*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
...Η Διδακτική εμπειρία που βεβαιώνεται πρέπει να έχει αποκτηθεί στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση ή και στην τριτοβάθμια εκπαίδευση...

Όλοι μέσα δηλαδή φέτος. Ο κακός χαμός θα γίνει... Η προυπηρεσία στα δημόσια ΙΕΚ τελικά μετράει ή όχι (επειδή είναι αδιαβάθμιστα);
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Μάλλον δε μετράει η προϋπηρεσία σε ΙΕΚ - ΚΕΚ γιατί εκεί γίνεται κατάρτιση.
Εμείς θέλουμε διδακτικη εμπειρία, για να μπορέσει να μοριοδοτηθεί.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Υπάρχουν κυρώσεις σε περίπτωση άρνησης;
Επίσης, για ΠΕ02 μέχρι πόσες ώρες την εβδομάδα δίνουν, γνωρίζετε;
Επιπλέον, ποιες είναι οι ώρες που αντιστοιχούν στο απογευματινό ωράριο;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Αν σε καλέσουν και αρνηθείς εξ αρχής δεν υπάρχουν κυρώσεις. Αν αρνηθείς μετά την αποδοχή, τότε αποκλείεσαι για 2 χρόνια από το δικαίωμα να κάνεις αίτηση για εργασία στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δίνουν ώρες μόνο σε αποφοίτους ΦΠΨ. Οι ώρες που δίνουν για ΠΕ02 δεν είναι καθορισμένες...
Εξαρτάται από τις ανάγκες που θα έχει κάθε ΕΠΑΣ. Έχω ακούσει και για περιπτώσεις που δίνουν 21 ώρες.

Το απογευματινό ωράριο είναι 14:30-19:45 ή 15:00 - 20:15 ανάλογα πώς θα το καθορίσει η κάθε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Αυτό δε σημαίνει ότι θα έχεις οπωσδήποτε την πρώτη ώρα μάθημα ή την τελευταία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Να 'σαι καλά Lasid. Κατατοπιστικότατος!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ marion! :)

Αποσυνδεδεμένος N_7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα, μήπως οι παλαιότεροι γνωρίζουν αν μας ανακοινώνονται οι ώρες που θα δουλέψουμε μόλις μας καλέσουν και πριν υπογράψουμε τη σύμβαση ώστε να μπορώ να αρνηθώ εάν είναι λίγες; Ρωτάω γιατί λόγω του μεγάλου ανταγωνισμού δεν έχω πολλές ελπίδες να με πάρουν σε μεγάλο αστικό κέντρο οπότε αν αξίζει να δηλώσω κάποια μικρότερη πόλη... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
...Η Διδακτική εμπειρία που βεβαιώνεται πρέπει να έχει αποκτηθεί στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση ή και στην τριτοβάθμια εκπαίδευση...

Όλοι μέσα δηλαδή φέτος. Ο κακός χαμός θα γίνει... Η προυπηρεσία στα δημόσια ΙΕΚ τελικά μετράει ή όχι (επειδή είναι αδιαβάθμιστα);


Τους απολυόμενους από τα φωσφορικά λιπάσματα ξεχάσανε να καλέσουν, συμβασιούχους πυροσβέστες, από την τετραβαθμια, αποκλειστικά συμβασιούχους από το Δημόκριτο, από τον καταργηθέντα Οργανισμό  Κωπαϊδας τους απολυόμενους………….
Ααααα…..και το πλεονάζων προσωπικό  βιβλιοθηκονόμων μετά τις συγχωνεύσεις και κάτι περισσευούμενους εξωγήινους μετά από συνεννόηση με τη ΝΑΣΑ  (ίσως ζουν ανάμεσά μας).
Τελικά αυτοί που φταίνε και αποκλείονται είναι οι καμιά 15αριά συνάδελφοί μας που πήγανε να δουλέψουν στο ΥΠΕΠΘ ως αναπληρωτές (να δουλέψουν λέμε).

