*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389260 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Σε μενα παντως που περυσι εκανα ενσταση ( και δικαιωθηκα ) ο Δ/ντης μου εδωσε το φακελο με ολα τα στοιχεια που αφορουσαν τα στοιχεια . Παραθετω την ενσταση μου.

ΕΝΣΤΑΣΗ

Προς
ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ΩΡΑΙΟΚΆΣΤΡΟΥ

Κοινοποίηση:1.Γραμματεία διοικητή και
2. Δ/νση Α2-Αρχικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης
       
Παρακαλώ, ως έχων εύλογο ενδιαφέρον, αλλά και έννομο συμφέρον καθόσον έχω υποβάλει  αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής προσωρινών αναπληρωτών και ω-ρομισθίων εκπαιδευτικών για το διδακτικό έτος 2012-13, και έχοντας υπ’ όψιν:
Α)Τους οριστικούς πίνακες μοριοδότησης του πίνακα ΠΕ1802 της ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ Ωραιοκάστρου για το 2012-13,
Β) Την  απόφαση του ΟΑΕΔ, σύμφωνα με την οποία η κ. --------------- αποκλείστηκε από τους πίνακες αξιολόγησης ωρομίσθιων εκπαιδευτικών του ΙΕΚ Θεσσαλονίκης του ΟΑΕΔ παρόλο που στην προκήρυξη με αριθμ.πρωτ:Β130339 στις 30/8/12, το εν λόγω ΙΕΚ ζητούσε την ειδικότητα ΠΕ18 Διοίκηση Επιχειρήσεων με την αιτιολογία ότι δε διαθέτει τον απαιτούμενο βασικό τίτλο σπουδών και τα οποία σας προσκομίζω στα συνημμέ-να
Γ) Δημοσιεύματα του βιογραφικού της στο διαδίκτυο και τα οποία σας προσκομίζω στα συνημμένα στα οποία αναφέρει ότι είναι απόφοιτος του τμήματος Νομικών Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ

Ζητώ :
α) να ελέγξετε και να  μου προσκομίσετε το βασικό τίτλο σπουδών της κ. -----------------
β) τον  αποκλεισμό της από τους πίνακες ΠΕ 18 Διοίκηση Επιχειρήσεων καθώς το πτυχίο της δεν ανήκει στον κλάδο αυτόν και
γ) την πρόσληψη  στη θέση της, τον επόμενο/η του οριστικού πίνακα αξιολόγησης εκπαιδευτών ΠΕ18 Διοίκησης Επιχειρήσεων στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Ωραιοκάστρου έτους 2012-13.

Ο αιτών



Ανδρεάδης Μηνάς

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alezi27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από μέρα σε μέρα πάμε. Αύριο θα πάω στην τοπική ΕΠΑΣ να μιλήσω με τον διευθυντή. Θα ενημερώσω για ο,τι μου πει.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2013, 03:22:40 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλημέρα και απο εμένα. Πήρα τηλέφωνο στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Κρδίτσας και μου απάντησαν οτι το τμήμα των Ηλεκτρολόγων θα γίνει. Ηθελα να σας ρωτήσω, εγώ, που είμαι πρώτος σε μόρια άνεργος απο τους ΠΕ 12, και ΠΕ 17, αλλά και απο τους ιδιώτες σε μόρια, πόσες ώρες θα πρέπει να μου δώσουν. Μπορούν να μου πούνε οτι θα πάρω λιγότερες απο τις προβλεπόμενες ή είναι υποχρεωμένοι να μου δώσουν πλήρες ωράριο 23 ωρών επειδή είμαι πρώτος σε μόρια απο όλες τις κατηγορίες. Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2013, 03:34:37 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αυτό θα καθοριστεί από τη διευκρινιστική εγκύκλιο που περιμένουμε. Ωστόσο, από τις πληροφορίες που έχω, το γεγονός ότι είσαι πρώτος δε διασφαλίζει ότι θα πάρεις 23 ώρες. Θα υπάρξουν και άλλες παράμετροι που θα παίξουν ρόλο. Περιμένουμε την εσωτερική εγκύκλιο λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Καλημέρα και απο εμένα. Πήρα τηλέφωνο στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Κρδίτσας και μου απάντησαν οτι το τμήμα των Ηλεκτρολόγων θα γί νει. Ηθελα να σας ρωτήσω, εγώ, που είμαι πρώτος σε μόρια άνεργος απο τους ΠΕ 12, και ΠΕ 17, αλλά και απο τους ιδιώτες σε μόρια, πόσες ώρες θα πρέπει να μου δώσουν. Μπορούν να μου πούνε οτι θα πάρω λιγότερες απο τις προβλεπόμενες ή είναι υποχρεωμένοι να μου δώσουν πλήρες ωράριο 23 ωρών επειδή είμαι πρώτος σε μόρια απο όλες τις κατηγορίες. Ευχαριστώ.

