*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013  (Αναγνώστηκε 370854 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1204 στις: Αύγουστος 22, 2013, 09:43:35 μμ »
michalis, η niantiapa εννοεί πώς την παλεύουμε σε ψυχολογικό επίπεδο.
Και δεν νομίζω να είναι μόνο 5 οι ώρες στην Κάρπαθο ή στο Καρπενήσι, μπορείς να πάρεις περισσότερες ώρες από άλλους συναδέλφους που έχουν υπερωρίες, από ενισχυτική, από άδειες άλλων κ.α
Εδώ που φτάσαμε είναι σημαντικό να εργάζεσαι για προσωπικούς λόγους έστω και σε τέτοιο καθεστώς. Δεν είναι ηττοπάθεια, είναι ανάγκη κάθε είδους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:58 »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1205 στις: Αύγουστος 22, 2013, 10:12:20 μμ »
Δε δουλεύω κανέναν, εμένα και τόσους άλλους δουλέψαν άλλοι που διορίστηκαν με τα βύσματα και εμείς με τα μόρια του ΑΣΕΠ φτύσαμε αίμα να φτάσουμε στο νούμερο 200 το οποίο φέτος δεν ξέρω εαν ειναι καλό.Συγγνώμη για τα εκ παραδρομής λάθη αλλά γράφω από κινητό και δυσκολεύομαι.

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1206 στις: Αύγουστος 22, 2013, 11:34:25 μμ »
Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος πού κάνουν τις αιτήσεις οι ΠΕ02 στη Β' Αθήνας; Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1207 στις: Αύγουστος 22, 2013, 11:58:49 μμ »
Λεωφ. Μεσογειων 324 στην Αγ. Παρασκευη.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:58 »

Αποσυνδεδεμένος fasvil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση και τους υπουργούς της
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1208 στις: Αύγουστος 23, 2013, 12:12:21 πμ »
Ευχαριστώ πολύ. Καλή τύχη σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1209 στις: Αύγουστος 23, 2013, 12:29:00 πμ »
Να ρωτήσω, εγώ δηλαδή που έβαλα τριάντα περιοχές μονο ακω και τσόκαρα και το κουτάκι αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή και στις υπόλοιπες περιοχές ( το πρώτο κουτάκι) μπορεί να με πάρουν άμω;


Έχεις τρελή προυπηρεσία (200 σειρά), είσαι φιλόλογος κ έχεις τετοιες απορίες?????????????????

Ρε μας δουλεύετε??????  ή δεν έχετε τι να κανετε κ γραφετε αβέρτα στο φορουμ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατι να μας δουλευει;; Εγω ειμαι πιο κατω απο το 200. Και λοιπον;;;;;;;;;;;;;;;;; Δε λεμε οτι φετος κανεις δεν ξερει τι μελλει γενεσθαι;;; Ή κανω καπου λαθος;;; Διοτι μακαρι να ειμαστε λαθος και να ανησυχουμε αδικως !!!!  :-\ ??? :-\

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1210 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:08:55 πμ »
Εγω ειμαι πριν το 100  και φοβαμαι μηπως δεν υπαρχει ακω σε Αττικη. Κανενας δε νιωθει σιγουρος...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1211 στις: Αύγουστος 23, 2013, 01:10:53 πμ »
Και εκεί που έχω κάνει την αίτηση μου εδώ και μια βδομάδα ακούω δεξιά και αριστερά τρομοκρατία.. Κατ'αρχην παιδιά της β/βαθμιας πως την παλεύετε; Εδώ εγω έχω πελαγώσει με ΑΜΩ ΑΚΩ και πρασσειν αλογα που δε με αφορά κιόλας! Μπράβο σας!!! Είμαι ΠΕ70 και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην πάω αύριο να αλλάξω δήλωση... Δουλεύω 3 χρόνια τώρα σχεδόν κάθε χρόνο από 1η ή 2η φάση αν και είμαι στον πίνακα μηδενικής! Δεν τους βγαίνουν τα νούμερα να πάρουν λιγοτερους φέτος! 1200 συνταξιοδότηση- 100νεες θεσεις ΖΕΠ- και χάθηκαν 200 θέσεις από συγχωνεύσεις.. Τι μπορούν να κάνουν για να πάρουν λιγότερους από την προηγούμενη σχολική χρονιά;

