*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779535 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #406 στις: Ιούλιος 15, 2013, 05:17:44 μμ »
Όχι, με ειδική διαταξη έχει καταργηθεί να διδάσκουν οι μόνιμοι που είναι αποσπασμένοι εκεί ως διοικητικοί. (Κι αυτό έχει παρελθόν ας μην ξεχνάμε ότι παλιά γίνονταν όργια με αυτό το θέμα κυρίως με τους διευθυντές που έβγαζαν άλλο ένα μηνιάτικο). Μέχρι πέρσυ μόνιμος μπορούσε έως 10 ώρες υποβάλλοντας χαρτιά με τις γνωστές διαδικασίες (προκήρυξη κτλ.)
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:11:28 »

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #407 στις: Ιούλιος 15, 2013, 05:29:57 μμ »
Το χαρτί της ΔΕΗ ή κάποιου λογαριασμού στο όνομά μου, μου το ζήτησαν απο το δήμο σήμερα για να μου δώσουν πιστοποιητικό εντοπιότητας. Το πήγα άμεσα και πήρα το χαρτί. Δεν ήταν όλοι οι δήμοι κλειστοί σήμερα.

Στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης γράφει από πότε είναι κάποιος δημότης. Χρειάζεται ξεχωριστό πιστοποιητικό εντοποιότητας; Στις μεταθέσεις τουλάχιστον δεν χρειαζόταν.
[/quot

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ στην αρχή. Επειδή εδώ και ένα μήνα, όπως μου είπαν, έχουν αλλάξει τα πράγματα δεν το γράφει πλέον. Περιμένω να ακούσω τι έχει γίνει σε άλλους δήμους. Πάντως, ενώ στο 1500 μπορούσες να το παραγγείλεις, δε γίνεται πια που σημαίνει οτι όντως κάτι έχει αλλάξει με αυτό το πιστοποιητικό

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #408 στις: Ιούλιος 15, 2013, 05:33:36 μμ »
οσο κ αν φαινεται παραλογο, ειναι αληθεια οτι πλεον η εντοπιοτητα συνδεεται αμεσα με τη μονιμη κατοικια κ μονο με εγγραφο που να την αποδεικνυει εκδιδεται πιστοποιητικο εντοπιοτητας!βεβαια, αυτη η διαταξη αφορα ΜΟΝΟ σε διαγωνιστικες διαδικασιες του Α.Σ.Ε.Π. οποτε ισως ειναι περιττη αυτη η απαιτηση απο τους δημους..δεν εχει μηνα οπως ειπωθηκε σε προηγουμενο post, αλλα περιπου ενα χρονο..με αλλα λογια, το Α.Σ.Ε.Π. εχει αποσυνδεσει την εντοπιοτητα με την ιδιοτητα του δημοτη!εδω ομως δεν υπαρχει εμπλοκη ΑΣΕΠ..
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος egdk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #409 στις: Ιούλιος 15, 2013, 05:46:21 μμ »
Το χαρτί της ΔΕΗ ή κάποιου λογαριασμού στο όνομά μου, μου το ζήτησαν απο το δήμο σήμερα για να μου δώσουν πιστοποιητικό εντοπιότητας. Το πήγα άμεσα και πήρα το χαρτί. Δεν ήταν όλοι οι δήμοι κλειστοί σήμερα.

Στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης γράφει από πότε είναι κάποιος δημότης. Χρειάζεται ξεχωριστό πιστοποιητικό εντοποιότητας; Στις μεταθέσεις τουλάχιστον δεν χρειαζόταν.
[/quot

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ στην αρχή. Επειδή εδώ και ένα μήνα, όπως μου είπαν, έχουν αλλάξει τα πράγματα δεν το γράφει πλέον. Περιμένω να ακούσω τι έχει γίνει σε άλλους δήμους. Πάντως, ενώ στο 1500 μπορούσες να το παραγγείλεις, δε γίνεται πια που σημαίνει οτι όντως κάτι έχει αλλάξει με αυτό το πιστοποιητικό

Πάντως στο δικό μου που είναι από το Δήμο Πυλαίας Χορτιάτη (όπως και το δικό σου)και η έκδοση του έγινε από το δημαρχείο Ασβεστοχωρίου την Παρασκευή 12/7 αναγράφεται από πότε είμαι δημότης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:11:28 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #410 στις: Ιούλιος 15, 2013, 05:56:48 μμ »
παντως, για να επικαλεστει καποιος εντοπιοτητα σε καποιο δημο σημαινει οτι υπαρχει καποιος της οικογενειας που μενει εκει, οποτε με υπευθυνη δηλωση φιλοξενιας λυνεται το θεμα...γενικα, το σκεπτικο αυτης της αλλαγης (μετα απο γνωμοδοτηση του συνηγορου του πολιτη) εχει μια λογικη βαση, αλλα δεν υπαρχει λογος να μπουμε τωρα σε τετοια συζητηση
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #411 στις: Ιούλιος 15, 2013, 06:04:20 μμ »
Το χαρτί της ΔΕΗ ή κάποιου λογαριασμού στο όνομά μου, μου το ζήτησαν απο το δήμο σήμερα για να μου δώσουν πιστοποιητικό εντοπιότητας. Το πήγα άμεσα και πήρα το χαρτί. Δεν ήταν όλοι οι δήμοι κλειστοί σήμερα.

