*

Αποστολέας Θέμα: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 111950 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 03, 2013, 03:26:45 μμ »
Πάντως ειναι τοσο σουρεαλιστικα υποκριτικό καποιοι "τιμητες του δικαιου" να μεμφονται συναδελφους που διεκδικουν την τηρηση της νομιμοτητας στην πιο συνταγματικα κατοχυρωμενη διαδικασια και κατασταση διορισμου.
Αν σε μενα αναφερεσαι εκφρασου ελευθερα.
Υποψη ομως δεν υποστηριζω σε καμια περιπτωση τους παλιους κ ειδικα αυτους που πηγαιναν στο σχολειο για αγγαρεια.
Μεμφομαι ομως τη δειλια, τους εαυτουλακηδες, αυτους που συντελουν στην τελεια διασπαση του κλαδου  και ολους οσους  δε βλεπουν τιποτα περα απο το τομαρακι τους..
Επισης -αν γνωριζεις - μπορεις να αναφερεις ποια ειναι η τηρηση της νομιμοτητας που επικαλεισαι.
Μιλαω μονο για τους αδιοριστους με ΦΕΚ μεσω ΑΣΕΠ.
Και εννοειται οτι ειμαι εναντια σε οποιαδηποτε απολυση. Ολοι οι διορισμενοι εκπαιδευτικοι, παλιοι-νεοι εχουν τα ιδια διακιωματα.
Για να μην μπερδευομαστε....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:17:59 »

Αποσυνδεδεμένος talaiporos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 03, 2013, 03:27:12 μμ »
Ο σύλλογος αυτός θα είναι πολύ χρήσιμος όταν θα αρχίσουμε τις αγωγές στα δικαστήρια εναντίον όσων μπήκαν από το παράθυρο στην εκπαίδευση. Καλή αρχή!

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 03, 2013, 03:30:25 μμ »
Ο σύλλογος αυτός θα είναι πολύ χρήσιμος όταν θα αρχίσουμε τις αγωγές στα δικαστήρια εναντίον όσων μπήκαν από το παράθυρο στην εκπαίδευση. Καλή αρχή!

Ήμαρτον...

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 03, 2013, 03:35:40 μμ »
Κατά τη γνώμη μου, το να προσπαθήσεις να διασφαλίσεις τα δικαιώματά σου, τα οποία απορρέουν από την κείμενη νομοθεσία και το σύνταγμα, δεν σημαίνει ότι διασπάς τον (ήδη, έτσι και αλλιώς κατακερματισμένο) κλάδο, ούτε αποκλείεις το συλλογικό αγώνα. Οι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ, ανήκουν σε άλλο νομικό καθεστώς από τους υπόλοιπους και έχουν διαγωνιστεί (με βάση όσα αναφέρουν τα ΦΕΚ) για συγκεκριμένες οργανικές θέσεις. Το ότι δεν τις έχουν, είναι λάθος κρατικός χειρισμός.
Το βρίσκω πολύ καλή ιδέα να κάνουμε μία προσπάθεια στο φόρουμ να συντονιστούμε και να είμαστε έτοιμοι για τυχόν αρνητικές εξελίξεις. Για να είμαστε ειλικρινείς, αυτό θα κάνει και ο καθένας μας αν έρθει αντιμέτωπος με διαθεσιμότητα ή απόλυση. Άλλωστε, ούτε εγώ είδα κάποια αλληλεγγύη από τους άνω των 12 ετών συναδέρφων στα σχολεία, ούτε φυσικά από την ΟΛΜΕ, που φαίνεται να την απασχολούν ιδιαίτερα οι παλιοί συνάδερφοι και σίγουρα, σε καμία περίπτωση οι διορισμένοι από ΑΣΕΠ...
Προσωπικά με ενδιαφέρει αυτή η κίνηση και το σκεφτόμουνα και μέρες. Έχω ήδη μιλήσει με συναδέρφους διορισμένους μέσω ΑΣΕΠ που δεν γράφουν στο φόρουμ και υπάρχει γενικότερο ενδιαφέρον. Mε όσους ενδιαφέρονται, μπορούμε να μιλήσουμε και με προσωπικά μηνύματα. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:17:59 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 03, 2013, 03:50:02 μμ »
Σκοπός αυτού του τόπικ είναι να συντονιστούν όλοι οι διορισμένοι εκπαιδευτικοί μέσω ΑΣΕΠ όλων των ειδικοτήτων.
Μπορείτε να δηλώσετε τις συμμετοχές σας για οποιεσδήποτε νομικές ενέργειες που κατοχυρώνουν τα δικαιώματα των ασεπιτών. Καταγράψτε τις απόψεις σας και τις προτάσεις σας.
Μιλαω μονο για τους αδιοριστους με ΦΕΚ μεσω ΑΣΕΠ.
Και εννοειται οτι ειμαι εναντια σε οποιαδηποτε απολυση. Ολοι οι διορισμενοι εκπαιδευτικοι, παλιοι-νεοι εχουν τα ιδια διακιωματα.
Για να μην μπερδευομαστε....

