*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389112 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
στην τελευταία σελίδα της αίτησης ο άνεργος τι δηλώνει σε σχέση με την επαγγελματική κατάσταση του; Ιδιώτης - μισθωτός;
Μάλλον Ιδιώτης - Μισθωτός, γιατί αν δε δηλώσει τίποτα μπορεί να τον εκλάβουν και ως μόνιμο συνταξιούχο!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Το διδακτικο ωραριο πρεπει να το εχει βγαλει η δευτεροβαθμια ή μπορω και απο το σχολειο;
Τη βεβαίωση προϋπηρεσίας τη βγάζει η δευτεροβάθμια, αλλά συνήθως καθυστερεί!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Και κάτι τελευταίο Lasid. Μπορεί κάποιος να δουλεύει και σε ΕΠΑΣ Δευτεροβάθμιας (απογευματινό ωράριο) και σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ (απογευματινό ωράριο);
Αν είναι και στα δύο σχολεία ωρομίσθιος και δε συμπίπτουν τα ωράρια μπορεί, αλλά θεωρώ ότι είναι πολύ δύσκολο να τα καταφέρει. Σίγουρα δεν μπορεί να είναι αναπληρωτής σε ΕΠΑΣ Δευτεροβάθμιας και να έχει ώρες σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μπορεί, αν είσαι αναπληρωτής στο ένα και ωρομίσθιος στο άλλο, που είναι το πρόβλημα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος julius_ceasar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Ο κύβος ερίφθη!!!
    • Προφίλ
Δεν μπορείς να απασχολείσαι με τίποτε άλλο αν είσαι ωρομίσθιος στις ΕΠΑ.Σ. του Ο.Α.Ε.Δ.
Υπογράφεις Υπεύθυνη Δήλωση για αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2013, 06:20:37 μμ από Lasid »
Veni, vidi, vici !!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω julius_ceasar....υπήρχε ζήτημα με αυτό το θέμα και το είχαμε συζητήσει παλιότερα...

Έτσι, όπως έχουν γίνει τα πράγματα τώρα αν κάποιος είναι αναπληρωτής στο υπουργείο παιδείας, ας αφήσει και 7 ώρες να τις πάρει κανένας άνεργος! Αν και φοβάμαι ότι θα είναι ελάχιστοι οι αναπληρωτές που θα προσληφθούν φέτος...

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω julius_ceasar....υπήρχε ζήτημα με αυτό το θέμα και το είχαμε συζητήσει παλιότερα...

Έτσι, όπως έχουν γίνει τα πράγματα τώρα αν κάποιος είναι αναπληρωτής στο υπουργείο παιδείας, ας αφήσει και 7 ώρες να τις πάρει κανένας άνεργος! Αν και φοβάμαι ότι θα είναι ελάχιστοι οι αναπληρωτές που θα προσληφθούν φέτος...

Οι μέγιστες ώρες που μπορούσες να πάρεις ήταν 21 πέρυσι Οαεδ + Παιδείας. Μόνο αν είχες προσληφθεί μειωμένου μπορούσες να συμπληρώσεις ώρες (σύνολο όλων 21) στον Οαεδ. Υπέγραφες υπεύθυνη δήλωση που το έλεγε ξεκάθαρα. Το ίδιο θα ισχύσει και φέτος...
Κοιτάξτε οι ενδιαφερόμενοι να προσληφθείτε είτε στο ένα είτε στο άλλο και ξεχάστε πλέον τα "βουλιμικά" σύνδρομα και τις πλεονεξίες...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Καλησπέρα, να κάνω και γω μια ερώτηση, μιας και πρώτη φορά θα κάνω αίτηση φέτος;

Διάβασα σε προηγούμενες αναρτήσεις που αναφέρετε το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Δεν αναφέρεται μέσα στην προκήρυξη, θα το χρειαστώ για ν'αποδείξω ότι είμαι έγγαμη, παρόλο που δεν έχω παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα κι εγώ κάποιες διευκρινίσεις αν γίνεται. Στο υπουργείο παιδείας πέρα από τον κλάδο ΠΕ06 Αγγλικής ανήκω και στον κλάδο ΤΕ16 Μουσικής ως ωδειακή. Στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ ο κλάδος ΤΕ16 είναι ο κλάδος ΤΕ01 που αναφέρει τους μουσικούς μαζί με άλλους ή όχι? Κοινώς οι ωδειακοί μπορούν να κάνουν αίτηση? Διάβασα την προκήρυξη αλλά δε βρήκα κάτι κατατοπιστικό... Κι αν μπορώ στη βαθμίδα εκπαίδευσης τι γράφω Λύκειο και ΑΕΙ λόγω της Αγγλικής ή όχι? Για τα παιδιά δεν αρκεί το εκκαθαριστικό ως αποδεικτικό, χρειάζεται και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Για τα παιδιά δεν αρκεί το εκκαθαριστικό ως αποδεικτικό, χρειάζεται και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης?

