*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1788793 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4228 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:25:20 πμ »
Παιδιά μίλησα κι εγώ με τον Καλομοίρη και μου είπε αρνήθηκαν να εξετάσουν τις αιτήσεις απόσπασης των ειδικοτήτων γιατί θα κάνουν μετατάξεις την άλλη βδομάδα και μετά από αυτές,αν ακόμα μείνουν κενά θα εξεταστούν οι αιτήσεις απόσπασής μας.
Πλάκα κανετε!! Αν οι προσφερόμενες νύφες(=θέσεις) είναι στους ίδιους νομούς και κανείς γαμπρός δε βρέθηκε την πρώτη φορά θα βρεθεί τη δεύτερη??
-Δεν την θέλω!
-Θα την πάρεις! Και με το ζόρι??
Εκτός κι αν βγάλει κι άλλες θέσεις....κι ο νοών νοείτω...
ελα ντε? πως θα γινει αυτό? ή μάλλον και αυτο?- θα μου πεις οπως εγιναν τόσα φετος....

Μπορεί να βγάλει και άλλες θέσεις. Για να καταλάβετε πως, θα σας πω την προσωπική μου ιστορία. Λοιπόν, είμαι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ, σε περιοχή του λεκανοπεδίου. Στην ίδια μοίρα με μένα είναι άλλα 55-60 άτομα στην ειδικότητά μου. Όλοι περιμέναμε ότι στις υποχρεωτικές μετατάξεις, οι πλεονάζοντες από την περιοχή μας θα καταλάμβαναν περίοπτη θέση. Ώσπου βγαίνει η εγκύκλιος περί υποχρεωτικών μετατάξεων, κοιτάμε τα πλεονάσματα και τα κενά στην α'θμια και τότε, οποία έκπληξις, η περιοχή μας, με τους 60 συναδέλφους στη διάθεση (το ξαναλέω) δεν εμφανίζει κανέναν πλεονάζοντα στην ειδικότητά μου και η αντίστοιχη α'θμια κανένα κενό, παρ' ότι είναι γνωστό τοις πάσι ότι βρίθει κενών (κάθε χρόνο παίρνει κόσμο και με διάθεση από β'θμια και καμιά 40αριά αναπληρωτές).

Υ.Γ. Η περιοχή μου συμπίπτει με την εκλογική περιφέρεια του υπουργού μας.

Υ.Γ. Είναι απορίας άξιον αν αυτό που συνέβη στη δική μου περιοχή, συνέβη και σε άλλες περιοχές ανά την επικράτεια.
και στην περιοχη που με ενδιαφέρει έτσι, όπως και σε όλες τριγύρω- είναι γνωστό ότι υπάρχουν κενά, ως δια μαγείας τπτ δεν δηλώθηκε ομως.  ::)
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:01 »

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4229 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:26:23 πμ »
ειμαι και εγώ εδω!!!! περιμενω για λίγο ακόμη μήπως βγάλουν τα εκκλησιαστικά....δεν έχω παρει απόσπαση στον τόπο μου αν και εχω περισσότερα μορια απο αυτους που πήραν...

Μια που περιμένεις τα εκκλησιαστικά tama, κάνε και κανένα τάμα, δε βλάπτει.
ασε χαλια η καταστασή μας ότι και να κάνουμε...

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4230 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:27:12 πμ »
Ωραία, παιδιά, βλέπω αραιώνει και ο κόσμος στο forum. Τα πάντα βγήκαν, μετατάξεις, τσεκ, αποσπάσεις, τσεκ, όλοι ξέρουν τι μέλλει γενέσθαι... μια χαρούλα! Και τώρα μείναμε οι... χτικιάρηδες της υπόθεσης. Σπιναλόγκα, ρε π@στη μου! Όλον αυτόν τον καιρό πρωταγωνιστούμε στα σενάρια περί διαθεσιμοτήτων, έχουμε βγάλει τον καταραμένο (που έλεγε και η γιαγιά μου), και πάλι δε μπορούμε ν' αγιάσουμε.
Μην παραπονιέσαι παιδάκι μου. Στο τέλος θα μας δώσουν τσικουλάτο.
Και κοιτάω το τζαμπ δισκρίπτιο και το ξανακοιτάω, δεν τα έλεγε αυτά ρε παιδιά

