*

Αποστολέας Θέμα: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 111802 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #448 στις: Ιούλιος 13, 2013, 11:35:36 πμ »
Συνάδελφε Lasid έχεις δίκιο όπως το θέτεις. Απλά στο θέμα ΑΣΕΠ και στον τίτλο "διορισμένος μέσω ΑΣΕΠ" υπάρχουν χίλιες δυο παράμετροι. Είχαν ακουστεί διάφορα και περί διαβλητότητας του διαγωνισμού. Είχε κατηγορηθεί και φροντιστήριο ότι "όλως τυχαίως" διένειμε "τυχαία θέματα" σαν SOS στους μαθητές-υποψήφιους καθηγητές για τον ΑΣΕΠ (είναι δυνατόν να προετοιμάζει ένα φροντιστήριο "ΑΞΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΥΣ" εκπαιδευτικούς???).
Σαφώς να διεκδικήσουν οι συνάδελφοι τα κεκτημένα. Θεωρώ όμως ότι οι εποχές είναι λίγο περίεργες για περισσότερους διαχωρισμούς στην εκπαίδευση. Άλλωστε και εντός του συλλόγου αυτού υπάρχουν διαχωρισμοί μεταξύ συναδέλφων. Σαφώς θα υπάρχει ο ικανός- θα υπάρχει ο παπαγάλος που αποστήθισε 10 ημερομηνίες και έγραψε-θα υπάρχει ο ψιλοαγράμματος-θα υπάρχει το αστέρι- θα υπάρχει πιθανόν κάποιος που γνώριζε τα περί διαβλητότητας και το εκμεταλλεύτηκε καταλλήλως κτλ-κτλ-κτλ. Όπως και να έχει, κάθε κλάδος ας προασπίσει τα κεκτημένα του. Άλλωστε γι αυτό φτάσαμε στην καταστροφή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:09 »

Αποσυνδεδεμένος demodos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #449 στις: Ιούλιος 13, 2013, 11:45:19 πμ »
Οταν κάθεστε οι πιο πολλοί στον καναπέ σας και θεωρείται ότι είστε εξασφαλισμένοι πίσω από 12ετίες, οργανικές θέσεις, ευγενείς ειδικότητες, μεταπτυχιακό (που ο θεός ξέρει πως το πήραν πολλοί), πολύτεκνοι και περιμένουμε να διώξουν αυτούς που έχουν διοριστεί τελευταία όπου το 50% περίπου είναι μέσω γραπτού διαγωνισμού ΑΣΕΠ
και αγανακτείτε γιατί τα πρόβατα προς σφαγή αντιδρούν επειδή φοβάστε ότι αν δεν σφάξουν αυτούς θα
σφάξουν εσάς...απορείτε γιατί οι ασεπίτες έφτιαξαν σύλλογο;

Δεν βλέπω καμία αντίδραση για όλες τις ανωτέρω προστατευόμενες κατηγορίες.
Πόσοι από εσάς ήρθατε στις συγκεντώσεις διαμαρτυρίας !!!!
Ελάχιστοι !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 12:09:34 μμ από Lasid »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #450 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:02:06 μμ »
Και για να σταματησει το παραμυθι των...διορισμενων μεσω ΑΣΕΠ και του συλλογου τους , εχω να πω τα εξης.
-Να καταλαβουμε ολοι οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει αρδην και κατι το οποιο καποτε δεν αποτελουσε προβλημα, σημερα εχει αναχθει σε θεμα επιβιωσης.
-Να ακολουθηθει η νομικη οδος για τα παρανομα φροντιστηρια ΑΣΕΠ,με ατομικες η συλλογικες προσφυγες, για  αφαιρεση αδειας οπως νομος οριζει.
-Να υποχρεωθουν τα φροντστηρια στην καταθεση ονοματων οσων παρακολουθησαν.
-Να απαιτηθει οι διορισμενοι μεσω  ασεπ, οι φοιτησαντες σε τετοια φροντιστηρια , να τεθουν σε καθεστως αμφισβητησης διορισμου.