nantiapa δεν πρόκειται να μας καταλάβεις ειδικά εμάς τους ΠΕΟ2 γιατί όπως λές δουλευεις κάθε χρόνο αν και είσαι στον πίνακα μηδενικής.Πίστεψέ με αν είχες προϋηρεσια, ήσουν επιτυχούσα ΑΣΕΠ,είχες και μεταπτυχιακό και έτρεχες καμιά 10ετια στις ραχούλες και τα νησάκια, θα προσπαθούσες κι εσύ να λύσεις τους γρίφους τις εγκυκλίου για να κερδίσεις έστω και μια ώρα.Σου εύχομαι να μην το πάθεις ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1212 στις: Αύγουστος 23, 2013, 08:34:58 πμ »
Θεωρώ ότι φέτος είναι μια απρόβλεπτη και εντελώς " παλαβή " χρονιά, έτσι που τα έχουν κάνει οι "  πεφωτισμένοι " του Υπουργείου και κανείς δεν ξέρει εάν θα δουλέψει, πότε και που. Προσωπικά πιστεύω πως θα δουλέψουν 200-300 φιλόλογοι ΑΚΩ, 300-400 φιλόλογοι ΑΜΩ και αρκετοί στην ενισχυτική, με λιγότερες ώρες όμως. Προσέξτε συνάδελφοι τι δηλώνετε, γιατί είναι πιθανό άτομα που βρίσκονται ψηλά στους πίνακες να μην εργαστούν καθόλου ή πάρα πολύ αργά και άτομα που δεν το περιμένουν να εργαστούν νωρίς και με κανονικό ωράριο. Και μη θεωρείτε απίθανο σε κανα δυο χρόνια να ανοίξουν οι κλειδωμένοι πίνακες και να έχουμε φοβερές ανακατατάξεις. Ίδωμεν !
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1213 στις: Αύγουστος 23, 2013, 09:14:49 πμ »
Καλημερα σε ολους μπορει καποιος να μου εξηγησει αυτο το συστημα με του πινακες που τωρα ειναι κλειδωμενοι και μπορει στα επομενα χρονια να ανοιξουν?Τοτε οι συναδελφοι με μηδενικη προυπηρεσια θα εχουν ποτε καμια πιθανοτητα να μπουν εστω και λιγους μηνες σε ταξη ετσι βρε αδελφε για να πουμε οτι δεν πηγε τσαμπα το πτυχιο?.....

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1214 στις: Αύγουστος 23, 2013, 09:48:03 πμ »
Στην πρωτοβάθμια είναι αδύνατο να καλυφτούν τα κενά. Το ζητούμενο είναι αν θα πάρουν αναπληρωτές και πότε. Κάτι σχεδιάζουν και θα το μάθουμε σύντομα! 
Τα μόρια της προϋπηρεσίας είναι μόνο για αναπληρωτές, αν γίνει ασεπ  λογικά θα πρέπει να διοριστούν όσοι χρειάζονται(Ακόμη και άτομα με  0 μόρια προϋπηρεσίας) και θα παίρνουν ελάχιστους αναπληρωτές!
Άλλοι κάνουν μεταπτυχιακά ή παίρνουν πτυχία ξένων γλωσσών  για ένα μόριο για τον επόμενο ασεπ, και άλλοι κυνηγούν την κάθε ώρα συγκεντρώνοντας μόρια τα οποία δεν οδηγούν σε διορισμό!
Έχουν μείνει λίγες ώρες ακόμη για αιτήσεις, σημασία δεν έχει μόνο να δουλέψει κανείς αλλά ανεξάρτητα από τις ώρες και τους μήνες που θα εργαστεί στο τέλος θα του έχει περισσέψει άραγε κάνα € ?
Την επόμενη χρονιά αν δεν αλλάξει κάτι θα πάρουν διπλάσιο αριθμό αναπληρωτών δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεστε για το πολύ 9 μόρια. Αν ανοίξουν οι πίνακες πάλι κερδισμένοι θα είστε όσοι εργαζόσασταν τα προηγούμενα χρόνια, θα έχετε και χρόνο να προετοιμαστείτε για τον ασεπ…

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1215 στις: Αύγουστος 23, 2013, 09:48:56 πμ »
MAXIM το πτυχίο ..., την εκπαίδευση, την παίρνει ο καθένας για την δική του ολοκλήρωση. Γιαυτό και ο επόμενος νόμος στο φορολογικό θα είναι να αποτελεί το πτυχίο τεκμήριο διαβίωσης. Κάψτε τα όσο προλαβαίνετε. ;D ;D ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2013, 09:57:24 πμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1216 στις: Αύγουστος 23, 2013, 09:53:24 πμ »
KostasMath η προυπηρεσία προσμετράται στην βαθμολογία του ΑΣΕΠ. Μόνο που την τελευταία φορά δεν έδινε 1 μόριο για κάθε μήνα αλλά κλιμακωτα από 0,1 για το πρωτο εξάμηνο κτλ. Για του όποιους έπόμενους ΑΣΕΠ θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις για αναπληρωτές/ωρομισθίους 2013
« Απάντηση #1217 στις: Αύγουστος 23, 2013, 09:54:08 πμ »
Καλημερα σε ολους μπορει καποιος να μου εξηγησει αυτο το συστημα με του πινακες που τωρα ειναι κλειδωμενοι και μπορει στα επομενα χρονια να ανοιξουν?Τοτε οι συναδελφοι με μηδενικη προυπηρεσια θα εχουν ποτε καμια πιθανοτητα να μπουν εστω και λιγους μηνες σε ταξη ετσι βρε αδελφε για να πουμε οτι δεν πηγε τσαμπα το πτυχιο?.....
                                 
Οι πίνακες έχουν κλειδώσει και δείχνουν την προϋπηρεσία μέχρι το 2010. Αν ανοίξουν θα προστεθεί η προϋπηρεσία όσων δούλεψαν απο το 2010-2013 και θα αυξηθούν τα μορια τους. Δεν θα εχει καμία επίπτωση σε όσους δεν έχουν δουλέψει καθόλου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 694
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 704
Σύνολο: 709

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.