Ο Lasid που ανεβασε το θεμα δε μιλα για αυτο που λες. Εγω αναφερομαι σε αυτους που εννοει ο αυτος  που ανοιξε το νημα, δηλαδη στους ηδη διορισμενους.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 03, 2013, 03:54:00 μμ »
Σκοπός αυτού του τόπικ είναι να συντονιστούν όλοι οι διορισμένοι εκπαιδευτικοί μέσω ΑΣΕΠ όλων των ειδικοτήτων.
Μπορείτε να δηλώσετε τις συμμετοχές σας για οποιεσδήποτε νομικές ενέργειες που κατοχυρώνουν τα δικαιώματα των ασεπιτών. Καταγράψτε τις απόψεις σας και τις προτάσεις σας.
Μιλαω μονο για τους αδιοριστους με ΦΕΚ μεσω ΑΣΕΠ.
Και εννοειται οτι ειμαι εναντια σε οποιαδηποτε απολυση. Ολοι οι διορισμενοι εκπαιδευτικοι, παλιοι-νεοι εχουν τα ιδια διακιωματα.
Για να μην μπερδευομαστε....

Ο Lasid που ανεβασε το θεμα δε μιλα για αυτο που λες. Εγω αναφερομαι σε αυτους που εννοει ο αυτος  που ανοιξε το νημα, δηλαδη στους ηδη διορισμενους.
OK μίλα εσύ για αυτό που θες και εγω για αυτό που θέλω.
Όσο για το ποιους εννοεί ο LASID, υποθέτω συμπεριλαμβάνει και τους διοριστεους-αδιοριστους.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 03, 2013, 04:28:52 μμ »
Κατά τη γνώμη μου, το να προσπαθήσεις να διασφαλίσεις τα δικαιώματά σου, τα οποία απορρέουν από την κείμενη νομοθεσία και το σύνταγμα, δεν σημαίνει ότι διασπάς τον (ήδη, έτσι και αλλιώς κατακερματισμένο) κλάδο, ούτε αποκλείεις το συλλογικό αγώνα. Οι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ, ανήκουν σε άλλο νομικό καθεστώς από τους υπόλοιπους και έχουν διαγωνιστεί (με βάση όσα αναφέρουν τα ΦΕΚ) για συγκεκριμένες οργανικές θέσεις. Το ότι δεν τις έχουν, είναι λάθος κρατικός χειρισμός.
Το βρίσκω πολύ καλή ιδέα να κάνουμε μία προσπάθεια στο φόρουμ να συντονιστούμε και να είμαστε έτοιμοι για τυχόν αρνητικές εξελίξεις. Για να είμαστε ειλικρινείς, αυτό θα κάνει και ο καθένας μας αν έρθει αντιμέτωπος με διαθεσιμότητα ή απόλυση. Άλλωστε, ούτε εγώ είδα κάποια αλληλεγγύη από τους άνω των 12 ετών συναδέρφων στα σχολεία, ούτε φυσικά από την ΟΛΜΕ, που φαίνεται να την απασχολούν ιδιαίτερα οι παλιοί συνάδερφοι και σίγουρα, σε καμία περίπτωση οι διορισμένοι από ΑΣΕΠ...
Προσωπικά με ενδιαφέρει αυτή η κίνηση και το σκεφτόμουνα και μέρες. Έχω ήδη μιλήσει με συναδέρφους διορισμένους μέσω ΑΣΕΠ που δεν γράφουν στο φόρουμ και υπάρχει γενικότερο ενδιαφέρον. Mε όσους ενδιαφέρονται, μπορούμε να μιλήσουμε και με προσωπικά μηνύματα.
Η άποψή σου με εκφράζει elean.