Η επιχειρηματολογια:
-Η συσταση φροντιστηριων απαγορευεται απο τον ιδιο νομο ασεπ.
- Τα φροντιστηρια ειναι παρανομα αρα οσοι φοιτησαν γνωριζαν οτι ακολουθουσαν μια παρανομη διαδικασια, κατα συνεπεια και το προιον τετοιων φροντιστηριων ειναι παρανομο,
-O θιγομενος με προυπηρεσια δεν τελεσε κατα το παρελθον μια αξιοποινη πραξη για να στοχοποιειται και να διαπομπευεται πολλω δε μαλλον να τυχει απολυσης,ο δε  διορισμος εγινε ακριβως λογω της προυπηρεσιας επειδη ετσι ειχε προβλεφθει κατα τον ιδιο τροπο οπως και οι διορισμοι μεσω ασεπ.
Μαλιστα αναπληρωτες δεν ακολουθησαν τη διαδικασια ασεπ επειδη συμπληρωναν τον απαιτουμενο χρονο προυπηρεσιας για διορισμο, που εαν γνωριζαν οτι ο διορισμος τους θα υπηρχε περιπτωση να τεθει σε καθεστως αμφισβητησης , θα ειχαν φροντισει και θα συμμετειχαν σε διαγωνισμο ασεπ, με συνεπεια πολλοι απο διοριστεους σημερα να ειναι απλοι επιτυχοντες.
-Δεν μπορει να τιθενται εκ των υστερων διορισμοι σε καθεστως αμφισβητησης, οταν κατα το χρονο διορισμου ικανοποιουνταν πληρως ολες οι προυποθεσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 12:03:55 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10832
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #451 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:05:31 μμ »
Εγώ eva7 και nickitol δεν πήγα σε κανένα φροντιστήριο να με προετοιμάσει για το διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.
(Υπάρχουν μεγάλα φροντιστήρια που προετοιμάζουν μαθητές για πανελλήνιες. Είναι διαβλητές και οι πανελλήνιες;)
Τότε εργαζόμουν με πλήρες ωράριο ως εκπαιδευτικός και παράλληλα πιστοποιούσα μια ξένη γλώσσα.
Το σημαντικό είναι ότι πήγα και έγραψα. Αν δεν πήγαινα δε θα ήμουν διοριστέος.

Ποιος είναι ο καλύτερος μεταξύ ενός που συμμετείχε στο διαγωνισμό και ενός που δε συμμετείχε;
nickitol δεν μπορώ να συγκρίνω ανόμοια πράγματα. Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι επιβεβλημένη.
Το σύνταγμα ορίζει ότι οι διορισμοί στο δημόσιο πρέπει να γίνονται μέσω ΑΣΕΠ. Αυτό ειναι γνωστό πάνω από μια δεκαετία. Θα μου πείτε, μα το υπουργείο διορίζει και με προϋπηρεσία και με 24μηνο...πράττει καλώς;
Αυτό είναι κάτι που θα κριθεί από δικαστικές αποφάσεις. Μέχρι τότε δεν έχει νόημα να λέμε ο καθένας τη γνώμη του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:44:09 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #452 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:12:27 μμ »
Lasid, ξερεις την αποψη μου οτι οι διοριστεοι πρεπει να διοριστουν , τελεια  και παυλα.
Απο εκει και περα ποιος ειναι καλυτερος και ποιος οχι δε λεει απολυτως τιποτα για κατι που εγινε στο παρελθον.
Θα σου απαντουσα παντως, αν ειχα και αντιστοιχα πιστοποιητικα ευφυιας τοσο των ασεπιτων οσο και των υπολοιπων για το ποιος ειναι πιο εξυπνος. Αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι οτι ο ασεπιτης δε σημαινει και ο καλυτερος στην ταξη. Μην ξεχνας οτι ο Κολοκοτρωνης ηταν αγραμματος.
Εγω οπως και ολοι , αυτο που βλεπαμε καθε χρονο ηταν οι εγκυκλιοι: Τοσοι απο ασεπ, τοσοι απο προυπηρεσια, τοσοι 24 μηνο κλπ και αναλογα καναμε τα χαρτια μας.
Τωρα πως γινεται και το ερωτημα αυτο που θετεις (περι καλυτερου ) να τιθεται  απο μεριδα εκπαιδευτικων σημερα και οχι τοτε που λαμβανε χωρα ως πραξη , ειναι τουλαχιστον  αξιοπεριεργο..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 12:14:39 μμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #453 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:18:46 μμ »
 Κι εγώ πήγα και έδωσα ΑΣΕΠ εντελώς αδιάβαστος και πέρασα σε καλή σειρά. Απλά γνώριζα το αντικείμενό μου, στα δε παιδαγωγικά μπορούσε οποιοσδήποτε να απαντήσει σωστά βάσει κοινής λογικής.
 Όσον αφορά σε όσους πήγαν φροντιστήριο, πολυ καλα έκαναν και όλα αυτά που λέτε για αναθεωρήσεις διορισμών κλπ τα βλέπω εκ του πονηρού!  >:(
 Δεν έχω κανένα πρόβλημα με όσους συναδέλφους διορίστηκαν με 24μηνα κλπ, παρά μόνον μία ένσταση στο θέμα των τοποθετήσεων, οτι αυτοί επέλεγαν πρώτοι τις περιοχές - φιλέτα, αφήνοντας για τον ΑΣΕΠ τον Έβρο και τα νησιά.
Απλά εδώ το υπουργείο θα μπορούσε να βρεί ένα δικαιότερο σύστημα, αλλά δεν είναι του παρόντος να επεκταθώ.
  

