*

Αποστολέας Θέμα: Κρατική τηλεόραση, τρίτο πρόγραμμα, ιστορικό αρχείο 3 σε 1 σε τιμή ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 27174 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5719
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
εκτός από το κανάλι της βουλής δεν παίζει και το Ρικ, BBc, Deutsche Welle το διαπιστώσατε και εσείς??

Η ΕΡΤ εξέπεμπε τους τηλεοπτικούς σταθμούς ΒΟΥΛΗ, BBC World News, Deutsche Welle,TV5 Monde, ΡΙΚSat,ΝΕΤ, ΕΤ1, ΕΤ3, ERT HD και 5 ραδιοφωνικά προγράμματα της ΕΡΑ (ΝΕΤ 105,8, Δεύτερο, Τρίτο, ΕΡΑΣπορ και Κόσμος),
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε!
 Δείτε κι αυτό: http://www.902.gr/eidisi/oikonomia/19653/tafoplaka-stin-ert-me-ypoyrgiki-apofasi
Με συνοπτικές διαδικασίες...

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Η Φαραντούρη μιλάει τώρα στην ΕΡΤ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος εμπειρος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
θα ξανανοιξει σε 3 μηνες ειπαν ........σε υγιεις βασεις .

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Θλίβομαι που κάποιοι εργαζόμενοι από έναν κλάδο επιστρατευμένων, που βίωσε στο πετσί του τον αυταρχισμό πριν ένα μήνα, παίρνουν το μέρος άθλιων κι ελεεινών υποκειμένων όπως ο Σαμαράς και ο Κεδίκογλου! Τίποτα άλλο δεν έχω να σχολιάσω!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Να πω κάτι;
Ολοι σήμερα που γράφουμε για την ΕΡΤ...και εγώ μαζι με σας  και ο υπόλοιπος Ελληνικός Λαός θα ξαναασχοληθούμε σε 3,4,5 μέρες;
Θέλω να πιστέυω ναι, για να δούμε θα δικαιωθώ γιατί τα θαύματα στην Ελλάδα συνήθως κρατάνε τρεις μέρες. Ερχονται και μεταθέσεις αύριο μεθαύριο....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2013, 12:53:10 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Να πω κάτι;
Ολοι σήμερα που γράφουμε για την ΕΡΤ...και εγώ μαζι με σας  και ο υπόλοιπος Ελληνικός Λαός θα ξαναασχοληθούμε σε 3,4,5 μέρες;
Θέλω να πιστέυω ναι, για να δούμε θα δικαιωθώ γιατί τα θαύματα στην Ελλάδα συνήθως κρατάνε τρεις μέρες. Ερχονται και μεταθέσεις αύριο μεθαύριο....

Δεν είναι το θέμα στενά η ΕΡΤ...Ζούμε εξόφθαλμα φασιστικές μεθοδεύσεις κι αποφάσεις! Δεν έχει σημασία αν αφορούν την ΕΡΤ, τη ΔΕΗ ή οποιοδήποτε άλλο κρατικό φορέα! Υπογράφεται απόφαση σύμφωνα με την οποία ο κάθε αρμόδιος υπουργός θα μπορεί με συνοπτικές διαδικασίες να κλέινει φορείς που εμπίπτουν στο υπουργείο του! Καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό; Θα βγαίνει ο υπουργός παιδείας, θα κλείνει 1000 σχολεία, θα απολύει το προσωπικό και ούτε γάτα, ούτε ζημιά! Και ελπίζω να μην ακούσω για άλλη μια φορα το κλασικό "αυτά δε γίνονται", γιατί καταντάει φαιδρό να τα βλέπεις να πραγματοποιούνται μπροστά στα μάτια σου και να αρνείσαι να δεις την πραγματικότητα!

guestteacher

  • Επισκέπτης
@jimy100

Ωραία λοιπόν στην διαπίστωση συμφωνούμε ναι έτσι μπορεί να γίνει. από κει και πέρα; τι; θα γράψουμε εδώ, θα εκφράσουμε τον θυμό μας και;
Το κάναμε το χρεος μας;