23 ώρες δεν παίρνεις με τίποτα εκτός αν περισσεύουν ακριβώς 23 ώρες. Αν περισσέψουν 25 πχ, μην περιμένεις να πάρεις εσύ 23 και ο επόμενος 2... Αυτό δεν παίζει...
Κάτι που δεν έχεις υπολογίσει είναι και το πόσες υπερωρίες θα πάρουν οι ηλεκτρολόγοι μόνιμοι (όσες θέλουν... τις παίρνουν)... Έτσι εν κατακλείδι μπορεί να μείνουν ψίχουλα στο τέλος ή και τίποτα... Αυτό πως σου φαίνεται?
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστω για την ενημέρωση παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
23 ώρες δεν παίρνεις με τίποτα εκτός αν περισσεύουν ακριβώς 23 ώρες. Αν περισσέψουν 25 πχ, μην περιμένεις να πάρεις εσύ 23 και ο επόμενος 2... Αυτό δεν παίζει...
Κάτι που δεν έχεις υπολογίσει είναι και το πόσες υπερωρίες θα πάρουν οι ηλεκτρολόγοι μόνιμοι (όσες θέλουν... τις παίρνουν)... Έτσι εν κατακλείδι μπορεί να μείνουν ψίχουλα στο τέλος ή και τίποτα... Αυτό πως σου φαίνεται?

Γιατί κάποιοι πέρυσι (ακόμη και αναπληρωτές) έσκιζαν τα ρούχα τους περί εύρυθμης λειτουργίας των σχολείων παίρνοντας υπερωρίες (αναγκαστικές όπως έλεγαν) στερώντας από συναδέλφους τους έστω και τη χαρά της απασχόλησης.
Αλλά... όλα εδώ, στο μάταιο τούτο κόσμο, πληρώνονται…
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
Σε μενα παντως που περυσι εκανα ενσταση ( και δικαιωθηκα ) ο Δ/ντης μου εδωσε το φακελο με ολα τα στοιχεια που αφορουσαν τα στοιχεια . Παραθετω την ενσταση μου.

ΕΝΣΤΑΣΗ

Προς
ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ ΩΡΑΙΟΚΆΣΤΡΟΥ

Κοινοποίηση:1.Γραμματεία διοικητή και
2. Δ/νση Α2-Αρχικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης
       
Παρακαλώ, ως έχων εύλογο ενδιαφέρον, αλλά και έννομο συμφέρον καθόσον έχω υποβάλει  αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής προσωρινών αναπληρωτών και ω-ρομισθίων εκπαιδευτικών για το διδακτικό έτος 2012-13, και έχοντας υπ’ όψιν:
Α)Τους οριστικούς πίνακες μοριοδότησης του πίνακα ΠΕ1802 της ΕΠΑΣ-ΟΑΕΔ Ωραιοκάστρου για το 2012-13,
Β) Την  απόφαση του ΟΑΕΔ, σύμφωνα με την οποία η κ. --------------- αποκλείστηκε από τους πίνακες αξιολόγησης ωρομίσθιων εκπαιδευτικών του ΙΕΚ Θεσσαλονίκης του ΟΑΕΔ παρόλο που στην προκήρυξη με αριθμ.πρωτ:Β130339 στις 30/8/12, το εν λόγω ΙΕΚ ζητούσε την ειδικότητα ΠΕ18 Διοίκηση Επιχειρήσεων με την αιτιολογία ότι δε διαθέτει τον απαιτούμενο βασικό τίτλο σπουδών και τα οποία σας προσκομίζω στα συνημμέ-να
Γ) Δημοσιεύματα του βιογραφικού της στο διαδίκτυο και τα οποία σας προσκομίζω στα συνημμένα στα οποία αναφέρει ότι είναι απόφοιτος του τμήματος Νομικών Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ

