*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388133 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Καλημέρα, μήπως θα μπορούσατε να μου παραθέσετε ένα link, για την εγκύκλιο/προκήρυξη που αφορά στην πρόσληψη ωρομίσθιου εκπαιδευτικού προσωπικού στις ΕΠΑΣ. Ήθελα να μάθω ποιες ειδικότητες μπορούν να εργαστούν στις ΕΠΑΣ. Η προθεσμία έχει λήξει;
Ευχαριστώ!
Την προκήρυξη για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ μπορείς να τη δεις εδώ:
http://www.oaed.gr/images/NEA-ANAKOINWSEIS/KATARTISI/prokhryxhepas.pdf
Οι αιτήσεις έληξαν στις 2/7. Τώρα βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα και για μια εβδομάδα γίνονται ενστάσεις.
Επειδή είδα ότι είσαι ΠΕ02, από τον κλάδο σου ζητούσαν μόνο απόφοιτους ΦΠΨ.

Lasid, αν έχεις την καλοσύνη, μπορείς να παραθέσεις το link όπου βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα;
Σ' ευχαριστώ.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος tsdl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

πήγα σήμερα στο σχολείο της περιοχής μου να δω τους πίνακες και δεν τους είχαν αναρτήσει γιατί είχαν πρόβλημα με το εμαιλ τους ??? και δεν έχουν λάβει τους πίνακες
και εγώ τώρα που θα δω τα αναλυτικά αποτελέσματα;;; (στο ιντερνετ βγαίνουν μόνο τα συγκεντρωτικά μόρια ενώ στα σχολεία βγαίνουν αναλυτικά,αυτό τουλάχιστον γινόταν μέχρι πέρσυ)πήρα και στην περιφέρεια να παραπονεθώ και η υπάλληλος μου είπε πως δεν είναι υποχρεωμένο το σχολείο να τα βγάλει. όταν της είπα πως το λέει η εγκύκλιος , μου είπε πως δεν ξέρει για τα άλλα σχολεία, στο δικό της τα βγάλανε.

που μπορώ να διαμαρτυρηθώ γραπτώς;;έχει κανείς καμία ιδέα; ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα
γνωρίζει κανείς αν υπάρχει εντυπο για τις ενστάσεις στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ. δεν ξέρω πως ακριβώς μετράνε τα μορια, αλλά πέρυσι είχα 3500 μόρια και φέτος 2500 (και κατέθεσα και το πιστοποιητικό της Ασπαιτε φέτος).  :-\
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
λοιπον ακουστε τι εγινε. οταν ειχε βγει η προκηρηξη για να κανουμε τα χαρτια μας εγω δουλευα σε ιεκ και δεν ειχα καρτα ανεργειας να στειλω, αυτονοητο. Προχθες που βγηκαν οι πινακες ειδα οτι ειμαι πρωτη στους ιδιωτες, τωρα ομως ειμαι ανεργη και οταν τους πηρα τηλ μου ειπαν οτι κανουμε τις αιτησεις με βαση την κατασταση που βρισκομαστε τοτε οχι τι γινεται μετα

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
λοιπον ακουστε τι εγινε. οταν ειχε βγει η προκηρηξη για να κανουμε τα χαρτια μας εγω δουλευα σε ιεκ και δεν ειχα καρτα ανεργειας να στειλω, αυτονοητο. Προχθες που βγηκαν οι πινακες ειδα οτι ειμαι πρωτη στους ιδιωτες, τωρα ομως ειμαι ανεργη και οταν τους πηρα τηλ μου ειπαν οτι κανουμε τις αιτησεις με βαση την κατασταση που βρισκομαστε τοτε οχι τι γινεται μετα

αυτό δεν είναι και το λογικό;τώρα πώς θα γίνει να αλλάξουν οι πίνακες;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
popi76 σε αυτό που σου είπαν έχουν δίκιο. Η εργασιακή σου κατάσταση καθορίζεται από την περίοδο των αιτήσεων.

