*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370923 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #532 στις: Αύγουστος 08, 2013, 10:59:30 πμ »
Πάντως δεν είναι πολύ (φυσιο)λογική αυτή η καθυστέρηση, συνάδελφοι. Προσωπικά πιστεύω ότι η εγκύκλιος θα κρύβει εκπλήξεις..δε νομίζω πως οφείλεται σε μια υπογραφή  >:( >:(  (ούτε βέβαια επηρεάζεται από τις μετατάξεις κ τις διαεσιμότητες!) Υπομονή  :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:37:28 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #533 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:07:21 πμ »
Πάντως δεν είναι πολύ (φυσιο)λογική αυτή η καθυστέρηση, συνάδελφοι. Προσωπικά πιστεύω ότι η εγκύκλιος θα κρύβει εκπλήξεις..δε νομίζω πως οφείλεται σε μια υπογραφή  >:( >:(  (ούτε βέβαια επηρεάζεται από τις μετατάξεις κ τις διαεσιμότητες!) Υπομονή  :(

αυτό φοβάμαι και γω... κάτι ετοιμάζουν... τι τους είναι να βγάλουν την εγκύκλιο ; η εγκύκλιος δεν προϋποθέτει συγκεκριμενο αριθμό προσλήψεων αλλά απλά τις δηλώσεις <συμμετοχής>  ... άρα ... έχει μπει στο συνεργείο για <ρεκτιφιέ> και <ζυγοστάθμιση>,  γιαυτό αργεί ;)
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #534 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:13:27 πμ »
Οταν απαντάτε με παράθεση καλό θα είναι να προσέχετε πού θα γράψετε γιατι συμβαίνουν "παρεξηγήσεις"από και προς τά μέλη.
 Να απαντάτε ΠΑΝΤΑ  μετά το τελευταίο [/quote]...
[/size][/font][/b][/i]
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος jella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #535 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:33:57 πμ »
σύμφωνα με τον Μπράτη άρχισε να υπογράφει. υπέγραψε λέει την εγκύκλιο για τις αποσπάσεις στην ειδική αγωγή και μόλις την πάρει ο Μπράτης, έτσι λέει θα την αναρτήσει. όποτε λογικά έρχεται και η σειρά για την εγκύκλιο των αναπληρωτών. εκτός και αν κουραστεί πολύ και την αφήσει για άλλη μέρα!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:37:28 »

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #536 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:43:26 πμ »
Ίσως να ψάχνει ποιες ειδικότητες να μην συμπεριλάβει για αναπλήρωση μιας και έφτασαν στο χείλος του γκρεμού οι μόνιμοι εννοώ γυμναστές πληροφορικοί ξενόγλωσσοι

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #537 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:54:49 πμ »
Γιατί να αποκλείσουν ειδικότητες; Τι τους πειράζει να κάνουν όλοι αίτηση; Αν χρειαστεί έστω και ένας και δεν έχει αιτήσεις από που θα τον απορροφήσει;

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #538 στις: Αύγουστος 08, 2013, 11:57:20 πμ »
Είναι η Παγκόσμια ημέρα Οργασμού σήμερα..γιαυτό υπογράφει σαν τρελός... ;D ;D ;D
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος madonna mia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #539 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:36:30 μμ »
Μιλησα πριν απο ενα λεπτο με το υπυργειο.''Δεν ξερουμε τιποτα,μπορει να βγει η εγκυκλιος μεσα στην εβδομαδα μπορει και σε δυο ωρες.Πραγματικα δεν ξερουμε τιποτα''Εμενα μου ακουστηκε σαν οντως να μην ξερει τιποτα... :(

Αποσυνδεδεμένος Jusqu_ici_tout_va_bien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #540 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:41:05 μμ »
"Μέσα στη βδομάδα" είναι το αργότερο μέχρι αύριο. Λέτε; δεν τους το είχα τέτοια βιασύνη!