Να διευκρινίσω ότι δεν είμαι διορισμένος ακόμα, επειδή το υπουργείο φρόντισε να μη διορίσει τους ασεπίτες.
Για αυτό δεν μπορώ να έχω θέση σε ενα σύλλογο διορισμένων από ΑΣΕΠ. Προς το παρόν οι αδιόριστοι διοριστέοι του ΑΣΕΠ 2008 διεκδικούμε το διορισμό μας, εδώ και 3 χρόνια. Αν αγνοούν το ΦΕΚ που έχουμε από το ΑΣΕΠ, τι πρέπει να προσδοκώ μετά το διορισμό; Την τελευταία τοποθέτηση; Τη διαθεσιμότητα; Δεν μπορώ να φανταστώ ότι μετά το διορισμό μας δε θα έχουμε σύλλογο που να διεκδικεί τα δικαιώματα των ασεπιτών. Φυσικά και εγώ δε μιλάω για διάσπαση, αλλά κάποια φωνή πρέπει να μιλάει και για τις δικές μας ανάγκες. Βλέπω λοιπόν ότι διορισμένοι ασεπίτες έχουν προβλήματα και δε θεωρώ καθόλου κακό να υπάρχει ένας σύλλογος για να βοηθάει την επίλυσή τους ή για να διεκδικεί.

Υπενθυμίζω ότι το troktiko δήλωσε ότι κανονικά θα έπρεπε να προηγούνται οι ασεπίτες, να έπονται οι του 24μήνου και μετά του 40%, αλλά υπάρχει μια γνωμοδότηση 308/2010 που λέει κάτι διαφορετικό. Πώς θα άλλαξει αυτό που ακόμα και ο εκπρόσωπος του 24μήνου στο φόρουμ λέει ότι είναι άδικο, αν δεν διεκδικηθεί συλλογικά; Όχι συνάδελφοι δε μίλησα για διάσπαση... Απλά οι ασεπίτες έχουν διαφορετικό νομικό καθεστώς διορισμού και κάπως πρέπει να διασφαλίσουν τα δικαιώματά τους.

Το τόπικ αυτό είναι για συζητούν όσοι διορισμένοι ασεπίτες νιώθουν αυτή την ανάγκη. Άνοιξα το θέμα για να διευκολύνω τους συναδέλφους, όχι για να υπερασπιστώ τις θέσεις τους...αυτό θα το κάνουν οι ίδιοι. Το θέμα είναι δικό σας. Εγώ είμαι ακόμα ένας ταπεινός αδιόριστος ασεπίτης, που περιμένω να μιλήσει η δικαιοσύνη για να μπορέσω να διεκδικήσω το αυτόνοητο - το διορισμό μου. Μέχρι να φτάσω στο διορισμό, ελπίζω κάτι συλλογικό να έχει γίνει!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2013, 04:30:29 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 03, 2013, 04:58:27 μμ »
Συνάδελφοι δεν έχουν νόημα οι αντιπαραθέσεις με άλλους που δε διορίστηκαν με ΑΣΕΠ.
Αρκετοί από αυτούς τους συναδέλφους μπορεί να καταλάβουν τη θέση μας...
Κάποιοι από αυτούς δε θα μπορέσουν να καταλάβουν ποτέ, για αυτό δεν χρειάζεται να τους πείσετε.
Πείτε σκέψεις και προτάσεις για το πώς μπορεί να βελτιωθεί η εργασιακή κατάσταση των διορισμένων με ΑΣΕΠ.

Παρακαλώ όσους έχουν διαφορετική άποψη να πάψουν να αναθεματίζουν στο τόπικ.
Αν διαφωνούν με αυτή την προσπάθεια, ας διαβάζουν τα υπόλοιπα θέματα του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 03, 2013, 05:41:10 μμ »
Συνάδελφοι δεν έχουν νόημα οι αντιπαραθέσεις με άλλους που δε διορίστηκαν με ΑΣΕΠ.
Αρκετοί από αυτούς τους συναδέλφους μπορεί να καταλάβουν τη θέση μας...
Κάποιοι από αυτούς δε θα μπορέσουν να καταλάβουν ποτέ, για αυτό δεν χρειάζεται να τους πείσετε.
Πείτε σκέψεις και προτάσεις για το πώς μπορεί να βελτιωθεί η εργασιακή κατάσταση των διορισμένων με ΑΣΕΠ.

