*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779132 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7322 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 06:39:16 μμ »
Συνάδελφοι μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει το εξής:
Για να φύγουμε για την περιοχή απόσπασης θα πρέπει να συναντήσουμε τον αναπληρωτή μας στο σχολείο ή πρέπει να περιμένουμε ειδοποίηση από την Δνση Δθμιας της περιοχής μας ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:45:54 »

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7323 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 06:46:11 μμ »
Μου ειπαν οτι μας ανακοινωνεται προφορικα απο την ΔΔΕ. Βεβαια, απο τον καημο μου μπορει να κατεβω στο λιμανι με ταμπελιτσα στο χερι και να τον συρω ως το σχολειο!!!

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7324 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 07:17:17 μμ »
Συνάδελφοι μήπως γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει το εξής:
Για να φύγουμε για την περιοχή απόσπασης θα πρέπει να συναντήσουμε τον αναπληρωτή μας στο σχολείο ή πρέπει να περιμένουμε ειδοποίηση από την Δνση Δθμιας της περιοχής μας ?


Μαλλον οταν ανακοινωθουν τα ονομ.αναπληρ.
Εξαρταται  απο τη δ/νση αλλες αποδεσμευουν οπως βλεπω αλλες οχι.Οι δ/νσεις ειναι εχθρικες και εδω και τρεις εβδομ. που βγηκαν οι αποσπ..δεν εχουν κανει την παραμικρη κινηση να δουν ποιοι δεν συμπληρωνουν ωρες ,τι διαθεσεις μπορουν να γινουν απο αλλη βαθμιδα.Ωραια διαχειρηση προσωπικου.Σε μια ημερα επρεπε να ξερουν ποσοι μπορουν αποδεσμευτουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2013, 07:19:56 μμ από THE19 »

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7325 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 09:22:44 μμ »
Μα πόσες ακόμα εμετικές αποσπάσεις θα δούμε ; Δεν τελείωσαν όλα τα βύσματα;  Άλλες 50 αποσπάσεις σε ΙΕΚ!  Αύριο ποιοι έχουν σειρά;
ΑΙΣΧΟΣ-ΝΤΡΟΠΗ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:45:54 »

Αποσυνδεδεμένος brassovia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7326 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 10:06:06 μμ »
Μα πόσες ακόμα εμετικές αποσπάσεις θα δούμε ; Δεν τελείωσαν όλα τα βύσματα;  Άλλες 50 αποσπάσεις σε ΙΕΚ!  Αύριο ποιοι έχουν σειρά;
ΑΙΣΧΟΣ-ΝΤΡΟΠΗ

Συνάδελφοι εμένα για την αποδέσμευσή μου από πατάτα που έκανε ο διευθυντής μου την πάνε από Δευτέρα σε Παρασκευή και από Παρασκευή σε Δευτέρα. Κουράστηκα πια, αφήστε που έχει καταντήσει ανέκδοτο στο σχολείο....εσύ ακόμη εδώ είσαι μου λένε όλοι;
Αυτή τη στιγμή ο άντρας μου είναι άρρωστος και δεν μπορώ να κάνω τίποτα και αισθάνομαι μια φοβερή αγανάκτηση...

Το άλλο είναι ότι στο κοινωνικό μου περιβάλλον βλέπω ότι έχουν βαλθεί όλοι να κάνουν εκ νέου αιτήσεις απόσπασης σε φορείς, υπάρχει ένας τρόπος που μπορεί κάποιος ακόμη και τώρα να κάνει αίτηση κατευθείαν στο Υπουργείο. Γνωρίζω περιπτώσεις που τους έφεραν βουλευτές και δήμαρχοι ακόμη και τώρα από τα νησιά δίπλα στο σπίτι τους.

Αίσχος!

Αποσυνδεδεμένος gilbert

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7327 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 10:24:37 μμ »
Παιδιά εγώ πάντως με τις προφορικές, ευγενικές συνεννοήσεις δεν έβγαλα καμία άκρη τις περασμένες εβδομάδες.

