*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389284 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εντάξει σε μερικές ΕΠΑΣ μπορεί να μαζεύουν τους οριστικούς πίνακες υποψήφιων ωρομισθίων εκπαιδευτικών!
Δεν είναι όλοι τόσο πολύ υπέρ της διαφάνειας! ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Όχι μόνο τους μαζεύουν, τους χώνουν στα κλασέρ και όταν ζητήσεις να δεις κάτι δεν σου δείχνουν. Τα άδυτα. Μου είχε συμβεί το 2010 την πρώτη χρονιά που δούλεψα ΟΑΕΔ, όταν ακόμη δεν ήξερα και δεν κράταγα δικά μου αρχεία!

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
να ρωτήσω κάτι?

Αυτό με τους 2 καθηγητες (ΠΕ-ΤΕ) στα εργαστήρια γίνεται ανεξάρτητα μορίων? μιλάμε για πίνακες ανεργων

αν πχ οι ΤΕ είναι σε μόρια κάτω απο αυτούς των ΠΕ. Πως θα γίνει η πρόσληψη? θα κοιτάξουν τα μόρια και θα πάρουν 2 ΠΕ στα εργαστήρια? η θα πάρουν εναν ΠΕ και έναν ΤΕ ας έχει τα λιγότερα μόρια απο όλους τους ΠΕ?
Έχω καταμπερδευτεί. λένε το ένα, λένε το άλλο και το ένα αναιρεί το άλλο!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2013, 12:39:33 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μην τα ψάχνεις όλα τόσο πολύ με τη λογική. Οι ΟΑΕΔ έχουν αρκετούς μόνιμους ΤΕ και ΔΕ για αυτό προκηρύσσουν κυρίως θέσεις για ΠΕ. Σε σχολικές μονάδες του ΟΑΕΔ με πολλά τμήματα μπορεί να προσληφθεί και κανένας ΤΕ. Τα μόρια του ΤΕ δεν έχουν καμιά σχέση με τα μόρια των ΠΕ, διότι μόνο οι πίνακες των ΠΕ θεωρούνται ως ένας πίνακας και προσλαμβάνονται εκπαιδευτικοί και από τους δύο πίνακες με απόλυτη σειρά μορίων (πχ ΠΕ17 και ΠΕ12).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Μην τα ψάχνεις όλα τόσο πολύ με τη λογική. Οι ΟΑΕΔ έχουν αρκετούς μόνιμους ΤΕ και ΔΕ για αυτό προκηρύσσουν κυρίως θέσεις για ΠΕ. Σε σχολικές μονάδες του ΟΑΕΔ με πολλά τμήματα μπορεί να προσληφθεί και κανένας ΤΕ. Τα μόρια του ΤΕ δεν έχουν καμιά σχέση με τα μόρια των ΠΕ, διότι μόνο οι πίνακες των ΠΕ θεωρούνται ως ένας πίνακας και προσλαμβάνονται εκπαιδευτικοί και από τους δύο πίνακες με απόλυτη σειρά μορίων (πχ ΠΕ17 και ΠΕ12).
δηλαδή οι Πε12κ ΠΕ17 και αντίστοιχα οι ΠΕ19-ΠΕ20 λογίζονται σαν ένας ενιαίος πίνακας μορίων (ανα ειδικότητα)?
Εγω είχα στο μυαλό μου ότι ΤΕ είναι απόφοιτοι απο ΤΕΙ γενικά. αλλά ΠΕ20 και ΠΕ17 λογίζονται στο ΠΕ και όχι στο ΤΕ απο ότι κατάλαβα ε?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:03:41 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σωστά κατάλαβες. Οι απόφοιτοι ΑΕΙ και ΑΤΕΙ θεωρούνται ΠΕ στην εκπαίδευση.
Οι απόφοιτοι δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Β΄Κύκλου θεωρούνται ΤΕ και του Α΄Κύκλου λογίζονται ως ΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Υ.Γ Στη διευθυνση εκπαιδευσης που πήρα τηλ. μου είπαν ότι το μόνο ξεκάθαρο είναι ο πρώτος να
πάρει ή πληρες ωραριο ή το λιγότερο 18 ωρες....Από εκεί και πέρα ειναι θέμα διευθυντή...
Όταν αυτό που σου είπαν δεν ισχύει και στον πρώτο δίνονται αρκετά λιγότερες ώρες, τι μπορεί να κάνει;