Στο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης γράφει από πότε είναι κάποιος δημότης. Χρειάζεται ξεχωριστό πιστοποιητικό εντοποιότητας; Στις μεταθέσεις τουλάχιστον δεν χρειαζόταν.
[/quot

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ στην αρχή. Επειδή εδώ και ένα μήνα, όπως μου είπαν, έχουν αλλάξει τα πράγματα δεν το γράφει πλέον. Περιμένω να ακούσω τι έχει γίνει σε άλλους δήμους. Πάντως, ενώ στο 1500 μπορούσες να το παραγγείλεις, δε γίνεται πια που σημαίνει οτι όντως κάτι έχει αλλάξει με αυτό το πιστοποιητικό

Πάντως στο δικό μου που είναι από το Δήμο Πυλαίας Χορτιάτη (όπως και το δικό σου)και η έκδοση του έγινε από το δημαρχείο Ασβεστοχωρίου την Παρασκευή 12/7 αναγράφεται από πότε είμαι δημότης


Τι να σου πω...Πήγα και στην Πυλαία και στο Πανόραμα και μου είπανε τα ίδια. Ανέφερα οτι ήταν για τις αποσπάσεις όπως και οι υπόλοιποι που ήρθανε όσο ήμουν εγώ εκεί και επέμεναν για κάποιο λογαριασμό. Κανείς δεν το ήξερε, αν δεν έφερνες λογαριασμό, έδιναν μόνο οικογενειακής κατάστασης

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #412 στις: Ιούλιος 15, 2013, 06:21:29 μμ »
αγαπητοί συνάδελφοι  μια  απορία. Μένω  στο  δήμο  Κηφισιάς  από  5/ετίας- μεταδημότευση  όμως  έκανα  από  το  δήμο  Αθηναίων  το  Σεπ΄τεμβριο  του12. Τι  γίνεται? παίρνω  μόρια  εντοπιότητας, και  αν  ναι, από  που?

Αποσυνδεδεμένος fatme

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #413 στις: Ιούλιος 15, 2013, 06:36:17 μμ »
για να πάρουμε την εντοπιότητα σε ένα δήμο θα πρέπει να περάσουν δυο έτη, τουλάχιστον αυτό γνωρίζω από προσωπικη εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #414 στις: Ιούλιος 15, 2013, 06:41:37 μμ »
Υπηρεσιακη αναζητηση μπορει να γινει η να τα παμε αργοτερα!

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #415 στις: Ιούλιος 15, 2013, 07:36:56 μμ »
δηλαδη για να καταλαβω εγω που διοριστηκα πριν απο 2 χρονια σε ενα συγκεκριμενο μερος, πηρα τωρα μεταθεση αλλα θελω να κανω αιτηση αποσπασης για το μερος που ημουν, μπορω να παρω τα μορια της εντοπιοτητας με το σκεπτικο οτι μενω κ νοικιαζω σπιτι εκει;
κ μπορω με ενα λογαριασμο της ΔΕΗ να παρω αυτα τα μορια;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #416 στις: Ιούλιος 15, 2013, 08:20:57 μμ »
Παιδια μπορω να δηλωσω και πυσδε και φορεα; Η μονο 2 φορεις;

ΠΥΣΔΕ και μέχρι δύο φορείς.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος vasia1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #417 στις: Ιούλιος 15, 2013, 10:18:25 μμ »
Συνάδελφοι παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στα εξης: Με ενδιαφέρει απόσπαση στην πρωτοβάθμια από δευτεροβάθμια. Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ αφορούν αιτήσεις που γίνονται από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ μόνο από διαφορετικό νομό; Μιλάω για νομό με μία περιοχή. Κάποιος που θέλει να αποσπαστεί από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ στην ίδια περιοχή θα κάνει άλλη αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #418 στις: Ιούλιος 16, 2013, 01:29:53 πμ »
ερωτηση: για την προυπηρεσια απαιτειται βεβαιωση υπηρεσιακων μεταβολων ή βγαινει απο το συστημα; ευχαριστω

Δεν απαιτείται βεβαίωση.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Maira.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #419 στις: Ιούλιος 16, 2013, 01:31:41 πμ »
Συνάδελφοι παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να απαντήσει στα εξης: Με ενδιαφέρει απόσπαση στην πρωτοβάθμια από δευτεροβάθμια. Οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ αφορούν αιτήσεις που γίνονται από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ μόνο από διαφορετικό νομό; Μιλάω για νομό με μία περιοχή. Κάποιος που θέλει να αποσπαστεί από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ στην ίδια περιοχή θα κάνει άλλη αίτηση;

Είναι άλλη αίτηση, δεν έχει να κάνει με το υπουργείο. Θα ρωτήσεις στη διεύθυνση που ανήκεις.Συνήθως γίνεται τον Σεπτέμβριο και λέγεται "διάθεση" στην πρωτοβάθμια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159852
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.