*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779300 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6832 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 02:11:15 μμ »
χαχχαχ,τι εγραψα εχθες? Τα λογια του ανδρος ειναι σαν τον "αερισμο" του γαιδαρου...Απορω γιατι απανταει στο κινητο του και λεει αερολογιες.Προφανως για λογους αυτοπροβολης.

Έχεις κάτι ποσωπικό με τον Καλομοίρη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος Pliroforikarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6833 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 02:19:42 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2013, 06:30:03 μμ από Pliroforikarios »

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6834 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 03:27:37 μμ »
από fb Μπράτη....

"Η κατάσταση στο Υπουργείο Παιδείας εξακολουθεί να είναι τραγελαφική.
Κανείς, μα κανείς δεν γνωρίζει τι θα γίνει με τις αποσπάσεις της βθμιας ,που εγκρίθηκαν από την περασμένη Δευτέρα ,με τις προσλήψεις αναπληρωτών κλπ.Σήμερα ενημερώθηκα για πιθανή νέα συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ την ερχόμενη Τρίτη,αφού προηγηθεί ΚΥΣΠΕ τη Δευτέρα για αποσπάσεις ειδικοτήτων στην αθμια.Αυτό ως πληροφορία που κανείς δεν μπορεί να την επιβεβαιώσει σίγουρα,αφού ακόμη καμιά εντολή δεν έχει δοθεί από την πολιτική ηγεσία.Εν τω μεταξύ έχει ζητηθεί να αποσταλούν τα κενά των ειδικοτήτων της αθμιας μέχρι σήμερα το μεσημέρι.Αν γίνει όμως ΚΥΣΠΕ και ΚΥΣΔΕ τα κενά αυτά,ανά περιοχή θα αλλάξουν...μύλος δηλαδή... [...] "

ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ....!!!!! οι τύποι του υπουργείου ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ...
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος faniola09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6835 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 03:34:54 μμ »
απο βδομαδα σε βδομαδα περιμενω για να δω αν θα νοικιασω σπιτι!!!!δεν παλευεται αυτο το φετινο πραγματικα!!!ποσο να με φιλοξενουν ακομα και ποσα ξενοδοχεια να πληρωσω????ποσο τραγικοι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:03:48 »

Αποσυνδεδεμένος Sok-4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6836 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 03:43:33 μμ »
Η ομηρεια συνεχιζεται....
χωρις ωραριο απο 1/9 εως και σημερα....ο διευθυντης δδε δε δινει αλλο πλεονασμα για να με αποδεσμευσει...
το survey εχει τυπικα περασμενο μεσα ενα 4ωρο που το κανει ομως σιωπηρα η δντρια του σχολειου γιατι ειναι δικο της υποχρεωτικο ωραριο και δε θελει να αλλαζουν καθηγητη μεσουσης της περιοδου οι μαθητες
εχω παρει ολες τις νομιμες αδειες(κανονικες,αναρρωτικες,ανευ αποδοχων για 1 μηνα,απεργιες κτλ.) μετα απο ολη αυτη τη διαδικασια εξακολουθω να ειμαι τοσο χρησιμος στη δδε που ανηκω και οχι στη δδε που ζητω αποσπαση οπου και υπαρχουν πολλα κενα???
Ελεος με τον παραλογισμο σε αυτο το κρατος...

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6837 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 07:07:32 μμ »
Καλά ρε παιδιά σήμερα δεν θα γινόταν το ΚΥΣΔΕ????
τι έγινε πάλι?μεχρι τέλος της χρονιάς θα μας πάνε από τρίτη σε πέμπτη?και αυτό που λέει ο μπρατής τι είναι?εγκρίθηκαν αυτά τα 300 ονόματα την δευτέρα?καλά κατάλαβα?και τι περιμένουν για να μας τα ανακοινώσουν?
 >:(

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6838 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 07:08:13 μμ »
Η ομηρεια συνεχιζεται....
χωρις ωραριο απο 1/9 εως και σημερα....ο διευθυντης δδε δε δινει αλλο πλεονασμα για να με αποδεσμευσει...
το survey εχει τυπικα περασμενο μεσα ενα 4ωρο που το κανει ομως σιωπηρα η δντρια του σχολειου γιατι ειναι δικο της υποχρεωτικο ωραριο και δε θελει να αλλαζουν καθηγητη μεσουσης της περιοδου οι μαθητες
εχω παρει ολες τις νομιμες αδειες(κανονικες,αναρρωτικες,ανευ αποδοχων για 1 μηνα,απεργιες κτλ.) μετα απο ολη αυτη τη διαδικασια εξακολουθω να ειμαι τοσο χρησιμος στη δδε που ανηκω και οχι στη δδε που ζητω αποσπαση οπου και υπαρχουν πολλα κενα???
Ελεος με τον παραλογισμο σε αυτο το κρατος...

Sok4 και τι σε βάζουν και κάνεις αφού δεν έχεις ωράριο; Σε έχουν διαθέσει στην δδε για δουλειά γραφείου;
Εμένα, που στο σχολείο μου δεν ξέρουν τι να κάνουν, να αλλάξουν πρόγραμμα για να με διαθέσουν και τις τρεις μέρες στην Δ/νση εκπαίδευσης ή να περιμένουν μήπως μετά πάρω την πολυπόθητη απόσπαση, να μην αναστατώνουν τσάμπα και τους άλλους συναδέλφους. Τους μεταφέρω κι εγώ τις πληροφορίες που αλλάζουν συνέχεια (μία που έλεγαν την Δευτέρα ή την Τρίτη που μας πέρασε, μια την Πέμπτη σήμερα, τώρα να τους πω για την επόμενη Τρίτη, ντρέπομαι, θα νομίζουν ότι το κάνω επίτηδες στο τέλος).