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #454 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:19:31 μμ »
Ο Μπονιας αλλα και αλλοι, αυτοδιαφημιζονται οτι απο τα φροντιστηρια τους "πετυχαν" χιλιαδες σε
διαγωνισμο του ΑΣΕΠ και διοριστηκαν .

Ως γνωστον , εχω ξαναγραψει, η καθε ειδους φροντιστηριακη εκπαιδευση για ΑΣΕΠ απαγορευεται, παρολα αυτα σε αυτο το κρατος οπερετα, οι καθε λογης Μπονηδες δε δισταζουν να διαφημιζουν αυτο που δια νομου απαγορευεται.
Που ειναι λοιπον το υπουργειο διοικητικης μεταρρυθμισης και το παιδειας να πουνε στον Μπονια να γνωστοποιησει αμεσα τα ονοματα αυτων  που διαφημιζει?
Μηπως να στειλουμε καποιο e-mail στα αρμοδια υπουργεια με λινκ στην ιδια ιστοσελιδα των παρανομων φροντιστηριων?

Καλο ειναι οι διοριστεοι ασεπ οταν αναφερονται στην  αξιοκρατια να εχουν υποψη τους ολο το νομο συστασης ΑΣΕΠ.


Για να τελειώνει αυτή η καραμέλα με τα φροντιστήρια:
Σκεφτείτε πόσους ξέρετε που πήγαν φροντιστήριο και διορίστηκαν.
Και μετά σκεφτείτε πόσους ξέρετε που πήγαν και ΔΕΝ διορίστηκαν.

Προσωπική γνώμη:
Κουραφέξαλα ήταν τα φροντιστήρια, μια χαρά κονόμησαν από όσα κορόιδα πήγαν και τα έσκασαν.
Λες και θα σε μάθει ο άλλος Μαθηματικά, Φυσική, Αρχαία κλπ μέσα σε 3 μήνες...
Αλλά αυτοί που τα έσκασαν και έγραψαν 0, σιγά μην το λένε και στους φίλους τους κιόλας...

Όλα τα φροντιστήρια διαφημίζουν τους επιτυχόντες. Αλλά επί ποιου συνόλου;
Και εγώ, αν αναλάβω την προετοιμασία 10.000 εκπαιδευτικών (τυχαίο νούμερο), κάποιος θα περάσει!
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος sadam21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #455 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:20:43 μμ »
ξαναζω μερες του 2000 οταν ο καθε αποτυχων του ασεπ ειχε ακουσει οτι ο διαγωνισμος ηταν διαβλητος, ειχε παιδια και δεν μπορουσε να διαβασει, ειχε μπουγαδα στο σπιτι κτλ. καταλαβαινω τον κρυο ιδρωτα και τον φθονο. σας συμβουλευω οσο ειναι καιρος να φροντισετε να χωθειτε σε καμια κατηγορια εξαιρεθησομενων. ξερετε εσεις!