Την προηγούμενη εβδομάδα λοιπόν εκανα έγγραφη αίτηση αποδέσμευσης προς το ΠΥΣΔΕ μου εξηγώντας τους λόγους που επείγομαι και πώς μπορούν να καλυφθούν οι ώρες μου και κοινοποιώντας το σε περιφέρεια, Υπουργείο, το σχολείο μου και το ΠΥΣΔΕ απόσπασης (για να βλέπουν οτι δεν με αποδεσμεύουν). Επίσης επικοινώνησα με την τοπική ΕΛΜΕ και είπα το πρόβλημα μου. Α και με τοποθετήσαν χθες και σε σχολείο στο ΠΥΣΔΕ απόσπασης μου οπότε ίσως πήρε και ο διευθυντής από εκεί (που έχει πλήρες λειτουργικό κένο στην ειδικότητα μου) και πίεσε. Βέβαια εγώ είχα λίγες ώρες και ηξερα ότι είναι πολύ εύκολο να αντικατασταθώ από συνάδελφο του συστεγαζόμενου σχολείου και ήταν απλά θέμα κωλυσιεργίας το να μην με αποδεσμεύουν.

Προφανώς, τώρα έχω μπει στην black list των αντιδραστικών εκπαιδευτικών (και ίσως επιχειρήσουν να μου την "κάνουν" του χρόνου) αλλά σήμερα μου ανακοινώσαν ότι αποδεσμεύομαι επιτέλους.

Καλή λευτεριά και σε όλους τους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος argen

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7328 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 07:58:40 πμ »
Άντε βγήκαν οι αναπληρωτές! Είδα τους τρεις υποψήφιους συνάδελφους για την αντικατάσταση μου!
Εύχομαι να θέλουν να έρθουν εδώ που είμαι και καλή τους συνέχεια!
Άντε καλή επιστροφή σπιτάκια μας μετά από 3,5 μήνες σε όλους όσους αποδεσμευτούμε!
Όμορφη ημέρα σήμερα.  :)

Αποσυνδεδεμένος faniola09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7329 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 08:41:00 πμ »
εμενα που δεν μου ερχεται κανενας αναπληρωτης στην περιοχη μου τι κανω ρε παιδια??

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7330 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 10:05:56 πμ »
καλημερα σας! εγω ειμαι αναπληρωτρια 06 και ηθελα να ρωτησω μηπως καποιος-α απο εσας γνωριζει να μου πει γιατι δεν ανοιξαν η πελλα,η κοζανη και αλλες περιοχες στην βορεια ελλαδα γενικα που εδωσαν πολλες αποσπασεις απο την ειδικοτητα μας???βαρεθηκα να με προσπερναει ο πινακας κι ειμαι και σχετικα ψηλα!!! χθες ακουστηκε οτι οι διεθ.σεις δεν δινουν τα κενα για να καλεσουν αναπληρωτες. κι ενω το υπουργειο γνωριζει που υπαρχουν δεν μπορει να καλεσει γιατι δεν τα εχουν στειλει οι β/θμιες!
ελπιζω η αναμονη ολωνμας να τελειωσει γρηγορα! πρωτη φορα αργω τοσο να δουλεψω και μου κακοφαινεται πολυ,,

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7331 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 10:24:41 πμ »
Καλημέρα. Υπάρχει περίπτωση κάποιοι από τους αναπληρωτές που προσελήφθησαν εχθές να διατεθούν στην α/θμια?
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7332 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 11:59:32 πμ »
Η μείωση των αποσπάσεων σε φορείς και διοικητικές θέσεις συνεχίζεται.....

http://www.pde.gr/index.php?page=7042

http://www.pde.gr/index.php?page=7041

 8) :-X
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7333 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 03:34:36 μμ »
Βρε παιδια το βασανιστήριο συνεχιζεται...Εχουμε πάρει δύο τουλάχιστον απόσπαση από το νομό μου και έρχεται ένας αναπληρωτής! Ποιος φεύγει πρώτος???Θα αρχίσουμε να ξεμαλλιαζόμαστε κι όποιος νικήσει ή πάει με τα μόρια απόσπασης?Άλλο ένα μαρτυρικό πσκ ξεκινά...

Αποσυνδεδεμένος Helgoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7334 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 03:37:25 μμ »
Στο ΠΥΣΠΕ μου μετράει ο αριθμός των παιδιών...Αν συμπίπτει ο αριθμός, ίσως τα συνολικά μόρια ή άλλα κοινωνικά κριτήρια ίσως;

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7335 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 04:01:26 μμ »
Στο ΠΥΣΠΕ μου μετράει ο αριθμός των παιδιών...Αν συμπίπτει ο αριθμός, ίσως τα συνολικά μόρια ή άλλα κοινωνικά κριτήρια ίσως;

Τελικά 6 εχουμε πάρει απόσπαση και έρχεται ένας. Στα μόρια είμαι δεύτερη στα παιδιά δεν ξέρω...Ελεος πια, τι άλλο θα τραβήξουμε πάνω που πήρα τη χαρά ότι θα τέλειωνε το μαρτύριο... :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159813
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 489
Σύνολο: 498

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.