37:20 μμ »
Το γράφω για να το θυμόμαστε:

Πρόταση για απεργία στις Πανελλήνιες ΔΕΝ περνά από τις ΕΛΜΕ κατά 99%
Αλλά ακόμα και αν περάσει, θα είναι τέτοιο φιάσκο, που δεν θα ξέρει που να κρυφτεί ο κλάδος στο σύνολό του.

Υ.Γ. Και μην σκεφτεί κανείς ότι "χαίρομαι" γι' αυτά που γράφω.
Πρόκειται για σκληρότατες διαπιστώσεις, που με στενοχωρούν ιδιαίτερα.
Είναι όμως αλήθειες ( σκληρές, αλλά αλήθειες).
Όποιος δεν έχει μυαλό, έχει πόδια ( ή αλλιώς: Ας απαντούσαμε ως κλάδος ΕΓΚΑΙΡΩΣ στις παρακμιακές ατάκες και τα εναντίον μας συνθηματάκια).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.