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #456 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:22:08 μμ »
Το θέμα που συζητάμε, δεν είναι τα φροντιστήρια, νομίζω! Το θέμα είναι αν είναι χρήσιμος ο σύλλογος διορισθέντων ΑΣΕΠ. Ας περιοριστούμε σε αυτό. Τα υπόλοιπα είναι της πλάκας...

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #457 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:22:20 μμ »
Οπως και  οι του ΑΣΕΠ ετσι και εγω νομους επικαλουμαι  σε ισχυ.

Αποσυνδεδεμένος viti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #458 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:22:51 μμ »
Διορίστηκα μέσω ΑΣΕΠ, άγνωστος μεταξύ αγνώστων, με 45 ώρες την εβδομάδα δουλειά σε φροντιστήριο, αφιερώνοντας διακοπές και ελεύθερο χρόνο στο προσωπικό διάβασμα και δίχως τη συνδρομή κανενός φροντιστηρίου προετοιμασίας. Οι δε βαθμοί μου, ήταν ακριβὠς αυτό που έγραψα και μάλιστα σε θέματα που δεν άπτονταν παπαγαλίας-κάθε άλλο μάλιστα. Λοιπόν, ούτε ο Αινστάιν είμαι, ούτε ο συγχωρεμένος ο Καστοριάδης. Απλά, έπαιξα με τους όρους του παιχνιδιού που υποσχόταν αξιοκρατία και μάλλον έπαιξα σωστά. Αυτό δε με κατατάσσει στους καθηγητές "πρώτης γραμμής" αλλά σίγουρα στους αξιολογημένους σε πρώτη φάση. Διαβάζω αναρτήσεις με έωλους αναλογικούς συλλογισμούς του τύπου "εμένα ένας φίλος του κουμπάρου του πρωτου ξαδέρφου......μου είπε πως υπήρχε διαρροή θεμάτων" ή "εγώ τότε που γινόταν ο διαγωνισμός είχα νεογέννητο ή ήμουν μακριά", άρα η κάθε υποπερίπτωση -ο πόνος του καθενός μας-ξαφνικά ανάγεται σε γενικό αντικειμενικό αξίωμα το οποίο κρίνεται και ορθό. Ε, δεν είναι έτσι. Όποιος έχει στοιχεία για διαρροή, γιατί δεν τα κατέθεσε τότε στον εισαγγελέα; Δηλαδή θεωρείτε πως θα υπήρχε διαρροή στον ΑΣΕΠ και η ΟΛΜΕ δεν θα έδραττε την ευκαιρία να πλήξει το κύρος του διαγωνισμού που ούτως ή άλλως ανέκαθεν εχθρευόταν για ευνόητους λόγους; Όσο για τις προσωπικές υποπεριπτώσεις αδυναμίας επιτυχίας ή συμμετοχής στο διαγωνισμό, αυτά ανήκουν στη σφαίρα του βιωματικού ημερολογίου του καθενός μας και δεν αφορούν το γενικό αποτέλεσμα. Το ίδιο γίνεται και στις Πανελλήνιες αλλά και σε κάθε είδους αξιολόγηση παγκοσμίως όπου και προσμετρώνται τα ποσοτικά χαρακτηριστικά του αξιολογούμενου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 12:32:12 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #459 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:23:37 μμ »
Από τη στιγμή που καταργεί ειδικότητες, ποιος ΑΣΕΠ και κουραφέξαλα;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10832
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #460 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:24:53 μμ »
nickitol τα παραμύθια είναι ψέματα. Οι διορισμένοι μέσω ΑΣΕΠ και ο σύλλογος τους είναι μια πραγματικότητα.
Αυτό που λες για τα φροντιστήρια δεν αφορά όλους τους διοριστέους, ούτε ακυρώνει τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ.