Άμα είναι τσικουλάτο, ΟΚ. Γιατί εγώ περισσότερο σε... τουλούμπα το κόβω. Και δεν κάνει να το... 'γυρίσω' ο δόλιος στην τρίτη δεκαετία της ζωής μου. Όχι τίποτα άλλο, δεν περνάει και η μπογιά μου πλέον (αν και το γεγονός ότι μένω πολύ κοντά στη Συγγρού μπορεί και να 'ναι σημαδιακό τελικά).
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος radiki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4231 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:27:59 πμ »
Τα θερμά μου συγχαρητήρια στα διορισμένα μέλη του ΚΥΣΠΕ. Συνάδελφοι μας υποχρεώσατε .Εχετε αντιληφθεί τί έχετε υπογράψει; ή μάλλον τί δέν έχετε υπογράψει;  Ξέρετε πόσες οικογένειες διαλύσατε; Απορώ πώς θα κοιμάστε ησυχοι το Σαββατοκύριακο την ώρα που χιλάδες εκπαιδευτικοί θα ταξιδευουν μακριά απο τα παιδιά τους, τις οικογενειές τους.Ντροπή σας.....τίποτα άλλο
Να διαγραφούν από τους Συλλόγους μας και να κηρυχθούν ανεπιθύμητοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:01 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4232 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:28:37 πμ »
Όλοι οι πε70 εξαφανιστήκανε δηλαδή..??ικανοποιηθηκανε όλοι...
???ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4233 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:29:04 πμ »
Τα θερμά μου συγχαρητήρια στα διορισμένα μέλη του ΚΥΣΠΕ. Συνάδελφοι μας υποχρεώσατε .Εχετε αντιληφθεί τί έχετε υπογράψει; ή μάλλον τί δέν έχετε υπογράψει;  Ξέρετε πόσες οικογένειες διαλύσατε; Απορώ πώς θα κοιμάστε ησυχοι το Σαββατοκύριακο την ώρα που χιλάδες εκπαιδευτικοί θα ταξιδευουν μακριά απο τα παιδιά τους, τις οικογενειές τους.Ντροπή σας.....τίποτα άλλο

ακριβως ετσι συναδελφε!

Αποσυνδεδεμένος papaki3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4234 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:30:42 πμ »
Μη σε πάρω και στο λαιμο μου, αλλά έτσι ξέρω.Θα πας στην δευτεροβάθμια και θα ρωτήσεις...έτσι και αλλιώς δεν μπορείς να το αφήσεις έτσι

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4235 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:30:52 πμ »
Ωραία, παιδιά, βλέπω αραιώνει και ο κόσμος στο forum. Τα πάντα βγήκαν, μετατάξεις, τσεκ, αποσπάσεις, τσεκ, όλοι ξέρουν τι μέλλει γενέσθαι... μια χαρούλα! Και τώρα μείναμε οι... χτικιάρηδες της υπόθεσης. Σπιναλόγκα, ρε π@στη μου! Όλον αυτόν τον καιρό πρωταγωνιστούμε στα σενάρια περί διαθεσιμοτήτων, έχουμε βγάλει τον καταραμένο (που έλεγε και η γιαγιά μου), και πάλι δε μπορούμε ν' αγιάσουμε.
Μην παραπονιέσαι παιδάκι μου. Στο τέλος θα μας δώσουν τσικουλάτο.
Και κοιτάω το τζαμπ δισκρίπτιο και το ξανακοιτάω, δεν τα έλεγε αυτά ρε παιδιά

Άμα είναι τσικουλάτο, ΟΚ. Γιατί εγώ περισσότερο σε... τουλούμπα το κόβω. Και δεν κάνει να το... 'γυρίσω' ο δόλιος στην τρίτη δεκαετία της ζωής μου. Όχι τίποτα άλλο, δεν περνάει και η μπογιά μου πλέον (αν και το γεγονός ότι μένω πολύ κοντά στη Συγγρού μπορεί και να 'ναι σημαδιακό τελικά).
χαχα γραφτο σου λες? αντε, άντρας στα πρωτα -αντα και διπλα στη Συγγρου τρώγεται. Γυναίκα στα δεύτερα -άντα και μαραθώνιους μακρυα απ'τη Συγγρου, τι τύχη να έχει η κακόμοιρη.. :P
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος SALOUVARDOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4236 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:31:28 πμ »
 :( όλη μέρα μπροστά από έναν υπολογιστή η γυναίκα και σήμερα γ >:(μ >:( το σπίτι τους φεύγει για Σάμο....τι ναπω...τόσο καιρό τον παιζ...νε και να τα τώρα!ας ήξερα αν θα βγούνε τα αποτελέσματα για τους ΠΕ 19-20

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4237 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:34:00 πμ »
να ελπιζουμε για β φαση;δεν ξερω τι αλλο να πω...

Αποσυνδεδεμένος koukida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • ..
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4238 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:35:52 πμ »
να ελπιζουμε για β φαση;δεν ξερω τι αλλο να πω...
ξερει κανεις? καμια εκτίμηση?  :-[
“Dominion does not mean domination. We hold dominion over animals only because of our powerful and ubiquitous intellect. Not because we are morally superior. Not because we have a "right" to exploit those who cannot defend themselves. Let us use our brain to move toward compassion and away from cruelty, to feel empathy rather than cold indifference, to feel animals' pain in our hearts.” M.Bekoff

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4239 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:36:56 πμ »
κανουμε αιτηση απο την αρχη;απο δευτερα;ή περιμενουμε ανακοινωση;

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4240 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:38:09 πμ »
Δεν περίμενα ότι θα έλεγα ποτέ κάτι τέτοιο. Μήπως να ρωτήσετε το... Μπράτη; Θου Κύριε φυλακή τω στόματί μου!  :-\ :-\ :-\ :-\
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος SALOUVARDOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #4241 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 12:38:37 πμ »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 694
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 728

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.246 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.