Παρακαλώ όσους έχουν διαφορετική άποψη να πάψουν να αναθεματίζουν στο τόπικ.
Αν διαφωνούν με αυτή την προσπάθεια, ας διαβάζουν τα υπόλοιπα θέματα του φόρουμ.

Συμφωνώ απόλυτα.
Κατά τη γνώμη μου, οι διοριστέοι συνάδερφοι από το διαγωνισμό του 2007 που ακόμη δεν έχουν διοριστεί, θα πρέπει άμεσα - αν ήδη δεν το έχουν κάνει- να συμβουλευτούν νομικό. Εγώ, μέχρι που διορίστηκα το 2011, ανήκα σε ομάδα διοριστέων του ΑΣΕΠ που μας εκπροσωπούσε νομικός. Λεπτομέρειες μπορώ να δώσω σε προσωπικό μήνυμα. Θα πρέπει καταρχήν στο φόρουμ, να οριστεί κάποιος που να αναλάβει να συγκεντρώσει με προσωπικά μηνύματα ποιοι εναπομείναντες συνάδερφοι ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο.
Το ίδιο μπορεί να γίνει και με διορισμένους μέσω ΑΣΕΠ συναδέρφους, ώστε σε περίπτωση που δούμε να έρχονται απολύσεις ή διαθεσιμότητες να μπορέσουμε να συντονιστούμε και να καταφύγουμε αμέσως σε νομικό, αφού το νομικό πλαίσιο που αφορά εμάς είναι διαφοροποιημένο σε σχέση με άλλες κατηγορίες (για να μην παρεξηγηθούμε πάλι, δεν εννοώ να απολυθεί ΚΑΝΕΝΑΣ συνάδερφος και θα βγω στο δρόμο με την πρώτη απόλυση που θα γίνει, απλά κάθε κατηγορία, όπως οι πολύτεκνοι π.χ. εμπίπτει σε άλλες διατάξεις). Για τους ήδη διορισμένους μέσω ΑΣΕΠ, θα μπορούσαμε επίσης μέσω προσωπικών μηνυμάτων να μαζέψουμε ονόματα ή μειλ, για να είμαστε έτοιμοι. Εγώ διατίθεμαι να συγκεντρώσω τα στοιχεία αυτά, αν δεν θέλει κάποιος άλλος συνάδερφος.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 03, 2013, 05:48:39 μμ »
Οι αδιόριστοι ασεπίτες του ΑΣΕΠ 2008 μπορούν να στείλουν σε μένα στοιχεία με πμ. Αυτό ισχύει πάντα.

Elean αν συμφωνούν και οι άλλοι διορισμένοι ασεπίτες μπορείς να το αναλάβεις για όσους είναι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ και επιθυμούν μια συλλογική κίνηση. Αυτό είναι δικό σας θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sumaxer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 03, 2013, 06:00:12 μμ »
Δεν έχω ψευδαισθήσεις .Τώρα που επίκεινται μετακινήσεις και ίσως απομακρύνσεις , ο καθένας θα θεωρεί οτι έχει και την αξιοσύνη και το δίκιο με το μέρος του για να μη θιγεί είτε με τον ένα είτε με το άλλο τρόπο .

Θα ήθελα να θυμίσω δύο πράγματα στους "ασεπίτες" :

α ) Όσοι διορίστηκαν πρό του ΑΣΕΠ , εχμ , ΔΕΝ μπορούσαν να δώσουν ΑΣΕΠ  , διότι ΑΣΕΠ δεν υπήρχε . Δεν είναι απαραίτητο οτι διορίστηκαν με βύσμα.

