*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Καλημέρα, μήπως θα μπορούσατε να μου παραθέσετε ένα link, για την εγκύκλιο/προκήρυξη που αφορά στην πρόσληψη ωρομίσθιου εκπαιδευτικού προσωπικού στις ΕΠΑΣ. Ήθελα να μάθω ποιες ειδικότητες μπορούν να εργαστούν στις ΕΠΑΣ. Η προθεσμία έχει λήξει;
Ευχαριστώ!
Την προκήρυξη για τις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ μπορείς να τη δεις εδώ:
http://www.oaed.gr/images/NEA-ANAKOINWSEIS/KATARTISI/prokhryxhepas.pdf
Οι αιτήσεις έληξαν στις 2/7. Τώρα βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα και για μια εβδομάδα γίνονται ενστάσεις.
Επειδή είδα ότι είσαι ΠΕ02, από τον κλάδο σου ζητούσαν μόνο απόφοιτους ΦΠΨ.
Ευχαριστώ Lasid και Αgathi
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ pdxrisoyla.

Αποσυνδεδεμένος metaksenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό το 12,50 € που γράφεις metaksenia ίσχυε παλιότερα. Τώρα έχει μειωθεί σίγουρα περίπου στα 11,00 €.
Ίσως να βγαίνει ακόμα 12,50 € το καθαρό ωρομίσθιο όταν έχεις πολύ λίγες ώρες...άρα έχεις και μικρές κρατήσεις.

Έχει να κάνει και με το μισθολογικό κλιμάκιο που βρίσκεσαι (το μεταπτυχιακό εκεί βοηθά), όπως επίσης να και με την οικογενειακή σου κατάσταση (μεγαλύτερο αφορολόγητο).

Κοιτάξτε να προσληφθείτε με το καλό και ότι δικαιούται ο καθένας θα το πάρει...

porcupinetree αυτό με το μισθολογικό κλιμάκιο και το μεταπτυχιακό μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι;

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Αυτό το 12,50 € που γράφεις metaksenia ίσχυε παλιότερα. Τώρα έχει μειωθεί σίγουρα περίπου στα 11,00 €.
Ίσως να βγαίνει ακόμα 12,50 € το καθαρό ωρομίσθιο όταν έχεις πολύ λίγες ώρες...άρα έχεις και μικρές κρατήσεις.

Έχει να κάνει και με το μισθολογικό κλιμάκιο που βρίσκεσαι (το μεταπτυχιακό εκεί βοηθά), όπως επίσης να και με την οικογενειακή σου κατάσταση (μεγαλύτερο αφορολόγητο).

Κοιτάξτε να προσληφθείτε με το καλό και ότι δικαιούται ο καθένας θα το πάρει...

porcupinetree αυτό με το μισθολογικό κλιμάκιο και το μεταπτυχιακό μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι;

Άρθρο 6 και 12

https://portal.gsis.gr/portal/page/portal/SYNTMIST/Content/Syntaxeis/8%09%CE%9D%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1/4024-11.pdf
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος chrisman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους

Έκανα και εγώ την αίτησή μου για την παρούσα προκύρηξη. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Είμαι επιδοτούμενος άνεργος (λαμβάνω δλδ επίδομα ανεργίας). Παρόλ' αυτά με καταχώρησαν στους ιδιώτες και όχι στους ανέργους. (Φυσικά επισύναψα στα δικαιολογητικά επικυρωμένο αντίγραφο της κάρτας). Είναι φυσιολογικό αυτό?

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Τα μισθοδοτικά κλιμάκια δεν αφορούν προσλήψεις αναπληρωτών; Σε θέση ωρομίσθιου δεν θυμάμαι να υπάρχουν κλιμάκια.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Τα μισθοδοτικά κλιμάκια δεν αφορούν προσλήψεις αναπληρωτών; Σε θέση ωρομίσθιου δεν θυμάμαι να υπάρχουν κλιμάκια.