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #541 στις: Αύγουστος 08, 2013, 12:56:19 μμ »
Δημήτρης Μπράτης
ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ...ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ...ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΧΩ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΩ!

Δημήτρης Μπράτης
ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΩΝ 4933 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΒΘΜΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΜΙΑ(ΑΓΓΛΙΚΗΣ,ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ,ΜΟΥΣΙΚΗΣ,ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ,ΓΑΛΛΙΚΗΣ,ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ,ΕΙΚΑΤΙΚΩΝ ,ΘΕΑΤΡΟΛΟΓΙΑΣ),ΘΑ ΠΡΟΗΓΗΘΟΥΝ ΤΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΑΠΟ ΠΥΣΠΕ ΣΕ ΠΥΣΠΕ...ΜΕ ΠΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ;;; ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ...ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ;;;;ΙΔΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ 900 ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΧΑΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ,ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 01:03:51 μμ από ELEN LIA »
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος e-mary

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #542 στις: Αύγουστος 08, 2013, 01:12:52 μμ »
Ενταξει, αν οχι ολοι, παντως πολλοι ετσι ξεκινησαμε αλλα μετα ηρθε η πραγματικοτητα κ μας ... πλακωσε! Εσυ αληθεια πως τα καταφερνεις??? Αγγελακας respect

Ποιος σου ειπε οτι τα καταφερνω; Συνειδητοποιησα ομως οτι δ μου φταιει κανεις αν εγω αρνουμαι να δω ποσο τυχερη ειμαι μ αυτα τα λιγα που εχω που για αλλους ειναι πολλα κ ειμαι συνεχως ανικανοποιητη! Αντι να πολεμαω τους αλλους κ να γεμιζω με γκρινια κ φθονο ας πολεμησω τον εγωισμο μου, την αχαριστια μου, την απληστια μου, την απραξια μου κ.α. για να βρω το πραγματικο νοημα της ζωης δλδ να δινω αγαπη κ οχι να ζηταω να μου δινουν. Δυσκολο γιατι ο μεγαλυτερος εχθρος ειν ο εαυτος μας, αλλα οχι ακατορθωτο. Μην απαιτεις να αλλαξεις τους αλλους αλλα γινε εσυ ο ιδιος η αλλαγη κ τοτε ξαφνικα ολα θ σου φαινονται ομορφα. Και κοντα σε σενα θ βρουν κι οι αλλοι αναπαυση κ θ αλλαξουν κι αυτοι, αν οχι αμεσα θ γινει. Γιατι ο σπορος που ριχνουμε ανθιζει, ακομα κι αν δ ειμαστε εκει να το δουμε αυτο. Και ναι εχω κι εγω την ιδια αγωνια με ολους καθως περιμενω τις αιτησεις!  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2013, 09:31:11 μμ από newseditor »
σαν πλανοι, ομως κατοχοι της αληθειας, σα να φτανουμε στο θανατο, αλλα, δεστε, ζουμε..σα λυπουμενοι, αλλα παντοτε εχουμε χαρα, σαν φτωχοι, ομως πλουτιζουμε πολλους' σα να μην εχουμε τιποτε, ομως τα παντα κατεχουμε.
Αποστολος Παύλος (Β΄ Κορ. 6/ς: 4-10)

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #543 στις: Αύγουστος 08, 2013, 01:24:26 μμ »
οι άνθρωποι είναι τι λιγότερο τραγικοί και αστείοι ,ελπίζω να υπάρχει σοβαρός λόγος της όλης καθυστέρησης και να μην είναι θέμα αδιαφορίας και αμέλειας υπουργού!!!από το κακό στο χειρότερο πάμε!!!!!και καθόμαστε σαν αποβλακωμένοι μπροστά από έναν υπολογιστή, υποψήφιοι δουλοπάροικοι όλοι, ανύμποροι να αντιδράσουμε για τα αίσχη που συμβάινουν και περιμένουμε τι?????να μας ρίξει κάνα ψίχουλο το υπουργείο παιδείας και πάρουμε παράταση ζωής για τους επόμενους 9 μήνες ..και μέτα τι????πάλι από την αρχή τα ίδια!!κατάντια !!!!έτσι θα συνεχίσουμε άπραγοι να περιμένουμε να δούμε τον πάτο του βαρελιού???και βάζω και τον ευατό μου μέσα.κάτι πρέπει να γίνει............ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε και το σημερινό ανέκδοτο της ήμερας(την υπόγραφη του υπουργου)αν και δεν πιστεύω να βγεί σήμερα.....τι να πέις.....???????