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Στην γειτονική μου ΕΠΑΣ μάλλον θα δώσουν: 1ος του Ν.2190/94 - Ν.3552/07 21 ώρες, 1ος άνεργος 21 ώρες, 1ος στον πίνακα CNC 14 ώρες και 1ος ιδιώτης 9 ώρες και προς αποφυγή παρεξηγήσεων εγώ δεν είμαι μέσα σ' αυτές τις θέσεις. Πως σας φαίνεται; Εγώ πιστεύω είναι μια δίκαιη κατανομή!

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!  :)
Ειναι η πρωτη φορά που σας γράφω εάν και σας παρακολουθω εδω και πολύ καιρό!
Εχω μια ερωτηση να σας κάνω. Στην ΕΠΑΣ που ειχα κάνει εγω την αιτηση ηταν μια κυρία με περίπου 900 μόρια στον πινακα των ιδιωτών και μετά εγω με 200 μόρια αφού ειμαι άνεργη.
Πήρα σήμερα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι μόνο 6 ώρες υπάρχουν και ότι θα τις πάρει η κυρία από τον πινακα των ιδιωτών ενω εγω ειμαι άνεργη. Είναι σωστο αυτό;
Σας ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2013, 12:36:23 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Στην γειτονική μου ΕΠΑΣ μάλλον θα δώσουν: 1ος του Ν.2190/94 - Ν.3552/07 21 ώρες, 1ος άνεργος 21 ώρες, 1ος στον πίνακα CNC 14 ώρες και 1ος ιδιώτης 9 ώρες και προς αποφυγή παρεξηγήσεων εγώ δεν είμαι μέσα σ' αυτές τις θέσεις. Πως σας φαίνεται; Εγώ πιστεύω είναι μια δίκαιη κατανομή!

Α ρε Δημητράκη να μπορούσα να έκανα και γω χαρτιά στην ΕΠΑΣ σου!...

Ανδριάννα δυστυχώς είναι σωστό. Εφόσον έχει περισσότερα μόρια προηγείται μέχρι εξαντλήσεως των 8 ωρών... Αφού οι ώρες είναι όλες και όλες 6, τις παίρνει όλες... (welcome to the jungle...)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2013, 11:37:44 πμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Προσωπική μου γνώμη είναι ότι θα έπρεπε να προηγείται ο άνεργος. Δεν ξέρω όμως τι γράφει η διευκρινιστική γι' αυτήν την περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ και τους δυό για την άμεση απάντησή σας!
Σας εύχομαι να εχετε περισσότερη τύχη από μενα!

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς αν μπορεί κάποιος να δεχτεί θέση αναπληρωτή σε αβαθμια/ββαθμια χωρίς να παραιτηθεί από την ΕΠΑΣ? Δεδομένο ότι εχει μεχρι 6 ώρες στην ΕΠΑΣ.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Kαλημερα συναδελφοι . Να ρωτησω θελω κατι !  :o Οι ΕΠΑΣ της Αττικης εχουν καλεσει καθηγητες και καθηγητριες αγγλικων ή καποια αλλη ειδικοτητα ? Ποτε αρχιζουν τα μαθηματα ?  ??? Δεν εχω εικονα γιατι δεν εχω δουλεψει σε αυτην την κατηγορια σχολειων . Εμεις που ειμαστε στον πινακα ιδιωτων τι μπορουμε να περιμενουμε ? Τζαμπα κοπος η αιτηση ?  :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159637
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 442

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.