Η ωριαία αντιμισθία στη δευτεροβάθμια ισούται με το άθροισμα του μισθολογικού κλιμακίου και των επιμέρους επιδομάτων που δικαιούται ο εκπαιδευτικός την δεδομένη χρονική στιγμή που υπολογίζεται η μισθοδοσία, διαιρώντας το με το 87,5.
(Ο παρονομαστής 87,5 από φέτος που έγινε η αύξηση ωραρίου λογικά θα αυξηθεί).
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι αυξάνει ο παρανομαστής. Ενδεικτικά αναφέρω οτι κάποιος που δεν είχε ξαναδουλέψει και δεν είχε παιδιά και μεταπτυχιακό είχε ωρομίσθιο 12,48 (1092/87,5). Ενώ φέτος το είχα υπολογίσει σε 11,40, τώρα δεν θυμάμαι ακριβώς τις ώρες νομίζω είναι 93,3.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2013, 04:50:53 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος metaksenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό το 12,50 € που γράφεις metaksenia ίσχυε παλιότερα. Τώρα έχει μειωθεί σίγουρα περίπου στα 11,00 €.
Ίσως να βγαίνει ακόμα 12,50 € το καθαρό ωρομίσθιο όταν έχεις πολύ λίγες ώρες...άρα έχεις και μικρές κρατήσεις.

Έχει να κάνει και με το μισθολογικό κλιμάκιο που βρίσκεσαι (το μεταπτυχιακό εκεί βοηθά), όπως επίσης να και με την οικογενειακή σου κατάσταση (μεγαλύτερο αφορολόγητο).

Κοιτάξτε να προσληφθείτε με το καλό και ότι δικαιούται ο καθένας θα το πάρει...

porcupinetree αυτό με το μισθολογικό κλιμάκιο και το μεταπτυχιακό μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι;

Άρθρο 6 και 12

https://portal.gsis.gr/portal/page/portal/SYNTMIST/Content/Syntaxeis/8%09%CE%9D%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1/4024-11.pdf

Σ'ευχαριστώ! Θα το μελετήσω. :)

Αποσυνδεδεμένος metaksenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους

Έκανα και εγώ την αίτησή μου για την παρούσα προκύρηξη. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Είμαι επιδοτούμενος άνεργος (λαμβάνω δλδ επίδομα ανεργίας). Παρόλ' αυτά με καταχώρησαν στους ιδιώτες και όχι στους ανέργους. (Φυσικά επισύναψα στα δικαιολογητικά επικυρωμένο αντίγραφο της κάρτας). Είναι φυσιολογικό αυτό?

Δε νομίζω ότι είναι φυσιολογικό. Συνάδελφός μου που επίσης λαμβάνει επίδομα, επισύναψε την κάρτα ανεργίας επικυρωμένη και εμφανίζεται κανονικά στους ανέργους.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Ναι αυξάνει ο παρανομαστής. Ενδεικτικά αναφέρω οτι κάποιος που δεν είχε ξαναδουλέψει και δεν είχε παιδιά και μεταπτυχιακό είχε ωρομίσθιο 12,48 (1092/87,5). Ενώς φέτος το είχα υπολογίσει σε 11,40, αλλά τώρα δεν θυμάμαι ακριβώς τις ώρες 9νομίζω 93,3)

(23/21)*87,5=95,83   (Λογικά...)
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους

Έκανα και εγώ την αίτησή μου για την παρούσα προκύρηξη. Η ερώτησή μου είναι η παρακάτω. Είμαι επιδοτούμενος άνεργος (λαμβάνω δλδ επίδομα ανεργίας). Παρόλ' αυτά με καταχώρησαν στους ιδιώτες και όχι στους ανέργους. (Φυσικά επισύναψα στα δικαιολογητικά επικυρωμένο αντίγραφο της κάρτας). Είναι φυσιολογικό αυτό?
chrisman δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Κάνε ένσταση τη Δευτέρα ή την Τρίτη για να μπεις στον πίνακα ανέργων.

Αποσυνδεδεμένος alezi27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα παιδιά. 2 ερωτήσεις σε όσους γνωρίζουν. 1)τελικα το πόσες ώρες θα πάρει ο καθένας είναι θέμα διευθυντή?

2)όσοι είναι πρώτοι στον πίνακα των ανέργων και συνολικά μπορούν να απαιτήσουν πλήρες ωράριο και με ποιον τρόπο?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
alezi27 το πόσες ώρες θα πάρει ο καθένας καθορίζεται από το αν εργάζεται ή όχι καθώς και από τα μόριά του.
Το Σεπτέμβρη αναμένεται και μια εσωτερική εγκύκλιος που θα διευκρίνιζει όλες τις παραμέτρους της ανάθεσης ωρών.

Πλήρες ωράριο μπορεί να πάρει και ένας από τον πίνακα Ιδιωτών αρκεί να μην εργάζεται. Πιστεύω ότι η εγκύκλιος θα είναι τόσο ξεκάθαρη, που αν δικαιούσαι κάτι θα το παίρνεις. Δε θα χρειάζεται να το απαιτήσεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.