Να θυμίσω ότι 1.500.000 είναι άνεργοι. Τι ζητήσαμε γι αυτούς; τι αλλαξε γι αυτούς; πότε ψηφισαμε και γι αυτούς; πότε ασχοληθήκαμε και με αυτούς;
Ε κάποια στιγμη θα έβαζε χέρι και στο Δημόσιο...
Απλά φωνάζουν τώρα και στην ΕΡΤ γιατί τους εξαπάτησαν; Μην τρελαθούμε κιόλας...Τα τηλεφωνα ολων στην Βουλή έχουν. Ας τους ζητήσουν να παραιτηθούν. Κάθε μέρα παρέλαση έκαναν στην τηλεόραση...
Συγγνώμη αλλά έχω πολλούς λόγους να λέω συγκεκριμένα για την ΕΡΤ ότι είναι οι τελευταίοι που πρέπει να μιλάνε...αυτοί και αν είχαν δύναμη να αλλάξουν τα κακώς κείμενα...αλλά μια ζωή λέγανε ναι σε ότι τους έλεγαν. Λέω ψέμματα;

ΥΓ. εννοείται ότι κάποιοι στην ΕΡΤ αδικούνται αλλά μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για την ΕΡΤ...
Δεν ξέρω μπορεί και να σφάλλω αλλά εγώ έτσι το βλέπω. Καληνύχτα...όσο μπορεί να είναι καλή...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2013, 01:07:23 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος Υπατία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Εκτός από τα 399 χρόνια σκλαβιάς υπάρχει και το 400οστό!
Άσε που ο θούριος γράφτηκε κάπου μέσα στα 399! 

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
εκλογές αν δε περάσει το νομοσχέδιο για την ΕΡΤ

http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=285697
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5719
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Συγγνώμη αλλά έχω πολλούς λόγους να λέω συγκεκριμένα για την ΕΡΤ ότι είναι οι τελευταίοι που πρέπει να μιλάνε...αυτοί και αν είχαν δύναμη να αλλάξουν τα κακώς κείμενα...αλλά μια ζωή λέγανε ναι σε ότι τους έλεγαν. Λέω ψέμματα;

Όλοι είχαν τη δύναμη να αλλάξουν τα κακώς κείμενα, άλλος περισσότερο, άλλος λιγότερο.
Απλώς όλοι αφυπνίζονται μόνο όταν το κακό χτυπάει τη δική τους πόρτα. Όσο αφορά κάποιον άλλο, δεν ασχολούνται ή ψάχνουν να βρουν μέσα τους κάποια δικαιολογία.
Οι υπάλληλοι στην ΕΡΤ δεν θα μπορούσαν να είναι η εξαίρεση ως προς αυτήν τη συμπεριφορά.

Στη δημοκρατία όμως ή σε ό,τι έχει απομείνει, δεν είναι δυνατόν να μιλάμε για το ποιος έχει δικαίωμα να μιλά πρώτος και ποιος τελευταίος, ειδικά όταν η πλειοψηφία απλά σιωπά μπροστά σε ένα πρόβλημα.
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να σας θυμίσω ότι σε λίγο μέσα στους 1,5 εκ. άνεργους θα είμαστε και ΕΜΕΙΣ?
Να σας θυμίσω πως αυτοί που σήμερα κουνάνε το δάχτυλο λέγοντας μας πως δεν είναι εποχές για "ιερές αγελάδες" είναι όλοι αυτοί που τις δημιούργησαν?
Αυτούς ποιός θα τους σταματήσεις? Ποιός θα τους τιμωρήσει?
@guestteacher πρόσεξε γιατί ακριβώς μα ακριβώς την ίδια επιχειρηματολογία που χρησιμοποιείς εσύ για τους δημοσιογράφους και τους εργαζόμενους της ΕΡΤ την ίδια ακριβώς θα χρησιμοποιήσουν και κάποιοι όταν θα διαμαρτύρεσαι εσύ για τη δική σου απόλυση.
Και λυπάμαι φίλε που στο λέω αλλά δεν θα γλιτώσεις ούτε την απόλυση, ούτε τα αντικαταθλιπτικά....
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161413
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 576
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.