Αλλά πραγματικά αλλάζουν συνέχεια οι πληροφορίες. Κι εμένα φίλη μου στο Υπουργείο, μου είπε ότι το ΚΥΣΔΕ προγραμματίζεται όντως για Τρίτη 12/11 τελικά τώρα.

Αποσυνδεδεμένος pyramida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6840 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 07:19:34 μμ »
οχι κανενα.Εσυ μηπως?

Όχι δεν έχω κάτι.
Δεν τον γνωρίζω καν. Η επαφή μου περιορίζεται στα τηλέφωνα που πέρνουμε οι περισσότεροι από εμάς για να μάθουμε πληροφορίες. Ούτε καν τον ψηφίζω, για να είμαι ειλικρινής.
Απλά προσπαθώ να δω πίσω από το δέντρο.
Προσπαθώ να δω ποιός είναι ο πραγματικός υπεύθυνος για όλα αυτά. Άραγε για όλα αυτά ευθύνεται ο συνδικαλιστής (ο οποίος στην προκειμένη περίπτωση είναι εντελώς εκτός από τα κέντρα εξουσίας) ή ο Υπουργός και οι συνακόλουθοι του ή ακόμη πιο πάνω η κυβέρνηση και η πολιτική της;
Ξέρω ότι το εύκολο για μένα θα ήταν να διοχετεύσω το θυμό μου σε κάποιον "κοντινό", σε κάποιον που μπορώ να "αγγίξω" αλλά αυτό είναι άδικο και το μόνο που θα καταφέρω θα είναι να αποφορτιστώ για κάποια στιγμή.

Το ΚΥΣΔΕ το ανέβαλε το υπουργείο χωρίς να δώσει καμιά εξήγηση. Υπάρχει σχετική ανακοίνωση από τον άλλο αιρετό. Τους ζήτησαν να γίνει αύριο αλλά δεν το δέχτηκαν.

Αποσυνδεδεμένος lhel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6841 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 07:40:16 μμ »
μηπως απλά μας κοροϊδεύουν???λέω εγώ τώρα...απο Τρίτη σε Πέμπτη???και πάλι απο την αρχή 2 μήνες τώρα??
δεν είμαι από αυτούς που περιμένω απόσπαση, αλλά ειλικρινά υπάρχει κανείς που συνεχίζει και τους πιστεύει????

Αποσυνδεδεμένος fmargaritis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
    • Προφίλ
    • https://www.facebook.com/margaritis.filippos/photos_albums
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6842 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 07:49:57 μμ »
http://esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/enhmerosi-apospaseis-airetoys-kysde-kalomoiri-firitinidi


Καλησπέρα.
...στο άρθρο αναφέρεται Η ηγεσία του υπ. Παιδείας έχει συμφωνήσει να γίνουν αποσπάσεις συναδέλφων και από κενά σε κενά, διαδικασία που δίνει τη δυνατότητα να γίνουν πολύ περισσότερες αποσπάσεις σε σχέση με τον αρχικό σχεδιασμό της.
τι σημαίνει όμως από κενό σε κενό ; 
Στις από 0κου ισοζυγίου περιοχές ισχύει ότι θα δοθεί μόνο μία απόσπαση; γνωρίζει κανείς κάτι;

Αποσυνδεδεμένος matinaki_82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6843 στις: Νοέμβριος 07, 2013, 09:30:00 μμ »
Όχι δεν έχω κάτι.
Δεν τον γνωρίζω καν. Η επαφή μου περιορίζεται στα τηλέφωνα που πέρνουμε οι περισσότεροι από εμάς για να μάθουμε πληροφορίες. Ούτε καν τον ψηφίζω, για να είμαι ειλικρινής.
Απλά προσπαθώ να δω πίσω από το δέντρο.
Προσπαθώ να δω ποιός είναι ο πραγματικός υπεύθυνος για όλα αυτά. Άραγε για όλα αυτά ευθύνεται ο συνδικαλιστής (ο οποίος στην προκειμένη περίπτωση είναι εντελώς εκτός από τα κέντρα εξουσίας) ή ο Υπουργός και οι συνακόλουθοι του ή ακόμη πιο πάνω η κυβέρνηση και η πολιτική της;
Ξέρω ότι το εύκολο για μένα θα ήταν να διοχετεύσω το θυμό μου σε κάποιον "κοντινό", σε κάποιον που μπορώ να "αγγίξω" αλλά αυτό είναι άδικο και το μόνο που θα καταφέρω θα είναι να αποφορτιστώ για κάποια στιγμή.

Το ΚΥΣΔΕ το ανέβαλε το υπουργείο χωρίς να δώσει καμιά εξήγηση. Υπάρχει σχετική ανακοίνωση από τον άλλο αιρετό. Τους ζήτησαν να γίνει αύριο αλλά δεν το δέχτηκαν.

Κι εγώ απλά λεω: Σημερα το απογευμα θυμηθήκανε να βγαλουν ανακοινωση οτι το ΚΥΣΔΕ δεν εγινε;;;

Αποσυνδεδεμένος jim-s-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • open mind for different view
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6844 στις: Νοέμβριος 08, 2013, 12:49:41 πμ »
  Ρε δεν πάνε στο διάολο όλοι τους. ΚΟΠΡΙΤΕΣ.

Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #6845 στις: Νοέμβριος 08, 2013, 04:48:38 πμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159833
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.