Ζητώ :
α) να ελέγξετε και να  μου προσκομίσετε το βασικό τίτλο σπουδών της κ. -----------------
β) τον  αποκλεισμό της από τους πίνακες ΠΕ 18 Διοίκηση Επιχειρήσεων καθώς το πτυχίο της δεν ανήκει στον κλάδο αυτόν και
γ) την πρόσληψη  στη θέση της, τον επόμενο/η του οριστικού πίνακα αξιολόγησης εκπαιδευτών ΠΕ18 Διοίκησης Επιχειρήσεων στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Ωραιοκάστρου έτους 2012-13.

Ο αιτών



Ανδρεάδης Μηνάς
δεν φανταζεσε γιατι σε μενα δεν δειχνουν τα χαρτια του;εγω φανταζομαι παντως

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Έχουμε κάποιο νέο για την περιβόητη διευκρινιστική ή έχουν απεργία στη Διοίκηση;

Αποσυνδεδεμένος nkour

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
αν κατάλαβα σωστά, στους πε19-πε20 ξεκινάνε από τον πιο ψηλά σε μόρια (ανεξάρτητα από 19,20) και μετά πάνε εναλλάξ; :o

υπάρχει στη διαύγεια κάπου η εγκύκλιος;

Αποσυνδεδεμένος tsdl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
αν κατάλαβα σωστά, στους πε19-πε20 ξεκινάνε από τον πιο ψηλά σε μόρια (ανεξάρτητα από 19,20) και μετά πάνε εναλλάξ; :o

υπάρχει στη διαύγεια κάπου η εγκύκλιος;


με βάση την εγκύκλιο πάνε βάση μορίων ανεξάρτητα αν είσαι πε19 ή πε20. το εναλλάξ ίσχυε πρόπερσυ και η εγκύκλιος το έλεγε ξεκάθαρα τότε, πως πάνε εναλλάξ. βέβαια ίσως κάποιοι διευθυντές θα θελήσουν να το ερμηνεύσουν πώς πάει εναλλάξ αλλά δεν λέει κάτι τέτοιο η προκήρυξη.
ξεκίνησαν να καλούν από καμία επάς ωρομίσθιους;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Το εναλλάξ μας τελείωσε πέρυσι. Στην φετινή προκήρυξη στην προτελευταία τελεία της σελίδας 25 αναφέρει:

Προκειμένου να προσληφθεί εκπαιδευτικός ΠΕ ίδιας ειδικότητας, αλλά
διαφορετικών κλάδων (π.χ. ΠΕ12 Ηλεκτρολόγοι και ΠΕ17 Ηλεκτρολόγοι),
προτεραιότητα στην πρόσληψη έχει ο έχων μεγαλύτερο αριθμό μορίων.

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Η εγκύκλιος για προσλήψεις ωρομισθίων εκπαιδευτικών ΟΑΕΔ Σχ. έτους 2013-2014
βρίσκεται στα χέρια των διευθυντών. Όλων υποθέτω.
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος tsdl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
υπάρχει περίπτωση μετά τους τελικούς πίνακες ,να βγάλουν ξανα άλλους για να διορθώσουν λάθη που έκαναν στις ενστάσεις και αυτοί οι πίνακες να σταλούν μόνο στους διευθυντές των σχολείων και να μην βγουν στο site;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159621
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 467
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.