Μπράβο στον οργανισμό για την εξυγίανση, καλά τους έκανες  και τους αποκλείεις. Τώρα περισσεύουν ώρες και για εμάς
Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα, μήπως οι παλαιότεροι γνωρίζουν αν μας ανακοινώνονται οι ώρες που θα δουλέψουμε μόλις μας καλέσουν και πριν υπογράψουμε τη σύμβαση ώστε να μπορώ να αρνηθώ εάν είναι λίγες; Ρωτάω γιατί λόγω του μεγάλου ανταγωνισμού δεν έχω πολλές ελπίδες να με πάρουν σε μεγάλο αστικό κέντρο οπότε αν αξίζει να δηλώσω κάποια μικρότερη πόλη... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!
Συνήθως σου λένε όταν σε καλούν πόσες ώρες σου δίνουν, αλλά πάντα είναι καλύτερα να πας από κοντά.
Άρα είναι σημαντικό να δηλώσεις κάποια πόλη που να μπορείς να πας και να μην είναι σε απαγορευτική απόσταση!

Αποσυνδεδεμένος N_7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα, μήπως οι παλαιότεροι γνωρίζουν αν μας ανακοινώνονται οι ώρες που θα δουλέψουμε μόλις μας καλέσουν και πριν υπογράψουμε τη σύμβαση ώστε να μπορώ να αρνηθώ εάν είναι λίγες; Ρωτάω γιατί λόγω του μεγάλου ανταγωνισμού δεν έχω πολλές ελπίδες να με πάρουν σε μεγάλο αστικό κέντρο οπότε αν αξίζει να δηλώσω κάποια μικρότερη πόλη... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!
Συνήθως σου λένε όταν σε καλούν πόσες ώρες σου δίνουν, αλλά πάντα είναι καλύτερα να πας από κοντά.
Άρα είναι σημαντικό να δηλώσεις κάποια πόλη που να μπορείς να πας και να μην είναι σε απαγορευτική απόσταση!

Ευχαριστώ για την πληροφορία Lasid

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ Ν_7.

Αποσυνδεδεμένος andreas18.02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδη δεν εχω ξανακάνει αίτηση για ωρομισθιος στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ, θα ήθελα να ρωτήσω ποσο είναι το ελαχιστο των ωρών που μπορει να ανατεθει σε εναν εκπαιδευτικο; Επίσης, η αμοιβή για κάθε ώρα ποσο είναι περίπου;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 20, 2013, 11:56:47 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καλησπέρα και από μένα και εγώ δεν τα έχω ξανακάνει και έχω απορίες :o :o στην ανακοίνωση δεν αναφέρει νομίζω το πώς γίνεται η μοριοδότηση??

πόσο μετράει το μεταπτυχιακό, η ασπαιτε, η ανεργία??

όποιος γνωρίζει ας μας διαφωτίσει :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
andreas18.02 δεν υπάρχει ελάχιστος αριθμός ωρών. Όλοι ωρομίσθιοι είναι είτε έχουν 1 ώρα, είτε 21 ώρες.
Ωστόσο δε φαντάζομαι ότι θα προσλάμβαναν κάποιον για 2-3 ώρες, αν και ξέρω γιατρό που είχε 4 ώρες την εβδομάδα σε μια ΕΠΑΣ...όλες σε μια μέρα φυσικά. Το πόσες ώρες θα δώσουν σε κάποιον εξαρτάται και από την ειδικότητα και από τις ανάγκες τις ΕΠΑΣ. Πάντως αν υπάρχουν ώρες, δίνουν μέχρι 21 ώρες σε ιδιώτη και μέχρι 7 ώρες σε ιδιωτικό υπάλληλο ή ελεύθερο επαγγελματία.

Πληρώνουν 15 €/ώρα μικτά και βγαίνουν λίγο πιο κάτω από 11 € καθαρά!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2013, 12:10:37 πμ από Lasid »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 292
Σύνολο: 298

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.