Αν συνολικά οι εκπαιδευτικοί, δηλαδή οι ΟΛΜΕ, είχαν ζητήσει να γίνονται οι διορισμοί μέσω ΑΣΕΠ όλες οι πιστώσεις θα ήταν για ασεπίτες και επομένως όλοι θα είχαν κατοχυρωμένο το διορισμό τους. Γιατί δεν το έκανε;
Επειδή η ΟΛΜΕ υποστήριζε τους διορισμούς μέσω προϋπηρεσίας, δηλαδή τις μονιμοποίησεις συμβασιούχων.
Τόσο η ΟΛΜΕ, όσο και το υπουργείο ξέρανε ότι αυτό δε γινόταν στο υπόλοιπο δημόσιο, αλλά ήθελαν να γίνεται στο υπουργείο παιδείας. Για αυτό έφτιαξαν πολλές λίστες με ονόματα και πίνακες ειδικών ρυθμίσεων και φτάσαμε να ζούμε την ανομοιογένεια στους διορισμούς σε όλο της το μεγαλείο.

Δε θέτω κανένα ερώτημα περί καλύτερου. Απλά το σύνταγμα λέει ότι οι διορισμοί πρέπει να γίνονται μόνο με ΑΣΕΠ και αυτό δεν εφαρμόζεται στο υπουργείο παιδείας. Δεν είναι αξιοπερίεργο που τίθεται σήμερα το ερώτημα.
Αυτό συμβαίνει επειδή πρώτη φορά μένουν ασεπίτες αδιόριστοι και πρώτη φορά βγάζουν ασεπίτες σε διαθεσιμότητα. Τώρα υπάρχει το έννομο συμφέρον, για αυτό τίθεται τώρα. Πριν δε θιγόταν κάποιος προσωπικά.
Το θέμα είναι γιατί δεν ήθελαν οι εκπαιδευτικοί να γίνονται όλοι οι διορισμοί μόνο με ΑΣΕΠ;;;

Αποσυνδεδεμένος nikikostas123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σύλλογος διορισμένων μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #461 στις: Ιούλιος 13, 2013, 12:28:48 μμ »
Εαν θέλατε αξιοκρατία στην εκπαίδευση έπρεπε όλοι να μαζευτούμε για κοινο κριτηριο διορισμού...
Το κάναμε;όχι τώρα μόκο.
Δεν μπορεί τότε που άνοιξαν 5 παράθυρα διορισμού να μην φώναζε κανείς και τώρα στην ώρα των απολύσεων να λέμε ποιος είναι καλύτερος...
Και στο κατω κατω ο μητσοτακης και ο καθενας από αυτούς ποτέ ξεστομίσε την αμαρτωλή πδς;οταν προτιμά πολύτεκνο και όχι καθηγητή με μόρια.
Ποτέ θα ξεστομίσει τα αμαρτωλά μεταπτυχιακά;οταν προτιμά ασεπιτη και όχι πτυχία...
Αυτά στο ελλαδιστάν γίνονται...
Εβαλαν 5 κριτήρια,σε διόρισαν υποτίθεται αξιοκρατικά και αν δεν ήταν να μην το έκαναν και τώρα που σφιξαν τα πράγματα και είναι να διώξει κάποιον ανακαλύπτουν την βρωμιά του κάθε κριτηρίου για να δικαιλογηθουν...
αλλα καλα μας κάνουν,αφού δεχτήκαμε να μας μας βάλουν ταμπέλες στο κεφάλι τώρα παίζουν...
Για διορισμό έπρεπε να υπαρχει 1 κριτηριο και τέλος...

δεν μπορεί το Υπουργείο μεταγενέστερα να αναιρεί τα κριτήρια διορισμού που το ιδιο έθεσε...και αναποδειχτηκε λάθος να το πιουν με το ζουμί τους...ας πρόσεχαν..
Και αν θελει να μας χωρίσει σε ομάδες ανώτερες και κατώτερες ας τιμωρήσει επιτέλους και αυτόν που εδωσε αμαρτωλή πδς πχ..
Μου βαλες 5 κριτήρια,δεν τα δουλεψες σωστά,τα χωρίζεις σε ανώτερα και κατώτερα και δεν τιμωρεις και την βρωμιά του κάθε κριτηρίου;
Δεν πάει έτσι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 12:41:38 μμ από nikikostas123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.