Επειδή και εγώ κατάλαβα ότι το εκκαθαριστικό αρκεί για τα παιδιά (πόσο μάλλον για εμένα) γι'αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω.

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
στην τελευταία σελίδα της αίτησης ο άνεργος τι δηλώνει σε σχέση με την επαγγελματική κατάσταση του; Ιδιώτης - μισθωτός;
Μάλλον Ιδιώτης - Μισθωτός, γιατί αν δε δηλώσει τίποτα μπορεί να τον εκλάβουν και ως μόνιμο συνταξιούχο!
Γεια σε όλους! Καλώς σας βρήκα!
Φοβάμαι μήπως το τικάρισμα του Ιδιώτης-Μισθωτός τους πείσει ότι εργάζεσαι.. Ο διευθυντής της τοπικής ΕΠΑΣ μου είπε να μη δηλώσω τίποτα, αν και φάνηκε ότι ήθελε να με ξεφορτωθεί...

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε τα ωρολόγια προγράμματα και τις αναθέσεις για τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ. Δε συμπίπτουν με αυτά των ΕΠΑΣ του Υπουργείου Παιδείας; Είπε κάποιος πιο πάνω ότι το πρόγραμμα είναι 21 ώρες την εβδομάδα... ενώ στο υπουργείο Παιδείας βρίσκω ότι είναι 25!
Επίσης στην προκήρυξη λέει την εξής φράση: "Σε περίπτωση εκπαιδευτικών διαφορετικών κλάδων, για τους οποίους
προβλέπεται διδασκαλία ίδιων μαθημάτων στην ίδια ανάθεση, τότε με γνώμονα την
παροχή της συγκριτικά καλύτερης εκπαίδευσης προς όφελος του μαθητή,
προτεραιότητα στην πρόσληψη ωρομισθίου, έχει ο εκπαιδευτικός ο οποίος κατέχει
πτυχίο αντίστοιχο της ειδικότητας που προκηρύσσεται."
Πως το αντιλαμβάνεστε; Ότι αν το πτυχίο μου είναι αντίστοιχο της ειδικότητας του μαθητή προηγούμαι;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Διάβασα σε προηγούμενες αναρτήσεις που αναφέρετε το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Δεν αναφέρεται μέσα στην προκήρυξη, θα το χρειαστώ για ν'αποδείξω ότι είμαι έγγαμη, παρόλο που δεν έχω παιδιά;
Δε νομίζω ότι χρησιμοποιεί κανείς to πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης για να αποδείξει ότι είναι έγγαμος.
Απλά το δηλώνει φαντάζομαι και ίσως προκύπτει και από τη φορολογική δήλωση που υποβάλλουν μαζί οι σύζυγοι.
Αυτό που έχει νόημα για όποιον έχει παιδιά είναι να φροντίσει να το αποδείξει για να μη χάσει τη μοριοδότηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2013, 11:41:15 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
angiePE06 η προκήρυξη αναφέρει αναλυτικά τις ειδικότητες που ζητούνται. Δε νομίζω ότι υπάρχουν ώρες για να διδάξουν οι μουσικοί, για αυτό δεν είδα ποτέ να ζητούνται στην προκήρυξη μουσικοί είτε ΠΕ, είτε ΤΕ.

Όταν κάποιος κάνει αίτηση και έχει δύο ειδικότητες, από όσο ξέρω υποβάλλει δύο αιτήσεις...μία ως ΠΕ και την άλλη ως ΤΕ. Έτσι στη μία θα δηλώσεις ΑΕΙ και στην άλλη Λύκειο!

Πιστεύω ότι αρκεί το εκκαθαριστικό ως αποδεικτικό για τα παιδιά. Τώρα αν κάποιος θέλει να είναι πιο κατοχυρωμένος μπορεί να συμπεριλάβει και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης! ;)

Ο πλεονασμός στις αιτήσεις πότε δεν ήταν πρόβλημα, μόνο η έλλειψη θα μπορούσε να είναι.
Στην Έκθεση είναι και τα δύο πρόβλημα!  :P

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 273
Σύνολο: 273

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.