tsdl μπορείς να κάνεις ένσταση γιατί δεν ανακοινώθηκαν οι προσωρινοί πίνακες στην ΕΠΑΣ για την οποία ενδιαφέρεσαι και να ζητήσεις να τηρηθεί κανονικά αυτό που αναφέρεται στην εγκύκλιο. Η ένσταση θα απευθύνεται στην περιφέρεια που έκανες και την αρχική αίτηση. Άλλο τρόπο δεν μπορώ να σκεφτώ.

gianna9 έντυπο για τις ενστάσεις δεν υπάρχει, αλλά αν θες μπορώ να σου στείλω μια φόρμα για να σε βοηθήσει.

marion με πρόλαβε η EmmaB:)

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά αν είσαι πρώτος σε μόρια ως ιδιώτης (εργάζομαι όμως), θα πάρεις ώρες διδασκαλίας ή όχι?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
kisifer καλωσήρθες στο pde.

Αν πάρεις θα είναι μέχρι το 1/3 των ωρών του πλήρους ωραρίου νεοδιόριστου εκπαιδευτικού. Πιστεύω ότι αυτό θα καθοριστεί και από το πόσα μόρια έχει ο πρώτος στον πίνακα ανέργων καθώς και τις συνολικά διαθέσιμες ώρες που θα έχει η ΕΠΑΣ για την ειδικότητά σου. Λεπτομέρειες για τις αναθέσεις θα δοθούν από τη διοίκηση με εγκύκλιο τον Σεπτέμβριο. Μέχρι τότε υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
kisifer καλωσήρθες στο pde.

Αν πάρεις θα είναι μέχρι το 1/3 των ωρών του πλήρους ωραρίου νεοδιόριστου εκπαιδευτικού. Πιστεύω ότι αυτό θα καθοριστεί και από το πόσα μόρια έχει ο πρώτος στον πίνακα ανέργων καθώς και τις συνολικά διαθέσιμες ώρες που θα έχει η ΕΠΑΣ για την ειδικότητά σου. Λεπτομέρειες για τις αναθέσεις θα δοθούν από τη διοίκηση με εγκύκλιο τον Σεπτέμβριο. Μέχρι τότε υπομονή...

Ευχαριστώ πολύ κύριο μοντερέϊτορ :)

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δε ξερω μου φαινονται λιγο περιεργα δηλ εγω που ειμαι πρωτη στο νομο μου και απο τους ιδιωτες και απο τους ανεργους δε θα δουλεψω και θα δουλεψει καποιος με λιγοτερα μορια?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
popi76 δεν είπα ότι δε θα δουλέψεις. Είπα ότι δεν μπορείς να ενταχθείς στον πίνακα των ανέργων εφόσον εργαζόσουν την περίοδο των αιτήσεων. Τώρα που μας αναφέρεις ότι είσαι πρώτη σε μόρια και από τους ιδιώτες και από τους άνεργους, μάλλον αυξάνεις τις πιθανότητές σου. Όμως, σε κάθε περίπτωση το Σεπτέμβρη θα μάθουμε πώς θα γίνουν οι αναθέσεις των ωρών.

Επίσης λάβε υπόψη σου ότι υπάρχουν ειδικότητες που έχουν κοινές αναθέσεις. Πχ αν είμαι πρώτος στους ΠΕ17 Ηλεκτρολόγους, αλλά με περνάει σε μόρια ένας ΠΕ12 Ηλεκτρολόγος...τότε δε θα προσληφθώ εγώ, αλλά εκείνος!
Πρέπει να δεις και αυτόν τον παράγοντα λοιπόν...γιατί δεν ξέρω την ειδικότητά σου!

kisifer παρακαλώ! :)

Αποσυνδεδεμένος Kisifer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

gianna9 έντυπο για τις ενστάσεις δεν υπάρχει, αλλά αν θες μπορώ να σου στείλω μια φόρμα για να σε βοηθήσει.


Θα μπορούσα να το έχω και εγώ παρακαλώ? Ευχαριστώ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 565
Σύνολο: 587

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.