β ) Ακόμα και μετά την καθιέρωση του ΑΣΕΠ , σε κάποιους κλάδους  , πολλοί διορίστηκαν χωρίς ΑΣΕΠ διότι απλά διορίσζονταν ΟΛΟΙ με απλή προϋπηρεσία . Δεν εννοώ προφανώς τις αμαρτωλές ενισχυτικές   , αλλά ωρομισθίες και αναπληρωτηλίκια που δίνονται με βάση τους πίνακες και όχι με βύσμα . Στον κλάδο ΠΕ 19/20 πχ ,  όλοι όσοι είχαν πτυχίο πληροφορικής και έστω και μία ώρα προυπηρεσία διορίζονται μέχρι και το 2005 (αν δεν κάνω λάθος )

Αποσυνδεδεμένος raven

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 03, 2013, 06:00:47 μμ »
Εγώ είμαι διορισμένος με ΑΣΕΠ, η μεγαλύτερη αδερφή μου με επετηρίδα κι η μικρότερη έπειτα από πολυετή αναπλήρωση ανά την Ελλάδα.
Ευτυχώς που ανήκουμε σε διαφορετικούς κλάδους γιατί θα είχαμε ενδοοικογενειακό εμφύλιο :P
Αν και όλοι μπήκαμε αξιοκρατικά στην εκπαίδευση, νιώθω ότι προσωπικά διορίστηκα με έναν ίσως πιο αξιοκρατικό τρόπο.
Παρόλα αυτά δεν μπορώ να σκεφτώ ποιος από τους τρεις μας θα ήταν "δικαιότερο" να απολυθεί, αν ετίθετο τέτοιο θέμα.
Γι' αυτό κι οι κατηγοριοποιήσεις που βασίζονται στη λογική του διαίρει και βασίλευε, δε θα πρεπε να μας απασχολούν καθόλου.
Μόνο ενωμένοι παλιοί και νέοι θα μπορούσαν να αποτρέψουν τη λαίλαπα των επερχόμενων απολύσεων.
Αν και δε βλέπω να κινείται φύλλο από την πλευρά εκείνων που νιώθουν -πρόσκαιρα- να διασώζονται.

Αποσυνδεδεμένος εμπειρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 03, 2013, 06:06:11 μμ »
Δεν έχω ψευδαισθήσεις .Τώρα που επίκεινται μετακινήσεις και ίσως απομακρύνσεις , ο καθένας θα θεωρεί οτι έχει και την αξιοσύνη και το δίκιο με το μέρος του για να μη θιγεί είτε με τον ένα είτε με το άλλο τρόπο .

Θα ήθελα να θυμίσω δύο πράγματα στους "ασεπίτες" :

α ) Όσοι διορίστηκαν πρό του ΑΣΕΠ , εχμ , ΔΕΝ μπορούσαν να δώσουν ΑΣΕΠ  , διότι ΑΣΕΠ δεν υπήρχε . Δεν είναι απαραίτητο οτι διορίστηκαν με βύσμα.

β ) Ακόμα και μετά την καθιέρωση του ΑΣΕΠ , σε κάποιους κλάδους  , πολλοί διορίστηκαν χωρίς ΑΣΕΠ διότι απλά διορίσζονταν ΟΛΟΙ με απλή προϋπηρεσία . Δεν εννοώ προφανώς τις αμαρτωλές ενισχυτικές   , αλλά ωρομισθίες και αναπληρωτηλίκια που δίνονται με βάση τους πίνακες και όχι με βύσμα . Στον κλάδο ΠΕ 19/20 πχ ,  όλοι όσοι είχαν πτυχίο πληροφορικής και έστω και μία ώρα προυπηρεσία διορίζονται μέχρι και το 2005 (αν δεν κάνω λάθος )
ετσι ειναι

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10833
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 03, 2013, 06:08:51 μμ »
Δε διαφωνώ μαζί σας sumaxer και raven.

Ο καθένας μπορεί να νομίζει ότι έχει το δίκιο με το μέρος του, αλλά η δικαιοσύνη αποφασίζει αντικειμενικά.
Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα για εκείνους που διορίστηκαν πριν την ύπαρξη του διαγωνισμού ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών.
Εξάλλου όλοι αυτοί είναι που δεν κουνιούνται, όπως γράφει ο raven, γιατί έχουν πάνω από 12 χρόνια προϋπηρεσίας και δε θίγονται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 457

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.