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #544 στις: Αύγουστος 08, 2013, 01:26:42 μμ »
  Καλησπέρα  8) Βρήκα το εξής: (http://ipaideia.gr/sxetika-me-tin-egkiklio-gia-tin-proslipsi-prosorinon-anapliroton.4b44f08c069e2a909781454a9e5c634f.htm)

Σχετικά με την Εγκύκλιο για την πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών 08/08/2013 12:55



Δεν έχει εκδοθεί ακόμη η εγκύκλιος για την πρόσληψη προσωρινών αναπληρωτών, σχολικού έτους 2013-14 , ούτε για τη Γενική αλλά ούτε και για την Ειδική Αγωγή. Με δεδομένο ότι από την έκδοση της σχετικής εγκυκλίου έως και την τοποθέτηση των αναπληρωτών στα σχολεία χρειάζεται ένα σχετικά μεγάλο χρονικό διάστημα (υποβολή των αιτήσεων, ανακοίνωση προσωρινών πινάκων , ενστάσεις , ανακοίνωση προσλήψεων, διαδικασία τοποθέτησης από τα ΠΥΣΠΕ κτλ) , είναι προφανές ότι τα χρονικά περιθώρια είναι πλέον ασφυκτικά, αν δεν έχουν ήδη εξαντληθεί.
 

        Είναι, επίσης,   εντελώς απαράδεκτο το γεγονός δεκάδες χιλιάδες εκπαιδευτικοί, να εμπαίζονται καθημερινά, σχετικά με την ημερομηνία έκδοσης της εγκυκλίου, καθώς και με τον τελικό αριθμό αναπληρωτών που θα προσληφθούν, αφού  αυτός συνεχώς  μεταβάλλεται.

Δημήτρης Μπράτης, Αιρετός ΚΥΣΠΕ
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #545 στις: Αύγουστος 08, 2013, 01:37:11 μμ »
Τα αυτονόητα μας δυσκολεύουν!
Οπως εχει η κατάσταση σήμερα στην εκπαιδευση (που τωρα ειναι μόνο η αρχη) ειναι απόλυτα λογικό και φυσικό να καθυστερουν όλα. Υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα ζητηματα απο την αιτηση που θα κανουν οι εκπαιδευτικοί. Μια αίτηση που η τυχη της ειναι πια σχεδον προκαθορισμένη για πολλούς.
Αλλά βεβαια το να καθομαι και να περιμενω πότε θα κανω την αιτηση για να δω το υπολοιπο μου προγραμμα,σε αυτο δεν φταιει κανένα υπουργειο.
Εδω υπαρχουν συναδελφοι που ειναι εντελως στον "αέρα" και μεις μιλαμε για το πότε θα υπογράψει ο υπουργος την εγκύκλιο. Εχει πλεον καμια σημασια, οταν εχουμε 10 αυγουστου? Οταν το καλοκαιρι φευγει?....σε τελικη αναλυση, οταν μπορω να την καταθεσω οπουδήποτε?!!! Ή η μισή μερα που θα χασω απο τις διακοπες θα ειναι χειροτερο απο το να χασω ολο μου το καλοκαιρι προσμένοντας και βρίζοντας υπουργους και υπουργεια?

Οσο για τον "εμπαιγμό"....σιγά τωρα.... Άλλα ειναι τα σοβαρά... λαικίζει ο κύριος....
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 674
Σύνολο: 681

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.